38447
  • Rue East
    #3830
    már leírtam itt #3798
  • Para1
    #3829
    Köszönöm szépen ezt az őszinte választ. Erre szerettem volna kilyukadni.:) Elég nekem a discovery meg a nat geo fasságai is néha amikor belenézek. Nem h még itt is ez menjen. Komolyan ha valakit ennyire érdekelnek az ilyesfajta dolgok az menjen és keressen vele pénzt! ( sokat:) )
  • Zero 7th
    #3828
    Elárulom neked azt a hatalmas titkot, hogy a történész is úgy lesz történész, hogy mindenféle iratokat olvasgat.
  • Caboose
    #3827
    Ilyen alapon ne vitázzon senki semmiről, mert úgysem ért hozzá...
  • Zero 7th
    #3826
    Beszélgetek, nem veled.

    Beszállsz a beszélgetésbe, vagy nem szólsz hozzá. Ennyit tehetsz. Mert engem meg az nem érdekel, hogy téged nem érdekel.
  • Para1
    #3825
    Álljon meg a menet! Ti történészek vagytok vagy csak idézgettek holmi iratokból???? Mert azt szinte mindenki tud!!!!
  • flashpointer
    #3824
    Isten bizony elszámoltam tízig, de ne floodold már tele a topicot, ki nem szarja le hogy mit fogadsz el és mit nem, minek kéne bárkinek is bizonygatni neked valamit is, főleg itt.
  • Zero 7th
    #3823
    Ja, értem.

    "(értetlenkedek, mert egyik példa se igazol téged)"

    Akkor viszont ne csak értetlenkedj, hanem érvelj is, mert puszira ezt így nem fogadom el neked. Miért is nem igazolnak engem?
  • Zero 7th
    #3822
    Type XXI: Oké, rendben. Viszont nem tipikus Wunderwaffe, '43tól hadrendben van, tervezése nyilván hamarabb történt, nem a véghajrában.

    Rakétahordozó tengeralattjárót úgy értettem, hogy nem ér, hogy a fejlett rakétatechnológiát elfogadtam, mint hatékony Wunderwaffét, ez meg a technológia egy alkalmazása, nem tenném talán külön kategóriába. Továbbá a németek felhagytak a projekttel.

    MBT: Ahogy a rakétahordozó tengeralattjáró a németek szellemi terméke, úgy az MBT koncepció meg pont nem. Még akkor sem, ha létezik is tank, amire rá lehet húzni a definíciót. Jól teljesítő közepes tankjai mindenkinek voltak. Ha koncepciószinten is már létezett volna, akkor nem terveznek tucatjával nehéz és szupernehéz tankokat, mert ugye az elv pont arról szól, hogy nem sokféle tank kell, hanem egy típus, de az jó.

    Infra: kár ragozni, elfogadtam az érvet, de nem tartom kiugró teljesítménynek.

    Viszont ezekkel szemben azért nézzük már meg, mikkel foglalkoztak a németek a végén! Amerika-bombázók tucatnyi típusával, nehéz- és szupernehéz tankokkal, óriási tankelhárító lövegekkel, V-3 ágyúval, energiafegyverekkel, előrenyilazott és kör alakú szárnnyal, ember vezette szárnyas bombával, változtatható állású motorokkal szerelt helyből felszálló repülővel, repülőgép-hordozó tengeralattjáróval... Ezeknek vagy soha nem lett modern változatuk, vagy +30-50 év fejlesztés kellett még hozzá.
  • Amaymon
    #3821
    Beaufighter is elkezd reszketni zuhanáskor HB-n, mint egy taliga a köves úton. Arcade-ban nem csinálja.
  • Rue East
    #3820
    #3788 itt felsorolsz 9 példát
    #3798 reagálok (értetlenkedek, mert egyik példa se igazol téged)
    #3804 te válaszolsz, kiemelem a lényeget:
    "Amiket soroltam, azok nagy része már koncepció szinten hibás vagy lehetetlen. És _ezek_ voltak az utolsó évek fejlesztései. Olyan dolgok, amik _jelentős_ részéből, a tudósok és ötleteik lenyúlásával együtt _sem_ lett semmi."

    az általad felsorolt 9 példára egyik állítás sem igaz maradéktalanul, ezért írtam, hogy nem is igazán értem, hogy te most miről vitázol...
  • bgabor
    #3819
    Az Type XXI elég ellentmondásos egy tengeralattjáró volt, kérdéses, hogy tekinthetjük-e meghatározó dolognak.

    Az első áramvonalasra tervezett, nagy sebességgel a víz alatt haladni képes tengeralattjáró, a hidegháborús dízelelektromos vadász tengeralattjárók őse. Nem tudom hogyan jönnek ide az atommeghajtásúak, az teljesen más műfaj. Ha megnézel egy korai hidegháborús szovjet dízelelektromosat, szinte tokkal vonóval ugyanaz mint a XII.

    Rakétaindító tengeralattjáróhoz szükséges a cirkáló vagy ballisztikus rakéta, onnantól viszont elég triviális ötlet, úgyhogy nem ér.

    Ők találták fel a cirkálórakétát, a ballisztikus rakétát és ők alkalmazták először a cirkálórakétát tengeralattjáróról. Hol itt a probléma? Teljesen az ő szellemi termékük.

    MBT koncepció lehet, hogy megvolt, mint elképzelés, de a híres késői nehéz és tervezett szupernehéz tankok tükrében kissé messze volt attól, hogy a gyakorlatba átkerüljön. Nem tekintem német találmánynak.

    Maga az MBT koncepció ugyan a hatvanas években lett megalkotva, de a definicíójának teljesen megfelel a német Panther tank. A cél viszonlyag kis nyersanyagigényű, nem túl erős páncélzatú, de mozgékony és erős lövegű tank gyártása. Tehát a Panther egy az egyben.
    A tervezett szupernehéz tankokat nemtudom minek erőlteted, hasonló ostoba tervek bizony voltak a szovjeteknél is, sőt, ott a harmincas évek végén hasonló ostobaság tömeggyártásba is került, T-35nwk hívták. Ahogy mondtam, ahol műkedvelő diktátorok hozzák a stratégiai döntéseket, ott a vadhajtások elkerülhetetlenek.

    Infravörös éjjellátó wiki szerint amerikában volt először kereskedelmi forgalomban, bár katonai alkalmazását tényleg a németek kezdték. De oké, elfogadom, használhatóra csökkenteni a méretét tényleg mérnöki feladat.

    Aktív infravörös keresőket terveztek és bevetettek gépkarabélyon és féllánctalpason is. Volt féllánctalpasra szerelt infravörös fényszóró és a Panthereken pedig a hozzá való érzékelő berendezés is. Zielgerät 1229

    Sd.Kfz. 251 Hanomag:
    "Variants were produced for specialized purposes, including with anti-aircraft guns, light howitzers, anti-tank guns and mortars or even large unguided artillery rockets, as well as a version with an infrared search light used to spot potential targets for associated Panther tanks equipped with infrared detectors."


  • Zero 7th
    #3818
    Igen, mondjuk tényleg az nem ártana, ha értenéd amit leírok.

    Nyilván nem felel meg a kritériumoknak, ha ellenpéldaként hoztam fel őket...
  • vajakos21
    #3817
    + ráadásul elég hülye is hozzá hogy mind feláldozza..
  • vajakos21
    #3816
    Nem tudom van e beviteli korlát repülő darabszámra de értelme nem sok van. 8-at veszíteni az elég minuszos lehet ilyen rövid idő alatt. Egyszer ketten hoztak be összesen 15 gépet (7+8) és 1 azaz egy db-ot szedtek le. És el is bukták a csatát.Nem baj ha egy gazdag béna gyereknek sok repülője van...több killt csinálhatsz :)
  • Rue East
    #3815
    még mindig nem értem miről vitázol, amiket felsoroltál, azok közül egyik se felel meg az általad leírt kritériumoknak

  • Zero 7th
    #3814
    Ja, hát persze, azt PONT nem sikerült megépíteniük, bár minden mást meg nemcsak megépíteni, de továbbfejleszteni is sikerült. :P
  • Zero 7th
    #3813
    Nyilazott szárnyú vadászgépen túl vagyunk, nem emeltem kifogást.
    Csupaszárnyra igen, az ötlet több helyen felmerült, a német verzió nem volt jobb, mint a többieké.
    Rakétatechnológiát említettem, hogy az egyik tényleg előremutató dolguk volt, gépkarabélyt szintén.
    Infravörös éjjellátó wiki szerint amerikában volt először kereskedelmi forgalomban, bár katonai alkalmazását tényleg a németek kezdték. De oké, elfogadom, használhatóra csökkenteni a méretét tényleg mérnöki feladat.
    Az Type XXI elég ellentmondásos egy tengeralattjáró volt, kérdéses, hogy tekinthetjük-e meghatározó dolognak. A koncepció az atommeghajtással lett csak igazán jó, az meg nem a németek érdeme. Vagy legalábbis nem a második világháború alatt Németországban lévő németek érdeme... :)
    Rakétaindító tengeralattjáróhoz szükséges a cirkáló vagy ballisztikus rakéta, onnantól viszont elég triviális ötlet, úgyhogy nem ér.
    MBT koncepció lehet, hogy megvolt, mint elképzelés, de a híres késői nehéz és tervezett szupernehéz tankok tükrében kissé messze volt attól, hogy a gyakorlatba átkerüljön. Nem tekintem német találmánynak.
    Sugárhajtás sem német specifikus, voltak sugárhajtóműveik a szövetségeseknek is, csak bevetve nem voltak. Ez viszont döntés eredménye volt, nem fejlettségé. '45ben már repült a brit Goblin motor.

    Egyébként továbbra sem azt állítom, hogy _egyáltalán_ nem voltak jó fejlesztéseik a németeknek a háború végén, hanem azt, hogy ezek nem voltak nagyságrendileg jobbak a kor általános szintjénél, és ezeket is a rengeteg szemétre való zsákutca közül kellett kiválogatni, nem egyszer jelentősen továbbfejleszteni. Továbbá a radarral és az atommal el voltak maradva rendesen, bár szintén nem nagyságrendileg.

    A másik állításom az, fentiekből kiindulva, meg abból hogy a német mérnökök ténylegesen folytatták a munkájukat, csak más zászló alatt, hogy akármennyi időt kaptak volna még a náci Németországként, akkor sem tudtak volna semmi igazán meglepőt villantani, ugyanazokat a dolgokat láttuk volna, mint amit az USAban vagy a SZUban alkottak a későbbiekben. Az életképtelen ötleteik ugyanúgy elhaltak volna, legfeljebb ők építik meg a Mig-15öt, nem az oroszok.
  • twi452
    #3812
    Hány legénységet lehet venni? Srác 8 gépet hozott be..kicsit sem idegesítő :)
  • CptYossarian
    #3811
    Az Avro azért volt életképtelen mert képtelenek voltak megépíteni a Schauberger-féle vorteximplóziós hajtóművet. Vagy legalábbis a nyilvánosságnak azt üzenték hogy nem tudják megépíteni. :)
  • Nohab
    #3810
    Ha visszavették volna a Mesza szerepeinek számát, akkor azt hatékonyabban hajthatta volna végre. Raptornak se fog közvetlenül földi egységeket támogatni.
    Valahol olvastam, hogy vadászgépből csak és kizárólagos Fókát akartak gyártani. Ez azonban a termelés visszaesésével járna az átállásig. A kevés harcoló gép miatt pedig ezt nem engedhették meg maguknak.
    El tudom képzelni, hogy van valóságalapja, de azért fenntartásokkal kezelem ezt az infót.

    Az F és G széria magában beválhatott, csak ahhoz olyan áldozatokat igényeltek, amivel együtt már másként néz ki. Egyszerűen súlyosbítják a vadászgéphiányt.
  • bgabor
    #3809
    Csak a #3792-ben tizenegy olyan német fegyverrendszert soroltam fel, ami koncepcióként nemhogy bevált, de az egész hidegháborús amerikai/szovjet technológia alapjául szolgált.

    Olvasni is érdemes lenne néha, nem csak írni.
  • Zero 7th
    #3808
    Náciufó úgy jön ide, hogy akár valós terv volt a Haunebu, akár nem, és attól függetlenül, hogy onnan vették-e az ötletet, az amcsik végül csak megépítették az Avrocart, ami szintén egy "ufó" volt, aztán meglehetősen röpképtelennek bizonyult.

    Meg volt egy másik körszárnyú repülője a németeknek, amit már ők maguk feladtak.
  • Rue East
    #3807
    alapvetően igaz amit írsz, de ha más kontextusba helyezzük ezeket a dolgokat, akkor annyira azért nem elhibázott dolgok ezek
    Messza: valóban a G volt az ami fejlesztés szempontjából a 109-es konstrukció csúcsának lehet tekinteni, de mivel a leváltása sorozatos kudarcba fulladt (Me-209, Me-309) kénytelenek voltak tovább folytatni a fejlesztést és gyártani a típust a háború végéig, szerintem ez teljesen érthető és logikus lépés
    Fóka: szintén az azt használták ami volt kategória, Stuka váltótípus a láthatáron se volt, légi támogatást pedig mindenképpen nyújtani kell a földi csapatoknak, de amúgy nagyszerűen helytálltak a gépek ebben a szerepkörben is
  • twi452
    #3806
    Na megvettem és kipróbáltam ezt a 4 hispano-s corsair-t...
    csak annyi, hogy te jó ég mekkora állat egy dög ez, általában 2 találat és leesik bármi..és hát.. 880 töltény van, szeretem :D
  • Nohab
    #3805
    "ha zavartalanul folytathatták volna a munkát ezek az emberek a III. Birodalomban, akkor sem tudják ezeket működőképessé varázsolni."

    Már azzal sokat értek volna el, ha a fajelmélettel nem zavarnak el tudósokat Németországból. Ha még épeszű vezetés lett volna... Göring fasságait gondolom nem kell ecsetelnem.
  • Zero 7th
    #3804
    Én sem egy az egyben átvételről beszélek. Amiket soroltam, azok nagy része már koncepció szinten hibás vagy lehetetlen. És _ezek_ voltak az utolsó évek fejlesztései. Olyan dolgok, amik _jelentős_ részéből, a tudósok és ötleteik lenyúlásával együtt _sem_ lett semmi.
    Nyilvánvaló, hogy ha zavartalanul folytathatták volna a munkát ezek az emberek a III. Birodalomban, akkor sem tudják ezeket működőképessé varázsolni.

    Azt meg én is mondhatnám, hogy az "átvett" dolgok nagy része kitalálásához nem kell zseni szintű intellektus, pl az oroszoknál is volt koncepció a deltaszárnyú gépre a '30-as évektől...
  • bgabor
    #3803
    Ilyen az, amikor egy országban egy idióta, semmihez sem értő diktátor hozza a döntéseket, az oroszoknál ugyanez volt. Egy dikataúra csak annyira hatékony amennyire a diktátor jó képességű.
  • Glo
    #3802
    Mai hotfix tartalma:

    When "Leave the aircraft" button is pressed on the airfield, aircraft neither taking damage, nor gets repaired;
    Bug fix: award for the neutral airfields destruction;
    Crew skills are in effect in test flights;
    Bug fix: decals can't be placed on the front part of an aircraft;
    Bug fix: palyer can't flight out after selecting an aircraft;
    Shutting downs on start are fixed;
    Enhanced sync of the fluttering aircraft;
    Hangar FPS is limited;
    Minor optimizations of the ground and sky rendering;
    Enhanced server sync for the aicrafts ("twitching", "UFO-like" issues fixed)
  • Pluskast
    #3801
    Egy - két kivétel azért van. Type XXI-es tengó. A franciáknál pl egészen 1969-ig szolgálatban állt egy példány és még a szuezi válságban is részt vett. Pl az USA Guppy és a ruszki Whiskey és Zulu osztályú tengók pedig "egyenes ági leszármazottak".
  • Nohab
    #3800
    "P monstrumok meg tanulmányok voltak maximum"

    Inkább Hitler megalomán agyszüleménye. Mindenből kurva nagyot akart, minden mást leszart. Elég gondolni a Népek csarnokára...
  • Pluskast
    #3799
    Ok a mi lett volna ha az már scfi kategória :)
  • Rue East
    #3798
    na itt van az óriási probléma
    amikor technológiáról beszélünk, akkor nem teljesen hagyomnányos fegyverekre kéne gondolni, ugyan miért vettek volna át bármit is például egy Sturer Emilből, vagy egy He-111Z-ből, miféle technológiai újítást tartalmaztak ezek? nagy kaliberű önjárólöveget ők maguk is építettek, iker repülőgépet szintén
    vagy a Schwere Gustav, ami tulajdonképen egy óriási ágyú volt, a szöviknek volt saját tüzérségi technológiai kultúrájuk egy ilyen méretű ágyú megépítésére, ugyan mit vettek volna át a németektől?
    Fa 269-ból is maximum az alapötletet vehették át, de azért nem kell túl nagy koponya egy ilyen kitalálásához, az amerikai egy rakat ilyen elven működő tesztgépet építettek a háború után
    Ju-287 és Me-163, nos ezeket a szovjetek például felhasználták
    ezek az elmebeteg P monstrumok meg tanulmányok voltak maximum, nem tudom miért emlegetik állandóan ezeket, ilyen óriás tank tervek voltak szövetséges oldalon is, főleg a szovjeteknél
    náciufózás meg a no komment kategória
  • Nohab
    #3797
    Teljesen egyetértek veled.

    Mesza: Túl sok szerepkörben szerették volna alkalmazni. Egyszerre kellett ugyan annak a gépnek kivívni a légi fölényt, szedje ripityára az elpusztíthatatlannak szánt bombázókat (azt hitték a jenkik, hogy lehet olyan bombázót csinálni, ami teljesen meg tudja magát védeni a vadászoktól), kísérjen saját lassabb gépeket, illetve földi egységeket is legyen képes kiszedni.

    F-4 és a G-2 körül érte el a sorozat az aranykorát, utána jött a hanyatlás. A sárkányszerkezet nem volt alkalmas, a megnövekedett súly cipelésére. A szárny felületi feszültsége megnőtt, ami a fordulékonyság rovására ment. A nagy kaliber pedig kevésbé alkalmas a vadászgépek ellen. Valamint megjelentek a jobb feltöltővel rendelkező szövetséges gépek. Nagyobb teljesítményt tudtak leadni, mert nem volt légszomja a motornak.

    A Fw 190 F alacsony támadásra, míg a G-t zuhanóbombázásra alakították át, teljesítményét csökkentették, legtöbbször kíséretet kellett számukra biztosítani. Jobban jártak volna, ha valóban arra tervezett gépeket gyártanak le és használnak fel, nem pedig vadászgépeket. A termelésnél a vadászoktól vették el a kapacitást. Vadászgép címszóval kapták meg a csapatok, de JaBo-ként kellett nekik alkalmazni.
    Ehhez még annyit hozzá kell tenni, hogy vadászgépből hiány volt...
  • Zero 7th
    #3796
    És amik később felhasználhatóak voltak, oda is elkélt "néhány" év fejlesztés, pl B-2nél 34, V-22-nél meg kb 50. Hangsúlyoznám, hogy közel ideális körülmények közt, a németektől átigazolt tudósokkal/mérnökökkel megtámogatott csoportnak.

    "Azt hiszem efelől senkinek sem lehet kétsége."

    És mégis megy a fantáziálás, hogy micsoda kutatás lett volna, ha a németek kapnak még 10 évet.
  • Trabant93
    #3795
    Tán a National Geographicon is volt még régebben valamelyik adásban pont erről a infravörös éjjelátóról szó és asszem működött is,de ez nem biztos.
  • Caboose
    #3794
    Ha jól emlékszem még az infravörös éjjellátó tervezésében is az élen álltak.
  • gstup
    #3793
    Igen,ezt észrevettem/tük!
  • bgabor
    #3792
    Nem kell leszólni a német konstrukciókat. Tény, hogy a háború vége felé olyan szarul állt a német helyzet, hogy a tudósaik mindenfélét kipróbáltak, és ennek az eredménye lett sok forradalmi és sok hasznavehetetlen fegyver is.

    Az is tény, hogy szinte a teljes amerikai/szovjet hidegháborús technológia német fejlesztéseken alapszik, sorohatnánk napestig: nyilazott szárnyú vadászgép, csupaszárny gép, cirkálórakéta, ballisztikus rakéta, gépkarabély, infravörös optika, nagy vízalatti sebességű dízelelektromos tengeralattjáró, rakétaindító tengeralattáró, MBT tankkoncepció, sugárhajtású bombázók, és ezek még csak a jéghegy csúcsa.

    Mérnöki szemmel csak elismeréssel lehet adózni a munkájuknak, ez nem hype vagy németfanság kérdése.
  • Pluskast
    #3791
    Igen ez igaz. Sok olyan fegyvert gyártottak illetve terveztek amik alkalmatlanok voltak harci bevetésre. Azt hiszem efelől senkinek sem lehet kétsége.