38447
  • bgabor
    #3870
    Ööö, tisztázzunk valamit, remélem nem úgy értitek, hogy szerintetek "láthatatlanabbak" lesztek attól hogyha felviszitek a visibilityt? Mert az nagy butaság lenne.

    "This skill influences the visibility range around the aircraft."

    Igen, ez tényleg arra utal, hogy téged milyen messziről látnak...


    Nem, ez a mondat egészen pontosan azt jelenti, hogy a "Ez a képesség befolyásolja a láthatósági távolságot a repülőgép körül". Nyilván baromi gyengén van megfogalmazva, úgyhogy nehéz kitalálni mit érthetnek alatta. De szerintem azt jelenti hogy mekkora távolságról veszed észre az ellenségeket a gép körül. Persze hogy ez Arcadeban is működik e, kérdés. mint ahogy az is, hogy miben tér el a Keen Visiontől. De az egészen tuti hogy nem leszel nehezebben észlelhető tőle.

    Összességében ennek az egész képességesdinek nem sok értelme van jelen pillanatban, a repair és a reload kivételével szerintem nemigen működnek, és annyira szar a leírásuk, hogy ember ki nem találja mit takarnak. Dehát a fejlesztők oroszok, a játék meg még béta. Mire elkészül majd, jobb lesz. Ebben a fázisban a Wargamingesek se remekeltek.
  • Zero 7th
    #3869
    Persze, hogy az árkád slotokról beszélek. Ha HBzni megyek, akkor berakom a kiválasztott gépet a maxra kihúzott slotba, és azzal repülök. Három néppel is van már kimaxolt legénységem, úgyhogy elég sokféle HBre be tudok menni így.
  • gstup
    #3868
    "Egyébként meg nem is rakok pontot rá, minden szerzett XP-met reload speedre rakok, mert 4-5 másodperccel gyorsabb tárazás egy picit többet ér nekem, mint hogy öt kilométerről látok-e meg valakit, vagy hatról." Ha arcadban tolod valóban.
  • Zero 7th
    #3867
    Láthatósági kör. Ami valóban jelentheti azt, hogy te mekkora körben látsz, de azt is, hogy a géped mekkora körön belül látszódik!
    Faszom az oroszokba egyébként, ennél egyértelműbben is leírhatták volna, ez így bármelyik verzió is lehet.

    Egyébként meg nem is rakok pontot rá, minden szerzett XP-met reload speedre rakok, mert 4-5 másodperccel gyorsabb tárazás egy picit többet ér nekem, mint hogy öt kilométerről látok-e meg valakit, vagy hatról.

    Emellett vannak aranysasból maxra húzott legénységeim is, ahol minden maxon van, a healing speedet és a vitalityt leszámítva. És nem csak expert, hanem ace gépeim is vannak, 50+50 skillekkel.

    +1: Mondjuk az az értelme, hogy te azt hiszed, hogy maxos skillel -mittudomén- 7 kilométerről meglátsz mindenkit, aztán közben egy ellenség csak 5kmnél jelenik meg, mert jó az ellenskillje. Továbbá a magasság is beleszámít a láthatóságba, képesek eltűnni a gépek elég közel is, ha nagyon alacsonyan repülnek. Az, hogy milyen távnál tűnik el előled, simán befolyásolhatja a "rejtőzködés" skill. Felhőkben is érdekesen működik az észlelés.

    Kis fekete pöttyök meg !MINDIG! előfordulnak, ha kívül vannak a látókörödön. Minden tiszta egű meccs úgy kezdődik, hogy látod szemben a légypiszkokat az égen, aztán ha közelebb érsz, feliratozza is a játék.
    Mondjuk az is igaz, hogy láttam már 10+km távra is ellenségeket, ameddig szerintem nem látok el...
  • hawkie22
    #3866
    Ez a Hayabusha tényleg állat. Ma mentem vele egy kört árkádban, (HB-ra nem volt idöm, menni kellett melóba :)), elkezdödött a csata, 3 percen belül 5 kill vele. Utána rámálltak ketten és leszedtek. Utána bementem egy lvl-1es fighterrel meg egy kétfedeles Reverse géppel, valami 9 vagy 10 killel zártam a meccset. Úgy tünik, egyelöre maradok a japóknál. :)
  • Ooorky
    #3865
    "This skill influences the visibility range around the aircraft."

    Igen, ez tényleg arra utal, hogy téged milyen messziről látnak... Véletlenül se rakj rá pontot. És angolokkal gyere este.
    Kis fekete pöttyök előfordulnak, ha b**** pontot rakni a Keen Vision-re/nem rájuk néz a kamera/kifárad a pilóta mivel alacsony a Stamina, stb... De majd ha veteránná teszel egy gépet (+30 Keen Vision és Visibility) akkor meglátod...
    +Szerinted mi a jelentősége a rejtőzködésnek egy olyan játékban ami nem arról szól, hogy egy bokor mögött hupákol, majd feltölti a replay-t, mert milyen ügyes volt már.
  • Zero 7th
    #3864
    Oké, csak tudod a szó az nem ezt jelenti. Vision az látás, visibility meg láthatóság. Nincs előttem a játék sajnos, de ha ráviszed az egeret a csíkra, akkor is láthatóságról ír, nem körbenézésről.

    Rádiós észrevételt sem így tapasztaltam, láttam már havert feliratozatlan kis fekete pöttyökkel közelharcolni.

    Szal oké, hogy ezt így leírod, de miből gondolod, hogy így van?
  • Ooorky
    #3863
    Ez nem az a játék, itt ha el akarsz tűnni akkor nem festést kell venned, meg skill-t húznod...

    Max-os Keen Vision-nél ~5km-ről tudod azonosítani a célpontot, ~2km-ről pontos típust meghatározni, de csak abban az irányban amerre kamerát forgatod.

    Visibility max 2km, részletes infót csak akkor ad ha ránézel, de legalább észreveszed a minimap-on ha valaki hátulról jön.

    Természetesen rádió itt is működik, ráadásul nem csak néhány 100 méter a hatótávja, szal ha valaki beazonosít előtted 10km-re egy gépet akkor te is látni fogod.

    A leírt rádiós piros pötty visszahozás meg valószínűleg bug, majd javítják azt is.
  • Zero 7th
    #3862
    Ebben biztos vagy? Mert szerintem a Keen Vision tényleg a látás képessége, de a Visibility viszont láthatóság.

    A tooltipekből nekem erős a gyanúm, hogy pont ugyanaz a helyzet, mint a tudjukmelyik játékban, hogy van rejtőzés meg felfedezés skill, amik egymás ellen dolgoznak, akkor látlak meg, ha a keen vision skillem túlsúlyba kerül a visibilityddel szemben.
  • Zero 7th
    #3861
    Mindig maradhatsz T0-ban, ha valamelyik szakasz szar az adott népnél. Az fixen mindig ugyanolyan, és kb T9-ig elegendő XP van a gépekben.
  • CptYossarian
    #3860
    Azt tapasztaltam hogy a német repcsik tier3-4 körül annyira vérhányás-kategória, lássuk a szerintemet:
    - olasz "vadászok" rácsapás után emelkedésképtelenek (45 fokról földetcsókol), nyúlós a reakcióidejük, és kb. akkora esélyük van fordulni mint Roburnak a sikátorban. Tragikusan szar a He 112 is, bár lehet hogy csak el vagyok kényeztetve mert japán ágat is tolom.

    - Stuka R-2 visítása ugyan vicces de a zuhanóbombázás nagyon nagy sebességvesztéssel jár, ehhez képest baromi lassan fordul. Az R-2 bombái harmatgyengék (4db 50kg + 1db 250kg), D-3 még csak nem is visít és csak egy darab 250kg-os szeretetcsomag van ráaggatva. Le lehet vele lőni ellenséges vadászokat, feltéve ha elég idióták ahhoz hogy célkeresztbe másszanak. Nagyon szeparált célpontok ellen megfelelő, nyüzsin kívül.

    - He 111 H-3 remek szórakozást nyújt ha egy konvoj előtt sűrűn csíkban leszórod a 32db bombáját az útra, mondjuk tankokat még nem sikerült vele kiforgatnom. Megunható, hamar. Pláne mikor rádöbbensz hogy ha a 32 bomba felét rászórod egy pillboxra max tűzijátékot nyersz.

    Szóval vettem egy nagy levegőt és kitoltam a free xp-ből cirka ezer forintért a japán az orosz és a német ágat is tier7-re, most már csak pénz kell. Vettem német Emilt, Friedrich-et, beruháztam egy D-3 Stukára (1x500kg + 2x250kg), meg egy Ju 88-ra. Egyből más a leányzó fekvése, nem érzem hogy epikus szopóágon vagyok velük. Megérte az ezer forintot, átugrottam a fospocsolyát.
  • Torzonborz
    #3859
    jahm zero szedett ki HB-ban mindkétszer :(
  • gstup
    #3858
    Nem is kell zero,ha vigyázol egy picit.A kis hayabusával a mustángokat és a typhoonokat simán le lehet szedni.+ ott vannak a noob beaufigter-ek is.Folyamatosan rám akarnak fordulni... Azt hiszik még mindig az arcadban mennek.
  • Ooorky
    #3857
    Angolokkal most felesleges HB-t játszani, Zérók lemanővereznek, Ki-61-esnek meg gyújtólövedékkel vannak betárazva az .50-esei.
    Tegnap toltam 9 HB-t, összesen 2szer szedték ki alólam az A6M5-öst, egyszer a légvédelem, egyszer egy hátsó géppuskás.
  • gstup
    #3856
    Valóban.Akkor passz.

    @ Borz:Jó helyen jókor talált el.
  • Ooorky
    #3855
    Keen Vision előrefelé határozza meg a látótávot, Visibility pedig a többi irányba.
    Az, hogy felhőn nem látsz át/nap megvakít meg természetes...


    Angolok és a szovjetek meglehetősen sok fát használtak fel a repülőiknél, egyszerűen nem bírta az ipar elegendő aluminiummal ellátni a gyárakat (villamosenergia felhasználásban messze elmaradtak a németektől/amerikaiaktól).
  • Malarki
    #3854
    Hát nem tudom, nálam pont hogy a Hurricane bírja a strapát. Persze attól függ mi repül rá, egy romboló ezt is leszedi 2 mp alatt. De pl. a kis géppityus biplánok alig tudnak kárt tenni benne. Ezért is szeretem, mert nem túl agilis, de brutális a fegyverzete és sokat kibír.
  • Caboose
    #3853
    Én úgy tudom, hogy a 1940-41 körül már szinte az összesnek alumínium borítású szárnya volt.
  • gstup
    #3852
    Akkor reálisan van megcsinálva: "Sárkányszerkezet részben fa és acél felhasználásával készült, a burkolata tűzgátló anyaggal átitatott vászon volt, fémlemezeket csak a kormányfelületeken és a motorburkolatokon alkalmaztak."
  • Torzonborz
    #3851
    srácok ez a hurri mk II miből van ? karton papír befestve gyúlékony festékkel ? tegnap mentem 2 HB-t vele meg arcade-ban is angolokat toltam és gyk ránéz vki és már szét is esik. kis szar 2 fedeles gép rám prüttyögött és darabokra hullottam :(
    pedig amúgy jó lenen mert a raksikkal szépen le lehet szedni bombázókat.
  • oxxi
    #3850
    Nekem SSD-n van a játék kb 1-1.5 perc volt az analizálás.(néha 20-30 mp, nem tudom mitől függ)
    www.oxxi.atw.hu/16k.jpg
  • flashpointer
    #3849
    Nektek is oylan sokat (percek) analizál a launcher a játék indítása előtt? Ha átteszem SSD-re gyorsabb lesz?
  • Glo
    #3848
    Hmm, ezt a rádiós témát nem is tudtam. A kijelölés megmarad, ezt észrevettem, de csak a "radaron" marad rajta egy üres körvonal. Az is sokat segít abban, hogy épp hol van.
  • Dragunow
    #3847
    Nem lehet elbújni senki elől akit egyszer kijelöltél és kijelölve marad.
    A trükk a következő. Igaz, hogy ha eltűnik a felhőben leesik róla a piros célkőr de ha nem váltasz targetet akkor megnyomod a team radiot (nálam "t" és utána az "ü"-t azaz a kijelölt célpontod támadását. Ezzel rögtön visszarakja rá a piros célkőrt független attól milyen felhőben van és milyen távol vagy mennyire van sötét. Jet-el repülve fontos ez mert felhőben aszem 500m-ről látod csak meg és akkor már nem tudsz korrigálni a célzáson. Főleg ha egy másik jet ellen harcolsz nagyon hasznos mert ott csak 1-2 sec van célzásra és tüzelésre, ami felhőben igen érdekes légi harcokat produkál.
  • Para1
    #3846
    Ne is mond először megláttam h itt mi van: gondoltam magamban mintha discoban lennék!:)
  • Zero 7th
    #3845
    Hát, azt írja ha ráviszed az egeret:
    A repair skill rövidíti a meccs közbeni leszállás, és a meccsek közti ingyen javítás időtartamát, a repair rank meg azt szabja meg, hogy melyik szintig működik a skill. Gondolom, ha a repair rank nem éri el a géped szintjét, kapsz mínuszokat a repair skillre, úgy, mint a gunnernél.
  • Amaymon
    #3844
    Érezhető a pontok hatása. Ámbár mintha nem lineárisan növekedne, minél több van rajta annál kevésbé látszik különbség. Mindenesetre mikor vettem jobb gépet és beraktam valamelyik kevésbé tapasztalt crew slotba megbántam.

    Én arra lennék kíváncsi tudja-e valaki a repair skillek hogyan működnek pontosan?
  • Malarki
    #3843
    Hát elvileg a keen vision vagy mi arra vonatkozik hogy milyen távolságból látod meg a repülőket, ha én jól értelmeztem. de gondolom a felhők vagy a Nap felől érkezés ad valamiféle bónuszt a rejtőzködésre. De ah nem így van akkor majd kijavítanak a hozzáértők.
  • bgabor
    #3842
    Hát ez a kérdésből nem derült ki. :D
    Én amúgy nem láttam különbséget.
  • vajakos21
    #3841
    Aha..Nem vagyok hülye ezt én is tudom.A kérdés arra vonatkozott hogy a skill pontok hatását észrevette e valaki ezen dolgoknál.(látni/látszani)
  • bgabor
    #3840
    Meglepően hangozhat, de a felhőkből vagy a nap irányából előbukkanó ellenséges repülőgépeket a valóságban sem látták a pilóták.

    Ez a játék nem a World of Tanks, hogy az arty homár mellett öt méterrel elmész úgy hogy az nem lesz látható. Ez a játék elég jól meg van csinálva, és elég realisztikus próbál lenni.
  • Amaymon
    #3839
    Nap felől tudnak meglepetés szerűen előjönni.
  • vajakos21
    #3838
    Láthatósági rendszer hogy működik nálatok? Imádom mikor 300 m-re felbukkan egy ellen...
  • twi452
    #3837
    Én hb-ben voltam, éjszaka 1 km-nél eltűnik a jelölés és el lehet sunnyogni mert nem látnak :) A japó rombolók meg pásztáznak refikkel szóval tényleg elég jól meg van csinálva :)
  • SovereignXY
    #3836
    Időjárást észre vettem. Egyzser van felhőú egyzser nicns egyzserre kurva nagy vihar féle másszor kis bárány. De écaka még nem vót de fun :)
    Full real és écaka lehet az érdekes :)
  • twi452
    #3835
    nincs :) Bármelyik pálya lehet éjszakai ahogy az időjárási körülmények is változóak. Az éjszakai tényleg elég ritka :)
  • Ry0K3N
    #3834
    Van éjszakai pálya? :D (jótudni xD)
  • bgabor
    #3833
    Csak kár hogy ritkán van. Jó néhány hónapja WT-zek már, de eddig talán ha ötször voltam északai pályán.
  • Trabant93
    #3832
    Főleg mikor a pofádba világít a reflektor,egyébként nagyon feldobja az egész meccs hangulatát :)
  • SovereignXY
    #3831
    ÁÁÁÁÁ! Előbb voltam grund striek two towns. és ESTE VOLT! Nagyon durva volt :)