38447
  • LeWyTy
    #4030
    Én leszállás után orra buktam és így csúsztam amíg meg nem álltam.
  • shuda
    #4029
    gyááá egy ilyen landolásom nekem is volt :DD
    +1000 xp, mert meghalt a motor miközben "fejreálltam", aztán meg megjavították :D:D
  • LeWyTy
    #4028
    Landing a Boss
  • pirdi
    #4027
    Hát lehet, hogy a He-112 egy tégla, de lehet vele csipkedni az ellent és annyira lassú, hogy a P-38 és a P-40 nem bírt leszedni a random mozgása és sebessége miatt. Így a többiek kilőtték őket.
  • Zero 7th
    #4026
    Szerintem amit először meglátnak. Aztán lövik addig, amíg lőtávban van. Kb mint az AI légvédelem.

    Ezzel kapcsolatban, ami nekem még fura, az a (pl.) Me-410. Két turret van rajta, amit egy ember kezel. A skilleknél mégis két experienced gunnert igényel.
    Mondjuk az is igaz, hogy emberileg lehetetlen módon képes is a csóka egyszerre két célpontot követni és lőni.
  • shuda
    #4025
    Jól sejtem, ha a bombázóban több löveg van, gunnert kell venni ugye? (gondolom, mivel csak az egyiket engedi használni a két lövegből)

    Nincs valami magyar "klán", akikkel lehet tolni és/vagy szokták tolni squadba..
    Idegölő, hogy random playerek nagyrésze sz*rik a játék lényegére és lövöldöznek ahelyett, hogy csapatban játszanának :)
  • Glo
    #4024
    Arról tudtok valamit, hogy a lövészek mégis mi alapján választanak célpontot, ha többen is követnek? Mert ahogy megfigyeltem ezek totál idióták, képesek a 6-700m-re levő gépeket lövöldözni, mikor ketten is 100m-en belülről osztanak..
  • Zero 7th
    #4023
    Azt jó tudni, mert akkor 1000% tuti, hogy a Csajka nem emiatt csinálja. 1.25ben is vígan beleállt a földbe.
  • Ooorky
    #4022
    Hivatalos fórumon kifejtette a német FM-et készítő srác, hogy végleges FM még jó ideig nem lesz. Folyamatosan készítik őket, de mivel az alap kód is bővül, változik, ezért gyakran vissza kell nyúlni a korábbiakhoz is.
    Pl.: sebesség függvényében változó irányíthatóság 1.27-es feature...
  • Zero 7th
    #4021
    Én azt remélem, hogy ez a béta meg a félkész FM-ek miatt ilyen, és ha kész lesz a játék, addigra kialakul valami egységes, realisztikus viselkedés...

    Egységes viselkedést természetesen nem úgy értem, hogy minden gép ugyanúgy működne, hanem hogy az ilyen aerodinamikai típushibák előjönnek azoknál a gépeknél, ahol annak kell. De ahol kell, ott minden típusnál, nem csak néhánynál.
  • Glo
    #4020
    Van egy Vogel nevű srác az il2-Sturmovik sg fórumon, ő repműszakis, sztem nagyban hozzá tudna járulni az igazság kiderítéséhez. Többet tud a meszáról, mint remélnéd :)
  • Zero 7th
    #4019
    És ~500-nál a szárny felett eléri a levegő sebessége az 1000-et? Míg mondjuk egy Messerschmittnél 800nál sem?
  • Zero 7th
    #4018
    He-112-t mondták a többiek.
  • CptYossarian
    #4017
    Megvettem a nagytáras ágyús Stukát, egy lövés (ami kettő) - egy bombázó. Tankokat nehezebb eltalálni, azt még gyakorolnom kell.
  • Alien69
    #4016
    Amúgy, nem csak két gép csinálja, hogy tégla lesz. Német kisebb tierben én is hasonlót tapasztaltam két gépnél is, de nem tudom, melyik kettő már. :-D
  • Belkar
    #4015
    Most láttam a fórumon:



    31:00-nél összehasonlítja a német meg angol lövedékeket meg a veterán angol pilóta megjegyzi hogy a németek 3 lövésből leszedték őket a 20 mm-essel míg az angolok légpuskával lövöldöztek

    Egyébként érdemes az egész videót megnézni csak kell egy kis angol tudás.
  • Coral Springs
    #4014
    Na ez komoly... Ide azt hiszem elkél a tudás.


    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Lévén hogy a célzással hatalmas problémáim voltak, megtaláltam a számomra legkézenfekvőbb irányítás módot a mouse aim személyében. Külső nézettel társítva rendkívül szórakoztató, valamit javítottam is a statisztikámon.
  • Glo
    #4013
    Van abban valami csodálatos, mikor 11 légi és 23 földi célponttal vezetem a listát, aztán veszítünk..
  • Nohab
    #4012
    Akkor azt elbaszták az oroszok. 500 km/h fölött kezdenek bekeményedni igazán a szervó nélküli botok.

    A zuhanó tégla effektus pedig akkor jön elő, mikor a szárny felett átlépi a hangsebességet a légáramlat. A szárny pedig derékszöget zár be a törzzsel.
  • bgabor
    #4011
    Igazad lehet, egyszerűen minden géptípusnál van egy maximális sebesség, ami fölött már irányíthatatlan, és ez a kétfedelűeknél szembetűnő, mert náluk elég hamar előjön. Ahogy írtad, Me-410 650 körül kezd írányíthatatlan lenni. A magas tierű légcsavaros gépek(La-5/7, FW-190 stb) és a jetek egyik előnye hogy ők még nagy sebességnél is írányíthatóak maradnak.

    Belkar:
    A Me-410 borzalmasan kanyarodik, főleg oldalirányban nehéz rávinni a célkeresztet az ellenségre. De cserébe nagyon gyors, a veszélyzónából zuhanórepülésben akár 700-al is eltűzhetsz, csak akkor már nehezen fordul. És persze a fegyverzet az egyszerűen elsöprő erejű, főleg az utolsó, R3-as modellen, az a két harmincassal bármit leradíroz, nagyon szeretem. Plusz ugye ott a gyorsbombázó válozat a két 500 kilóssal, ami tökéletesen alkalmas arra hogy első csapást mérjen vele az ember a meccs elején.
  • V43 1105
    #4010
    Semmi köze a Wellingtonhoz :P
  • Belkar
    #4009
    Na az akkor jó

    Csak olyan sokan szidják hogy azt hittem valami Wellingtonhoz hasonló lesz
  • Glo
    #4008
    Hasonló, de sokkal gyorsabb.
  • Belkar
    #4007
    Egyébként az ME 410-nek milyen a manőverezhetősége? hasonló mint a Bf 110-nek?
  • Zero 7th
    #4006
    Negatív, I-15-tel is repültem bőven 500 fölött már gond nélkül. Meg úgy nagyjából bármelyik T0 géppel is.

    Pont ezért szoktam benyalni a Csajkával, mert semmi mással nem kell repülés közben néznem a sebességet, azzal meg kéne. HB-t ritkán játszom, de ott figyelek a sebességemre. Viszont ott a szárny szakad le nagy sebességnél, nem ez a reszketős irányíthatatlanság játszik be.
  • Fulcrum11
    #4005
    Nekem is ez a bajom, hogy a többi nem csinálja, még a közeli rokon I-15 sem, és néha megtréfál. Ha az összes tudná, csak örülnék.
    Ezek a japánok nagyon bejövősek!! de meg fogok őszülni mire eljutok a jetekig...
  • vajakos21
    #4004
    idő után kiírja hogy túlmelegedett az olaj.hogy aztán mi lesz nem vártam meg :)lehet lesz majd hatása. hurrival unalmamban háton repültem erre leállította a motort mert üza rendszer besz*rt..újra lehetett indítani
  • vass17
    #4003
    Pontosan, sértetlen motort szinte én is végig erőltetem, még HB-ban 10-20 km-en keresztül is. Ha viszont megsérül, akkor elég gyorsan be lehet vele feketíteni :)
  • vass17
    #4002
    Nem lehet, hogy egyszerűen arról van szó, hogy ezek felépítésükből adódóan jobban fel tudnak gyorsulni, mint a többi? Teljesen máshogy is néz ki, szerintem simán elképzelhető.
    A leesős dolgot pedig eljátsza 1-2x-szer az ember és megtanulja kezelni, én már számtalan csatát toltam vele és el tudom kerülni, egyszerűen figyelni kell a sebességet és nem szabad túl meredeken közeledni a földhöz és máris kezelhető.

    Egy másik példa az ME410 is hajlamos túlságosan felgyorsulni, ilyenkor még nehezebben fordul, mint alapból, nem árt kicsit ráfékezni, hogy kezelhetővé váljon...
  • Zero 7th
    #4001
    Mi haverokkal úgy vettük észre, hogy ha teljesen ép a motorod, akkor hosszú távon sem árt neki. Nyomhatod, amíg köhögni nem kezd és vissza nem szürkül 100%-ra, aztán ha "kipihente magát", nyomhatod neki újra. Eleinte én is féltem túrni neki, de egyik haver gátlástalanul használja a kezdetektől, és még sosem volt vele gondja sértetlen géppel.

    Viszont ha megsérült a motor, akkor ettől elkezdhet romlani az állapota. Főleg, ha már nagyon piros, akkor simán esélyes, hogy az erőltetés az utolsó csepp, ami végül kinyírja.
  • oxxi
    #4000
    Többször láttam steamen hogy WEP meg 100+%-on járatják indulástól 5 percen keresztül a gépet, ez nem árt a motornak? Vagy hogy van ez?
  • Zero 7th
    #3999
    Nem sikerült még produkálnom mással. Őszintén az is meglepett, hogy a He-112 is csinálja, azt most hallottam először. Mondjuk azzal talán egyszer sem repültem...
  • bgabor
    #3998
    A prémium chaika is szétesik, de más kétfedelűeknél is előfordul tudommal. Eddig azt hittem, minden kétfedelű érint a dolog.
  • Glo
    #3997
    Erre senki nem fog tudni válaszolni Neked.. Innen legalábbis :)
  • Zero 7th
    #3996
    Sokszor elmondtam már, de úgy tűnik még mindig nem érted a problémát.

    Van, mittudomén, 200 gép, ami semmi, még csak megközelítőleg hasonlót sem csinál a játékban.
    Meg van kettő, ami elvileg, szerinted realisztikusan viselkedik.

    Na, akkor két lehetőség van:
    1. Vagy ez a két gép bugos
    2. Vagy az ÖSSZES TÖBBI

    Érted? Ha látnám, hogy az összes kétfedeles gép szétesik 500nál, egy rohadt árva szavam nem lenne.
    Akkor sem, ha ez a kettő nem lenne ilyen kényes.

    De ez így, perpill, ahogy most működik, nem következetes, nem logikus, nem realisztikus, hanem egyszerűen SZAR.

    Meg akartam nézni a flight modell táblázatot, hogy hogy állnak ezeknek a gépeknek a modelljei, de nem elérhető már sajnos...
  • Glo
    #3995
    Először R2D2-nak olvastam.. majdnem lefordultam :D
  • Belkar
    #3994
    Hát van egy R2Y2 nevű fájl a játék mappájában de hogy melyik típus azt még nem tudni (idővel majd jön biztos mind2) a dev szerverre meg nem lehet még belépni majd csak ha szólnak...
  • Vaktermesz
    #3993
    Ez most komolya? A felső eszméletlen jól néz ki, tudni valamit 1.29-ről? Felmentem dev szerverre, de nincs jogom belépni.
  • Belkar
    #3992
    A Japán repülők szerelmeseinek:





    Lehet hogy jön a következő patch-ben...
  • Glo
    #3991
    Aham. Remélem nem vagyok vállalhatatlan :D