38447
  • Amaymon
    #3910
    Végre német újra HB-n.
  • Amaymon
    #3909
    Bár örülnék ha a MatchMaking-et előbbre hoznák a prioritásban mert elég irritáló mikor jet-ek vadásznak az IL-2-mre :)

    Volt minimum 7-8-as géped, szerintem azért jött jet.
  • Amaymon
    #3908
    Yea, Próbáld ki mindkettőt. És válassz.
  • CptYossarian
    #3907
    Szerintem semmit nem vesztesz vele ha kipróbálod mindkettőt. A WoWP-t ugyan hónapokkal ezelőtt láttam de nagyon WoT-kaptafa, gondolom majd IRL-pénzeket kérnek a festésért meg aranylőszerért. Nekem ez nem hiányzik. A WTh viszont tetszik, látom hogy milyen gyorsan reagálnak, változtatnak, fejlődik a játék, és jófelé fejlődik. Bár örülnék ha a MatchMaking-et előbbre hoznák a prioritásban mert elég irritáló mikor jet-ek vadásznak az IL-2-mre :) Úgy vélem hogy a WTh sokkal jobb struktúrájú és sokkal szélesebb körű játékélményt nyújt mint ami a WoWP WoT-rendszerében kivitelezhető.
  • Áron22
    #3906
    Márpedig igenis próbáld ki mindkettőt, amíg az ki nem jön, játszogass ezzel, aztán próbáld ki azt is, és majd látod te magad, hogy melyik tetszik jobban, mi nem dönthetünk helyetted:) ráadásul ez a játék is folyamatosan fejődik, legalábbis változik XD
  • Zero 7th
    #3905
    Na, ha nem valami bonyolult, akkor biztosan fel tudod írni az egyenletet is, amivel a játék számolja.

    Paraméterek a number of gunners, a number of experienced gunners és a skill (accuracy vagy precision).

    Hogy jön ki pontosan a 10ből a -6?

    Mert ahhoz nem kell sok ész, hogy rájöjjön az ember, hogy ha az egyik nem annyi, mint a másik, akkor a harmadikból levon. De ez még nem jelenti azt, hogy teljesen értjük...
  • Coral Springs
    #3904
    Azon gondolkozok hogy töltsem-e le ezt, vagy várjam-e meg a vetélytársát a World of Warplanes -t. Sokan várják ez utóbbit is viszont a WT -ről csak jókat olvasok, inspirálóak a játék jövőjével kapcsolatos elképzelések, már lehet vele játszani, és a youtube gameplayek is meggyőzőek.

    Nektek mi a véleményetek ? Miben jobb ez, mint amiben később a jelenleg closed beta stádiumban lévő konkurencia lehet ? Várjak-e még, vagy töltsem le ezt ? Ez a kérdés számomra azért fontos, mert ha itt elkezdek játszani, majd a másikat már nem valószínű hogy elkezdem.

    Amúgy a War Thunder -re csak véletlenül leltem rá, én alapvetően a konkurenciát vártam a World of Warships -el együtt.
  • Zero 7th
    #3903
    Persze elbasztam a számokat, az előző hozzászólásomban van jól.
  • Zero 7th
    #3902
    Nem úgy. Egy kör 0 kv vs 100 vis, meg egy másik kör 100 kv vs 100 vis.

    Az tökmindegy, hogy a 100 visibility mellett ott van még 100 keen vision is, mert amit meg akarok nézni, azt nem befolyásolja.

    Viszont ismerőseimnek nincsen 100ra kihúzott keen visionje egyik géppel sem. (Az ugye maxra húzott skill + aranysasért ace qualification) Mondjuk lehet, hogy elég a 80 is a tesztelésre...
  • Amaymon
    #3901
    Nem lesz olyan ember, aki felhúzza az egyiket a másik nélkül 100-ra.
  • Zero 7th
    #3900
    Mondjuk még ki kéne próbálni a 100KV vs 0 és 100 Visibilityt is.
  • coffer
    #3899
    Hogy teljes legyen a bombakésleltetésbeállitós téma :P
    Beállitasz valamennyi késleltetést, igy a kisebb bombákkal is nagyobb kárt tudsz tenni a hajókban, mert a bomba jó esetben a testen belül robban fel. Mennyi lehet az ideális idő? Gondolom számit az is, hogy milyen magasról pottyan a cucc. Mire, mekkora bombával érdemes igy menni?

    A másik kérdés: Mi van, ha tegyük fel 1 sec-et állitok be, a bombát pedig földi célra dobom? Konkrétan: Befúródik a földbe/megáll a pillbox tetejét.. :P vagy elpattan a terep dőlésszögének függvényében?

    Köszi
  • Zero 7th
    #3898
    Mégis volt időm kipróbálni.

    Igazatok volt, tévedtem.
    0 Keen vision vs 0 Visibility - 3.9kmről látott meg
    0 Keen vision vs 100 Visibility - 3.9kmről látott meg. Én őt ~7.5ről a 100as keen visionömmel.

    Elnézést az idegek borzolásáért.
  • Ooorky
    #3897
    Repair-t már leírták, gunner meg nem valami bonyolult.
    Pl.:
    Én most Ki-49-es bombázókkal repülök amiken 5 lövész van, de ebből jelenleg csak 2 db képzett, ezért a 10 pontos Fire Accuracy és Fire Precision a képzett legénységgel arányosan -6 pontot kap (magyarul 4 pontosnak számít).

    Kezdőknek jó tanács:
    Elsődleges skill-nek mindig a Pilot Vitality-jét kell húzni, legalább 30-asra, mivel ha a pilóta meghal akkor automatikusan bukod a repülőt, legyen az egy Chaika, vagy egy B-17-es. 30-nál már túléli ha eltalálja egy géppuska lövedék/repesz. A hivatalos fórumon is kevesebben vinnyognának az 'OP gunner-ek' miatt, ha odafigyelnének ilyen apróságokra...
  • Glo
    #3896
    Jelentem beléptem a PBY pedo csapatba. És élvezem! NEmrég egy domination pályán úgy szedtem össze 40K lion-t, hogy a végén hoztam be a Catát, befoglaltam a repteret (5000 lion), megjavult a gép és valamiért airstart-ba tett a reptér mellett leszállóirányon. Míg odaértem visszafoglalták, szal megint befoglaltam. Ördögi kör volt, anyáztak az oroszok, aztán nyertünk sajnos, pedig lehetett farmolni rendesen :D
  • Glo
    #3895
    Szasz!

    A Repair rank a következőképp működik, csak h eloszlassuk a mítoszt:

    Ha raksz rá akkor mission-ben ha leszállsz hamarabb szerelik a gépedet. Kezdetben 28 mp (de lehet 30), ha kimaxolod 100-ra akkor 6 mp.

    A hangárban ez úgy működik, hogy a repair time-t csak akkor kezdi el csökkenteni, ha a Repair rank eléri a géped szintjét. Ha eléri, akkor hamarabb javítják meg ingyen a gépedet.
  • Amaymon
    #3894
    Van egy csomó XP-m a német-orosz legénységen és nem tudom megéri-e repair-t is húzni. Vagy inkább a fő skillek.

    4 nap kínlódás után úgy döntöttem hagyom a brit HB-t és húzom tovább a németeket.
  • Zero 7th
    #3893
    Azt szerintem a gunnerek esetében sem tudjuk pontosan, hogy hogyan működik. Ha majd legközelebb legénységet tápolok aranysasból, megnézem. Az márciusban lesz leghamarabb.
  • Amaymon
    #3892
    "Gondolom, ha a repair rank nem éri el a géped szintjét, kapsz mínuszokat a repair skillre, úgy, mint a gunnernél."

    A lényeg érdekelt volna a "kapsz mínuszokat" kifejtve, feltéve ha van róla info :)
  • Ooorky
    #3891
    Frissítettem a dev klienst (1.3 GB), már 1.28.4 fut a tesztszerveren, de nem engedett be... :(
  • Glo
    #3890
    Ötöd annyi xp-t kapsz utána. Azaz ami eddig 5xp volt, azért csak 1-et kapsz.

    A pénzt nem érinti.
  • vajakos21
    #3889
    Látom egy kérdéssel sikerült vihart kavarni. Kérdezzek még? :-) Legalább körül van járva ez is.
  • oxxi
    #3888
    Ha egy repcsi xp-je fullos lesz akkor mi történik? Látom a leírást, csak nem értem
  • Zero 7th
    #3887
    Empirikus bizonyítékokat többre tartom... :P
  • Zero 7th
    #3886
    Nem pont rád céloztam ezzel, sajnálom, ha félreérthető volt.
  • Glo
    #3885
    Írj egy ticket-et a fejlesztőknek, hátha válaszolnak rá
  • bgabor
    #3884
    Ha te azt mondod hogy egyszerűbb, akkor én elhiszem neked.
  • twi452
    #3883
    Azok ajándék javítások, elfogy akkor annyi :)
    Az ingyenes javítás akkor számít ha kikapcsolod az autómatát és hagyod sérülten a gépeden akkor annyi idő alatt összekalapálják és nem kerül neked semmibe (csak az idődbe)
  • Zero 7th
    #3882
    Ezért mondtam, hogy ki kéne próbálni, akkor egyértelműen kiderülne.

    De az persze fárasztó, személyeskedni sokkal egyszerűbb.
  • bgabor
    #3881
    Szerintem sincs igaza, de azt szögezzük le, hogy ember legyen a talpán, aki ilyen gányul megfogalmazott leírásokból meg elnevezésekből kitalálja, hogy mi micsoda és mi mire jó.
  • oxxi
    #3880
    Ha megveszek egy gépet van 10 ingyenes javítási lehetőség.
    Illetve van x idő ami azt jelenti hogy mennyi idő az ingyenes javítás.
    Ezt ugye nem úgy kell érteni hogy ha x ideig nem játszok akkor a repair time leteltével +1 ingyenes javítást kapok?
  • Ooorky
    #3879
    Tudjuk, csak te vagy helikopter.
  • Zero 7th
    #3878
    Ez semmit nem mond arról, hogy az állításom igaz-e, vagy nem.
  • Ooorky
    #3877
    AZ igazság az, hogy a külföldi fórumokat is átnyálazva te vagy az EGYETLEN ember a földön aki szerint a Visibility csökkenti az látótávot.
  • Zero 7th
    #3876
    Ennek mondjuk még ezer másik oka is lehet.
  • Zero 7th
    #3875
    Oké, tesztéretté vált a dolog. Megcsináljátok vasárnapig? Addig én nem tudok foglalkozni a dologgal.

    Custom battle, 1v1, tökéletesen megegyező gépekkel.
    1. 0 Keen Vision vs 0 visibility.
    2. 100 KV vs 0 visibility
    3. 0 KV vs 100 visibility
    4. 100 KV vs 100 visibility.

    Ezen esetekben fel kell írni a látótávolságokat, előröl, hátulról, aztán egyértelműen kiderül.
  • Zero 7th
    #3874
    Játéktechnikai szempontból ez a kérdés kurvára mindegy.

    Van egy alap látótávolság, amiről észreveszed a gépeket.
    Van erre egy skill, hogy messzebbről vedd észre.
    Halálnyugodtan lehetséges, sőt, játéktechnikai szempontból _logikus_ egy ellenskill, amivel csökkented az ellenfeled előnyét.
    Mert ez még mindig egy játék, nem maga a valóság, ha esetleg elfelejtetted volna.
    Továbbá annak mi értelme van, hogy van egy skill, ami előre néz, meg van egy, ami körbe?

    Egyébként meg festéssel szokás álcázni a gépeket, nem véletlenül fehér/kék a hasuk, meg tereptarka a hátuk. Bár ez utóbbi nyilván a földön leparkolt esetben hasznos leginkább, de a fehér hasi festést ezzel nehezen magyarázod.

    Visibility SZERINTE, meg SZERINTED úgy van, ahogy leírta, de úgy is lehet, ahogy én írtam, mert pont kurvára nem derül ki.

    Egyébként azért vetem fel ezeket a dolgokat, mert napestig okoskodhatunk itt, meg verselemezhetjük az oroszról fordított szövegeket, de leginkább KI KÉNE PRÓBÁLNI, mielőtt vallást is építünk a hitünk köré. Mert egyelőre bizonyosság nincs, te is hiszel valamit, meg én is.
  • Glo
    #3873
    Elég jól lehet érezni amúgy, hogy melyik gépen mekkora a Visibility, mert akinek kicsi, azt simán be lehet lopni hátulról BnZ-be. Akinek meg nagy, az kifordul előled mint az ökör.
  • bgabor
    #3872
    Pont erről beszélek én is. Nem értem hogy gondolták, ha így értették.
  • Glo
    #3871
    Mégis hogyan álcáznál egy gépet? Kék színű álcahálóval? :D

    A visibility úgy van ahogy leírta.

    A felhőben a láthatóság amúgy is bugos, mert kicsit rázoomolva már látszik a pötty a felhőn át is.