38447
  • Glo
    #3990
    Miért, az normális, hogy tud annyival menni? :)

    Dugd ki a fejed 130-nál a kocsiból, aztán a levegő mennyiséget amit kapsz vond köbgyök alá, és megtudod mennyi levegőt kapnál 530-nál egy nyitott kétfedelesben :D
  • Zero 7th
    #3989
    És az is normális, hogy kétszáz gépből kettő csinál csak ilyet?
  • vajakos21
    #3988
    Ez lenne a normális szerintem. Nagy sebességnél már nem úgy működnek a kormánylapátok. (HE112 is ilyen)
  • Fulcrum11
    #3987
    A csajkával én is megszívtam ma, ráadásul kétszer :) 510 körül irányíthatatlan lesz, az a gond, hogy ezt WEP-el és enyhe süllyedéssel eléri, jön a domb, nézem WTF nem emelkedik o.O :D
    leteszteltem, és ez jött ki:
    480-nál semmi különös
    520-nál már nehezebb felhúzni
    540 felett darab fa lesz.
    Na már most a kis reserve I-15ösöket 560-nál is fel lehet húzni, mintha mi sem történt volna. (na jó, a pilóta kicsit bealszik)
    bug vagy feature?
  • twi452
    #3986
    Nem fogsz benne csalódni mert kicsit talán még túl jól is sikerült ez az irányítási mód :) De érthető mert a nagyközönségre mennek úgyhogy elsődleges az egér+bill kombó és az arcade játékmenet. A többi komolyabb dolog már csak hab a tortán :)
  • Coral Springs
    #3985
    Én alapvetően autós játékokhoz vettem a gamepadot, és ott nagyon is megállja a helyét, gondoltam majd itt is megfogja. Végül is meg is állná ha egy Ace Combat -ról lenne szó, de a célzás bármilyen játékban hátrány egy gamepadon. Kipróbálom az egeret is akkor.
  • Para1
    #3984
    "1 jak9-es nagyobb veszély mint egy csak 3-4es gépekkel rendelkező egyén(összes gépe együtt)." Ez nem minden esetben van így ám! Ahogy te is mondtad a fordulékony gépek előnyben vannak a többivel szemben. A yakokat pl brit-japán gépekkel simán odavered fordulóharcban.
  • Amaymon
    #3983
    Glo, te az official WT fórumon is Glo vagy?
  • Rue East
    #3982
    van aki rendszeresen játszik FRB-t?
  • rudii
    #3981
    Jupiii nem megy a szerver. :ASD
  • santibi
    #3980
    Az én tapasztalatom. Ki húztam a németeket 20-as szintre már pár hete. Gondban voltam a lionnal, mert ugye nem olcsó egy kör még ha prémiummal tolom akkor sem gazdaságos hosszú távon. Nem vagyok profi. Aztán most elkezdtem a többi nemzetet is. (kivéve az amerikait).
    Felvittem őket 4-6 szintekre és azt tapasztaltam, h a Japánoknál maradok. 6 szintű vadásztól nem megyek be nagyobbakkal. Volt olyan köröm, h majdcsak 90.000 liont szedtem össze.. Ehhez persze kellett a H6K4 2x1000 kilós "petárdája" is.
    Félelmetes, h fordulnak a többiekhez képest.
  • Áron22
    #3979
    Ezt hova vennék még vissza? 13-ról 20 ig eljutni prémiummal is hónapokba telhet/nép...
  • oxxi
    #3978
    Mi a véleményetek, ha nem béta lesz a játék a fejlődési sebesség megmarad? esetleg visszavesznek?
  • oxxi
    #3977
    Néha szükség van erre amikor megköveteli a csapat :)
    Esetleg egy olyan javaslatom lenne hogy létrehozni egy channelt a chaten, ahol mindenki meggyónhatja rammjait :)(Persze csak a szándékosokat)
  • bgabor
    #3976
    Én eddig egyszer rammoltam szándékosan. HB csatát mentünk, és én Yak3-al voltam. Mögékerültem egy FW-190esnek, és közelről a teljes lőszerkészletet belelőttem. Még csak füstölni se kezdett. Ezekután nekimentem, mert nem volt már más opció. :)
  • oxxi
    #3975
    Hozzáfűzném még azt is hogy ha 10 krittet kaptam már és újra is töltök vagy már így is úgy is lelőnek mert mozgásképtelen akkor igen is belemegyek abba akibe tudok :D ezzel is kárt okozva(nem csak 1 embernek hanem) az ellenfélnek.
    És nekem is vannak körök amikor az első 3 gépemet lerammolják de ez sajnos benne van :)
  • Amaymon
    #3974
    A kill lopáskor szándékosan rohan, hogy hamarabb érjen oda, majd az újabb divathóbort szerint benyomja a rádióban "thanks!". Sokszor azért nincs ütközés, mert inkább félre rántom a véreb elől a gépem.
  • oxxi
    #3973
    bgaborral egyetértek, mindenki a másikat szidja mikor összecsapódik a 2 gép, főleg ha a társaddal, én mindig bocsánatot kérek mikor látószögön kívül esik a társ és én okoztam a bajt, viszont amikor a 2es gépemmel lengedezek és a jak9 2 tárból sem hal meg akkor igenis rammolok, mert meg se érzi a kis kalibereket, és mint mindig a legerősebb gépeket próbálom meg először leölni mert hát 1 jak9-es nagyobb veszély mint egy csak 3-4es gépekkel rendelkező egyén(összes gépe együtt).
  • Trabant93
    #3972
    Brutálisak ezek a japó reserve gépek,jobb mint az orosz :D

    Az a sok évnyi Heroes of The Pacific kezd kifizetődő lenni :D
  • vajakos21
    #3971
    ui: szerintem több törést kaptam sajáttòl mint ellentöl. a lövésekröl nem is beszélve
  • bgabor
    #3970
    Amilyen az átlag játékos képessége a játékban, szerintem tízből kilenc rammolás nem szándékos, csak bénáskodás.
  • Amaymon
    #3969
    Valamennyit segített (a fórum alapján), hogy állítottam a "dead zone"-n, de nem tökéletes.
  • Amaymon
    #3968
    Az a sebességes dolog sántít. BnZ gépeket szeretik rammolni a vak társak, mert csőlátással megy killt lopni.
  • vajakos21
    #3967
    Ez a rammolás érdekes dolog.Hogyan állapítja meg a gép hogy direkt volt- e vagy baleset? Engem is törtek és én is törtem. De nem direkt...részemröl legalábbis. Némi vita után a kolléga megértette,hogy nem üzlet a drága gépem összetörni, hiszen killt nem ad rá és fizethetem a javìtàst ráadásul én is kiesek a csatából. A kicsi suicid gépek meg sokszor csak lepattannak károkozás nélkül.Volt hogy lelöttem v.kit de a roncsaitòl meghaltam. Az ellen meg kiabált hogy töröm.Ha olvasta volna a kiìrást láthatná hogy elöbb halt meg mint hogy ütköztünk. Ami a sebzést illeti valòban jobban fizethetnék.Legalábbis a crit-es sérülést.
    A controlerhez meg kereshetsz segitséget a hivatalos fòrumon.Arcadban egérrel sokkak könnyebb....bár én ott is joyal küzdök.
  • Belkar
    #3966
    Az a helyzet hogy van már van saját topikja és 8 oldalon keresztül már elég sokan leírták hogy mit kéne változtatni ezen a rendszeren hogy jobb legyen de eddig még nem igazán érkezett válasz a fejlesztőktől... Remélem oroszoknak se tetszik mert akkor lehet hogy mégis megváltoztatják...
  • CptYossarian
    #3965
    Ezeket le kell írni a suggestions fórumban, azért béta hogy a játékosközösség segíthesse a fejlesztőket, ha leírod könnyebben és hamarabb lesz belőle feature.

    Engem jobban idegesít a ramming, de kitaláltam rá egyszerű megoldást, javasoltam is: két repülő ütközésekor a nagyobb sebességű a rammer, és ha mindkét gép felrobban vagy kritikusan sérül akkor mindkét gép TELJES javítási költségét fizesse ki. Ha nem végzetes a rammolás hanem csak modul sérül a gépeken azt is pengesse ki, mindkét gép javítását.

    Más nem fog fájni neki csak ha pénzt kell költeni a stupid szórakozására, enélkül teljes körű lesz az a jelenség hogy beleül a legolcsóbb gépébe és leszárnyazza a legdrágább bombázót. Egyszerűen nem lehet legitim taktika a rammolás mert ha valami rontja a játékélményt az tényleg ez, a vérpistikék szuicid-módba kapcsolva.
  • Belkar
    #3964
    Egyébként ez a ránk erőszakolt katapultálás engem nagyon idegesít

    Előbb repülök Sztálingrádi pályán bekapok pár találatot egy BF 109-el leáll a motor kicsit elkezd füstölni a propeller is megáll na mondom még jó hogy közel van a reptér szépen elvitorlázok és leszállok de alig telt el 1-2 másodperc megjelent a képernyőn az a rohadt 15 másodperces visszaszámláló én meg vertem a fejem a falba

    Olvastam a fórumon az "indokokat" és hát elég nevetséges. Nem akarják hogy az emberek vitorlázzanak egy sérült géppel mert az ront a játékélményen de kérdem én kinek a játékélményén? Mert engem biztos nem zavarna főleg mivel a legtöbb ember ilyenkor nem azt nézné hogy kit tudna még lelőni hanem hogy tudna visszajutni a reptérre. Ha meg az ellenfelet zavarja akkor lőjön addig amíg fel nem robban a gépem és kész.

    Meg olyan előszeretettel használják a "halott repülő" kifejezést ezért egy játékos le is írta a topikban hogy egy gép addig nem halott amíg földet nem ér és/vagy a pilóta meg nem hal...

    Lehet hogy a csalódottság beszél belőlem mert az első videó láttán nagyon vártam ezt a funkciót de ez így egy kalap szar... Szerintem mindenkinek meg kéne adni a lehetőséget hogy eldöntse most ugrik vagy sem...
  • vass17
    #3963
    Pontosan, egyrészt súlyozni kellene a különböző célpontokat, mondjuk egy Carrier érne 5-öt, egy pillbox 4-et és stb..
    Másrészt meg nem értem, miért nem lehet százalékosan számolni a kapott xp-t és creditet, tehát ha leszeded a Carrier életének felét, akkor olyan mértékben kapjál jutalmat is. Remélhetőleg ezeken még fognak javítani..
    Vagy a másik példa, HB-ban S79-el olyan criticalt vittem be egy P-51-be, hogy azonnal lezuhant, miután valahogy leszedett engem. És nem kaptam meg a killt, csak a töredékét criticalként...
  • flashpointer
    #3962
    Nem az a probléma, hogy 2 carrier ér 7000-et, hanem az, hogy ezekre többször kell kioldani a teljes rakományt, miközben egy szárazföldi menetoszlopra ledobom egyszer, és 10+ target, többször annyi lion, többször annyi xp (1 oldással)

    Arról nem is beszélve hogy az eredményjelzőn egy carrier ugyanannyit ér mint egy armored car, no comment

    Na meg persze az is milyen jó, mikor percek óta bombázok egy kemény célt, jön valaki aki pont beviszi az utolsó 50kg-os bombájával a végét, és kapok érte 4x60 tp-t amiért eltaláltam:)

    Még szerencse hogy ezeket egyszerű állítani, úgyhogy biztosan meg lesz oldva, de ebben a formában roppant frusztráló. És hogy valami pozitív is legyen, végre nem dob ki katapultálással egy szép leszállás után, hanem megjavít ahogy kell (:

  • Áron22
    #3961
    Egyrészt 4000lbsből 1 is elég, ne 500-asokkal bombázz nehézpáncélzatu hajókat, nem arra valóak azok a bombák, másrészt 2 hajóért prémium nélkül 7000xp teljesen korrekt...
  • flashpointer
    #3960
    Kibombáztam porton a két carriert amíg a többiek nyomatták a kicsiket, 3-4x kellett újratölteni 1db-ra (500asokat dobáltam), győztünk, és ad 7000xpt, menjenek a picsába
  • Amaymon
    #3959
    Milyen kontroller működik jól a gémmel vagy joy? Mert az enyémet egyszerűen lehet beállítani. Mindig elkezd lassan forogni vagy emelkedni a gép. Ahány gép annyi féle korrekciót kell csinálni, hogy nyugton maradjon.
  • twi452
    #3958
    De utálom ezt.. egy jóképességű megint itt van HB-ben a reserve szarjával 30 pontos.. és már csak ő van az ellenfélnél..de hogy hol bujkál azt senki nem tudja
  • twi452
    #3957
    dobd a gamepadot :)
    Én is kipróbáltam xbox controllerrel.. mondjuk nem tököltem sokat a beállításával de 1 kör után le is tettem :)
    A legtöbben az instructor-os egeres irányítással tolják főleg arcade-ban de Historical-ban is használható dolog.
    Ez lényegében annyi, hogy ahova nézel oda fogja irányítani a repülőt. Nagy vonalakban persze :)
  • Coral Springs
    #3956
    Köszönöm a válaszokat mindenkitől.

    Elkezdtem már tegnap a játékot attól függetlenül hogy titeket is megkérdeztelek, a videók alapján mindenképpen ez jött be jobban, viszont minél több a vélemény annál több az információ.

    Hát mit mondjak, elsőre teljesen bejött élesben is amit láttam, viszont mikor kb a 40 -ik menet után ránéztem a profilomra eléggé lehangolt hogy csak két gépet sikerült lelőnöm. Pedig gamepad -al játszok, az irányítás beállításának lehetőségeit alaposan kiteszteltem hogy megfelelően betudjam állítani, de a célzás egyszerűen nem megy. Ugrál a célkereszt össze vissza, és nem hogy a segédkarikát, de még a gépek közellét se találom el. Tényleg egy nagyon jól összerakott játék, de egyszerűen eredménytelen vagyok. Valami ötlet ? Gondolom ti már profin toljátok.
  • Ooorky
    #3955
    Ha nem sajnálod rá azt a 9 eurót, érdemes beszerezni briteknél a 2 Boomerang-ot, csak arra kell figyelni, hogy ne rakj mellé tier 5+os gépet, mivel nagyobb tier-üek ellen nem sokat ér, alacsony tier-ben a +100% xp (és a 2 gépágyú) miatt nagyon durva mészárlásokat lehet velük végezni, nálam nem ritka a 10+ kill-es kör se :)
  • Belkar
    #3954
    Nyilván jön majd egyszer csak nem kell készpénznek venni hogy a következő patchben...
  • Ooorky
    #3953
    B-25-ös egyszerűen kell a játékba és kész :) .
    Túl nagy a hézag az amerikai bombázóknál, nem lehet Tier-5-össel ökörködni Tier 13-ig.
  • Belkar
    #3952
    Hmm érdekes. Viszont amiket felsorol gépeket még nem biztos hogy jönnek a következő patch-el mivel soknak közülük már régóta ott vannak a fájljai a játék mappájában.
  • oxxi
    #3951
    Semmi extra a killek, és a hozzá járó achivementek.
    Bombázásból is sokat lehet összeszedni de olvasgass kicsit itt a fórumot, vannak sokkal hozzábbértő emberek is akik már jobban belemerültek ebbe.
    Egyébként Arcade Battle (de a Hystorical Battle-ben több reward van).