38447
  • Belkar
    #4110
    Ha expert-re fejleszted a legénységet akkor kapnak +30 pontot a fontosabb képességeikre (repair + reload + visibility + keen vision első körben) de csak arra a gépre vedd meg amelyiken használod őket mert a többin felesleges.
  • Coral Springs
    #4109
    Ez a jelenet kedvencemmé vált, jöttünk már néhány kilométert a kanyonban mire eszembe jutott hogy venni kéne.



    Btw erről valaki mond nekem néhány szót ?

    Mivel tud többet egy Expert gép ? És itt miért fejleszthetek olyan gépet ami más crew -ben szolgál ?

  • Zero 7th
    #4108
    Amint látod, nem csak nekem jött le ez a mondandódból.

    #4056-ban Belkar rácsodálkozott, hogy mi értelme a játéknak kimaxolt népekkel.
    #4052-ben rákontráztál, hogy te az alacsonyabb szinten lévő gépeket sem érted, meg hogy szerinted rá kell kényszeríteni az embereket, hogy repüljenek velük.

    Aztán #4099-ben tovább értetlenkedsz azon, hogy kimaxolt csík mellett mi értelme van a repülőknek egy repülős játékban.

    Ezek után persze én vagyok a hülye. Értem én...
  • Amaymon
    #4107
    "továbbra se látom miért jelent ez olyan nagy vonzást egy olyannak aki már a szovjet jeteket is, urambocsá', kimaxolta.."

    Mi értelme csak azért játszani, hogy fullos legyél? Manapság divat ez a maxolós, szintlépéses módi. Nem mondom ad egy hajtó erőt és változatosságot az egésznek, metagame-nek.

    Az fps-t, rts-eket, stb. a játékért magáért játsszák. Hogy az illető nyerjen. Megtanulja a trükköket. Az a rendes játék, amivel játszhatsz jópár évig, ahol nem az a cél hogy elérd a végét és annyi.
  • Rue East
    #4106
    légyszíves idéz már azt a két esetet, amikor én azt állítottam, hogy bárkinek is a csíkért kéne játszania, nem a játékélményért

    de az elmés a logikai kapcsolatot az eredeti mondandóm és aközött, hogy az én motivációm a csík feljebb toszogatása, na az is érdekelne
  • Amaymon
    #4105
    "Bár akkor még nem volt ilyen jó reward."

    Többen mentünk a mostani HB-n, 6000 m-en B-17-re. Egy fárasztotta azt kilőtte, nekem vissza kellett fordulnom lőttem bele párat de elfogyott az üzemanyag, a másik nagyon megsérült azért ment haza, a következő leszedte. Megkérdeztük mennyi, 70k-t kapott érte :))
  • Zero 7th
    #4104
    Most aztán jól megmondtad nekem, tekintve, hogy a leghalványabb lila fingom nincs, ki az a mátyáshun, és mit csinált, ami neked nem tetszik.

    Várj, visszavágok! Olyan vagy, mint a Béla bácsi a szomszédból!

    Másrészt egyáltalán nem volt alaptalan, másodszor hozod fel ezt a hülyeséget, hogy az embernek a csíkért kéne játszani, nem a játékélményért. Ami szerintem szánalmas. Őszintén így gondolom, nem sértésnek szántam.
  • Rue East
    #4103
    ha már így teljesen feleslegesen és alaptalanul személyeskedésbe kezdtél, akkor már én is megengedek magamnak egyet

    most már majdnem biztos vagyok benne, hogy te vagy a war thunder mátyáshun-ja
    igaz, nem olyan markánsan, de az elején matyi se volt annyira feltűnő
  • Zero 7th
    #4102
    Egy T20 jetnél nem kurvamindegy, hogy mennyi XP-t hoz..? A nép maxon van, nincs hová termelni vele.
  • Zero 7th
    #4101
    Őszintén szánlak, ha téged egy csík feljebbtoszogatása motivál jobban, azzal szemben, hogy egy jó repülős játékkal játszol...
  • Glo
    #4100
    Hát nemtom, én azt vettem észre, hogy bármikor hátra ülök jobban lövök mint ők.. Bár 100/100-asom nincs. Nekem az lenne a természetes, ha a 0-s lövész lőne kb úgy mint én, a 100-as meg a 600-al keresztbehúzó gép pilótáját is fejbelőné..

    Rue: Ezt nem is a maxosoknak hozzák, hanem azoknak akiknek most más gépbe kell ülniük a szeretett Yak9-esből csak amiatt, mert mi van maxolva a gép. Gondolom előbb utóbb Jet-ekből is lesz jópár féle.
  • Rue East
    #4099
    továbbra se látom miért jelent ez olyan nagy vonzást egy olyannak aki már a szovjet jeteket is, urambocsá', kimaxolta...
  • Zero 7th
    #4098
    Annál a skillnél is 100 a max, csak azt nem pontokból, hanem +30at ezüstből, rá +20at aranyból tudsz venni gépenként.

    Tehát effektíve még csak félig tudnak lőni a lövészeid.
  • shuda
    #4097
    Most jöttem rá, hogy van benne old videocard support... : >
    Poénból feltoltam az egyik slotban a gunnert 50/50 re mind a kettő helyen, ahol a célzásra vonatkozna az egész...

    Komolyan nem érzek változást, azt hittem most simán lelő egy mögöttem repülő gépet, de nem.
  • bgabor
    #4096
    A matchmaker egyenlőre arcade játékban tud működni csak, mert ott van hozzá elég játékos. HB-t nagyon kevesen játszanak.

  • Glo
    #4095
    Aki esetleg moderátor szeretne lenni a hivatalos fórumon:

    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/17535-moderator-applications/
  • Glo
    #4094
    Ez a módi a kezdetekben volt jó! Tavaly augusztusban még az számított kemény meccsnek, ha 2-2 human volt bent, mert azok jöhettek bármivel

    Aztán ha leestek vagy lelőttük őket akkor jöhetett a megmaradt célok hentelése. Bár akkor még nem volt ilyen jó reward.
  • twi452
    #4093
    Hb-ban ez normális mivel a tizede kb a játékosszám az arcade-hoz képest :)
    Én ma voltam bent 4 cometes német szakasz ellen :D Nem volt vicces annyira, hogy csak a szuszogást lehetett hallani amikor kinéztek maguknak :D
  • Volfram42
    #4092
    Csak ismerkedek a játékkal, de ma a mind kettő HB ahova bementem a Buffalo gépemmel és a társak hasonló repülőivel meglepetés volt. ugyanis harcolhattunk a me-163-asok és egy TA 152 ellen. Nem néztem végig, mert azonnal lekaszáltak és nem akartam a további mészárlást figyelni. Az MM remélem még fog fejlődni.
  • vass17
    #4091
    Már mióta várok ilyen leosztásra :) Ki fogom próbálni, hátha összejön valamikor, amikor kevesen vannak...Mondjuk sokszor meg azt csinálja, hogy várhatsz 5 percet is, aztán csak talál olyan csatát, amiben nincs AI, ez a legrosszabb variáció.
  • Zero 7th
    #4090
    Nem tudom, hogy lehet biztosra menni, én is csak véletlen futottam bele, amikor kicsit belefeledkeztem a játékba, és hirtelen hajnal három lett... :)

    Valaki a napokban is írta itt a topikban, hogy játszott ilyet.

    De szerintem is EU szerver, lehetőleg minél eszetlenebb időpontban. Hátránya a dolognak, hogy olyankor népet már nem tudsz választani, kell betárazva lenni használható gépnek mindkét néptől.
  • bgabor
    #4089
    :D
    Ez jó ötlet, szerintem én is ki fogom próbálni. EU szerveren, ugye?
  • Zero 7th
    #4088
    Viszont hajnalban HB-t játszani egyedüli pléjerként AIk közt elég viccesen jövedelmező tud lenni. :)
  • bgabor
    #4087
    Nem azért srácok, de számotokra is egyértelműnek kellene lennie, hogy a matchmaker az éppen játékra várakozók közül válogatja össze a meccsek résztvevőit. Emiatt aztán elég eltérő hatékonysággal dolgozik az EU szerveren hétköznap dél előtt(amikor alig van játékos) és mondjuk az RU szerveren délután, ahol meg rengetegen vannak.

    Ha olyan szerveren játszol és akkor, amikor alig van rajta játékos, ne csodálkozz hogy néha szar leosztásokat ad be neked a matchmaker. Ő ugyanis mindig az aktuális forrásokból gazdálkodik.
  • Zero 7th
    #4086
    EU szerver lehetett... Oroszon rendszerint nincs ilyen, legfeljebb nagyon hajnalban.
  • Ry0K3N
    #4085
    #4077

    perszeperszeperszepersze
  • SovereignXY
    #4084
    Hát... most mentünk párat én 6os macsik cimborám 7es német. Mig-9, meteor, he-162.
    Bentebb lehetne azért most lőni, hogy tezsem azt 7-15ig egy kalap és 15 felett mega többi mondjuk.
  • bgabor
    #4083
    Van matchmaker rendszer a játékban, és legtöbbször igen jól működik. Például a 0 és 1-es tierű gépekkel repülőket nem rakja össze már 2-es tierűekkel sem. Fölsőbb tierekben is egészen jól működik.

    Sajnos nagy tierű gépekből még nincs elég, 10+ tiernél már bármivel összefuthatsz. De még ott is igyekszik súlyozni, mert 10-es gépekkel menve legtöbbször nem látsz jeteket.
  • Ooorky
    #4082
    Yak-9-es egy érdekes jószág, volt belőle 20, 37 és 45(!) mm-es ágyúval szerelt verzió is.

    +MM igenis bonyolult. WG-vel ellentétben a játékosok skill-jét is bele akarják venni a számításba.
  • Glo
    #4081
    Olyan most a tapasztalatok szerint az MM? hogy 0-1, 2-6(10), 7-20. Aztán van, hogy nem tud jól összeválogatni, és a T0-1-es gépeimmel mehetek a Yak9-ek ellen :)
  • SovereignXY
    #4080
    ÖÖÖÖ... vmi nagyon alap MMet miért nem tezsnek be? Vagyis most is van vmi mert ahogy nézem t6 max iylen t10-12vel találkozik t7től meg bár bármi jöhet. Lehetne azért vmi korlát még. Nem lehet oly bonyolult.
  • bgabor
    #4079
    Ez nem a World of tanks, itt simán le tudsz nyomni egy kétfedelűvel egy tier5-ös gépet is akár, ha jó vagy és ismered a géped előnyeit.

    Nem olyan meglepő ez, hiszen a kétfedelűek bármelyik egyfedelűt lefordulózzák, ha az van olyan hülye hogy fordulóharcba bonyolódjon velük.
  • Glo
    #4078
    Semmi se legyőzhetetlen :)

    Amióta van PBY-om azóta tudom mik a gyengéi és simán lövöldözöm őket én is.
  • Ry0K3N
    #4077
    Én tegnapelőtt jártam így az alap reserve német gépekkel. Stifire-ök meg hasonló tier 5 tömkelegek. Mondom nyád. Erre harmadikként végeztem. De élvezet volt megszivatni a vadászaikat hogy egy alap kis szar lelövi őket xD
  • vass17
    #4076
    Hát ez óriási volt :))
    Egyrészt fail mm, miért kerülök össze a 0-1-es orosz összeállításommal tier 7-8-9-es gépek ellen....Legalábbis így gondoltam a meccs elején, aztán nyertünk és még első is lettem a toplistán :D a kis orosz reserve gépekkel (I-15 és nem a Chaika) leszedtem többek között egy BF-109-et és egy YAK-3-at is, néztem is nagyot, hihetetlen egyszerű volt mind2, mert éppen nem volt sebességkülönbség köztünk..
  • alma2
    #4075
    ember es hangulat fuggo, mennyire kattan ra a sajat kis ketyereire. Nekem adott minden "kenyelem" amit lent felsoroltal, de amikor utoljara bohockodtam ezzel a jatekkal (arcade modeban) sokkal kenyelmesebb celravezetobb, felredobni a joy-t, pedlat es a trackir-t, aztan egerrel tolni...
    annyira minimalis az input lag, hogy eszre sem veszed. De ha csak 1 hetig hasznalsz pl kinectet ahol aztan oriasi vagy fel masodperces lag van xboxon, egyszeruen hozzaszoksz es a kesobbiekben nem lesz zavaro. De itt szo sincs ilyesmirol, csak peldanak irtam :)
  • Glo
    #4074
    Nemtom, nekem ezen működik, a híreket nem néztem.
  • Belkar
    #4073
    Ja azt tudtam csak a link rossz amit a hivatalos hírbe kiraktak :\
  • Glo
    #4072
    Elköltöztették ide:

    http://forum.warthunder.com/index.php
  • Belkar
    #4071
    A hivatalos fórumot még csinálják vagy csak nálam nem jön be?