38447
  • Belkar
    #5910
    Pedig tuti arra gondolt a kedves fejlesztő lehet hogy a későbbiekben majd az is belekerül.
  • Glo
    #5909
    Abban nincs benne az okozott sérülés, csak az h hány földi meg légi célt nyomtam le. Mondjuk Xp-ben a földi célok jobban megérik az tuti.
  • SovereignXY
    #5908
    Hát... én kb annyit látok hogyha ráviszema TP-re akkor kiírja hogy hány percet és másodpercet repültem 1-1 géppel amit bevittem de... sok infóval nem szolgál, hogy mégis miért kapott annyi tp-t mint amannyit.
  • Belkar
    #5907
    Az amit a csata után kapsz összegzést a meccsről.
  • Glo
    #5906
    "detailed damage-experience info in the debriefing menu"

    Ez mi?
  • Dragunow
    #5905
    Pontosan erre a manőverre semmi nem képes a korabeli gépek közül de az elv működik. A lényeg ha mögüled támad egy gép aminek lényegesen nagyobb a sebessége a tiednél, akkor nem kifordulni kell hanem ha 7-800m-en belül van hirtelen levenni a gázt és kirakni mindent ami fékezi a gépet(futómű, flaps, légfék ha van) és apro jobbra balra mozdulatokkal próbálni elkerülni a lelövést. Majd mikor átrepült rajtad máris lehet támadni.
    Itt a példa. Bocs ha szaggat kicsit.
  • vajakos21
    #5904
    kérdezz- fekelek 2.
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/16986-war-thunder-team-answers-your-questions/#entry211704
  • CptYossarian
    #5903
    Kellene az a Szu-27 a játékba, meg azt is elnézném ahogy a B-2-es (tier40) bombázómat rammolják reserve-gépekkel pistikéék. A-10 vs. Pillbox is szép lenne, afgán pálya, ritkaföldfémek a hegyekben... Meg ugye a Gripenek magyar festéssel.
  • bgabor
    #5902
    Ez a manőver nagy tolóerő/tömeg arányú, modern vadászgépekhez van, én sem értem hogy kerül ide. Nem véletlenül Szu-27el csinálták meg először, na.
  • gstup
    #5901
    Úgy természetesen működhet,de igen nekem is az-az érzésem van,hogy ezeknek a gépeknek nincs meg ehhez a "trükkhöz" a kellő adottságuk.
  • f24sg
    #5900
    Hát olyan sose lesz, mint a videón, valóban kevés hozzá a dugattyús motor meg a korabeli aerodinamika, ám ha közel van az ellenség, mégis amolyan kvázi-jelleggel működik.
  • SovereignXY
    #5899
    Kösz.
  • gstup
    #5898
    Szerintem ezt egy motoros (300-500km/h) géppel nem igen lehet elsütni.Inkább jetekkel.De ne legyen igazam.Lehet kipróbálom.
  • f24sg
    #5897
    A cobra az lenne, hogy hirtelen direkt átesésbe kényszeríted magad (nyilván csak kellő magasságban érdemes):
    sebesség levesz, (esteleg flaps ereszt), és hirtelen mozdulattal emelkedésbe rántod a gépet, ill. azon túl. (ehhez itt deafult módnál a CTRL-t kell nyomni, nem elég egérrel fölfele kaparászni)
    Ekkor az üldöző elvileg gyorsan túlrepül.
    Mondjuk arcadeban az aktív instructor beleszól, FRB-ben nem.
  • SovereignXY
    #5896
    Ha közel vannak jah. De pl egy hvy tank konvoj esetén már a táv akkora hogy 2őt nem visz ki 1 500as. Mednél se nagyon talán ha a2 közé esne pontosan de ált 1 bomba 1 haélt jelent. 1000es mi kivisz 2 hvy-t is.
    pillbox ellen meg csak az 500as mert nem egyzser nem volt elég a 2x 250es.
  • bgabor
    #5895
    A tank konvojban is többet intézel el egyszerre 500-assal mint 250-essel, ahogy a négyes légvédelmi településekből is. Tényleg megéri mindig a nagyobbat felrakni.
  • Siskafinuccsi86
    #5894
    Eddig eléggé ódzkodtam a Japán gépektől,de ma elkezdtem azért azt az ágat is.Mára a reserve gépek is igen-igen jók,plusz a Hayabusa és az A5M4 is.Eddig 5 csatát mentem velük,de nem volt olyan ahol 5-nél kevesebb gépet kaszáltam volna le.És nem mellesleg Farmolásra is igen jók:)
  • SovereignXY
    #5893
    Attól függ. Tank konvoj ellen a 250es. pillbox vagy hajó az 500as.
  • bgabor
    #5892
    Természetesen a két 500-ast, ebben bombából mindig a minél nagyobb a jobb. De próbáld ki ezt is azt is, és dönts magad.
  • SovereignXY
    #5891
    Ez az overshoot manőver hogyan is működne vagy minek kéne azt elképzelni?
  • SovereignXY
    #5890
    Egyet értek. A japcsi 20as nagyon beteg a német ruszkihoz képest.
  • Glo
    #5889
    4 db 250-es is elég nagyot szól :)
  • Conqvistador
    #5888
    Ti mit vinnétek magatokkal a Peskákhoz?
    4db 250kilós bombát vagy 2db 500ast?
  • f24sg
    #5887
    j...ah, akartam írni, hogy én a fegyver-összetartást 300 m-re állítottam, ígyekszem csak ekkora közelségből lőni. (mondjuk ez olyan vasaknál szamít, ahol a fegyverek többsége a szárnyban van.

  • gstup
    #5886
    A német ághoz képest természetesen igen.De egyébként annyira jól el vannak találva a japó gépek,hogy az a kevés bőven elég nekem.Ritkán van hogy 2-nél több gépet "használok" el egy csatában.Szóval a tier 8-as mellett ott a tier 7-es zero és a k61 is egy rohadt jó gép.Végszükség esetére ott van a tier 4-es zero,ami szintén eléggé jó.És mivel lvl 8-as vagyok,már megvan az összes ki49 bombázó.Szóval azért van gép,amit lehet használni.És majd még úgyis kapnak gépeket....
  • f24sg
    #5885
    Whehh, a reserve plane-es nevelési hatáson besírtam. NCH

    wall of text:
    Flapsot szoktam használni, ha látom, hogy elhúzódó fordulózás jön. Amúgy szeretek inkább magasból lecsapni, és menni vissza sebességből. Általában próbálok nem a "furball" közepébe zuhanni, hanem a dogfight-os góc széli részeire, vagy magányos gépekre, hogy kisebb eséllyel ugorjon rám az egész ellen. (persze a harctér gyorsan változik). Az első Typhoon-nal és az Mk X Beaufighterrel meg szoktam kísérelni 1-1 bombázó támadását, utóbbi két gépemnek van hozzájuk tűzereje és energiája. Ha van földi cél, a typhoonnal előbb ledobom rájuk a 2x500lbs-t, ha nincs, akkor üresben dobom őket az elején, hogy ne fogjanak vissza. Mióta ez a gép megvan, ritkábban megyek klasszikus bomberrel.

    A támadó overshot-ba kényszerítésére jó taktika, de ilyenkor rammol le 1-2 trigger-happy játékos. Néha amolyan "cobra" manőverrel próbálkozom, csak az meg felkínálja a gép teljes felületét. Utóbb rátértem a durva fordulóra turn gépekkel, a másik fajtával meg emelkedésre, ha tudom, hogy a támadó gépnél jobb a climb speedem. Nehéz jól védekezni.



  • Conqvistador
    #5884
    De nem úgy tűnik neked, hogy borzasztó kevés gép közül tudsz a japán vonalon választani?
  • gstup
    #5883
    Hihetetlenűl ütős a tier 8-as zero.Imádom,eddig a legjobb gép amivel mentem.Iszonyat tűzereje van.A német 20 millis (mg151) a béka se**e alatt van hozzá képest.Tényleg jól éreztem,hogy gyengén van lemodellezve a német 20-as ereje.
  • Tigristank88
    #5882
    Játszanak a War Thunderba klán szinten?
  • Conqvistador
    #5881
    Nagyon szépen összefoglaltad.
    Ezt a játékot a pokerhez tudnám hasonlítani :D
    Sokan azt hisszük, hogy hú milyen pengén megy a dolog de az ördög a részletekben rejlik. Mint ahogy mindenki tud pokerezni repülni is de az igazán jó játékosok jóval kevesebben vannak.
    Elég egy meggondolatlan taktikai hiba és már bukó is a parti.
    Egy tegnapi példa, hogy miként buktunk el egy meccset amiből rengeteget tanultam.

    Krymsk pálya. A piros csapat tankjai a hegy felöl indultak (magaslatból)
    a jobb oldalon lévő csoport. T0án Catalinával a bal oldali csoportot támadtam kezdésnek és mivel mozgó célpontot nem szeretek 2000ről bombázni zuhanóbombázóztam a catával :D túl alacsonyra mehettem 200m körül 7 tankot szedtem ki 3 fighter lerammolt és a fordulónál egy Heavy tank lövege leszedte a szárnyam. Így oda lett a bombázó és a csoportba nem volt más. Ekkor hirtelen kb 2 perc múlva hatalmas zárótűz alá kerültünk mondom hát ez honnan jön? A jobb szárnyon lévő tanksereg szépen a dombtetőről tökéletes rálátást biztosított a Krymsk-i leszállópálya felé és borzasztó erővel lőttek a kékek irányába. Csak úgy hullottak a gépeink, hiszen ami meggyengült azt már a vadászaik könnyen leszedték pláne úgy hogy mivel este volt beengedett T3as gépeket is pl Lagg3 és ez megpecsételte a sorsunk.
    Most már tudom, ha ezen a pályán vagyok először a jobb oldali tankoszlopot kell eliminálni mivel ez jelentősen megkönnyíti mind a reptér foglalást mind a csata megnyerését.
  • CptYossarian
    #5880
    :) legálisnak legális, persze. Csak csúnya dolog amikor nem te fürdesz a gaz ellenség könnyeiben hanem fordítva.

    Az teljesen alap hogy szívének kedves célpontokat választ az ember, teszem azt nekem szokásom hogy ha (árkádban) bombázós a pálya (és épp németekkel van kedvem repülni) akkor Me410 U2-be vagy Stuka G-2-be ülök és megpróbálom levadászni a létező legdrágább bombert. Ha sikerül akkor már megérte (olcsó ezeknek a gépeknek a javítása), ha nem jön össze már akkor is nyertem annyit hogy fellazul az ellenfél elhelyezkedése és ülhetek bomberbe mert az ellenség fighterei nem velem lesznek elfoglalva: addigra alant dzsúdóznak. Vagy ülhetek másodikként La-5-be, Messer-be, és én választhatom meg a célpontjaimat (felülről) nem pedig fordítva. Ez nem kicsi előnyt jelent.

    Domination pályán oroszokkal mindig a lájtosított Airakobrával indítok, le lehet vele verni bombert is fightert is, és mivel sokkal jobban emelkedik a sima P-39N-nél ezért sokan beszopják amikor könnyű célpontnak hiszik, összetévesztve a tier6 amerikaival. Átlagosan két-három kill után azért csak legankolnak benne, de mivel prém repcsi elég jól adja a zsetont, szóval könnyű szívvel választhatom második versenyzőmnek akár a Yak 9T-t akár a Yak 3-at. IL-2M-t a végére szoktam hagyni, a legjobban fordulós sebessége közel van a leszállási sebességhez (fighterekkel nem szeretek foglalni mert nagyon le kell lassulni), pályafoglaláshoz hasznos lehet meccs végén.

    Prioritások: ha van Beaufightere az ellenfeleknek akkor azt MINDIG megpróbálom kilőni. IL2-t hasonlóan, veszélyes tűzerejű, jól páncélozott gépek, pusztulniuk kell :). Ha energiaharcban erős vadász (Bf109, Fw, La) lent kóvályog és fordulózik akkor azt is.

    Sokszor kiváló taktika ha bentmaradsz hátvédnek, jönnek a csatarepülők és bomberek egyenként és szeparálva, lehet cseresznyézni közülük annak a veszélye nélkül hogy a középpályás tömegbunyóban legankolnának.

    Ha kétfedelűvel veret néhány siemkanoob akkor azokat is célpontnak választom, ennek egyfelől nevelő hatása van, másfelől rühellem ha reserve-el lerammolnak.

    Védelem: saját Beaufightereket, ha menekülnek és üldözik őket mindenképp érdemes megvédeni, IL2-t dettó. Bombereket addig védek amíg 3700-4000m-re érnek, legtöbbször csak akkor másznak utánuk vadászokkal ha már utolsó előttinek maradtak.

    Tippek: Combat Flaps-et (F) dobd ki fordulóharcban és húzd vissza ha haladni akarsz. Nagyon sokat számít, én mindig elfelejtettem, mostanában kezdek figyelni rá jobban. Ha üldöznek szabálytalan ritmusban cikkcakkolj, aztán váratlanul "húzd be a kéziféket": gáz le, flaps ki, fel-le a csűrőkkel, és aki üldözött már be is előzött (vagy lelőtt), - így válik prédából vadász. Rövid sorozatokkal szoktam lőni, 400-on belül, közben "Q" és "E" gombokkal picit beriszálom a gépet (célratartás közben!) így nem a törzs hasát és hátát köpködöm hanem jut a szárnyra és legfőképp a szárnytőre.

    Hirtelen ennyi jutott eszembe reggeli kávé közben, érdekel hogy ki milyen taktikával repül, vitassuk meg, kritikákat, ötleteket szeretnék hallani.

    Ja igen, még annyit hogy HB-zni keveset szoktam, meg kell tanulnom még normálisan repülni, taktikázni, arra pedig az árkád is jó. Bár lehet hogy tévedek.
  • f24sg
    #5879
    Mondjuk én múlt héten behülyültem, és mindenkit megbosszultam, aki lelőtt békés dogfight közben... Különösen emlékszem egy srácra, aki vezetett az ellennél. Mikor n-edik alkalommal lelőtt IL-2-essel, szelektíve utánamentem egy BÚfighterrel, és rommá lőttem. A kommentje alapján bepöccenhetett ős is.
    De bosszú ram-okat sose csinálok, csak bosszú killt, az legális, nem?
  • twi452
    #5878
    Na most én is félrerakom ezt a csodát egy időre :)
    Előttem repült egy b-17 g2-es egy lövéssel felrobbantotta..:D Srác anyázott egy sort, hogy ez már a 4-edik ilyen ma :D
    Utána fordultam egyet a mustangom-mal erre egy fos prém La-5 nekem jön én szétrobbanok ő megy tovább vígan :D
    Úgyhogy most pihi 1 hétig úgyis javításon vannak a dögök :D
  • CptYossarian
    #5877
    Azért vannak itt irritáló dolgok dögivel, leginkább emberi oldalon: miután ruszkiairával ölök négyet és beleül a mocsok a chaikába, kizárólag azzal a céllal hogy a kergetőzésben lerammoljon, az nagyon oláh dolog. Az ilyennek addig verném a kezét az egerével vérhabot nem köp a fájdalomtól.
  • TheObi
    #5876
    Ment egy üzenet, Yossarian. :)
  • Glo
    #5875
    Teli a tököm ezekkel a farok csapattársakkal. Megyek a 410-esemmel, meglövök egy A20-at, nyomomban közelít egy P63. Erre a csapatbeli másik 410-es nemám lenyomná a P63-at energiafölényből, nem bazdmeg elmegy mellette és leszedi az A20-asomat..

    Aztán meg nyávog, hogy mentsem meg mert lövi a P63. Az ilyeneket úgy pofánverném egy csavarkulccsal..
  • CptYossarian
    #5874
    Hogyne, írjad :)
  • TheObi
    #5873
    Értelek! Minden esetre, fel tudom venni veled a kapcsolatot privátban? :)
  • CptYossarian
    #5872
    Szia, WoT-túlélő vagyok de ott nem játszottam ilyen néven. TGH-s karakterem van ott.
  • Tigristank88
    #5871
    Hol tudok új repülőt venni?