38447
  • oxxi
    #6110
    Régóta foglalkoztat a kérdés, és már több embert megkérdeztem ezzel kapcsolatban:
    Hogy oldották meg azt, hogy a propeller mögött lévő géppuska ne kaszálja le a propellert lövés közben?
  • vajakos21
    #6109
    Úgy hogy japán géppel nem állsz le fordulózni.Hacsak nem japánnal vagy.Tegnap engem is kergetett. Padlógáz majd mikor már elég messze voltam szembefordultam.Majd ismét.( mivel kölcsönösen ne löttük le egymást). Fordulòban rég átesel mikor még röhögve fordul.istructor nélkül meg alacsonyan már magadtòl megis halsz.
  • Para1
    #6108
    Japán, orosz, brit ellen ne kezdj fordulózni német gépekkel főleg ha ő van mögötted! Az USA-nál a kingcobrák és fölötte lévők ellen jó vagy ha rájuk zuhansz után flaps be kicsit vissza veszed a gázt úgy már mögöttük tudsz maradni. De ha jól elkapod a fonalat akkor egy rázuhanással kinyírod az ilyen papír gépeket mint a japán meg a brit csak az a lényeg h a szárnyukat próbáld elkapni amikor elkezdenek kanyarodni. A ruszki gépeknek is papírnak kellen lenniük, de sajnos mint minden ruszki játékban itt is elvannak baszva!
  • robi3
    #6107
    sziasztok! az lenne a kérésem hogy írjátok le hogy hogyan lehet a leggyorsabban megfordulni milyen beállítások és sebesség mellet, mert van egy bf 109 f4-esem és összebalhéztam egy ki 61 hien-nel és nagyon-nagyon már ott elbuktam hogy elkezdtünk forgolódni sokkal gyorsabban megfordult mint én aztán megnéztem a két gép tulajdonságát és az alapján nekem kellet volna gyorsabban megforduljak
  • CptYossarian
    #6106
    Oké, ezt fogom tenni :)
  • Para1
    #6105
    Igen én már a 4. peshkánál tartok. Párosával viszem őket. Elsőre mindig a gyorsabbat viszem h a zsíros földikhez én éjek a leggyorsabban. Utána meg a másodikkal ahogy kedvem szottyan meg ahogy a helyzet megkívánja. Lényegük gyorsak, olcsó a javíttatásuk, és bekell h teljen a csíkjuk mert különben nem lesz mig9.:)
  • CptYossarian
    #6104
    Peshka... történelmileg a II.VH legsikeresebb zuhanóbombázója volt de nem igazán tudom értékelni a játékban, nagyon gyenge az ágyúja és emiatt összehasonlíthatatlanul gyengébb pl. az IL-2/2M-nél. Van aki rendszeresen repüli?
  • Para1
    #6103
    Nah de akkor már csak egy kérdés maradt megválaszolatlanul. Mikorra tűzzük ki a box meccseteket??????:):):)
  • bgabor
    #6102
    "Miért gondolom hogy nagyobb a rálátásom (kb. bármilyen) játékfejlesztésre például nálad?"

    Örülök neki hogy órási rálátásod van a játékfejlesztésekre, de nem ezt kérdeztem, hanem hogy ettől miért tudnál többet ennek a játéknak egy ismeretlen funkciójának működéséről? Mert szerintem semmivel, te is csak annyit látsz a játékban, meg a képesség leírásában mint bármelyikünk.

    Miért tudsz többet a fire precision skill működéséről attól hogy játékfejlesztőként dolgozol/dolgozál? Nem releváns.
    Pl: Attól hogy valaki repülőgépmérnökként dolgozik, még nem tud semmit az F-22 Raptor belső felépítéséről, mert nem vett részt a tervezésben, és nem mutatták meg neki a terveket.

    Ha pedig márt az ismertségnél tartunk, te sem ismersz engem, és ez téged sem akadályoz meg benne hogy "frusztrált és sikertelen pistiké"-nek nevezz.
  • Conqvistador
    #6101
    Lehetne egy olyan tiszteletteljes kérésem felétek, hogy privátban rendezzétek le a nézeteltéréseteket?
    Egyszerűen hihetetlen, hogy nincs egy nyavajás fórum ahol ne egymást basztatnák az emberek.
    Már az NSO fórumra se tudok felmenni mert 5 perc alatt felcseszik az agyamat a marakodásukkal. Legalább ennél a háborús játéknál a játékon legyen a hangsúly. Ha annyira nem bírjátok egymást fogjatok egy Jet et és Custom Battle-ban végezzétek ki egymást aki elöbb eléri a 10 pontot nyert.
    És máris könynebbek lesztek 300-500ezer lionnal de legalább megnyugodtok szépen.

    Visszatérhetünk a játékra?
  • cool 75
    #6100
    "Mindenkinek jobb lett volna ha nem jössz vissza az SG-re."
    Idézet tőled. Ez rád is illik nem?
    Aztán jön majd hogy a bombázok olyanok akik sörétessel jönnek a boxolókra mint a másik topikban az artyk?
    Jókat mondasz, de nem érvelsz, a stílus a béka segge alatt....
    Ja és személyeskedsz, na itt az indok a hőbörgésre.
    Ráadásul akiket sértegetsz azok már többször is segítettek.
    Relax ember.
  • Ooorky
    #6099
    Ha kijelentesz valamit akkor tartsd magad hozzá, vagy ha hülyeség legalább ismerd be. Ne utólag mosdasd magad.

    És igen, megtehetem, hogy hajnal 1-kor fórumozgassak :P
  • CptYossarian
    #6098
    Nagyhangú, közönséges, igénytelen és tahó vagyok, ez egészen biztosan így lehet hiszen ismersz, ugye? Vagy mégsem? Aggodalomra semmi okod, nem te vagy az egyetlen frusztrált és sikertelen pistike a világon, de az értelmesebbje legalább nem veri nagydobra.

    Miért gondolom hogy nagyobb a rálátásom (kb. bármilyen) játékfejlesztésre például nálad? Azért mert folyamatában ismerem a produkciók menetét, tudom hogy mikor milyen lépéseket várnak el a befektetők, a kiadók, mik a prioritások. Ezekből logikus következtetéseket lehet levonni, összevetve az eddigi 20+ projectben tapasztalt törvényszerűségekkel.

    Ha később kiderül hogy tévedtem, biztos lehetsz benne hogy majd alkalomadtán megkövetlek, addig is egyezzünk meg abban hogy nem bántalak amiért nem te vagy a legélesebb kés a fiókban, cserébe te is befejezed a primitív gyalázkodást meg személyeskedést. Köszi és jó játékot!
  • bgabor
    #6097
    Hát ez az, a WoTban sehogy sincs megolva technikag, nincs látható álcaháló, álcázás, ilyesmi. Csak növeled a legénységed rejtőzködés képességét, és emiatt csak egyre közelebbről veszi észre az ellenség a nyolcvantonnás vasadat. Ezért mondtam, hogy nem kell feltételnül logikus összefüggést keresni, ez csak egy játék.
  • csonttika72
    #6096
    Bocs, irreális.
  • csonttika72
    #6095
    Akár hiszed, akár nem, van különbség a való életben a tapasztalt harckocsi kezszem rejtőzködő képessége, valamint a tök kopasz között. Az hogy játéktechnikailag hogy oldják ezt meg az más tészta, de szerintem nem irraális. Bocs az offért.
  • bgabor
    #6094
    Hazugság?
    Hát ha te annyira primitív dudva vagy, hogy nem bírsz különbséget tenni a huzugság és a tévedés, rosszul informáltság között, akkor nekem nem kell beszélgetnem veled. Mindenkinek jobb lett volna ha nem jössz vissza az SG-re.
  • bgabor
    #6093
    Te is tudod, Glo, hogy nem kell feltétlenül logikus összefüggésnek lennie. Ez egy játék, nem a valóság. A World of tankban is a legénységed tagjait kell fejleszted azért hogy a tankodat nehezebben vegyék észre távolról. Abban sincs logika vagy értelmes összefüggés.

    Így lehet hogy itt a Fire precision nevű legénységi képességet kell fejleszteni ahhoz hogy a védőfegyverek szórása csökkenjen. És ki tudja hogy a főfegyverzet szórására hatással van e vagy sem.
  • csonttika72
    #6092
    Apa! Kezdődik!
  • bgabor
    #6091
    Igen, engem zavar az ilyemi, nem bírom a közönséges nagyhangú tahókat magam körül, tudod, ott vannak mindenütt és annyi van belőlük, mint a szemét. Nem kergettek, egyszerűen zavar a közönségesség. És szerintem ez nem negatívum, jobb igényesnek lenni mint igénytelennek. Nagyhangú, közönséges, igénytelen emberekkel amúgy is dunát lehet rekeszteni, az nem kunszt.

    Azt pedig nem értem, hogy a komoly játékfejlesztői múlt miatt miért tudnád jobban másoknál hogy egy számodra ismeretlen(nem te fejlesztetted) orosz játékban egy gyenge leírású skill pontosan hogyan működik és mit takar.
  • Glo
    #6090
    Irigylem az ilyen embereket, akiknek hajnalban nincs más dolguk :) Meg sajnálom is, hogy nem inkább söröznek/fröccsöznek valahol :D

    Yossi (már ha jól feltételezem il2-s becenevedet), Stamina meg Vitality mindkettőnek van. Egyesek anno ezzel magyarázták, hogy a gunnerek miért csesznek lőni pár nagy G terheléses forduló után. De szvsz simán balfékek a gunnerek :)

    A célzás pontosságát meg max a Ka52 Black Sharkbna tudná kamatoztatni az Accuracy meg Vitality skill, ahol a gépágyú is mozgatható :)) A szórásképet max akkor befolyásolná, ha elkezdenék jobb anyagból gyártani a csöveket, lőszereket, lőport.. Mint ahogy van erre példa a Heroes&Generals-ban is :)
  • CptYossarian
    #6089
    Leborulok nagyságod előtt amiért már "closed beta óta nyomod", ezzel együtt tévedsz, leírtam hogy miért. Veled ellentétben én nem csinálok büszkeségi kérdést pl. abból hogy cirka húsz éve foglalkozom játékfejlesztéssel, a Disney Interactive-tól a Sony Entertainment-en át a Lucasfilm-ig elég sok AAA-kategóriás játékban dolgoztam (pláne döntéshozóként ami a játékmenetet is illeti), szóval nagyjából van rálátásom arra hogyan és miként mennek a dolgok produkciókban.
    Nem messziről ugatom a Holdat, magyarán.

    Az hogy felnőtt emberként kiakadsz a "kurvára" jelzőn (és magadból kikelve káromkodásnak titulálod) szintén nem engem minősít, gondolom már gyerekkorodban is asztal körül kergettek ha kicsúszott a szádon egy félénk "bazmeg", eszöm a hímes-nemes lelkedet.

    Nincs azzal baj ha valaki téved, én még azt sem várom el hogy nyilvánosan beismerje, de a személyeskedés, a vagdalkozás és a téma gyors váltása (esetedben pl. Vitality/Stamina skillek-re való hivatkozás amik a Gunner skillekkel ellenben Pilot skillek) max magyar politikai pályán lehetnek célravezetőek, játékos közösségben a konstruktivitás, az értelmes vita és a segítőkészség az értékelhető tulajdonság.
  • Siskafinuccsi86
    #6088
    Valamiért nem jeleníti meg,de a link működik
  • Siskafinuccsi86
    #6087
    Na a mai Utolsó csatám egész jól sikerült:)

    [spoiler]http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2013_3_8_p20yogd9vg.jpg[/spioler]
  • Para1
    #6086
    Nah hétköznap hajnali 1-kor mennek az oltások...............:) O_O
  • Ooorky
    #6085
    De nagyra vagy magaddal ^^ Akár hiszed akár nem rajtad kívül még pár ezren closed beta-ztak (tunk), sőt idehaza is ismerek legalább 2 tucat olyan embert.
    Az, hogy az sg-t évekig messze elkerültem arra meg volt az okom :)

    Amit írtál meg nagyrészt szimplán hazugság, már csak azon egyszerű okból kifolyólag is, mivel a Vitality és Stamina fejlesztése jól észrevehető játékmenetbeli különbségeket okoz. Készítők meg annyit ismertek el, hogy:

    We need manual explaining of the game mechanics, pilot skills, gunners stats etc.
    Will be in upcoming War Thunder wiki.
  • bgabor
    #6084
    CptYossarian, Ooorky:
    Hiába káromkodtok itt nagyhangú ostoba kamaszkölykök módjára, a skillek működéséről sok vita volt már azelőtt is mielőtt ti itt megjelentetek. (az mikor is volt, két hete? Lol, de már nagyban magyaráznak nekem, aki már a closed beta óta nyomja)

    Momentán az a közmegegyezés hogy a skillek leírása finoman szólva nagyon gyatra(lásd keen vision meg visibility ugye), hivatalos leírás sincsen róluk, a készítők is elismerik hogy át kell dolgozni, ki kell egészíteni az egészet, mert jelenleg használhatatlan. Arról nem is szólva, hogy komoly részük(stamina, vitality stb) jelenleg még csak nem is máködik a játékban.

    Úgyhogy nyugodtan vissza lehet venni az arcból, pancserok.
  • Conqvistador
    #6083
    Vazze ez az én formám :D

    Mondom kipróbálom a HB-t 5 perc alatt bejutottam az Amcsikkal a 3as Catalinával 4,5 perc múlva döbbentem rá, hogy nem a bombák vannak betéve hanem a nyamvadt torpedó :D Ilyet...
  • vajakos21
    #6082
    Felváltva megyek német -usa-t. Max 2.5 min .Szerencsém lehet.
  • stork13
    #6081
    Ma valahogy Usa-val bejutni HB-re nem lehet.
    7 perc után feladtam...
  • Ooorky
    #6080
    Erre mondja a tanult angol: Common sense bazdmeg!
    Hihetetlen milyen hülyeségeket össze tudnak képzelődni egyesek.
  • Glo
    #6079
    Nem, az arról szól, hogy aszongya:

    Accuracy: Mennyire pontos a hátsó lövészed (azaz milyen arányban találja el a célt)
    Precision: Mennyi a géppuska rázása miatti szórása (ha voltál katona tudod mennyire tudja szórni a hosszú sorozat a géppisztoly lőképét).

    Az előrefelé tartó fegyvereknek nincs ilyen, lévén a pilóta irányítja a gépet, a csövek meg rögzítettek, szal nem ugrál úgy mint a szabad kézi/egy ponton függesztett géppuska.

    Meg amúgy is csak az ai-kat befolyásolja.
  • CptYossarian
    #6078
    A fire acc/precision skill össze van kötve a gunnerek számával, hiába húzod ha nincs elegende experienced gunnered, mínuszolni fog az érték. Vadászgépen a gunnerek száma nulla, tehát nem a pilóta skillje ez a két skill. Ebből adódóan kurvára nem is hat a pilóta vezérelte csúzlikra. Logikus.
  • bgabor
    #6077
    Akkor talán olvasd el a fire accuracy és a fire precision leírását a játékban mégegyszer. Tökmindegy hogy merre néz a fegyver csöve, ha nem oda megy a golyó ahová néz(pontosság), vagy pedig nagy a fegyver szórása, és emiatt nem talál. Erről szólnak ugyanis a leírásuk szerint.
  • Amaymon
    #6076
    Ez az arcade LoL kikapcsolódásként HB után.

    Rambo yak9-em rommá lőtték, fekete jobb oldal és törzs, motor nincs. 45°-os szögben oldalra fordulva landolok, dob 2 szaltót, de szó szerint. Utána fejre áll, a hátán leparkol 20 mp javítás és újra bevetésben a gyilkológép :))
  • Glo
    #6075
    Még mindig nem értem miért kellene Fire precision a pilótának.. BAkker a gép arra lő amerre a hossztengelye áll :)
  • bgabor
    #6074
    Erről megoszlanak a vélemények. Egyfelőle a fightereken ugye nincs lövész, így feleslegesnek tűnik, másfelől viszont a pilótánál nincsenek ilyen fejlesztési lehetőségek, pedig éppen lehetnének. Amíg hivatalos állásfoglalás nem lesz a képességekkel kapcsolatban, addig ez szerintem nem is fog tisztázódni.
  • Slewy
    #6073
    Lehet, hogy hülye kérdés, de a fire precisiont meg az accuracy-t fighterben teljesen fölösleges fejleszteni?
  • Amaymon
    #6072
    Na ja, megérdemli az, aki a célterület felett repked 109-essel és bombázik, mikor már 4000m körül kellene járni. Után nyomkodja a helpet félőrülten, mert 4 amcsi a seggébe zuhant és végül kilövik. :)
  • cool 75
    #6071
    Team kill....
    Az előbb elhúzódó forduló harc közben át suhan kettőnk közt egy "társ",
    az utolsó pár skulót kapta erre megpurcan.
    Bezzeg akit üldöztem egy egész tár után döglött csak meg.-4500 lion.
    Utána két rammert kaptam még ebben a csatába.
    Asszem megyek aludni.