38447
  • Para1
    #6070
    Én még nem vettem észre h történelmi alapon az oroszoknak nem lenne esélyük sem!:)
  • Glo
    #6069
    De történelmi alapokon nyugszik :)
  • Para1
    #6068
    Tökmindegy hogy az angolok minek nevezték el....EZ MÉG MINDIG CSAK EGY JÁTÉK!
  • bgabor
    #6067
    Nem látom be miért fordulna az amerikai gépek többsége szarul. A feltüntetett adatok ugye mint tudjuk jelenleg semmit sem jelentenek, érzésre pedig az amcsi gépek többsége nem fordul gyengén. A németeknél péndául tutira jobban fordulnak, ezt szerintem mindenki tudja, ami mind a két nemzetet húzta már.

    Kivételek persze vannak, de azok minden nemzetnél akadnak. A Corsair és a P-47 szarul fordul, a Hellcat és a P-63 gyengén de vállalhatóan.
  • Ooorky
    #6066
    Az a 4 db "7,77" (valójában .30-as azaz 7.62-es) semmit se ér, angolok nevezték el Peashooter-nek, mert annyit ért mintha borsóval dobálnák az ellenséget.
    Jobb a 4* .50-es.

    Coral: A Buffalo legendásan törékeny gép, nekem magányos farkasként létfontosságú, hogy bírja a gyűrődést, ezért amerikaiaknál P-40 (volt) és Corsair a fő repülőgép amit repülök. Meneküléshez pont, hogy nehéz gép kell, Corsair 4000m-en leborítva 900km/h fölött jön ki földfelszín fölött, és nagy tömeg miatt lassabban veszti el a lendületét (pláne mivel a könnyebb építésű gépek ezt ki se bírják).
  • Coral Springs
    #6065
    A többségük szarul fordul igen, de az F2A-1, F2A-3 kivételnek számítanak. Utóbbit pár napja nyugdíjaztam mert betelt az XP csíkja, de mindezidáig nagy tier -ben is gondolkodás nélkül bevetettem. Fordulékonysága / könnyűsége hatalmas előny mind támadásnál, mind menekülésnél.
  • Para1
    #6064
    2x12.7
    4x7.77
    1x37
    Ez a legütőképesebb Aircobra én szerintem.
  • csonttika72
    #6063
    Köszi az infót.
  • bgabor
    #6062
    Nem annyira bonyolult, a legutóbbi peccs óta, ha leszálsz egy sérülésmentes géppel, és elhagyod a géped (leave plane), akkor visszakerülvén a gépválasztó képernyőre, behozhatod ugynazt a gépet megint, nem lesz kipirosozva. Na most ilyenkor ugye a gépválasztó képernyőn a fegyverzetét is átállíthatod.

    Ha sérült géppel szálsz le, megvárod amíg kijavítják, és utána nyomsz 'leave plane'-t, úgy is működik.
  • CptYossarian
    #6061
    Hajó ellen is jobb a négy ezerfontos, fentről dobva nagyobb esélyed van túlélni mintha síkban vetnél torpedót, engem legalábbis mindig kikapálnak mikor látják mire készülök. Eddig egyetlen hajót sikerült csak megtorpedóznom és többtucatnyit bombáztam le.
  • vajakos21
    #6060
    Mondjuk még nen pròbáltam...
  • vajakos21
    #6059
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/20242-changing-load-during-battle/#entry209762
  • bgabor
    #6058
    A Yak-9T 37mm-ese erősebb mint az airacobráé. A nagyobb kingcobrákon már új 37mm-es van, az jobb.

    Számomra a hat darab .50-es hatékonyabb volt mint a 37mm-es szerelt cobrák, ennyi.
  • Conqvistador
    #6057
    Ettől tartottam, hogy ezt fogod mondani.
    De akkor minek van?
    Hiszen véletlenszerű pályák vannak és 1 a 15höz kb az esélye, hogy vizes pályát dob be.
  • twi452
    #6056
    Még nagyon régen próbáltam földi célra dobni mert valahogy torpedó maradt a gépen bomba helyett és nem vettem észre. Ledobtam és gyakorlatilag semmi nem történt mintha egy követ dobtam volna le :D
  • csonttika72
    #6055
    Ez most új. Hogyan lehet átfegyverezni?
  • Conqvistador
    #6054
    Úgy érted, hogy nem igazán hatékonyak azok a 37millis ágyúk?
    A Yak9T 37mm sei jobbak?
  • Conqvistador
    #6053
    Egy furcsa kérdés.

    Ideiglenesen, míg az Amcsi Catákon nincs kint a 4*1000lb bomba a 2db 1000kilós torpedót érdemes felszerelni? Ha rádobom egy pillboxra az úgy jó? :D Vagy felejtős?
  • vajakos21
    #6052
    Még a pilont is érdemes levenni ròla, mert az is befolyásol.( okos kis játék ez). Ha meg földi cél kell ott a gpu.( persze gyengék ellen)Elvileg át is lehet fegyverezni a gépet leszálláskor.
  • gstup
    #6051
    Messert bombával?Még arcade-ba sem viszem bombával,nemhogy HB-ba.
  • Ooorky
    #6050
    Ajánlom figyelmedbe Adolf Galland: 104 légigyőzelmem című könyvét.
    Ő is kifejti benne, hogy a Messer-ek bombákkal való felszerelése a legnagyobb hülyeségek közé tartozik amiket Hitler elrendelt.
  • bgabor
    #6049
    T6-on csodásan, de T7-ből még érdemes hozzácsapni az F4-F4et. A Hellcat szinte kötelező darab, amilyen remek és olcsó csapásmérő gép, A-20at lehet vinni bombázásra. Viszont az Airacobrákból elég egy is, a jobbik(Q), a másik helyett érdemes a P-40et vinni.

    Én most tier10-en vagyok amcsikkal, de eddig még nem volt jobb vadászgépem a P-40nél, a világért se tenném ki. És furcsa mód a 6 db .50es géppuska hatékonyabb fegyverzet a Cobrák 37mm-esénél.
  • Zero 7th
    #6048
    Viszont tegnap megint elegem lett a németekből. Megint haverok miatt HB-ztünk németekkel, és az első kör még frankó is volt, eldobtam a bombám egy medium tankra, kilőttem a haverom elől egy gépet, meg két másodperccel lecsúsztam róla, hogy megmentsem, de legalább megbosszultam a halálát. Aztán kilőttem egy földi célt és földhöz csaptam a gépet.
    Aztán ez volt minden sikerélményem a napra. Rohadt bomba olyan instabillá teszi a messzert, hogy lehetetlen vele légiharcolni, míg el nem dobtam. Sajnos ez azzal jár, hogy elvesztem az összes magasságom. Mire megszabadulok a bombámtól, legalább ketten a seggembe kerülnek, és ők is magasról indulnak, én vagyok hátrányban, lefordulni esélytelen őket. Szóval tuti halál. Kb négy ilyen kört mentem, aztán hanyagoltam a játékot az estére.
    Nagyon nem jönnek be a messzerek.
  • CptYossarian
    #6047
    2xP-39, F6F, TBF, A20 van most nekem amcsi vonalon.
  • Zero 7th
    #6046
    Én úgy használom, hogy Hellcat, a két P-39, egy F4F, meg vagy egy Avenger, vagy egy A-20. Elég jó köröket mentem már ezzel a felállással.
  • geraprofil
    #6045
    Köszi, akkor ezt majd figyelem! :)
  • Conqvistador
    #6044
    Ergo T6os szinten jól el lehet velük játszani?
    Gondoltam a 2db P39est A20 vagy F4F és 1vagy 2 bombázó vagy a 2 Cata vagy az egyik Avenger :D
  • bgabor
    #6043
    Nekem vadászgép szempontból a kedvenc népem, a P-40 és az F4-F4 a tierjük legjobb vadászgépei szerintem. A P-39-esek sem rosszak. Semmi baj nincs a fordulásukkal, pláne ha valaki a németekhez van szokva.

    Amcsiknál a gázos rész a P-63, P-38, P-47 trióval kezdődik, egyik használhatatlanabb mint a másik.
  • twi452
    #6042
    Lehet, hogy csak képzelődök de úgy hullanak a B-17ek HB-ban mint a legyek 1-2 találat és repül a szárny minden alkalommal :)
    Régebben a migek sem csináltak ilyeneket most meg átment a dolog agyaggalamb lövészetbe kb :)
    szomorú hogy ez is csak garázsdísz lesz a végén :)
  • Ooorky
    #6041
    Most találtam ezt a devs answer-ben:

    Was wondering, is Linux support planned for this game?

    We’re constantly working on support of different platforms and operating systems.


    Ha meg akarsz tudni valamit egy repülőről akkor érdemes elolvasni a wikipédia oldalát, ha ott azt írják egy variánsra, hogy az jobban gyorsul akkor az a játékban is gyorsabb lesz, + ha komolyabban akarsz foglalkozni vele (HB, FRB) akkor a harcászati utasításokat/pilótabeszámolókat is érdemes átnézni.
  • SovereignXY
    #6040
    P-63 érzésem szerint rosszabbul fordul mint a 39.
  • Ooorky
    #6039
    Amerikaiak pocsékul fordulnak és kész.
    Energy fighting Arcade-ban totál lehetetlen dolog, HB-ban viszont nagyon durva dolgokat lehet művelni velük, pl. tegnap 6! percig üldöztem egy Ta-152-est (mindketten utolsók voltunk a csapatból) a Tier 8-as Corsair-rel. 2-szer húztunk át a repterük felet, másodszorra vagy 5 repesztalálatot kaptam, de a kaszninak nem esett baja.
    Végül szép lassan ledolgoztam az induláskor még 5 kilométeres lemaradást. Ha lett volna annyi esze, hogy nem 1000 méteren menekül akkor talán megúszhatta volna, így viszont a 2000 lóerős Double Wasp eldöntötte a meccset :)
  • vass17
    #6038
    Nem látok nagy különbséget a reserve gépek között, az oroszok kivételével, ott egyértelmű a fölény... Viszont az F2A igenis jó gép azon a szinten. Nekem nagyon tetszik az amerikai ág, főleg azért mert kiegyensúlyozott. A viszonylag gyors és mozgékony attackerekkel elég jól lehet bombázni (TBF, F6F, A20), a nagy bombázókkal járó hátrányok nélkül. És akkor ott van még az F4U és a P47 is később, jelentős bombákkal.
    A vadászgépek ugyancsak a kedvencek közé tartoznak, lehet h nem a legmozgékonyabb a P-39, de nálam sokkal jobban bevált, mint bármi más hasonló szinten, gondolom később a P-63 is ilyen lesz.
  • SovereignXY
    #6037
    Amcsik nem a fordulásukról híresek. Bár én kedvelema kobrákat a 37es végett. Viszont az F4es széria jobban fordul náluk érzésem szerint.
    Amcsival max német ellen érdemes forduló harcozni többi kifordul.
  • stork13
    #6036
    Akkor ezért van jópár darab az útszélén ahogy mennek fel a völgyből. De jó mert a menetoszlop nem bomlik fel, tartják a sorrendet. :D
  • Conqvistador
    #6035
    Hát ezek az Amerikai T0-T1es gépek elég szutykok a többi hasonló szintűhöz képest.
    T6os szinten már javulnak valamit? Az Aircobrákkal lehet normálisan fordulni?
  • csonttika72
    #6034
    Ki is használom, tegnap a He111-el (jól jöttek az 50 kg-os kis malacok) két "rácsapás" volt az oszlop. Aztán leszedett valami P valahányas.
  • Glo
    #6033
    Azt néztétek már, hogy ha a németek repterétől nézve a jobboldali kocsi/tank oszlopban lemodellezték a jeges úton felfelé haladó kocsik megcsúszását? :D Ott pörögnek felfele, meg csúszkálnak jobbra balra az úton.
  • Zero 7th
    #6032
    Én ezt úgy szoktam megoldani (abban a ritka esetben, amikor bombázok, és egy ilyen idétlen elosztású gép van alattam), hogy megvettem mindkétféle bombaterhet, pálya elején megnézem, hogy járműoszlopos a pálya vagy kupacos, és a gép kiválasztásakor ráteszem vagy leszedem a 32 kis bombát.
  • CptYossarian
    #6031
    Nyitottam neki egy topicot, remélhetőleg lesz rá válasz.
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/20647-crash-after-login/