38447
  • Glo
    #5990
    BnZ-ből úgy kell menekülni, hogy rácsapsz, elmész mögötte, kicsit kifordulsz oldalra és úgy mész vissza. Emelkedésnél még olyan 700 körüli sebességed van, nyered a magasságot ezerrel, elvileg az alacsonyabb energiájú gép nem tud rádemelni, vagy mire megteszi Te már 6-700m előnyben kell, hogy legyél. Aztán ha a sebességed visszaesett 300 körülre akkor érdemes visszatenni vízszintbe.

    Ja, és úgy kell manőverezni, hogy az ellenségnek minél rosszabb helyzetben legyél, azaz nem elfelé, hanem immelmann szerűen vissza fölé kell helyezkedni (mert ilyenkor függőleges körül kéne tartania a gépet, az meg ugye nem sokszor lehetséges).
  • oxxi
    #5989
    Srácok akkor végül is összefoglalva a nagyobb kaliberrel mindig kicsit elé-fölé kell célozni a "célkeresztnek"?
  • vass17
    #5988
    Nálam is ez a helyzet, a 20mm-eseket nem érzem annyira hatékonynak, még a németekkel és a japánoknál elmegy (britekkel nem igazán játszom), de pl. az orosz 20-assal nem sokat tudok kezdeni (a Yak-9T előtti vadászok...).
    Ezzel szemben az amcsi P-39-eseket imádom, volt olyan, hogy a vesztésre álltunk Two towns-on, de a végén amikor nekem is elfogytak a bombázóim elővettem a P-39-et és az ellenséges bombázók többségét leszedtem mielőtt elérhettek volna az utolsó hajóinkhoz, egyszerűen ezt képtelen lennék megcsinálni egy BF-el...
  • SovereignXY
    #5987
    Hát.. sztem ha ott vana karika is meg lehet csinálni ugyan ezt. Közelről én is a nyomjelzőt nézem inkább a akrika csak segéd. De kikapcsolni viszont sztem csak a saját magad szopatására jó.
  • CptYossarian
    #5986
    Japán gépekkel remekül lehet menekülni :) Szokásom szórakoztatni a "követőimet", pörgéssel-forgással, sziklára tapadással, fák közötti oldalra döntött repüléssel, gyakran előfordul hogy közeli robbanást hallok hátulról és olvasom hogy becrashelt a pirospajtás, aztán WP-zik chatben.
  • CptYossarian
    #5985
    Hát nem KELL vízszintesen menekülni de jellemzően akkor lelőhetőek a BnZ-gépek amikor túl magas szögben válnak ki rácsapás után. Ilyenkor ügyesen felkínálják a hátukat (raklapnyi ilyen killem van), ha utánuk mész alacsonyabb szögben és csak lőtávban rántod fel célra akkor nagy felületen tudsz beléjük sorozni. Ha viszont alacsonyan ellavíroznak egy - sikeres vagy sikertelen, tökmindegy - rácsapás után akkor viszont annyival gyorsabbak (pláne a nehezebb Messer-eknek van ilyenkor lendülete, mint a G-2) hogy nem megy utána senki.
  • Zero 7th
    #5984
    Persze, akadt. Aztán beleálltam a repülőgéphordozó seggébe, úgyhogy nem volt teljes a boldogság azért. :)

    Ja, lehet, hogy a 20 millis ágyújuk miatt nem tetszik nekem sem az ág. Pl az amcsi Cobrák meg lassan a kedvenc középszintű gépeimmé válnak, pedig azokon is csak egy ágyú van, mint a messereken. Csak ott számít is, ha talál, nem csak annyi a különbség, hogy nagyobb tüzijáték látszik...
  • Zero 7th
    #5983
    Na igen, de nagyobb a tűzerejük és a motorjuk is erősebb. Azzal lehet, hogy hatékonyabban tudnám csinálni azt, ami a Bf109-ekkel nem megy. De nem küzdök érte túlzottan, mostanában akkor megyek csak némettel, ha a haverjaim akarnak német HB-t, ha rajtam múlik, kerülöm azt a népet, főleg árkádban.
  • gstup
    #5982
    Nem találkoztam még vízszintesen 650-el haladó géppel...

    Zero:Gondolom volt egy kis káröröm! :) Avval egyet kell értenem Veled,hogy tényleg szar a német mg151-es(egyenlőre).Remélem idővel módosítják az erejüket és elfoglalhatják méltó helyüket a hispanok mögött.
  • bgabor
    #5981
    Akkor a Fockewulfokra ne várj, azok még sokkal inkább a BnZ-re vannak kihegyezve mint a Messerek, fordulni sokkal kevésbé tudnak náluk.
  • Zero 7th
    #5980
    Hehe, én SEHONNAN nem tudok elmenekülni. Legalábbis árkádban nincs menekülés soha. Addig harcolok, amíg ki nem lőnek, vagy el nem fogy az ellenség a környéken.

    HB-ban más a helyzet persze, ott már volt sikeres menekülésem, főleg az tetszett, amikor behúztam egy japót a hajóink fölé, aztán hátranézve pont láttam, ahogy telibeveri egy nagykaliberű lövedék. :)
  • csonttika72
    #5979
    Azért az a menekülő manőver sok mindentől függ azért. Pl ha már vízszintesen erő és sebesség fölényben volt, akkor cseszheted az emelkedést. Ha nem akkor elvileg össze kell jönnie, de egy szerencsés utánlövés még ilyenkor is összejövetel.
  • gstup
    #5978
    Egyáltalán nem.Rácsapok és nem fordulok utána,majd kiszedi más.Nem érdekel.A német gépeké az egyik legjobb emelkedés.Olyan energiád van egy gép sem tud utánad emelkedni.Vízszintesen,szerintem meg pont az a jó ha visszamész a magasba.
  • gstup
    #5977
    BnZ-ből nem tudsz elmenekülni?Akkor ott valamit nagyon rosszul csinálsz!Ha 109-el szinte el sem tudnak kapni.500-700 közötti (esetekben még többel) zuhansz az ellenre és utána Téged elkapnak?A BnZ az a türelmeseknek és a taktikusoknak való.Nem véletlen hogy mindenki a fatuskó egyszerűségű oroszokkal megy....
  • Zero 7th
    #5976
    Oh, baszki... Vízszintesen kell menekülni? Eh. Valahol, talán a játék enciklopédiájában azt olvastam, hogy 30-40 fokban felfelé meneküljek támadás után, és az olyan rettentően nem jött be, úgy jellemzően utolértek.
  • Mesmerize
    #5975
    Remélem megéri majd ennyit várni a tankos módra, de ahogy a repcsis módot nézem, tuti megéri :) Úgy látom s.itet nem engednek ki a kezükból ezek a gajajinesek vagy kik :D
  • Glo
    #5974
    Be van csekkolva az is :) Oszt mégis :) Aztán lehet tévedek és én vagyok a béna, de én így tapasztaltam :)
  • bgabor
    #5973
    Szerintem éppen erre való a 'Vertical targeting' opció a menüben.
  • vajakos21
    #5972
    BnZ leginkább Frb-ben müködhetne. A többinèl spottolva vagy ìgy ha figyelnek simán kikerül egy szük manöverrel. Ha utánarántod a gépet leszakadhat a szárnyad meg amùgy is tùlszaladnál rajta.Ráadásul földközelben repülnek igy kevesebb hely is van korrigálni. Élöben müködött hisz ha nem, vett észre egy gyors rácsapás és viszlát.
    A fölétartás attòl is függ milyentávra van belõve a fegyver. Nekem 400ra van belöve vertikálisan is . Ha 700 on megy egy gèp felé kell szépen löni.
    Nekem külön van a gpk és gpu. Föleg ahol kevés nagy löszer ott hamar elszòrod.(németek) Ahol lehet kicsivel szòrom és naggyal biztosra megyek. (elméletebn biztosra)
  • Glo
    #5971
    Mivel még a repülős is béta, a hajósról meg egyelőre semmi infó nincs, ezért a május az inkább 2014 május. A fórumokon is csak ilyen spotting van, hogy a repülős pályákon milyen tankokat láttak, népenként van max 6-8, annyival meg szvsz nem fogják kiadni. Majd ha lesz népenként 20 tank, meg jobban textúrázott grafika, akkor esetleg.
  • Mesmerize
    #5970
    :'( :'( :'(
    Neeeee, én valami olyasmit halottam hogy májusban már jöhet egy teszt tank mód, akkor ez most téves infó? :(
  • Glo
    #5969
    Még a repülős sincs kész, aztán jönnek a hajók és utána a tankok. Úgyhogy még szopnotok kell a WoT-tal kicsit, ha addig meg nem unjátok.
  • CptYossarian
    #5968
    Reptér/kékhajók/kékköd felé. Először laposan sunyi villámként elhúzok aztán ha 2-3km-re már nincs semmi akkor lehet emelkedni (flapssel) óvatosan, lassan kanyarodva vissza emelkedés közben a csatatér felé. A steril BnZ-t én sem komálom de a japós keringőzéstól meg elszédülök, az igazán kellemes valahol a kettő között van, Yak-vonalon. Szerintem.
  • Zero 7th
    #5967
    Ja, meg persze a haverok közül mindenki a szájbavert németekre van rákattanva, nekem meg pont a Messerschmittek jönnek be az egész játék felhozatalából a legkevésbé. Fordulóharcra nem alkalmas, a fegyverek szarok és kevés bennük a lőszer, BnZ meg nem az én stílusom. A Fockewulfokban van minden reményem, ha az sem áll kézre, hanyagolni fogom a német ágat.

    De komolyan, a BnZ taktika nekem a legritkább esetben jön be. Túl gyors vagyok, nem tudok rendesen célozni annál a sebességnél. Főleg kis karika nélkül, amikor még nagyjából sem tudom, hová kéne elélőni. Aztán ha nem jött össze a támadás, akkor halál van. Árkádban szinte soha nem élem túl, mert utánam jönnek, HB-n meg fennáll a veszély, hogy leszaggatom a szárnyam még odafelé.
    Ti hogyan menekültök BnZ-ből egyébként?
  • Mesmerize
    #5966
    Valaki tudna infót adni, hogy körülbelül mikor érkezik a tankos mód? Jó lenne már valami értelmesebb, kiegyenlíettebb, optimalizáltabb játék, mint a WoT...
  • Zero 7th
    #5965
    Én ilyet nem kérek senkitől, csak elmeséltem a tapasztalataimat. Én azért kapcsoltam ki, hogy HB-n ne okozzon minden alkalommal meglepetést, hogy nincs... Eljutottam odáig, hogy már minden néppel be tudjak vinni egy használható gépet HB-ra, úgyhogy szerintem egyre sűrűbben fogom azt is tolni. Most már csak az lesz a baj, hogy én ugyan be tudok menni minden néppel, de a haverjaim meg nem. :(
  • Glo
    #5964
    Nem tudom, mert nekem 1 gombon van mindegyik (árkádban egérrel tolom, HB-ban meg joy-al). Ezt az ugrándozást nem vettem még észre. Viszont az elétartás valszeg a kiskaliberre van optimalizálva, és az ugye nem esik annyit mint a nagykaliber, szal én fölé célzok, aztán valami mindig történik :)
  • Zero 7th
    #5963
    Ezt már egyszer kérdeztem, csak nem válaszoltál, hogy neked külön gombon van a géppuska és a gépágyú? Mert nekem egy gombon, és úgy működik, hogy ha kifogy a gépágyú, közelebb ugrik a karika a géphez, ha betölt újra, akkor visszaugrik messzebbre elé. Gyanítom, hogy van összefüggés a karika helye és a _bal gombon_ lévő fegyver közt, de nem teszteltem külön, egyszerűbb lenne, ha válaszolnátok... :P És akkor teljesen érthető, hogy gépágyúval miért nem a karikába kell célozni.
  • Ooorky
    #5962
    Az amerikai .50-es eredetileg tankelhárító fegyvernek készült (~30mm acélt átüt közelről), ezért 'némileg' nagyobbat üt, mint a kisebb Vickers lőszert tüzelő olasz, angol .50-esek.
    Érdekes módon a később kifejlesztett német 13mm-es az előző kettőnél is gyengébb lőszert használt, viszont volt hozzá robbanólövedék...
  • Conqvistador
    #5961
    Ergo?

    Próbáljam meg t0án karika nélkül? Mert kezdetben a Yak9 el nem kísérleteznék :D
  • Glo
    #5960
    Nemtom, mikor eldurran az agyam akkor szoktam árkádban Beau X-el menni, ott 700-nál kiteszi a pöttyöt vörössel, de fölé kell tartanom hogy a 20-as is betaláljon.

    Amúgy ez a 12,7-es mekkora genyó, tegnap P40-essel leszedtem egy 1 mp-s sorozattal a 410-es szárnyát. Vagy a 410-es DM-je szar.. mindegy is, csodálkoztam mert csak esélytelenül utánalőttem, bevittem neki és fordult is lefele :) A 10-es tier-ű volt, mert először pofán akart lőni és hallottam ahogy szól a dumm-dumm a 30-asoktól :D
  • Ry0K3N
    #5959
    Amúgy ha már így prémium gépekről van szó melyik prém gépek a legjobb befektetések? tier 8-9 körüliek? Mik a tapasztalatok?
  • Zero 7th
    #5958
    Sztem nem is teszi ki olyan távban, hogy ez számítson... Szemtől szemben harcnál, olyan 1.2km-ről érdemes erősen a gép fölé lőni, de mire kirakja a karikát, már nem kell...

    Egyébként mióta kikapcsoltam ezt a cuccot árkádban is, azt vettem észre, hogy messziről sokkal bénábban lövök, közelről viszont jobban. Messziről nem tudom betippelni a sebességet rendesen, főleg ha oldalról érkezem. Remélem ez majd még javul... Közelről viszont a kis, zavarónak szánt manőverek nem zavarnak meg. Ami a karikát össze-vissza dobálja, az a gép mozgásán még nem sokat változtat, és azzal, hogy nem a karikára célozgatok, hanem a gépre, sokat javít a dolgon.
  • CptYossarian
    #5957
    Köszi, akkor remélhetőleg működik olcsóbbakkal is.
  • Glo
    #5956
    Én azt vettem észre, hogy nem csak elé, hanem a messzi gépeknek fölé is kell lőni, mert a kis pötty nem számolja bele a lövedék esését (nagykalibereknél főleg jelentős).
  • Zero 7th
    #5955
    Nem a nagy fehér karikáról beszél, hanem a kis feketéről.

    De valóban nem abba kell lőni, mert az csak a pillanatnyi előrejelzés, csak akkor talál a karikába lövés, ha egyenesen repül a célpont. Ha manőverezik, akkor be kell tippelni, merrefelé kanyarodik, és úgy lőni a karika elé vagy mögé.
  • stork13
    #5954
    Nálam egy ezeréves Microsoft vx-1000-el ment.

    Ezek biztosan üzemelnek vele.
  • CptYossarian
    #5953
    Ezt a FaceTrackNoir-t asszem kipróbálnám, tudtok ajánlani OLCSÓ de jól működő webkamerát hozzá? Win7x64 az oprendszerem, a régi Vista nevű webkamerám nem működik vele.
  • bgabor
    #5952
    Ne vegyél addig 14-es prémium gépet, amíg önerőből nem tudsz legalább három tízesnél magasabb gépet mellétenni. Természetesen a játék a legmagasabb géped alapján fog besorolni, tehát jetek és a legkifinomultabb propelleresek ellen fogsz menni. És ha lelövik a Dorádat, és behozol utána egy He-112őt vagy egy olsz játékrepülőt másodikként, akkor nem kicsit nevetség/düh tárgyává fogsz válni.

    Egyébként ha már prémium gép, a Dora nem túl jó választás. Alacsony reward bónusza van, drágán javítják és magas tierű. XP bónusza pedig
    egyáltalán NINCS. Németeknél a prémium LA-5el ezerszer jobban járnál.

    De jól tetted hogy rákérdeztél, prémiumgép vásárlás előtt mindenképp érdemes leinformálni az adott gépet, mert sok a rossz befektetés közülük.
  • CptYossarian
    #5951
    Egyébként az orosz P-63A-5 lesz a következő prém repcsim (nyuszi tojja) ha nem lesz valami különlegesebb ajánlat.