38447
  • CptYossarian
    #5950
    Jó reggelt. Igen, N1K2-J, Tempest, Bf 109 G-10, F4U-1C, B-17G, La-7 gépekre - és alatta - számíthatsz az ellenfelek között. Ha nem teljesen idióta a pilótájuk a felsoroltak bármelyike fejfájást okozhat, komoly rutin és legfőképpen csapatjátékos rutin kell már azon a szinten. Ugye nem véletlenül hívják a store-ban 'Dora' Advanced Pack-nek.

    Számomra érezhetően nehezebbé vált a játék amikor a tier4-es japán vasak mellé megvettem a tier7-es prémium Corsairt, pedig az csak egy tierrel volt magasabb az akkor már meglevő prém japó Bf 109 E-nél. A prémium gépekre amúgy is sokan "ugranak", egyfelől merő jóindulatból másfelől mert feltételezik hogy a címeres gépen kívül lehet hogy csak reserve-k vannak a választékban. Egy csomóan sírnak ingame chaten hogy jaj, megvettem a tier11-es angol prém Mustangot a Hurricane-jaim meg a Blenheim-em mellé, mindig megölik mindet pedig a Mustang milyen pro gép.

    Ha nem sürgős pont most pénzt költened én javaslom hogy várd meg a következő olyan akciós prém repcsit amit csak és kizárólag valamilyen esemény egy-két napja alatt lehet megvenni. Van néhány prémium gépem de legjobban a tier8-as orosz P-39N Airacobrámmal jártam, tegnap is lelőttem vele hat repülőt zsinórban, a játékosok 98%-ának totál fingja nincs hogy mire képes mert már a statjai sem nyilvánosak és rendre összekeverik a gyengébb képességű szériamodellel.

    Mire jó a prém repcsi? Elsősorban arra hogy a befizetett IRL $ a játékban $$$ legyen. Minél magasabb tierbe tartozik egy repülő annál kevesebb bónuszt ad a "bevételhez". A moddolt tier8 Airámnál maradva példaképp: 85%-al fizet többet a kilövésekért és 1800 a javítása, összehasonlításként a közel hasonló tulajdonságú (bár lassabb és picit jobban forduló) Yak 9T 30% bónuszt ad és 4680 a javítása.

    A D-13-as Fóka 30% bónuszt ad, a szokásos és az ünnepi prémek 30-ához képest csak 10 ingyenes javítása van és onnantól 8280 pénz, amivel árkádban kb. egálban maradhat az ember HA a fentebb sorolt nehézvasakat is jó aránnyal tudja aprítani. Pénzkeresésre szerintem akkor jó ha pro vagy. Ha pro vagy nem 5-6-os tierű gépeid vannak. És ezzel bezárult a kör.

    Nekem is tetszenek a hightier gépek de tökéletesen tisztában vagyok vele hogy olyan játékosok ellen kell velük játszani akik sokkal-sokkal tapasztaltabbak nálam.
  • Belkar
    #5949
    Igen mindig a legmagasabb szintű gépedet nézi az MM
  • Coral Springs
    #5948
    Ezt a megbosszulást nem igazán értem amúgy, legalábbis nekem nagyon kivételes esetben jön arra késztetés hogy megbosszuljam valamelyik lelövésem. Ha légiharc közben kilőnek akkor így jártam, mindenki azért megy hogy lelője az ellenfelét, nincs mit ezen megbosszulni. Az is lehet hogy a következő csatában pont az lesz a csapattárs, aki máshol meg ellenfél volt.

    Az említett kivételes eset pedig nálam az, ha javítás közben lebombáznak. Már csak azért is, mert nem egyszer fordult elő hogy elindultam javítani, és a bázis felett tele volt ellenséggel a légtér. Ilyenkor természetesen neki kell állni sérült géppel tisztogatni, szó szerint meg kell küzdeni azért hogy leszállhass. Tehát én úgy vagyok vele, hogy ha még ezek után is megjelenik valami köcsög csak azért hogy egy mozdulatlan gépet kiszedjen, akkor az elmehet a jó édes anyjába. Persze ha még működik a motor akkor ideiglenesen fel lehet szállni javítás közben is, ha nem, akkor csak nézhetsz.
  • vass17
    #5947
    Nem a karikába kell lőnni, ezt ki mondta? :) A karika azt jelzi, hogy hova mutat az egered, a célkereszt határozza meg hogy hova fogsz lőnni. Persze, ha nagyon egyenesbe jössz, akkor lehet hogy nagyjából egybe esnek, de kanyarban és más manőverekben nem valószínű.
  • Conqvistador
    #5946
    Az elöbb volt egy nagyon jó köröm T0 ás arcade battle-n.
    24 földi (Tank/Arty és Pillbox) és 10 gép kilőve.
    Az már gondolom nem számít rossz eredménynek?

    Délután Yak 9T vel 4 gépet kilőttem a sűrűjében hát eléggé rá kell érezni erre a célzás dologra, nagyon úgy tűnik hogy nem a a karikába kell lőni :D
  • Slewy
    #5945
    Fw. 190 d-13 a gép sorry...
  • Slewy
    #5944
    Gondolkozom egy "Dora" csomagon, viszont ahogy néztem az F190-D 14-es szintű. Nekem még csak 5-6 szintű gépeim vannak. Ha 4 géppel megyek és az egyik helyén a prém gép van, akkor a matchmaker ilyen magas ellenfelek mellé tesz be vajon? Ez így nem túl sikeres akkor még ilyen szinten?
  • vajakos21
    #5943
    Megy a csapata gladiatorsra is...jó edzés voltunk :) ( egy klántárs volt vele +egy kill).Nagyjából el is fogytunk. A többiek már a reptéren "feladták" Köztük egy 190-es fóka. Ólcsó köre volt.
  • Glo
    #5942
    Valszeg a c, amiben 4 hispano van.

    Bár én akkor se tudnék ennyit, még a 410-esben is kifogyott 5 után a lőszer ha ai-k ellen mentem :D
  • vajakos21
    #5941
    F4u. De nem tudom melyik alfaj.
  • Glo
    #5940
    Mivel ment?
  • Ooorky
    #5939
    Amerikai gépekben iszonyatos mennyiségű lőszer van, nekem is volt már 6 kill-em HB-n és még maradt 150 lőszerem a 4 gépágyúhoz (F4U-1c)
  • vajakos21
    #5938
    Az előb mentem egy FRB-t (katasztrófa trackir nélkül). Az ellennél az egyik kolléga 8 kill csinált belőlünk. NM_Said_87. +némi földi célt. És mindezt reload nélkül. Vagy mi voltunk bénák vagy nagyon vágja. Statja majd 2 kill / mecs. FRB.
  • csonttika72
    #5937
    A bétát töltsétek le, aztán a linkelt instrukciók alapján tevékenykedve eljön a megváltás. Bár meg kell szokni, meg néha kicsit megkavarodik de nekem bejön.
  • vajakos21
    #5936
    Ok. Nm. És most mond el hogy csináltad mert én még mindig küzdök vele :)
  • stork13
    #5935
    Melyik verzió indult el?
  • csonttika72
    #5934
    Köszi srácok, működik, állatkirály!!!
  • vajakos21
    #5933
    Én csak FRB-n használom. HB-n ott a célkijelölés és a célkövetés.
  • stork13
    #5932
    Ez nekem is ott volt, de mögötte ment az arc a sárga jellel. De a játékban semmi hatás nem volt.
  • twi452
    #5931
    Én is csak játszadoztam vele néhány custom battle-ben, botokkal :) Aztán szépen elcsomagoltam a joy-t és elpakoltam a webcamot :D
  • vajakos21
    #5930
    Nekem 2 napja "commercial user " felirat jelenik meg a videókép helyén. Eddig müködött...
  • stork13
    #5929
    Nekem most nem ment az 1.6, csak a béta.
    De nem igazán jött be nekem. Majd ha bemerészkedek FRB-be akkor talán lesz létjogosultsága, de ahhoz egy jó joy is kell majd. :)
    Arcade-ban és HB-n bőven elég az egeres irányítás, nem bonyolítom a dolgot.
  • twi452
    #5928
    Ez alapján nézegettem én is múltkor, 1.6-al ment rendesen
    a tirviews.dll-hez meg a TrackIR programját fel kell telepíteni és onnan át lehet másolni
  • vajakos21
    #5927
    Innen lestem. http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/10031-wiki-using-trackir-or-freetrack-with-warthunder/page-1
    vannak kipróbált beállítások is fennt. Egy gyorsgomb a középre nézéshez és mehet.Kamera beállításain kell esetleg állítani hogy jobban reagáljon.
  • stork13
    #5926
    FaceTrackNoIR (Link)
    1.) Just install the most up to date Software. (1.60 (as of 04.09.2012))
    2.) Due to a bug in the 1.60 NPClient.dll you need to overwrite NPClient.dll with this file. (Make a backup of the old one! Thx to ThePrussianPrince)
    3.) Copy "tirviews.dll" to your Facetrack-folder
    4.) Restart Facetrack
    5.) Choose "Faketrack" as game-protocoll. Click "Settings" -> Check "Use tirviews.dll"
    6.) Make sure, tracking is working for you by watching the video feed with the yellow marker
    7.) Run the Control-Setup-Wizard. You may need to use "simplified" or "full". Answer "yes" when asked for using a headtracker.
    8.) You may not be able to setup an axis for the headtracking device. Just start a testflight and try it. It will work fine.
    9.) Here are some working settings (Credits go to Trojan)
    10.) You may need to set 'smoothing' to 10, 15 or higher according to your needs. Also increase your neutral zones substantially.

    Én ezt 1.7 bétával játszottam el és ment.
  • stork13
    #5925
    Az 1.7 béta simán üzemel. :P
    1.6 nekem sem ment.
  • Amaymon
    #5924
    Nekem a yak 9-em akarják mindig megbosszulni. Hatalmas fun, mikor rám jön dühödten a gyorsabb géppel, beelőz, gondolkodni nem tud a méregtől és két-három pöttyentéssel ismét kilőve :) Kár hogy már betelt az XP bar a gépen.
  • csonttika72
    #5923
    Én hiába próbálkoztam, nem akart működni. Csak simán elindítod a progit plusz a játékot? A játékon belül mit kell állítani? Köszi előre is ha tudsz segíteni!
  • Coral Springs
    #5922
    Én többnyire azt a gépet támadom meg, amit jó eséllyel megtudok úgy támadni, hogy közben nem tódul másik húsz ellenséges gép a picsámba. Tehát elsősorban a radart nézem, és akit az alapján biztonságosan megtámadhatónak vélek ítélni azt megtámadom. Az hogy milyen gépről van szó általában nem érdekel, felőlem lehet akár a legerősebb sugárhajtású is, lőttem én már le például Me 163 -t egy 6 -os szintű propelleressel. Talán a bombázók képeznek kivételt abban az esetben ha nagy magasságban repülnek, nincs kedvem mindig felmászni értük, kivéve ha egy védő szerepet próbálok betölteni. A helyzeteket tekintve a kedvenceim pedig a tömegből kiszakadó gépek, vagy a hordában egymáshoz közel vonuló gépek, utóbbi esetben ha ügyes vagy egyszerre több kill -t is lehet szerezni. Abban a helyzetben ha engem támadnak meg általában teljes sebességre kapcsolok, lemegyek kúszni a földre, és kihasználom a domborzat adta menedékeket, tereptárgyakat (ez kb 80% -ban hatásos). Nagyjából ez az én taktikám.
  • vajakos21
    #5921
    Facetracknoir.Ingyenes és csak egy webcam kell hozzá.WT fòrumon van hozzá segìtség beállìtás ..stb.Nekem tök jòl müködött ...mondjuk 2 napja besz*rt és nem jövök rá miért :-)
  • Zero 7th
    #5920
    Illetve az is szép halál volt, mikor jobb kéz a joyon, ballal keresztbe átnyúltam az egérhez, aztán a nézet nem állt vissza előre, én meg olyan kilenc óra, középmagas irányba bambulva beleálltam a földbe.
  • Zero 7th
    #5919
    És hogyan láttok ki a gépekből? Én azért vetettem el a joyt a francba, mert nincs hozzá trackIR-em. Aztán amikor ötből négyszer elvesztettem a célpontom, mert manőver közben a szemem a gép orrához vannak ragasztva, gyorsan át is tértem egérre.
  • SovereignXY
    #5918
    Gondolom aki tényleg TUD repülni annak fun.
  • csonttika72
    #5917
    Vettem! Eszembe se jut az egér, még ha szopás is!!!
  • CptYossarian
    #5916
    Meg napokat várni míg összekalapálják a vasat / ötvenezreket kipengetni egyetlen elbukott gép után.
  • Conqvistador
    #5915
    És enm unalmas a HB?
    Van hogy percekig csak repülsz dörrentesz 1et vagy kilősz valakit vagy Ő téged ha te Őt mehetsz vissza újabb percekre a bázisra és vissza. :D
  • CptYossarian
    #5914
    HB-ben éjszakai pályán hogyan lehet eltalálni az ellenséges vadászokat? Nappal még csak-csak megyeget, de éjjel max egy áthúzó árnyékot látok.
  • vajakos21
    #5913
    Egy igazi férfi arcadot is joyjal játszik! :-) Mondjuk szopás de ez a kihivás...Igaz már nem is járok arcadba..
  • Conqvistador
    #5912
    Hát már azért sem hagynám az az egeret ha van joy mert jó ha minél többet gyakorolsz vele. Pl a rammolás ellen lehet jobban fel tudsz készülni arcade ba. (már ha látod honnan jön az áldás :D)
  • csonttika72
    #5911
    Na sikerült beruháznom egy Genius metalstrike pro-ra. Háááát, egész más élmény így, a trimmelést is mindjárt jobban becsüli az ember. Mondjuk csatában eddig nem próbáltam, csak teszteket repültem vele, de a célra tartás álló földi cél esetén nekem sokkal könnyebnek tűnik, remélem nem fog csalódást okozni. Arcade-ban szerintetek maradjak az egérnél? Mert a joy-t igazából FRB-re vettem.