38447
  • Para1
    #6231
    Én azért játszom a játékokat h nyerjek lehet h egyesek csak szórakoznak de ne engem vigyenek ki az észből!
  • gstup
    #6230
    Ez csak egy játék...
  • twi452
    #6229
    Na építettem egy teljesen egyszerű és tökéletesen működő nem ugrálós/tévesztős ledes fejkövetőt :) A facetrack sem rossz de ott idegesített, hogy néha elmászott nem úgy érzékelte a pofám ahogy kellett volna :D

    Itt nincs ilyen gond mert a ledet mindig "látja"
    Egyszerűre csináltam mert nekem nem kell, hogy döntögessem a fejem meg kihajoljak bőven elég a körülnézés is amihez elegendő 1 led is.
    Ja és semmi infra led stb, mezei fehér led 2 AAA elemmel ami még beindítja de nagyon minimál fényt csinál plusz az ellenállás persze.
    A többit FreeTrack-ben tökéletesen be lehet állítani, hogy semmi mást ne lásson csak a ledet a szobában.
    Én egy régi logitech c250-es kamerával játszogattam ez tud 30fps-t stabilan és tökéletesen teszi a dolgát.
    Úgyhogy akit érdekel és ki akarja próbálni milyen élmény lehet az nyugodtan vágjon bele nem egy nagy dolog.
  • Para1
    #6228
    Nem tudom ki hogy van vele de én nem szeretek veszíteni. Főleg úgy nem h vezet a csapat földik tekintetében és egyszer csak fordul a kocka a végefelé. Főként úgy h te mindent megteszel kidobsz 20* földit közben meg lövöldözöd le a bombereket az ellentől. Én ilyenkor mindig felteszema kérdést a csapatomtól wtf noobs?????????:)
  • Para1
    #6227
    Egyrészt ez nem a tudjuk mi. Másrészt ez is van olyan szar mint a tudjuk mi magasabb tierekben! És ha nem csinálnak valamit ezzel akkor nem lesz akkor közönsége mint a tudjukminek.:) Jah és mielőtt elfelejteném én is szoptam eleget már jetek ellenlow tierekkel. Miért nem adhatnám vissza a következő generációnak?????? Hogy ezzel is ösztönözzem kicsit h bazdmeg ez nem az a játék ahol megkell ragadni low tierben hanem igeneis a cél a jet!
  • Para1
    #6226
    Nem azt mondtam ezzel h csak low tierbe dolbáljon folyton de hébe-hóba nem árt. Jah és egyedül én legyek jet faszomat már! És azok a "kiskutyák" apszolút de ne figyeljenek rám mert megtudják szopatnia a jeteket nem is kicsit. Elég figyelemmel kísérni amikor látod h 1,5nél van kb elkanyarodsz a picsbe a jet meg hoppon maradt megint mehet fel a magasba-> ez fél perc-perc időveszteség jelent.
  • bgabor
    #6225
    Nézz meg egy orosz bombázót, mennyi xp-t kapsz játék közben mondjuk egy kilőtt medium tankért(alul kiírja), és mennyit kapsz ugyanezért a betelt csíkú PBY-vel.
  • Amaymon
    #6224
    Bakker nem vettem észre, hogy wolf megint adásban van :)
  • Amaymon
    #6223
    Brit jó volt, azt szerettem, de feladtam őket a nerf után. Némettel HB-n tudok csak játszani. Amcsit nem ismerem.

    Japánt tapasztaltam a bőrömön. Kevés gép van még a tree-n, de jól elosztva. Eddig nem raktak be 20-as japánt elég lutri, az igaz.

    "Japánok annyira papírok"

    Kíváncsi leszek, LAx után mennyire papír.
  • Coral Springs
    #6222
    Egy sztori az #5156 -ban, a másik az #5357 -ben, de ezenkívül lőttem még le számos Me 262 -t is a propelleres gépeimmel. Szerintem egyáltalán nem kell beszarni ha Jet -et látsz az ellenfél felhozatalában, lesz ami lesz alapon rá kell menni. Fő az óvatosság, de legfőképpen hogy sose veszítsd szem elől. Tapasztalataim alapján ha nem észrevétlenül támad valahonnan, hanem felkészülten várod egy head to head körre, kb annyi esélye van mint bármelyik erősebb fegyverzetű propelleresnek. Ám a felkészültség alatt nem csak egy-két dolgot értek, de azt majd máskor.
  • Conqvistador
    #6221
    De az a baj mást se nagyon érdemes :D
    A Japánok annyira papírok és még épkézláb bombázót se tudtam találni köztük. A németek eleve nem is tetszenek a brittek valahogy hát enm tudom. És az Amerikaiakkal is elég a 8-9es szint bár jelenleg 6os vagyok az is megfelelő bár a Corsairekre kíváncsi vagyok. Aztán ennyi...
  • Amaymon
    #6220
    Szerencséd volt, tegnap kb. 1 órára global lag volt RU-n. Chaten mindenki arról beszélt mi a franc ez? Ma is megzizzent átmentem EU-ra, de nem bántam meg 3. tizenx killes köröm futom t0-1-ben japókkal, körönként 40k :)

    (EU gyenge játékosai miatt meg sem próbálom húzni tovább a ruszki ágam.)
  • Coral Springs
    #6219
    Az ég világon semmi küzdelem nincs, tier 6 felett sem. Lehet hogy ez nem egy általános dolog és kizárólag én kapok ilyen team -eket, de amerre én harcolok ott az van, hogy mikor már az emberkék észreveszik hogy nagyon vesztésre állunk, gépágyúval kezdik el lőni a medium tank -okat, és a vicc kedvéért a pillbox -ot is. Talán a "hajós pályákon" szoktak kelteni egy kis érdeklődést a destroyer -ek, és a cargo ship -ek. Hát kb ennyi, itt a legtöbb esetben az egyenlíti ki / fordítja meg a mércét ha behozom a PBY -t.
  • bgabor
    #6218
    Nekem (és még sokan másoknak) teljesen jó a ping RU szerveren. Még soha nem volt gondom a pingel ebben a játékban, bármelyik szerveren játszottam is.
  • bgabor
    #6217
    A nagy különbség a két játék között, hogy a szopóágat(folyamatoson veszít a csapat) sokkal jobban megszenveded a World of tanksban, mint itt. Ott egy veszetes kör után alig kapsz XP-t és pénzt, gyakorlatilag mintha be se mentél volna játszani arra a körre. Itt viszont ha teljesítesz, akkor rendes XPt és pénzt kapsz akkor is ha kikap a csapatod. Tehát mesze nem függsz annyira attól hogy értelmes csapattársaid legyenek, mint a Wotban.
  • Áron22
    #6216
    Van isten, német angol HB, remélem itt jobb leszek a meteorokkal, mert árkád egyenlőre nagyon minuszos:S
  • SovereignXY
    #6215
    Inkább szarabb csapat és maradok az EU-nál mert a randomban 200 méterrel odébb teleportálok mert szar a ping és ezért fának megyek vagy vmi...
  • Amaymon
    #6214
    Jah nekem is az a tapasztalat ruszki játékosok skillesebbek (talán mert régebben nyomatják) vagy több a squad. Mindenesetre ruszki gépeknek meg jó az alacsony EU ping a célzás miatt. 300-400, ami ma van ANY-n néha, az abnormális. 22-es csapdája. Béna teamek (EU) low ping VS magas ping (RU) jó játékosok.
  • Conqvistador
    #6213
    Nálam a liont és az Xp jelentős részét a T1es Cata hozza aztán a végefelé a reserve gépekkel 2-4 gép még esetleg kilőve akkor viszont nagyon megugrik a termelés.
  • SovereignXY
    #6212
    Hm.... Laggol a ruszki szerver így menni kell EU-n Tegnap este meg már csak azért is EU-n mentem és így megtapasztaltam ELŐSZÖR amit a tudjuk miben szopóágnak hívnak. Lehet ott sem a játék manipulációjáról van szó csak az EU játékosok iylen.... "szarok". RU szerveren szépen megy az adok kapok. Ott nincs szopó ág.
    Tudjuk mi tezst szerverén is 56szor élvezetesebb csatákat lehet tolni mint élesben. Lehet azért mert túlnyomó többség buta orosz ott is.
  • Amaymon
    #6211
    Hah kipróbáltam tényleg lehet-e grindelni liont t0-án, ahogy valaki említette. 1 kör(!) 34k lion japánnal csak reserve :)) Mondjuk szerencse volt a domination pályával, ott jön a frag.
  • Conqvistador
    #6210
    Viszont a reward és az experience bónusza nagyon erős.
    És ahogy az orosz t1es Catalinánál megfigyeltem bár leeht ez csak a t1es prémium gépek sajátja a teljes Xpt megadja, úgy hogy már 1 hete be van telve a csíkja. Ha ez a cobra is tudná nem volna utolsó darab :D
    A Yak 1-b helyére beférne simán még T6on is a Cata IL4 IL2 és a Yak 7B mellé :D
  • CptYossarian
    #6209
    Ha ugyanolyan a statja akkor szerintem nincs különbség.
  • csonttika72
    #6208
    Szerintem jobb, de valaki nálam tapasztaltabb biztos jobban tudja. Nekem többgondom van velük az biztos.
  • Conqvistador
    #6207
    Szerintetek az orosz prémiumos P39K-1 Aircobra jobb az Amerikai sima 6os P39N Aircobránál? Azon kívül, hogy goldba kerül és olcsóbb a javítása a fegyverzetük ugyan az. De menettulajdonságban pl oroszként jobban fordul? :D
  • bgabor
    #6206
    Igazából a jetekkel is az a baj, hogy nincs még elég tier 12-17 tartalom a játékban, tehát kevés a gép. Az nem megy, hogy oroszoknál például 11-es szintől van két motoros gép (La-5/7) és azon kívül semmi nincs tier 18ig!

    Jetek se okoznának ekkora problémát, ha lennének megfelelő kis teljesítményű jetek a játékban, amik még nem igazi jetek, de a propellereseknél már jobbak. Pl: Yak-15, La-15, Mig-9 stb. Ehelyett Mig-9et is feltolják 18-as tierbe, ahol pedig már használhatatlanul gyenge, He-162 dettó. Egyszerűen momentán a játékban nincs semmi a legjob propelleresek és a legjobb jetek között, és a jetek komoly része egyszerűen használhatatlan (Me-262, 17-es Meteorok).

    Szerintem ez a legnagyobb hibája a játlknak, hogy órásiakat a vállalások (több mint ezer gép) már a repülőgépes részben is, és ehhez képest csigalassú a tartalombővítés. Most is több mint két hónapja várunk a következő patchre, ami behoz majd talán három új gépet. És mint fent látható, a már bentlévő gépek komoly része is javításra, átdolgozásra szorul. Túl lassú ez az egész.

    Úgyhogy jól mondja aki azt mondja, hogy egyelőre teljesen felejleges prémium előfizetést vásárolni, mert közel sincs elég gép magas tierekben, amiért megérné felvállalni a szörnyen monoton grindelést. Komoly tartalombővítés és hibajavítás kell ide, hogy megérje 12-es tier felé menni, meg grindelni. Addig meg marad a kis tierű funolás meg a közepes tier. Meg a játék pihentetése.
  • Áron22
    #6205
    Arra, h melyik jet hol megy jól, gondolom csak a repülési tapasztalat ad választ, viszont Dragunow úgy látom neked van bőven tapasztalatod, de más is adhat tippeket.

    17-es vagyok angolokkal, ami jó a meterorokban, hogy a többi jethez képest olcsó őket javítani, viszont ez látszik a menettulajdonságaikon is.
    A 2 db 17-es jet van meg, szerintem még ma meglesz a 2-2 fejlesztés hozzájuk, úgyis -30% akció van rájuk:)

    A kérdés: Mivel járnék jobban?

    A) Lent földközelben kergetőzni(sztem ehez gyengén kanyarodik)
    B) Felkúszni magasra, és bnz(fent viszont nyílt célpont vagyok a többi jetnek)

    Illetve jettel gondolom nem kéne szemberepülni semminek, ahoz túl drága.

    Ami nagyon tetszik rajtuk az az új tipusú hispano, tűzerőben nagyon jó.

    Szóval összefoglalva: A 2db 17-es meteorral, h lenne érdemes repülni, hogy a gyengeségeit minél jobban lehessen megúszni:)
  • Amaymon
    #6204
    Azt azért hozzáteszem, hogy HB-n FRB-n az LAx nagyon jó gép, ha nem az egyik legjobb. Arcade grindelésre nem jön be nekem vagy én vagyok béna.
  • Amaymon
    #6203
    Amíg nincs új patch és nem akarsz más nemzetet húzni egyetértek.
  • Conqvistador
    #6202
    Az előző írásodra is reagálva akkor meg level 11-18ig nincs normális orosz gép. A TU bombázó a LA7 meg az egyetlen szóba jöhető gép szóval nagyon karcsú. Jó sok időbe bele fog tellni az a level 18. a 11es szint is 2 hét alatt lett meg úgy hogy prémium is volt hozzá most jár le :D
    Jelenleg felesleges megújítani.
  • Amaymon
    #6201
    Azok a kedvenc targeteim yak9-el. LA5 tudom mennyire lassan lő és milyen papír, mennyire drága javíttatni :) Ha ügyes a pilóta és lefordul, mert LA-val le tud, nem tud úgy megsorozni amikor cikázok előtte, mint másik gépek.
  • Amaymon
    #6200
    "500 meg 1500 javíttatás???"
    szorozd meg 10-el, akkor kb. a _minimum_ javítási költséget megkapod. Simán kijöhet. ha bevisz valaki többet, 40k-nál izmosabb bill.

    Jet lehetne szerettem őket látni gémben, lőttem is le low géppel, de csak mert a pilóta bénázott volt és én szerencsés. Szóval lehetne jet, ha lenne köztes kisebb gép úgy 14-15 szint-től, aminek van esélye felvenni a harcot, de addig legyen csak elszeparálva. Pl. RU-nál 15-16-17 kitöltetlen, ott nincs még gép. Légcsavaros gépeknél is közepes tierrel ki lehet szedni egy lvl13-14-et. lvl15-17-es is szedje le a jetet és akkor no prob.
  • Conqvistador
    #6199
    Teljes mértékben egyetértek veled.
    T0ban szinte dőzsölni lehet a célpontokkal az orosz Catával.
    T6on már azért a 2 amerikai Catának vannak kihívói ott már jobban meg kell kűzdeni a célpontért de nem vészes.
    Viszont a Peschka Yer2 magasságban már komolyan veszik a Yerrel könnyű lemardni a falatkákról :D
  • Conqvistador
    #6198
    Reggel bementem T6os gépekkel gondolván jó lesz hát nem betett 2 La5Fn t is ami ugyebár 11es gép? Hogy van ez kérem? Ennyire nem volt nekik hely máshol? :D
  • Ry0K3N
    #6197
    Gondolom fair playről te sem hallottál még :)
    Ha nem tudod máshogy fentartani nem játszol vele. Ez játékemechanikiai hiba, ennyi. Elhiszem hogy neked könnyebb pár napos kiskutyákat agyonvágni egy ásóval de ennek a játéknak nem erről kell szólnia.
  • Coral Springs
    #6195
    Az egy dolog hogy a PBY alacsony tier, viszont jóval magasabb szintű vadászgépek vannak a többi crew -ben, így nem tier 3-4 -ben repülök.
  • SovereignXY
    #6194
    Jó de az PBY tier 3-4. Mikor a ruszki bombázóimmal max tier 5 AR-2 farmolom a lóvét akkor midnen 3. mecxcsen hero bomber vagyok mert annyira nincs konkurencia (mert nicns másik bombázó, nincs max bomba terhe, megölik, nem érdekli atank oszlop gyerünk első pillbox stb).
    De itt 11esen. Jön 2 YER kiüti két tankoszlopot 2-3 F4F-6 és máris ott vagy hogy a "hulladékból" válogathatsz.
  • SovereignXY
    #6193
    Hát... sztem neki is azért fáj mint nekem fájna. Mégpedig hogy NEKEM mi abban a fun, hogy látok a minimappon egy üstökös sebességével száguldani egy piros pöttyöt majd a kö pillanatban a gépem 56 daraban zuhan.
    A tudjuk miben sem élvezné az a 14 ember aki t6-7ben ül miközben a 15. meg mausban aprítja őket.
  • Coral Springs
    #6192
    A PBY is egy lassú bombázó (ezt használom sűrűn), de valahogy nekem másmilyen tapasztalataim vannak. Méghozzá hogy ellenséges terület fölé érve, általában el kell döntsem hogy most tankoszlopot bombázok, vagy inkább rámegyek a stratégiailag fontosabb (anyahajó, pillbox) célpontokra. Nem igen veszem észre hogy versenyezni kéne a célpontokért, a lustaságot viszont annál inkább, az emberek lusták bombázni. Sokszor azért veszít a team amiben részt veszek, mert újabban nem lépem meg a csata eleji bombázást, én is szívesen megyek vadászgéppel. Persze mindennek az ellenkezője érdekes hogy ott szokott lenni az ellenfél gépfelhozatalában, volt olyan team ahol kb 90% volt a bombázók aránya.
  • Para1
    #6191
    Érdemes megvenni de max tier 6-vid be akkor 6-ok ellen mész vele maximum. Jah és amint teheted képeztesd ki hozzá a legénységet kreditért.