38447
  • CptYossarian
    #6311
    Több mint 500 német repülőt rammoltak le a ruszkik, volt ott skill.
  • CptYossarian
    #6310
    Történelmi érdekesség: szokásos volt a 2.VH-s vadászrepülők minden ötödik lőszerét nyomjelző lövedékre cserélni. Namost ez elég nagy botorság volt, mert a nyomjelzőnek más a ballisztikai jellemzője (közepes táv fölött már hamarabb "leesett"), így ha a nyomjelző karcolta a gépet akkor az éleslőszerek 80%-a NEM találta el. Ennél is kellemetlenebb volt hogy remekül mutatta az ellenfélnek merről lőnek rá. Az i-re a pontot az tette fel hogy a tár végére egy sor nyomjelzőt tettek ami napnál világosabban jelezte az ellenséges repülőnek hogy a támadója kifogyott a lőszerből.
    Azok a pilóták akik nem használtak nyomjelzőt kétszer hatékonyabbnak bizonyultak légiharcban a nyomjelző lövedékek használatához ragaszkodóknál.

    War Thunder: minél közelebb vannak a géppuskák a törzshöz a szárnyban, annál kisebb a szórásuk. Legjobb ha a fegyverzet az orrban van, ekkor keveset számít a lőtávolság-beállítás. Szerintem 1db orrgépágyú > 12db géppuska a szárnyban. Bár ha az a cél hogy a borításba belőtt féltonnányi fémtől elnehezedjen az ellen akkor megoldás lehet :)

  • Zero 7th
    #6309
    OK, rendben, béke van, lezártuk. :)
  • gstup
    #6308
    Mindig az adott küldetés...
  • Zero 7th
    #6307
    "1945-ben kiadott orosz nyelvű légiharc oktatókönyv a Vörös Légierő pilótáinak. Orosz nyelvű dokumentum (sajnos még nem találtunk senkit, aki vállalkozna a lefordítására)."

    Eheh, ez jó. :D Lehet, hogy nem is baj, ha figyelembe vesszük az orosz pilóták németek elleni csodálatos teljesítményét... :P
    (Na jó, gondolom a gyakorlás hiánya kicsit többet nyom a latba, mint az elméleti felkészültség, szal persze nem zárom ki, hogy hasznos a dolog)

    Másik meg, hogy azért az oroszoknál is ott volt egy Kozhedub, 62 légigyőzelemmel...
  • Conqvistador
    #6306
    Hú a lényeg lemaradt.
    Szövetséges bombázónak az euprópai hadszíntéren.
  • Conqvistador
    #6305
    Egy kis off.

    Mit gondoltok egy Bombázónak a 2. világháborúban mi volt a legfontosabb célpont vagy fogalmazunk úgy a legértékesebb célpont amit kilőtt/kilőhetett? Természetesen ne tankra vagy valami hülye főtiszt autójára gondoljatok hanem valami tényleg fontos célpontra.

    Kíváncsi vagyok ki mit tippel :D
  • csonttika72
    #6304
    Itt egész jó szakkönyvek vannak a légiharcról, pl. Galland intelmeire felhívnám a figyelmet. Sok olvasnivaló, de kárára nem válik senkinek szerintem.
  • Slewy
    #6303
    Már magam sem tudom de úgy látom én is megbántottalak. :)

    Tényleg hagyjuk, visszaolvasva én sem látok benne semmi sértőt, talán a rendben, "hogy az a neve az ami de...."-ből éreztem úgy, hogy kicsit hülyének nézel de még1x mondom visszaolvasva én se értem mi bajom volt vele, úgyhogy nem cinikusan, hanem komolyan mondom, hogy lehet kicsit túlreagáltam na, tényleg beszéljünk a játékról! :)

    Remélem akkor nincs harag, ne köpködjük egymást fölösleges faszság miatt! :)
  • csonttika72
    #6302
    http://www.pumaszallas.hu/elmeleti-anyagok/harcaszat/265-tankonyvek-legi-harc.html
  • Zero 7th
    #6301
    A "raised" a "ki" állása a flapsnak, akkor olyan, mintha nem lenne, belecsukódik a szárny síkjába.
  • Zero 7th
    #6300
    De könyörgöm, mi bajod volt azzal a hozzászólással? Mármint stílusügyileg? Komolyan, tényleg, mi? Elolvastam elküldés előtt kétszer, most még háromszor, és továbbra sem vágom, mivel gázoltam bele a lelkedbe. Az, hogy "kollega"-ként hivatkoztam rád? Nem vagy te is fotelpilóta, mint én? Vagy az, hogy "benyomom a flapset a francba"?

    Még csak nem is neked szólt a kérdés, hanem általánosságban mindenkinek! (Én _használom_ a válasz erre gombot, ha nincs, akkor nincs konkrét címzett)

    Na jól van, mindegy, majd hozzászokok, hogy mindenki minden szavamat támadásnak érzékeli... Mondjuk ha valakibe belekötök, az ennél azért egyértelműbb szokott lenni...
  • robi3
    #6299
    flaps témáról annyit hogy olvastam lejjebb hogy zero 7th nem talált manőverezési különbséget a flaps-ok között hát az az igazság hogy sokat én sem, annyit tudok mondani hogy combattal jól lehet zuhanni raiseddel viszont emelkedni és sebességet lehet növelni. Bár ha az ellenfél akire vadászok közel van hozzám akkor mindig combatot kapcsolok ha 700-800 méterre egy magasságban vagyunk akkor raised a sebesség miatt
  • Slewy
    #6298
    Nem a kérdés, hanem a stílus. De inkább beszéljünk a játékról tényleg!
  • Zero 7th
    #6297
    Ja, köszi a wikit egyébként. Gondoltam már rá, hogy utánanézek, de végeredményben teljesen korrekt volt az előző tippem is. :)

    " A fékszárny kitérítésekor kezdetben a felhajtóerő-tényező nagymértékben, az ellenállás-tényező kismértékben növekszik. A kitérítés növekedésével az ellenállás-tényező egyre jobban növekszik a felhajtóerő-tényező pedig alig. "

    De ebből nekem az jön le, hogy árkád módban nincs értelme a combat flapsnak. Tehát a combatnak a felhajtóereje nagy, a fékezése kicsi. Ehhez képest a landingnak a felhajtóereje még egy kicsit nagyobb, a fékezése meg sokkal.
    Mivel az egyetlen előnye a combat flapsnak, hogy a jobban kinyitott landing leszakadhat nagy sebességnél, viszont ez árkádban nem következik be, nem látom hátrányát a landing flaps használatának.
    Nagy kérdés, hogy a játékban is így működik-e?

    A felhajtóerő növekedést manővereknél kihasználom valahogy? Abból nekem még nem következik automatikusan az, hogy ettől jobban fordul a gép...
  • Dragunow
    #6296
    Arcade modban lehet landong flapet használni becsukott futó melett is. A kettő használata nem függ össze. Van olyan gép (pl a komet) ahol nincs más flap csak a landig flap amit használni is kell csatában rendszeresen ha nem akarod BnZ-nél a földbe állítani a gépet.
  • Zero 7th
    #6295
    Hogy egyem az érzékeny lelked. Egy töknormális kérdés mitől lett a te olvasatodban felhívás szájkaratéra?
  • Slewy
    #6294
    Én nem akarok és nem is fogok senkivel szájkaratézni, a srác most kezdte, kérdezett egy-két dolgot én meg leírtam a tapasztalataimat, ennyi. A flapsos és minden egyéb dologról nekem az a benyomásom, ha valóban néha olyan érzése van az embernek, mintha nem mindig számítana, kivételt képez a gyorsulás, ott nem árt vissza tenni teljesen. Én csak azért, emrt a jó érzés azt kívánja, combatnál combatra teszem és úgy van, azért, mert ez a neve :) Nem fogom kiszámolni és excel táblákat csinálni arról, hogy landing-gel hamarabb lassulok-e. Nekem az beszokott jönni, hogy thrust 0% combat flaps és nem előzőm be az ellenfelet, sőt sokszor sikerült is így megúszni és üldözöttből lettem üldöző, kipróbáltam a landing-es verziót is de nem csak lassítja a gépet, hanem a sebesség gyorsabb "esése" miatt a manőverezhetőség is csökken, ezért én azt (ahogy a neve is mutatja) landolásnál szoktam használni. Ezeket a dolgokat én mind csak arcade-ra írom. Egészen más a helyzet Historical-ba már. Ez egy nagyon jó arcade (minden módjától függetlenül) lövölde, az eddigiekhez képest stílusán belül egészen jó repülése modellel. Ha repülésre vágyom de nem tehetem a valóságban?

    Akkor:

    Flight Simulator X, Vatsim bekapcsol, Előkapom a B737-est, megtervezem az utat és ott valóban nincs raised landing combat flaps, hanem checklist van, élő légiforgalom irányítás, türelem, chart, RTO, PFD és lehet repülni és még csak lőni se kell. :)

    15 Flaps be report when established the localizer, aztán levisz szépen az ILS. :)
  • f24sg
    #6293
    Bakker, tényleg, elnézést kérek! A roketták potenciálja miatt tartottam meg az Mk X-est, de béna vagyok vele.
    A torpedóról meg írtátok, hogy nehezebb véghez vinni a támadást, könnyebben kiszednek, mint zuhanó-bombázva.
  • Glo
    #6292
    A Beaufighterekhez nincs bomba :) Csak rakéta a Mk X-eshez, meg torpedó.

    A Beau-t amúgy pont úgy kell használni mint a németeknél a 410-est.
  • Zero 7th
    #6291
    Van külön gomb a legegyszerűbb irányítási sémában is a flaps fel és le állítgatására. Nem tudom, miért nem találja meg senki(haverjaim sem), ott van két sorral a "flaps" alatt, hogy "flaps up" meg "flaps down"...
  • f24sg
    #6290
    Elvileg arcade módban nem is tudod landing-re tenni a flapsot, csak ha a kerék is kinn van.
    Amúgy, reálisan a "nyitottabb" flaps olyan 400 km/h fölött kb. leszakadna. Még a combat flaps-ot sem lehetne nyitni akármilyen tempónál.
    HA meg benyomva felejted, akkor meg nem tudsz rendesen gyorsulni (legfeljebb zuhanásban).
    A flaps alacsony sebességeknél generál nagyobb felhajtóerőt.

    De amúgy nézd ezt (Wiki)
  • Conqvistador
    #6289
    Ami viszont T6os magasságban az elején az angolok ellen szól még, hogy baromi drága a javításuk. :D
    Még az orosz Yak9T javítása is olcsóbb, mint az 5-6os Beaufightereknek. pff
  • Para1
    #6288
    *kurvára
  • Para1
    #6287
    Gondoltam h legalább egy ember lesz aki beleköt a mondandómba. Nah akkor ugorjunk neki mégegyszer.....(gyengébbek kedvéért)
    Nem az a lényeg h a t5-ös gép lelövi-e a jetet vagy sem. 10percet kell várni egy jetes meccsre és ha valami ez aztán elbassza a játékélményt! A lényeg csak annyi lett volna az iménti felháborodásomban hogy kurva fizessen több lóvét sokkal több lóvét ha jettel nem t5 meg t15ös gépeket ölsz hanem jetet! Most így már mindenkinek világos?????
  • Zero 7th
    #6286
    Ja, hoppá, afölött elsiklottam, hogy T5nél jár. Akkor a T0-ás fejtegetésem nyilván tárgytalan.

    Nem en bloc mondtam, hogy szar nép az angol, hanem hogy T0-ban az a legszarabb. Azt az állítást viszont tartom.
  • Zero 7th
    #6285
    Na akkor beszélgessünk már egy kicsit a flapsról!

    Itt mondta a kollega pár hozzászólással lejjebb, hogy manőverezéshez combat flaps, leszálláshoz landing.

    Persze, ez a neve, értem én. Azt viszont nem, hogy manőverezésnél miért jobb a combat flaps, mint a nyitottabbak? Én be szoktam nyomni a landingot a francba manővereknél is, talán egy picivel gyorsabban lelassít a kívánt sebességre. De mondjuk ez is lehet, hogy csak placebóhatás, időnként teljesen az az érzésem van, hogy tökmindegy, hogy áll. Benyomva felejtem, repülök vele perceket, és fel sem tűnik, hogy másképp megy a gép.

    Ti hogy látjátok ezt?

    Továbbá az aerodinamikájával sem vagyok teljesen tisztában, hogy is van ez? A szárny végi kormánylapátoknál ha lefelé nyílik, akkor az felfelé emeli a szárnyat(közben az ellentétes oldalon felfelé nyílik, ami lenyomja). Akkor elvileg a benyomott flaps nagyobb légellenállás mellett nagyobb felhajtóerőt is generál a szárnyon?
  • f24sg
    #6284
    Szerintem meg nem a legrosszabb nép, ráadásul már tier5-ben vagy.
    A Spitfire-ök ugye nagyon jól fordulnak, és azért motor erejük is van. Amint lesz 20mm cannon-nal szerelt verzió, már gyilkolászni is lehet velük.

    A másik fő fighter ág, a typhoon-ok, sebességben, emelkedésben jók, abban viszont bitangul. Árkádban is ki tudtam használni a motorerőt bennük. A későbbi típusoknál a 4x20mm szintén nem hazudik.

    Beaufighterek mindenki szerint OP gépek, újfent a 4 gápágyú miatt, csak tegyük hozzá, hogy úgy fordulnak, mint a lumbágósok az ágyban, szóval inkább ground attckra jók, mikor már van hozzájuk bomba is.

    A brit bombázók közül a Blenheim jó az elején, a Wellingotok nekem nagyon nem jönnek be, lancester meg kituGGYA, milyen...

    A mosquito-ra leszek nagyon kíváncsi!
  • Zero 7th
    #6283
    Ja, és ami még fontos, hogy a matchmaking úgy szortíroz, hogy
    Kicsik: T0-T1
    Közepesek: T2-T6
    Nagyok: T7-T20
    (Illetve lehet, hogy a múlt héten lett egy új kategória, legnagyobbak: ~T16?-T20)

    A lényeg, hogy ha megszerzed a T3-as géped, nem érdemes rögtön beleülni. Ha berakod a kicsik közé, akkor a legjobb géped lesz olyan szinten, mint mindenki másnál a legszarabb, és miután kilőtték a T3-as repülőd, T0-ás kis szarokkal kell repülnöd T6 gépek ellen.
    Érdemes az első 6 szintet T0-T1-gyekkel repülni.
  • Zero 7th
    #6282
    A britek a legszarabb nép T0-ban, jól belecsaptál a lecsóba... Az egyetlen T0 széria, ahol fejleszteni kell a motort és a légellenállást, és még úgy is szarok a repülési tulajdonságaik, szar a fegyverzetük.

    Én minden, a játékkal ismerkedő embernek az orosz T0-t javaslom kezdésnek, azzal lesz sikerélmény bőven. Aztán majd ha kezdesz belejönni, választasz majd másik népet.
  • Slewy
    #6281
    Hali!

    Én Némettel kezdtem és az angolokkal is már 6-os vagyok. ha kiválasztod a célpontot és jobb gombot nyomva tartod követi a kamera, ez segít a fordulóknál. Nekem a németekhez képest az a tapasztalatom, hogy a brit gépek jobban fordulnak több a skuló és erősebb is. ha már T5 vagy javaslom, hogy vedd meg a Beaufightert, ez nem egy fordulóbajnok, viszont iszonyat erős és az általad vágyott rálövök 2-öt és nincs szárnya dolog működik, ledöbbentem a németek után, hogy milyen erős fegyverzete van (engem is rendszeresen szétszed ez a gép). Érdemes elkerülni azt a helyzetet, amikor olyat támadsz aki körül sokan vannak, mert jó esetben ilyenkor még ha sikerül is a kiszemelt áldozatot kiszedni, valószínűleg Te se repülsz már sokáig. Érdemes a feladatra menni, sokan nem teszik ezért ott találsz ideális célpontokat, ha úgy érzed erősek az ellenfelek a hajók támogatását igénybe venni (már ha vannak) és fölöttük repkedni. Szerintem jól döntöttél az angolokkal. Nagyon szeretem a Bf109-et de ahogy látom a Spitfire egy sokkal jobban eltalált gép (ez a virtuális világon kívűl is így van). A flaspot dogfightnál érdemes Combat-ra állítani, menekülésnél vagy ha üldözöl, akkor raise, leszállásnál landing-re.

    http://www.youtube.com/watch?v=hjz8pAGRvsg

    A spitfire Bf109-re reagálva a videó. :)
  • Madi92
    #6280
    Hali!
    Wot után kicsit átjöttem repkedni...
    Elég faszányos:D
    Britekkel kezdtem, de még nem érzem őket..:D Velük mi taktika?
    Gyakran van olyan, hogy véletlen sikerül bemenni valaki mögé, elkezd kanyarodni, én is... elvesztem szem elől, aztán már csak annyi maradt meg, hogy valami lekapott oldalról hátulról.. ez főleg amcsi, japán gépeknél jellemző!

    Én baszok el valamit, vagy tényleg nem fordulós harcra vannak kitalálva?
    Amúgy jelenleg T5-ös repcsinél járok, legjobb fighterem a Spitfire T4-es.

    Brit gépek mennyire jók? Többi nemzetet még nem próbáltam, így nincs viszonyítási alapom.. De egyenlőre még nagyon helyzetfüggő, hogy le tudok-e szedni valakit.

    Meg azt nem értem, pl lövök valakire, folyamatosan felvillan, hogy hit, hit, hit... megy tovább, megjön társa mögém, egyet lő, és volt szárnyam, nincs szárnyam..:D Én is akarok ilyet.

    Gun Distance-re mi az ideális? Én 400-500 között váltogatom, de lehet briteknél másra kéne.
    Meeeg van egy beállítás, (alapból F-gomb) talán csűrő lapnak hívják.. van raise, combat, meg landing, ez mit változtat? Egyáltalán van értelme használni?


    Bocs a sok kérdésért, de ez az első ilyen jellegű játékom.
    Ha valakinek lenne kedve csapatban tolni, itt a nickem: Madi92
    Lehet jobban menne, ha valakivel össze tudnék dolgozni!
  • SovereignXY
    #6279
    HB-ra igaz. Arcadra viszont mind a 2 könnyebben jön. JÓ! A bombázókon van 50 és 70% közti reward de akkor is.
  • Glo
    #6278
    Ja, és HB-n egy tank 1200xp + 1000 Lion, egy repülő meg 5000 lion és 900xp. Ergo 5 tank ér egy repülőt, ha a liont nézzük. És 5 tankot már nem könnyen dobsz ki :)

    AKi szintet akar lépni az bombázzon, aki meg liont farmolni az vadásszon ;)
  • Glo
    #6277
    Ezzel motiválják az embereket a bombázásra. Ha nem lenne ennyivel jobb a reward akkor mindenki vadásszal menne csak.
  • Conqvistador
    #6276
    Hát én azt vettem észre, hogy pénzt azért jól ad a tank de xp t elég keveset ha nincs mellette pár lelőtt repülő.
    Mondjuk a pénz sokszor fontosab az xp nél ha nem akar az ember mindenáron szintet lépni.
  • SovereignXY
    #6275
    A SB-kkel tolom meg az AR-2. Azt javítják - crewnak megvana rapír rank - 45 perc.

    Bombázásról jut eszembe hogy azért ezzel is - és most magam ellen bezsélek - kéne javítani. Mert elég WTF hogy bemegyek egy AR-2vel kidobok 6x 250es bombát ezzel mondjuk 6 HVY tankot kiütök és kapok érte 6k xp-t és pénzt. Valljuk be nem byonolult kivitelezni.
    Ellenben ennyi pénzért 6 repülőtz kell lelőni. Ennyi XP-ért meg min 12őt. Bopmbázókért ad vagy 200-250 XP-t jobb vadászért 500at. 10+ért hajlandó 700 felé adni. ÉS valljuk be azért 56szor nehezebb lelőni egy gépet mint rádobni egy tankra egy bombát.
  • SovereignXY
    #6274
    Hát a typehoon javítása alapból vagy 900 lion átlag így... :)
  • Conqvistador
    #6273
    Érdekes verziók. Főleg, hoyg lejárt a prémem és főleg bombázásból élek.
    A géplelövés másodlagos dolog hiszen a bombázás jobban is megy :D
    465 lelőtt géppel szemben 2424 kilőtt földi célpont díszeleg.
    Lehet, hogy ezért is a bombázás a kedvencem :D
    Épp néztem a T0ás szinten a Cata 7perc a Csajka 12perc alatt javítja magát de csak 1500pénz az nem vészes.
    T6on meg 2,5órát is kellene várni az meg sok.
  • f24sg
    #6272
    Egyébként úgy vettem észre, hogy a repair költség (és idő), attól is függ, milyen képzett a legénység!

    A Spit MkII-t(tier5 asszem), fasza, gyorsfejlesztett legénységgel, még a szintje fölötti repair rankkal is 7 óra vagy kb. 5000 lion kikalapálni.

    A tier7 Typhoon 1a-t meg fos legénységgel, de a ranknak megfelelő repair skillel pedig 800-1000 lion.

    Azért ez durva. Tehát sokat és gyorsan spórolni fos legénységgel lehet, akik csak a javításban képzettek, legalábbis eddig ez látszik.