38447
  • csonttika72
    #6711
    Sorry volt egy két elütésem: nem 2000 hnem 20 mm természetesen.
  • csonttika72
    #6710
    na, közben Ooorky ábrája is megjött. Itt azért láthatod, hogy vannak különbségek még a 20-as és 37-es között is. Példa erre hogy az Apache rotorját 12,7-es űrméretig kalibrálták (mit ad isten ez a szabvány hk. lgv. gpu. űrméret) de a 20-as már szakítja szanaszét. Ha jó a DM, akkor a te 2000-asod lehet hogy csak kopogtat a 37-es meg oda-vissza átmegy.
  • csonttika72
    #6709
    Értem, de én csak arra próbáltam válaszolni hogy az űrméret hogy befolyásolja a kinetikai energiát becsapódáskor. A példa meg vicces, de értem.
  • Ooorky
    #6708
    Szerintem ezen elég jól lehet látni, mekkora különbség volt a 20 és a 37 milis lövedék között (HE):


    3 fajta Hispano 20 milis van bal oldalt, a 4. japán.
    23 milis az Il-2-é.
    A 2 30milis német lőszer, a kisebbiket vadászgépeken, a nagyobbikat attacker-eken (pl. Me-410) használták.
    A kisebbik 37-es amerikai, a nagyobbik orosz.
  • Ooorky
    #6707
    Németet leírtam, nincs olyan földi mértékegység amiben az kerek lenne :)

    Oroszokhoz az amerikaiak importálták, még az 1800-as évek végén, azért lett náluk is akkora-amekkora.
  • Susarc
    #6706
    igen OFC lényeges ,de ha 1 db nagy követ dobsz egy nagy üvegtáblába vagy 2 nagyot meg 2 közepest akkor melyik töri be jobban?
  • csonttika72
    #6705
    Hát nem akarok itt a fizikával dobálózni de: F=m x a. Így láthatod, hogy a becsapódó tömeg is lényeges a páncéltörésnél/rombolásnál. És a sebességben nincsenek akkora különbségek, hogy az számottevő legyen a számolásnál.
  • Zero 7th
    #6704
    Azzal tisztában vagyok, hogy angolszász mértékegységben kerek szám, csak azt nem értem, hogy pl a ruszkik, vagy a németek miért angolszász mértékegységben kerek űrmérettel dolgoztak, miért nem metrikusban.

    Mint ahogy fordítva is, az angolszászoknak miért pont 20mm, de arra már válaszoltál. :)

    De gondolom a másik irányban is hasonló okok játszhattak közre...
  • TommyRH
    #6703
    Conqvi, az tier6+-os meccsbe AR-2-el menni ami nem is ad rendes xpt messze van egy kellemes sétarepüléstől :D...természetesen ha a kicsikkel játszok bent vannak az SB-k, de az Ar-2 nem, az drága :P
  • Ooorky
    #6702
    7.62 pedig 0.30", 12,7 pedig 0.50".

    Németek 7.92-es lőszert használtak. Még a réges-régi puskákhoz kötődik az eredete, 8 milist akartak csinálni, némileg szűkebb lett. Úgy voltak vele, hogy jó lesz az úgy is...
  • Zero 7th
    #6701
    Aha, köszi. Szóval akkor a "vilgszintű szabványosítás előtt" kitételemben tévedtem, gyakorlatilag...
  • Conqvistador
    #6700
    Szép összefoglalás köszönjük. :D
    Ergo praktikus okai voltak így már érthető.
  • Ooorky
    #6699
    37 milist momentán tudom.
    Konkrétan a németek fejlesztettek ki az első világégés során egy 37 milis hordozható ágyút a rohamosztagosoknak (hogy miért pont akkorát azt nem tudom). Később ezt átvette a Monarchia is (aztán már Magyarországként szépen felkerekítettük a dolgokat, így lettek 8mm-es puskáink és 40mm-es ágyúink).
    Később a tankok megjelenésével szükségessé vált az ellenük való védekezés, erre jó volt a korábban kifejlesztett ágyú is.
    Versaille, stb.
    24-ben németek ismét páncéltörő fegyver fejlesztésébe kezdtek, és mivel olcsón meg kellett úszni, ezért felhasználták a már létező sablonokat, így az is 37 milis lett.
    Ennek a licencét megvették az amerikaiak, némileg átalakítva használták vontatott lövegként és harckocsi ágyúként is. Később náluk is felvetődött egy repülőgépekbe szánt automata löveg gyártása, és mivel 37 milis lövegek gyártásában már volt tapasztalatuk...
    Szovjet sztori kb. ugyanez, a Szovjetunióba is a német vitték el a pak36 révén a 37mm-es szabványt.
    Az, hogy mindenki felhasználta alacsonytámadó fegyverként is ezt a kalibert az abból eredt, hogy a tankok tetőpáncéljának átütéséhez kevés a 20, de sokszor a 30mm-es gépágyú is, de a 37mm-nél nagyobb lövegek meg egyszerűen túl nehezek egy egymotoros gépnek (bár a ruszkik belenyomorgattak 45 milist is a yak-9-be).

    20 milis gépágyú a svájciaktól ered, ők kezdtek el a 20 milis páncéltörő puskához robbanó lőszert gyártani, amit előbb légvédelmi, majd repülőgépbe szerelt gépágyúk is átvettek, Szovjetek pl. Észtországban levő gyárat kaparintották meg.
  • Conqvistador
    #6698
    Imádom ezeket az "Imádtam az Ar-2t, de betelt, ahogy az SB-2esek is :S"
    kezdésű mondatokat.
    De komolyan :D

    Egy nemzet kimaxolása 28,5millió xp. Ha van 2-3 kedvenc gépem ráadásul eleve low tierben akarok játszani t10 alatt hát nem tojom le magasról hogy ad e Xp-t vagy sem ha élvezem vele a játékot? A pénzt megadja úgyis és hát pénzből él az ember. Ki nem szarja le azt a körönként mondjuk 2-6K xp t ha tényleg jó gépet tud vezetni?
  • Susarc
    #6697
    nem vagyok nagy fizikus,de én azt gondolnám,hogy 1 db 37 milis lövedék ami /lassabban is repül mint a 20 milisek/ szóval 1 37 milis versus 2x20 mili + 2x12,7 ha ugyanazon felületbe csapódik akkor nem az uttóbinak kéne nagyobbat szaggatnia?:P

    mindegy részemről kikukáztam a németeket,mert számomra leszerepeltek.....
  • bardocz
    #6696
    Még egy kört nem mentem vele, szóval a 3 még felejtős, de az lesz, ha eljutok vele addig. Most lett meg az ötös szint oroszoknál, eddig csak a T0-T1-ben mentem, most próbálom ki a nagyobbakat.
  • TommyRH
    #6695
    3at rakj az a jó :), ha még gyűjtöd az xp-t akkor 6x100 kg, az még egy heavy tankot is kivisz csak nagyon pontosan dobd, de mediumra meg bőven jó!

    Ui. Imádtam az Ar-2t, de betelt, ahogy az SB-2esek is :S
  • TommyRH
    #6694
    Őszintén megmondom, hogy a mi térfelünkre keveredő foglalni vágyó gépeket szedtem le, a lenti dara max egy Il-2es érdekes :)
  • bardocz
    #6693
    AR-2-re érdemes 1db 500kg-os bombát rakni? Vagy inkább a több kisebb?
  • TommyRH
    #6692
    Kicsit bővebben írj már légyszíves ezekről, hogy pontosan mi változik!
  • Zero 7th
    #6691
    Ennek ellenére a fegyverek sebzési mechanikája csak kódrészlet, és az kb a legkisebb része a játék teljes méretének. Tökmindegy, mennyi a játékmenetbeli változás, az _összes_ kb 1 mega alatt van méretben.
  • Para1
    #6690
    Akkor kiszemezgetted a legszarabbul forduló gépeket grat így is kell csinálni. A spitfireök viszont tuti "brit noobok" voltak szóval ennyi
  • Ooorky
    #6689
    Pedig nem 1-1 sornyi változás lesz, az összes repülő DM-je finomodik, változik a bombázás mechanikája (viszlát zuhanóbombázó B-17...) és a bombák hatása, meg jó pár dolog.
    Pl. jönnek a német prütyi géppuskákhoz is a gyújtólőszerek, a 20 milis se úgy fog teljesíteni, mint most, ha AP-T - HE - I - AP - HE lőszerkombó lesz betöltve.
    La-5 javítása is leesett ~5000-re a tesztszerveren, akik játszottak vele azt mondták nem is ér többet.
  • Zero 7th
    #6688
    Egyébként valaki hozzáértő világosítson már fel, miért van a tökkülönböző oldalakon, világ szintű szabványosítás előtti időkből ugyanaz a kaliber mindenhol?

    Miért 37 milli a Stukán és a Yakon is? Miért 7.62 a 7.62? Miért 20mm mindenhol az első ágyú?
  • TommyRH
    #6687
    Most direkt kipróbáltam, mert 1-2 hete nem játszottam a némettel.

    Magas szintű meccs volt, FW, N1K stb. volt minden.

    Stalingrad. Winter. Lebombáztam az első bf-el 6 medium tankot, ezzel bekerültem a darálóba, de hát ezt tudtam is..1 gépet leszedtem utána kiszedtek. De így is megérte bevinni bőven, aztán a másik 109 F-et hoztam ki és lelőttem 7 gépet, úgy hogy kutya sem talált vagy próbált elkapni...mindent joystickal Arcade-on. És nem gondolom h nagy noobok lehettek, mert tele volt jó géppel. 1. gép egy A-20 g volt amit leszedtem, a másik bf-el: Yak-9, YAK 3, B110, BF 410, egy catalyna, és két Spitfire (nem tudom pontosan melyikek)
  • twi452
    #6686
    jó hát a 9T-n az a 37milis mindent szaggat 1-2 találattal :D
  • Susarc
    #6685
    nahszóval akkor itt egy rövid szösszenet amit most repültem 15 perce....mindössze KETTŐ perc alatt 3 kill és ha jól számoltam nem lőttem ki egy tucat skulót!!! nem szeretem ha hülyének néznek vagy aztgondolják hazudok!
    A német fegyverek KÉT FORINTOT nem érnek jelenleg! a ruszkik meg menjenek a picsába,hogy ilyen szarrárobbantó csites lőszerekkel mennek!
    ui: 12 gépet lőttem le ebben a kanyarban az előbb a németekkel meg 1 óra alatt nem volt 3 killem:S! Biztos velem lehet a baj.....hihhhhetetlen,de elfelejtek játszani ha a németekkel megyek közben pedig még ennyire sem kéne célozni velük ,mert ELMÉLETILEG 3x annyi esélyem van velük a sikeres killre,mert ezzel az orosz "fossal" szemben azokon nem 1 ágyu meg 1 géppuska van.....

    Yak1

    yak2

    yak3
  • Para1
    #6684
    Ez talán azért lehet mert nem fókuszálnak rád....én ha bnz-tem bf-kel vagy pont kifordult vagy kritikál és más meg learatta a babérokat de az biztos h idegesítő volt! Persze ha ellened berakja a noobokat akkor megértem h összejönnek vele a dolgok......Lényeg a lényeg én japánnal-USÁval repkedek mostanság és ha meglátok egy bf-et az már félig halott:)
  • Para1
    #6683
    Szerintem veled van a baj,de ez csak magán vélemény nem ér megsértődni.
  • Zero 7th
    #6682
    Nem stimmel így. Akkor a La-5ök legyenek noobplane-ek, amit csak az első 100 meccsben használhat a pléjer.

    Ez nem világháború-szimulátor, hanem egy repülős játék. De ENNEK ELLENÉRE lehetne realisztikusabb a repülési modell árkádban.
  • Para1
    #6681
    Teneked csönd a neved ezen a fórumom értetted???:):):):):)):
  • csonttika72
    #6680
    Húúú az ilyen "Erich Hartmnn" dolgokkal vigyázz, engem nagyon elküldtek ma többen is mert szóvá mertem tenni bizonyos dolgokat az arcade játékosokkal kapcsolatban.
  • TommyRH
    #6679
    Igy van 12 új gép lesz, meg armament változások!
  • Zero 7th
    #6678
    Na azért ne vicceljük már, a lőszerek sebzése körülbelül egy sor lehet egy textfájlban gépenként. Ha nem text, hanem valami kódolt rekordfájl, akkor max néhány bájt per gép. Azt igencsak kétlem, hogy pont ettől lenne 5 giga... Inkább a plusz gépek, meg gondolom megint egy-két új pálya...
  • TommyRH
    #6677
    Attól, hogy neked nem megy, attól még jó az :)

    Arcade-on nem szoktak lelőni BF-el! és 6-8 kill beesik, egy F-el!
  • Ooorky
    #6676
    Orosz nyelvű videó az 1.29-es cuccokról.
    Gépágyú lőszerek meg el vannak baszva, pont azért lesz az 1.29 5+GB mert, eddig egy nép 1 féle lőszert használt (német-páncéltörő, ruszki robbanó-gyújtó, angol/amerikai-robbanó, japán-gyújtó), gondolom nem nehéz kitalálni melyik a leggyengébb.

  • Zero 7th
    #6675
    Akkor jöhetek én is a véleményemmel, hogy szerintem mindkettő szar, egy gépágyú nekem nem elég? :P (Nincsenek még se fókáim, se LA sorozat)
  • TommyRH
    #6674
    Legyen korhű FM/DM, de akkor legyenek csaták is arányosak, legyenegy 3 bf 109 vs. 20 Lagg3...aztán ott kiderülne hány Erich Hartman van köztünk...
  • V43 1105
    #6673
    Meg a lónak a faszát, és igen BnZ-ben is szarok a gépek ..
  • TommyRH
    #6672
    Nem tudom mi a bajotok a némettel...én együtt húzom az orosszal, 13as szinten van mind a kettő, vannak különbségek, de nem jobb az orosz...valamiben a német valamiben az orosz jobb. Egy Yak-1essel az életben nem rázol le magadról semmit...előbb utóbb rád fordulnak mert nagyon lelassulsz...viszont viszonylag hatékony a fegyverzete. Egy BF-109-essel, (jelzem akármelyikkel) is le lehet szedni bárkint 2-3 lövéssel, és cserébe BnZ-re tökéletes, ha befogták egy BF-109 esedet az CSAK a te hibád, bementél egy olyan helyzetbe amiben nem vagy energiafölényben, ennyi. Szóval szerintem hagyjátok a sírást mert nincs értelme.

    "még a bombáik is gyengébbek.. szánalom."

    Pff. :D :D ezen jót nevettem, ennél nagyobb butaságot talán nem is mondhattál volna...ugyanolyan erősek hidd el!