38447
  • robi3
    #6871
    hát nem nagyon szoktam bemenni diszkózni próbálkozok ezzel a bnz-vel de valljuk be hogy spit-ek és yak-ok ellen 10-ből 8-szor sztem kevés. ha nem jön be a rárohanás akkor mi marad menekülés? általában a p40 p47 hurricane typhoon meg a spitek úgy vágnak ketté hogy észre se veszem őket. németekkel szerintem a legnehezebb ez a játék. az előbb zuhantam rá egy yak7-re de kevés volt az egy 20-as 600-al menekülök de semmi diszkó helyzet nem volt és még többségben is voltunk, éppen rakom egyenesbe a gépet chaika egy sorozattal mindkét szárnyamat levágta :(
  • twi452
    #6870
    BnZ gyakorlás és jó helyzetfelismerés, ennyi kell hozzá :)
  • Belkar
    #6869
    Hát én BnZ szoktam velük de arra meg az egy 20 mm tényleg kevés :\

    Általában megvan a 2 kill/gép de néha becsúszik 1-2 rosszabb meccs is ritka amikor alázok velük de előfordul (bár a killjeim 80% bombázó/attacker velük az tény).

    Remélem majd ha jön az új patch a lőszerek bevezetése miatt jobbak lesznek mert így elég nyögvenyelős néha...
  • SovereignXY
    #6868
    Én pl most vagyok 13 a ruszkikkal de a yak-3nál nagyobb gépet nem teszek be. A vadászaim (5-6-8-9es YAK) még félig sincsenek TP-ben, aztán ott van a 2 IL-2 a Peskák. jól elvagyok nem érzem igényét magasabb tier gép megvételének. Nem unom az a ényeg. Lehet meglesz velük a 18 is úgy hogy nem megyek LA-kra :)
  • robi3
    #6867
    valakinek valami jól bevált taktika f-4-es messerre?
  • robi3
    #6866
    tegnap óta játszok amcsikkal buffalo-m van de azzal még 6 kilőtt gép alatt nem teljesítettem és az én veszteségem maximum 2. németekkel 8-as szinten vagyok 3 messerem van de egyszerűen képtelen vagyok a 3-al 2-nél többet leszedni. szerintem szintjükhöz képest ha már nem egy fordulóbajnokok és zuhanni kell velük legalább lenne normális fegyverzetük, mert a g-6-ig gyakorlatilag csak az 2 7.9 meg 1db 20-as 150 golyóval és sztem ezzel kitörölhetjük a ...
  • bgabor
    #6865
    Én is eléggé unom már a béna sírásodat, mind sokan mások itt.

    Semmi sem akadályoz meg benne, hogy másik népel játsz, és azzal jetezz. Sem abban hogy másik játékot játszál, és annak a topikjában vonyítsál tovább.
  • Áron22
    #6864
    Para1 látszik, hogy az életben nem ültél még f.3 meteorban....

    Szarabb, mint bármelyik 13-16-os propelleres vadász, még így is olcsó?(pláne, hogy mivel hivatalosan jet, így amint meglátnak, igyekeznek soron kívül kilőni...
  • Para1
    #6863
    Kaptál két olcsó jetet 4db 20m-el felszerelve és sírsz???? Nézz már légyszíves körül a többi nemzet háza tájékán is!
  • Coral Springs
    #6862
    Valaki megtudná nekem szerezni a játékban lévő rádióbeszédeket ? Konkrétan egy "mayday" hívás kéne a készülő videómhoz. Persze felvehetnék egy teljes csatát is, mert ez többször elszokott hangzani a rádióban, de most nincs helyem ehhez.
  • Para1
    #6861
    Te figyu. 14-től 18-ig nem unalmas egy kicsit szerinted? És ha erre azt válaszolod h nem mert kurva jók a la5-la7 akkor azt mondom h nem játszottál még ruszkival eleget!
  • Dragunow
    #6860
    Aki szembe mer menni a G-6 messernek az megérdemli a sorsát. Eleve jet-el soha nem szabad szembe menni semmilyen motorossal mert nem csak, hogy lelő még le is rammol ha teheti. Az hogy előbb ment fel 4k-ra mint te kötve hiszem, vagy te mondjuk 1 perces késéssel indultál. A G-6 nak erős a fegyverzete de gyorsnak nem mondanám. Meteornál biztos nem gyorsabb.
  • Amaymon
    #6859
    De szokott, csak ha a német ellenség szervezett a team all-in-re megy. Vagyis kilőni mindent ami a levegőben van az szopóág a rus-nak, ha nem valami spéci map :) LAx ez egyedüli, ami viszonylag nyugodt lehet RU vs GER HB-n, csak ne lenne annyira papírrepülő. (Erősített páncélzat, és golyóálló üveg megvétele után is az.) Szerintem a RU bias csorbul az LAk-nál. MiG-ek nem tudom, még nincs, de nem sokra vagyok tőle, ahhoz képest, hogy csak weekend a rus aracde.
  • baalbaalbaal
    #6858
    oroszoknak nincs HB-juk?
  • twi452
    #6857
    Úgy működik mint az irc, bárki tud csinálni aztán amint mindenki kilépett belőle törlődik is.
    Annak nem néztem utána, hogy esetleg lehet regisztrálni örökre valahogy vagy sem :)
  • Amaymon
    #6856
    Kellene egy ingame gyűjtő chat szoba. Vki csináljon egy hivatalosat pls. Polska, Ger, Spa, mindeninek van csak nekünk nincs. Ha már van fórum a WT-n chat is mehetne a játékban.
  • Áron22
    #6855
    Német bf G-6-os vadász(arcade):

    Kezdés után hamarabb felment 4000-re mint én a meteorral(jobb motor), szemberepültünk, 1,2 km-re volt, amikor már pukkantam(jobb fegyverzet), és olcsóbb javítani(pont az í-re:D), mint a meteoromat XD
    Ja és 13-as szinten nyílik:D

    Nem kicsit szégyen ez a 2 db 17-es meteor....

  • Sith
    #6854
    Nem vagyok az évszázad játékosa de GuguGabor néven megtaláltok, ha esetleg valahová beférek squadba
  • Áron22
    #6853
    Lépj be a játékba, és nézd meg hány fegyver van rajtuk a többihez képest:D

    200 méterről 1 másodperc tűz és bármelyik low tier vadást pukkantja, a többi népnél meg lőheted 5-6 másodpercig az ellenfelet a 2 szívószáladdal:)
  • Conqvistador
    #6852
    Mit értesz az orosznál a Reserv gépeik no comment címszó alatt?
    Pozitív vagy negatív szerinted?
  • Amaymon
    #6851
    "BnZ ellen mi a legjobb taktika?"

    Ellenem mindig azt csinálják, ha a sas szemévek kiszúrja :), hogy amerről jövök szögben, Élesen elfodrul alám.
  • Amaymon
    #6850
    Akkor mehetsz lassan FRB-re :)
  • Áron22
    #6849
    Jelenleg angol tier 2-6-ra jó, ott tudtama legjobb eredményt, legtöbb pénzt keresni, csak betelt a csíkja 3 gépemnek is:)

    Magasabb szinten gyengék, mert lassúak, és rosszul tudnak kapaszkodni felfelé, földharcban jól kanyarognak, de 10-es szint felett sok játékosnak van annyi esze, hogy nem áll le kanyarogni egy helyben...
    A 2 db 17-es meteor csábító lehet, mert jet és olcsó javítani(többihez képest), de felejtősek, mert szó szerint rosszabbak, mint a 13-16 szint között levő vadászai szinte bármely népnek.

    A 18-as meteor állítólag már fel tudja venni a versenyt pl a mig 9, ki200 ellen(remélem ma meglesz, és tudok nyilatkozni róla), de azok 17-es szinten nyílnak, az a a meteor meg 18-on, és előtte ki kell fizetni az előző 2-őt is 1,5 milla lionért....


    Szóval ránézésre nagyon csábító az angol, de a gyakorlatban ne erőltesse, aki nem angol fan, ha a mostani tudásommal kezdenék játszani, egyértelműen orosz lennék, nem azért mert OP-ok lennének a gépeik, hanem mert minden tierre tudnak jó alternatívát adni. (reserve gépeik no comment, középjátékra yakok, végjátékra migek, mind mind jók, IL2-ők is fincsik)

    DE! Most fog jönni egy patch, ami lehet a teljes írásomat tárgytalanná teszi:)
    Ugyanis látszik, hogy jelentősen bele fognak nyúlni a gazdasági rendszerbe, és a fő cél végsősoron minden génél, hogy mennyi profitot tud hozni, ráadásul állítólag a gépek tulajdonságaiba is belenyúlnak.

    Ha ezek a feltételezések igazak, akkor a patch gyk. újraírja a játékot, és bármi megeshet:)
  • Conqvistador
    #6848
    A meteor becsapódásnak jó :D
    Lásd yucatan félsziget :D
    A viccet félretéve jók az angolok? Drágálltam az elején Őket és hanyagoltam is. De illő lesz kihúzni legalább 6-7ig az összes nemzetet ha van értelme.
  • Áron22
    #6847
    Nagyon kell taktikázni a bnz ellen. Most német angol HB van. És szerintem a németeknek előnyösebb a pálya, ha jól látom a pálya rendszerét, vagy kilőjük az összes német gépet, vagy a földi egységeik befoglalják a 2 pontot és veszítünk.

    Ráadásul a meccs úgy indul, hogy a németek bnz-ben ráesnek az angol gépekre, és 3-4 et elég hamar kilőnek, mert sokan nem is nézik a környezetüket. Lent meg fordulóharcban jobbak az angolok, de HB-n már kijön a sebességelőny, szóval a jól játszó német bnz gépeket iszonyat nehéz angolokkal megfogni...
    Pl a leggyorsabb gépen a meteor 650-el tud menni vízszintben, egy +2000 méterről rámeső német kényelmesen kilő, én meg még a meteorral se tudok 4-5000 re felmenni úgy, mint ők a propelleres gépekkel, sőt a meteor még gyatrán is kanyarodik.

  • twi452
    #6846
    Nem.
    Az elhasznált pontok alapján számolja. Ezt külön jelzi is neked, hogy milyen szinten van a legénység.
    Szóval nem von le semmit hanem ha eléred a szintet a legénységgel (ráköltötted) akkor képezheted a legénységet tovább.
  • baalbaalbaal
    #6845
    A legénység fejlesztésénél hogyan működik a qualification fül?
    Meg kell tartani 100-120-xx pontot és elnyomni az adott gép spec képzésére?
  • Conqvistador
    #6844
    Tegnap volt egy érdekes partim Asia pályán.
    Rámjöttek hárman és gyorsabb erősebb gépük volt én meg nem szerettem volna meghagyni a maradék 2-3 tankot bombám se maradt. Lementem cirka 10-15 láb magasságra súrolva a fákat és csak a fordulóknál mentem 40 láb fölé. folyamatosan lőttek de nem érte meg nekik hoyg lerammoljanak így csak lövöldöztek majdnem vízszintes helyzetből. 2,5 percig bírtam aztán vége lett a harcnak. Valószínű a földközelbe lévő célpontra nem mernek rázuhanni, hiszen nagy sebességgel esélyük sincs felkapni a gép orrát és kampec.
  • stork13
    #6843
    Igen, ez a kifordulás tiszta.
    Viszont cseten valamelyik orosz ecsetelte, hogy ilyenkor miért jó földközelben maradni. Sajnos az ő tört angolja és az én gyenge tudásom nem volt jó párosítás arra, hogy megértsem miért is jó dolog. :D
  • Conqvistador
    #6842
    Hát lehet törvényszerű is a dolog.
    Ugyebár időarányosan kevesebb az esélyed ha T1en játszol 2-3 Catalinás társaságában :D Gondold végig, gagyi harcokban elvesztegetsz mondjuk 18-24 percet míg itt 6-9perc alatt ledaráltuk a pályát :D
    Ezt is nézd, ahhoz képest nem is voltál rossz.
  • SovereignXY
    #6841
    Hát... ne menj egyenesen. :) Német zuhan rád 5-600+al hát nem nagyon fog tudni közben olyan pontosan fordulni hogy el is találjon.
    Ha látod hogy jön élesen kihúzod vmelyik oldalra így egy a géped oldalát mutatod neki ami kisebb célfelület mint a teteje, kettő neki nagyon utánad kell húznia ami nem könnyíti meg a célzást.
  • Coral Springs
    #6840
    Slewy (#6806) > Szerintem itt sokan tévedésben vannak, köztük te is. A magasabb tier nem egyenlő a halhatatlansággal, avagy immunitással az alacsony tier -ü gépek ellen. Elég egy-két kósza lövedék is ami pont szerencsétlen helyen talál el, azt lehetsz te akár csillaghajóval, eldurransz mint ha lufiból lennél. Arról nem is beszélve hogy van egynéhány alacsony tier -ü gép, aminek nem éppen bóvli a fegyverzete. Ki kéne nőni az átlagos gamer gondolkodásmódból, ez a játék valamivel komolyabb tőle.

    bgabor (#6810) > Ezzel én is pont így vagyok, a P-40 az egyik legjobb gép az amerikaiaknál. Persze beletelt egy időbe míg rájöttem, mert csak az utóbbi hetekben kezdtem el használni. A másik legjobb az F2A-3 amit sajnos kimaxoltam, egy hete félretettem mondván hogy nyugdíjazom, de aztán ismét elkezdtem használni a kevesebb XP ellenére is, mert hiányérzetem volt. Ez a két gép az ászom, ha ezekkel vagyok akkor lelőhetetlen vagyok, és a legtöbb légigyőzelmem is velük szedtem össze alacsony és magas tier -ben egyaránt.

    Conqvistador (#6813) > Squad -ban alaposan lecsökken a teljesítményem hallod-e. Míg amit veletek produkáltam az nem igazán volt valami fényes, az utána való csaták már teljesen másképp végződtek. A képen annak a csatának a végeredménye van, amit közvetlenül azután vívtam ahogy mind leléptetek. A többi is hasonlóra szokott sikerülni általában.


    robi3 (#6818) > Így igaz, meg a nagy tier -ü gépek szintjén is.
  • stork13
    #6839
    Most volt egy meccs HB-n ahol Hurricanok mentek Fwk ellen. :) Igen csak figyelni kellett, mikor forduljon ki az ember és merre. Persze aztán leszedtek mindenkit szépen lassan.

    BnZ ellen mi a legjobb taktika?
    Rátapadni a földre és ott kitérni ha rád esnek?
  • Para1
    #6838
    Azért ne vegyél mindent kézpénznek legyszíves! Az energia harcot meg egy 20-al de még 2 20-al sem könnyű jól kivitelezni! Főként mivel le vannak butítva és ez nem csak szerény személyem gondolja így hanem nálam sokkal többet tudó-látó emberek is ezt tapasztalják!
  • bgabor
    #6837
    Teszt szerós gyorsított fejlődés csak.
  • Para1
    #6836
    Azok a leárazások lesznek akkor is amikor kijön a patch vagy csak teszt szerón könnyítik meg a dolgot?
  • Para1
    #6835
    Ebben a kategóriában a Hayabusa öti az összeset én szerintem!
  • Conqvistador
    #6834
    Gratulálok szép eredmény.
    Én most dontöttem meg a saját rekordomat. 34tank mellé sikerült 8 gépet eliminálni. Az eddigi rekord 7 gép volt. Még 1-2 hét és a 10is meglehet egyszer :D
  • Ooorky
    #6833
    Historical Battle Boomerang-gal :)
  • Áron22
    #6832
    NAjó, tuti, hogy változtatgatják bejelentés nélkül a játékot:

    Pár napja repültem 1 egész napot a meteorokkal, 200K minuszom volt, ma megint kipróbáltam, ki200-as kilőtt, 1500 volt a javításom, mig 15 kilőtt 1700 volt a javításom, kilőtt egy német bf k4-es, levonta a 7900-at javításra.

    Szóval úgy néz ki a jet vs jet kill javítási költségeivel már most kezdtek valamit. (Ennek örülök, nem si kicsit:)