38447
  • Áron22
    #6831
    Remélem az új angol meteor lesz olyan jó, hogy megérje 20-ig kivnni az angoloakt érte:)

    A gazdaságról tudtok valamit? Azt láttam, hogy a javítási költségeken mókoltak, minden olcsóbb lsz szinte, kivéve a jetek(angoloknál), pedig pont azokkal nem tudok plusszos lenni, nem tudom hogy gondolják, h jetek csak jetek ellen mehetnek, és felnyomják 20K fölé a javítást.... HA egy jet kilövése érni fog 10K-t arcadban, akkor azt mondom oké, de ha marad így, akkor a jetek életképtelen pénznyelőkké válnak...
  • bgabor
    #6830
    A gond az, hogy az amcsi és a japán nemzet alapvetően hiányos(gondolom azok kerültek be utoljára), és még mindig egyetlen jettel bohóckodnak, a angolok meg most kapják az ötödik jetet. Fontosabb lenne mint a bombázók bővítése.
  • twi452
    #6829
    A japán és amerikai oldalon azért érhető mert ez egy nagy lyuk foltozás lesz, a 17-esek előtt gyakorlatilag nincs bombázó az a-20ról inkább ne is beszéljünk..:) Japánoknál meg csak nem voltak eddig magas osztályú dögök.
  • bgabor
    #6828
    Mert nem lesz. Valószínűleg nem készült el időre a bels nézete, vagy ilyemi. Érdekesség, hogy kinyitható skin már lesz hozzá a játékban, csak maga a gép még nem. Nyilván a következőbe teszik.

    Nekem ez egyébként egy teljesen bombázó témájú patchnek tűnik, új vadászgépet nem hoz sajna be.
  • Conqvistador
    #6827
    Hát én pl nem látom az Oroszoknál az Új Yak 15öt meg a Mig 3at sehol. hmm.
  • bgabor
    #6826
    Tech tree képek az új patchből, jól láthatóak az új gépek és az elhelyezkedésük:

  • robi3
    #6825
    de engem akkor is valahogy csábít az a 12db puska meg a rakéták
  • Ooorky
    #6824
    A Buffalo 4 db .50-ese nagyobbat üt, mint a 12 meggymagköpő.
  • SovereignXY
    #6823
    Van területi még ha kurvára nem is nagy.
  • robi3
    #6822
    3-as tierig a hurricane a király nem?
  • robi3
    #6821
    a rakétáknak van terület sebzése? vagy azzal pontosan tankot kell találni hogy robbanjon?
  • V43 1105
    #6820
    FAP FAP FAP , kurva jó gép! Ja és a rakéták rajta csemegék :D
  • robi3
    #6819
    mk2-es hurricane 12db 7.7-el mennyire harapós?
  • robi3
    #6818
    ez a f2a3-as buffalo nagyon polír kis gép a maga szintjén
  • Ooorky
    #6817
    Elírtam ^^
    12, nem 13.
  • Caboose
    #6816
    "...mesélte a német FM készítő, hogy a FW 190-D13 komoly fejtörést okozott neki, ugyanis 1 db prototípus készült belőle, ami meg is semmisült..."

    Még jó, hogy létezik belőle egy teljesen restaurált példány...
    link
    Azért elég gáz ha ilyen "alapos" munkát végeznek a kedves készítők :D
  • flashpointer
    #6815
    Ezt betudhatjuk valósághű szimulációnak, ahogy a korai orosz gépeken sem volt rádió :)
  • robi3
    #6814
    és sokaknak magasabb tiereken is nulla a taktikájuk, de ezt ráfoghatjuk a kommunikáció hiányára is mert szerintem sokat javulna a helyzet ha többet beszélnénk csak ezt a chateléssel nem lehet megoldani
  • Conqvistador
    #6813
    A válasz nagyon egyszerű.
    Noobok vagyunk a játékhoz.
    Egyébként én messze nem tartom magam jó játékosnak hiszen a légiharcokban van még mit tanulnom de állítom, hogy alacsony tiereken a játékosok többségének a taktikai és stratégiai rálátása a játékra nagy büdös nulla.
    Azon már meg sem lepődök, hogy eszük ágában sincs segíteni a másiknak harc közben. Vagy hogy csezsnek kísérni a bombázókat de amikor tényleg azon az 1-2 nyamvadt tankon múlik a győzelem vagy vereség főleg domination pályán amit a 70%a nem si ért meg :D csak repkednek néznek ki a fejükből és eszük ágában sincs legalább rárepülni mégha cska egy 7,7es turretjük van akkor is. Ilyenkor tudok felrobbanni :D

    Szó mi szó nem jól használjuk játékosok a gépeket, nem használ a többség taktikát, nem előre látó a többség de azért szídjuk a játékot vastagon. Pedig összedolgozva főleg alacsony tiereken már már művészet elcseszni a győzelmet :D Dél körül 4es squadban 3db tier 1es prémium catalinával olyat buliztunk, hogy az már félelmetes. Nyilván döntő fölény meg tehet az ellen amit akar de azt senki ne mondja már nekem, hogy az alatt a kvázi 6,5 perc alatt míg csontra pucoltuk a földi célokat az ellen oldalról mindössze 2-3 tankot tudnak csak kiszedni?
    Eleve nem is érdekli a bombázás a játékosok többségét. Azt sírnak hogy vazze de drága a javítás meghogy jujj drága a gép.
    Tegnap reggel óta Prémium nélkül olyan 1,3-1,4 M liont kerestem össze T7es tier alatt. Leszedtem 1050tankot és közel 100gépet pedig nagyon bénán célzok a többiekhez képest :D A meccsek közel 90-95% át nyertük.
    2defeat volt tegnap este 10h óta. A csapatmunka csodákra képes.
    Bocs hogy így elhúzódott a litánia :D
  • Ooorky
    #6812
    Úgy látom megint kezdenek előjönni a "mocskos ruszkik" felkiáltások.
    Ez nem WoT, itt a német gépeket németek készítik, angolokat angolok stb.
    Q&A-ban is mesélte a német FM készítő, hogy a FW 190-D13 komoly fejtörést okozott neki, ugyanis 1 db prototípus készült belőle, ami meg is semmisült, ráadásul olyan propeller volt rajta ami szintén kisszériás volt... Heteket töltött múzeumokban, mire az egyik kis német repülőgyűjteményben talált egy propellert, amit jól körbefotóztak és odahaza a WT-sek által biztosított programokkal végre el tudták készíteni a játékbeli verzióját. Nem csak grafikailag, hanem az FM-hez szükséges változókat is (milyen fordulaton/dőlésszögnél milyen 'húzóerőt' fejt ki stb.).
    Mellesleg a német gépek teljesítményét firtató kérdésen is eléggé kiakadt, mivel nem tudja elképzelni, hogy vihet be valaki egy nagy sebességre optimalizált 'energy fighter-t' fordulóharcba. Német vadásszal ha 350km/h alá lassulsz akkor halott vagy. Ennyi.
  • SovereignXY
    #6811
    Aláírom. :)
  • bgabor
    #6810
    Na az meg a másik. Lassan 11-es leszek amcsikkal, de semmi pénzért ki nem tenném a P-40est, a játék egyik legjobb vadászgépe. Szerintem a Mustangra fogom csak lecserélni.
  • SovereignXY
    #6809
    Hát... nem egy forduló bajnok de lehet vele meglepetéseket okozni. :)
    Volt már egy két jó killes köröm vele.
    Az meg hogy szétlövik easy hát... szar de mivel lemenőverezni kb úgy sem lehet vele senkit így vmilyen szinten mindegy, hogy 2 sec vagy 12 sec alatt lövik szét.
    Meg azért a P-40 a 6 .50esel mint a fűrész :)
  • bgabor
    #6808
    Hát a Me-410 is eléggé életképes. Ugyebár a gyorsbombázó verzióhoz hasonló nincs is az angoloknak, azzal a két 500 kilóssal te ész oda mindenhová elsőnek.

    A sokgépágyús vadász verzió pedig hasonló mozgékonyságú mint a tier6os Beaufigter. Én a 10-es tierű Me-410el megyek sokat, nagyon durva bombázóvadász gép, de a kissebb, négy huszassal felszereltek is ugyanazt tudják, csak kevésbé látványosabban. Lényeg hogy a bombázókra kell rárepülni kizárólag, felmenve a magasságukra, és ha egymotoros vadász jön rád, mélyrepülésben távozni 800-al, az működni szokott. :)

    Nincs olyan bombázó amit ne robbantana darabokra egyetlen rövid sorozattal a 30mm-es gépágyúk miatt.
    És az 50mm-es verzió is elég egyedi, bár én azt találtam a legkevésbé használhatónak.
  • csonttika72
    #6807
    Flying/damage model.
    Én is mintha (hangsúlyozom: mintha) gyengébbnek érezném a német vonalat, de, úgy hogy én mind az 5 nemzetet egyszerre húzom, a némettel tartok legelőrébb. Ez most csak azért van mert FRB-n leggyakrabban szereplő nemzet? Nem hinném. Azt is lehet használni, csak rá kell érezni, hogy hogyan.
  • Slewy
    #6806
    Igen, lehetséges, hogy Historical-ban működhet az Me410. Ott reálisnak látszik a szerepe és valszeg nem 13000 a javítása ha szétszedik, mint a Beau-nak. Arcade-ban egyelőre nem győzött meg, ugyanúgy ahogy a Bf109 se egyelőre. Tudom, hogy másképp kell vele játszani és változtattam a taktikán, sikeresebb is vagyok vele de nem tudom összehasonlítani azzal, amit képes vagyok művelni bármelyik másik nációnak (japánt kivéve) a gépeivel. Biztos rajtam is múlik, hogy nem játszom elég ügyesen vele de a többivel mégis az esetek többségében jó helyezést érek el. Tudom, ha nem megy vele nem kell vele játszani de azért dühítő és akkor sem adom fel! :):)

    Addig szidom játék közben a Gaijin-t, míg a végén úgyis lock-olják az accountomat... :)

    Glo:

    Nem gond, sőt nagyon jó, hogy nem Tier függő annyira, mint a Wot de amikor egy Tier 4-es kittyhawk, rám lő, hansulyozom egy irtó rövid sorozatot és a Tier 8-as Me410 darabjaira hullik, az valóban zavaró pláne amikor van két találatom vele és az ellen gépe vígan repül tovább... szóval azért na. Szóval örülnék ha igazad lenne de sajnos nem csak akkor nyomnak le, ha bénán játszol, hanem akkor is, ha a készítőknek köszönhetően méltánytalanul szarabb vasban ülsz, mint a másik. Az FM\DM rövidítést meg sajnos nem értem.
  • Glo
    #6805
    Könyörgök ne a WoT Tier rendszeréből induljatok már ki, amiben a 2-vel kisebb tier már kb esélytelen volt a másik ellen.

    Itt simán lenyom egy 6-8-10 szinttel kisebb is, ha bénán játszol. Mert csak akkor nyom le, ha bénán játszol és bekerülsz elé.

    Ez a játék sokkal inkább szól a taktikáról, helyezkedésről, mint a tankos osonás.

    Ja, és árkádban továbbra is hülyeség az FM/DM-et a valósággal egy mondatban említeni
  • CptYossarian
    #6804
    Irritáló, bizony igen sokat szenvedtem vele és nem mondhatom hogy nagyon kedvelem. Pláne hogy én a pszeudo- A-10 -változatot használom. Na de amikor lerailgunozol vele egy forduló vadászgépet az azért sokkal értékesebb érzés mint amikor Beau-val kilövöd a hatodikat a sorban. Plusz tizedannyiba kerül a javítása és nem tízszer szarabb gép a Beau-nál. Éppen ezért szoktam HB-re vinni, gondolj bele mekkora kárt okozol vele egy bombázónak, mekkora segítség a csapatodnak, és földi célpontokat is lehet vele pukkantgatni. Nem az Arcade-os gangbang a Me 410 erőssége, nyilvánvaló. Legalábbis én így látom.
  • Slewy
    #6803
    És annyit nem hoz a meccs, hogy megcsináltassam a gépeket. Hát nemtom némettel prém nélkül Tier VII felett egy vicc. Az 5-ös Beaufighter kenterbe veri a 8-as Me 410-et. egyszerűen kritikán aluli, ahogy fordul. a nehézbombázó mobilisabb.
  • Slewy
    #6802
    Szóval az ilyenek. Kittyhawk úgy szedi le egy rövid sorozatból A Tier VIII-as Me 410-et, mintha meg se építették volna...
  • Coral Springs
    #6801
    Egy kis történelem, taktikák bemutatása, veteránok beszámolói, etc... tudásbővítésnek.

  • Coral Springs
    #6800
    Glo (#6641) > Vannak emberek akik azzal kompenzálják a kicsi egójukat, hogy bunkók, és beszólogatnak.

    Zero 7th (#6660) > Tényleg számít az arcade -ban is a súly. Több vadászomon például azért nincs bomba, mert bombával szarabbul manőverezik.
  • Conqvistador
    #6799
    De nem...
    Sebaj.
  • Glo
    #6798
    Elvileg a WT-s accountod email/jelszó párosával be tudsz lépni, nem kell külön regelni.
  • Conqvistador
    #6797
    Hát nem enged regisztrálni és belépni se a meglévő emailemmel. pech
  • Kollati
    #6796
    A címe:

    http://forum.warthunder.com/index.php?/forum/238-magyar-f%C3%B3rum/
  • Kollati
    #6795
    Sziasztok!

    Szeretném bejelenteni, hogy elindult a War Thunder hivatalos magyar fóruma!

    Várunk szeretettel mindenkit!
  • Conqvistador
    #6794
    Hát én a 37mm essel se vagyok túl jó. :D
    Még nem éreztem rá hiszen jóval lassabb a sebessége mint a 12eseknek de ha 200méter körülre tudok kerülni ott már alakul. Jó annak aki 400-500ról le is tud szedni 1 lövésből valakit 37mm essel. Bár az is igaz jobban megy a dolog, mint két hete :D
  • Slewy
    #6793
    Persze, egyébként azt én is tapasztalom, hogy van olyan, hogy bármelyikkel egy lövésből ki lehet lőni valakit, csak hát van akivel ritkábban. Németekkel nagyon koncentrálok és van jó meccs talán. Orosszal még csak Tier IV-be vagyok de kegyetlenül szedem a magasabb TIer-eket is. Angolokkal szintén, csak drágák. Nyilván van benne Balance de nekem akkor is úgy tűnik a sorrend, hogy Orosz, amcsi, angol, német. Japán-t még nem próbáltam. Továbbra is úgy gondolom, hogy a németek nagyon "vissza vannak fojtva". Persze taktikán is múlik de azért nem csak azon sokszor úgy érzem.
  • Susarc
    #6792
    néhány ember olyat megcsinál,hogy a fülem kettéáll! 3500 méteren megyek egy Yak9t-vel.....látom ALULRÓL!!! jön egyre közelebb egy ilyen japán félhidroplán kétfedeles tragacs amin az a bazinagy vizreszálló "hajó" van....rámsoroz majd ELHÚZ!!! fölém.....megfordul majd megint ezerrel rámsoroz.....majd megint lentről megint felhúzza és megint megsoroz? én meg 550-600 al pörgök forgok és 2 ezer méterről gyorsabban jön emelkedve mint én 3500-on egyenesbe! WHAT THE FUCK? oké nem lőtt le ,de akkor is! sok kérdőjel:P