38447
  • robi3
    #6951
    igen ismerem a videót. am hogy érted hogy be kell magolni a magasságot? egyébként legtöbb hibám hogy nem tudom megállni hogy ne fordulózzak egy rárontás után mert sokszor alábecsülöm a magasságot és mire odaérek túl nagy a sebesség hogy rendesen rátudjak lőni és ilyenkor úgy érzem hogy vissza kell forduljak, de általában nem jön be. Milyen statokat szoktál csinálni messerrel?
  • CptYossarian
    #6950
    http://www.youtube.com/watch?v=0Y7orO4s8fs itt egy videó arról hogyan is megy ez
  • CptYossarian
    #6949
    Rendkívül pontosan vezethetők rácsapás közben, halálosan precízen repülnek olyan nagy sebességeknél ahol más gépeknél már negyedmásodperces reakcióidők vannak. Próbáld ki. Ahhoz hogy hatékony legyél benne be kell magolni a megfelelő magasságot amiből rácsapás után még biztonsággal menekülhetsz és onnantól nagyon nagy érzés a Bf 109 összes fajtája. És kell önuralom hogy leválj, hogy ne kezdj el fordulózni.

    Amúgy a fegyverzetük sem "gyér" (nyilván nem egy 4xHispano, de egy gyors sorozat elég hozzá hogy szétszaggass vele kb. BÁRMIT ha nem 800-ról spricceled hanem okosan lősz), jó a tűzgyorsaságuk és - nemsokára - változtatható lőszert is vehetünk bele. A jelenlegi páncéltörő lőszer helyett/és gyújtó/robbanó lőszerrel tartogat majd még meglepiket.

    Ami nagy előnye a Bf 109-eknek csapatszinten: szét lehet húzni velük a tömörült ellenfeleket, mert tuti hogy lesz aki megpróbál üldözni, aztán 2-2.5 km távban észreveszi hogy nem ér utol és visszafordul. Az ilyen leválasztott gépeket remekül le lehet gankolni.
  • robi3
    #6948
    amúgy miért tekintik a messereket az egyik legjobb repülőnek? mert szerintem semmivel sem tudnak többet mint másik gépek sőt sok téren kevesebbet is, egy dologban jók az pedig az emelkedés. Fegyverzetük elég gyér szerkezeti tömegük kicsi ezért is emelkednek jól de szerintem ezért olyan sebezhetőek. és szerintem cirka 70 éve sem a gépek voltak jók csak egyszerűen a német pilóták voltak sokkal jobbak mint más nemzeté.
    és hogy valami WT-et is írjak 4-es tierű amcsikkal 2 géppel 7 ellenfelet és 5-6 földi egységet szedtem 8-as tierű németekkel 4 géppel 1 ellenfelet és semmi többet. Azt vettem észre hogy a bf109-esek közkedvelt célpontok lettek.
  • SovereignXY
    #6947
    Kár hogy buktuk. :S

  • Glo
    #6946
    Csak azoknak van amiben volt bomba célzó. Amikben nincs, azoknak HB-ban érzésre kell dobniuk. Általában elmondható, hogy ha benyomod a belső nézetet akkor akkor kell 45 fokos zuhanásból eldobni a bombát mikor a cél eltűnik a revi (kivetített célkereszt) alatt.
  • rrally
    #6945
    Szeretném kérdezni hogy a HB-ban miért nincs támadó gépeknek bombázó cél kereszt a földön( vagy ez is csak érzésből megy)?vagy csak nekem nincs???
  • vass17
    #6944
    Csak egy gond van, tegnap pont kellett volna elég sok credit, ezért elővettem a catát és a t0-s oroszokat. Kb 4-szer egymás után berakott Rice Terraces pályára, ahol ilyen szinten csak AA, Arty és armored car van. Nincs se tank, se pillbox és ez elég gyakori a kezdő gépekkel.
    Ilyen célpontokon nem lehet úgy keresni, ha megfeszítem magam akkor se...
    Mondanom sem kell, hogy többet nem voltam hajlandó játszani ezen a pályán, addig lépkedtem ki a csatákból, mire valami normálisat is adott (4 ilyen csata után sztem már elfogadható, amúgy nem szokásom..)
  • rrally
    #6943
    Nekem eddigi rekordom bombázóval egy bomba vetéssel (S79 bis-sel 5x250kg bombával ) 17 kill.fizetett érte rendesen is.
  • Conqvistador
    #6942
    Érdemesnek érdemes.
    De akkor ér tényleg valamit a cata ha a crew is jól ki van húzva.
    Olyan 450-500 as szint kell, hogy a qualificationnál az 50-50 pontokat feltehesd. A cata Ace szintje még +10gold és olyan 30+50 re érdemes a reloadot felvinni. Ott 37-38mp alatt újratölti a 4db 1000lb bombát ami nem kell mondani mekkora pusztító erő :D

    Szombaton a srácokkal repteret bombáztunk 3 Catával na az nagyon vicces volt. Sőt van fent video egy csávóról aki leszállt a reptérre és onnan lődözte a reserv gépeket. 1 szer sikerült ezt megvalósítani 3-4 gép el is pusztult. De főelg suadba lehet ezt megcsinálni mert ha nem segítenek akkor a Cata is hamar megpusztul sajnos.
  • Conqvistador
    #6941
    Jó neked.
    Én biztos kivívtam az ellenoldal haragját, általában 2-5 gép tuti rámszáll és lelőnek hol elöbb hol később de addig leszórom az előirányzott bombaadagot és néha 1-4gép a gunnerek meg a szárnyam martaléka lesz ha rájuk jön a rammolási hajlam.
  • CptYossarian
    #6940
    Nekem plusz slotom van így a prémkata és a három reserve mellett van egy tier1-es Chaika és egy tier2-es Ishak, de így is kaszálok vele napi félmilkót ha 12-17 kört megyek. Plusz ugyebár jönnek a legénységi skillpontok rá mint őrült, kb. 400 van most felhasználatlanul. Nem szoktam keverni a bombázólegénységet a vadászokkal, de a Catalina legénysége azonos nálam a La-5FN-nel, és esélyesen a majdani MiG-ekkel is. Van másik, kevésbé skilles bombázólegénységem a Yer-ekhez, elég az oda (úgyis folyton megdöglenek).
  • csonttika72
    #6939
    Én megvettem, nem mondom hogy nem érte meg. A délelőtt folyamán Two Towns-on magasabb tier-en a végén dobtam be és taroltam az utolsó 6-7 hajót 3 kanyarból. A kutya sem törődött mondjuk velem, de nem is mentem 2500 alá.
  • Slewy
    #6938
    Szóval azt mondod, hogy érdemes megvenni a Tier I-es katát és betenni 0, 1-es Tier mellé? Ilyet lehet kaszálni vele?
  • vajakos21
    #6937
    Custom battle ben csinálja nálam is. Végre találok egy szobát ahova beléphetek majd pár pillanat és kidob.Akkor nem az én készülékemben van a hiba
  • Coral Springs
    #6936
    Ugyan van router -em, de a gamer opció be van rajta lőve. Egyetlen online játékom nem szarakodik, és ez is kizárólag ebben a két játékmódban. Nomeg nem hiszem hogy mindennek bármi köze lenne a kapcsolathoz, mindaddig stabilan megy a műsor amíg el nem kezdek lövöldözni. Ez egy bug, és újabban kezdtem vele találkozni. Korábban nem csinálta.
  • CptYossarian
    #6935
    Tegnap nekem HB-ban csinálta ugyanezt, baromira örültem neki gondolhatod, kilőtt gépnek számolja miután kib4sz. Nézd meg hogy minden portod nyitva van-e a játékhoz, miután kinyitogattam egy port-forwarding segédprogival normálisabban működött, kevesebbszer dobált le. Szolgáltatóm is baszaxik, ráadásul olyan jelenségeket tapasztalok mintha szűrné a tartalmat, ami azért pompás mert (mellékesen) adult webmasterként nem kicsit korlátoz a munkámban.
  • Coral Springs
    #6934
    Mi a jó francért van az, hogy ha costum battle -ben, vagy cooperation -ban elkezdek lőni egy gépet, kiírja hogy bad connection és kidob a szerverről ? Direkt kiteszteltem, és kizárólag akkor dob ki ha találat éri az ellenfél gépét.
  • CptYossarian
    #6933
    Úgy vettem észre hogy ha elbukod a gépet mert pl. irányíthatatlan lesz és zuhansz és ekkor kilépsz a kliensből kisebb a javítási költség mintha lezuhant gépet kellene fizetned. Mondjuk ellövik a szárnyát és kilépsz mielőtt lezuhanna akkor kb. 20%-a javítási költsége annak mintha fel is robbannál.
  • SovereignXY
    #6932
    szerintem ha pénz és XP kell akkor is bombázz. 1000 lion egy repülő még vmi 5-600 egy med tank. Egy bombázó egy konvojból egy salvóval is ki tud szedni 10et ami valjuk be egyzserűbb mint leszedni 6 gépet.
  • Coral Springs
    #6931
    Utólag visszanézve a megoldásaim nem mindig voltak perfektek, de kis szerencsével csak leszedtem a fordulóbajnokot.

  • Coral Springs
    #6930
    Para1 (#6912) > Szerintem teljesen rendben van az, hogy több pont jár egy nyert csatáért. Az lenne hülyeség ha nem így lenne. Eleinte 90% -ban a vesztes csapatban voltam benne, de soha nem éreztem azt hogy okom lenne panaszkodni. A probléma az, ha egy csapat balfasz és szervezetlen.

    bardocz (#6913) > Erről már tettek említést a #6277 -ben, szerintem egyértelmű a helyzet.
  • Kollati
    #6929
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/21362-kezd%C5%91knek/?p=225852

    Itt felteheted a kérdeseidet, illetve találhatsz egy folyamatosan bővülő kezdőknek szóló témát. Próbálom majd minél hamarabb megválaszolni a kérdéseket,de tudni kell tudom mire vagyok kíváncsiak.
  • rrally
    #6928
    Hali! Szeretném kérdezni hogy hol tudok játék leírást olvasni a WT-ről magyarul.(tanácsok,mire figyeljen az ember,melyik pilot skill mire jó ,mivan ha fullos a gép xp-je stb...) köszi
  • Para1
    #6927
    Én az imént mentem két kört Catával és mindkétszer max bent volt 1db 2-es szintű gép szóval mikor h ezek szerint.
  • Conqvistador
    #6926
    Hát fun vagy sem 1órája Alpen Meadowsban t1es harcon Catával 34földi célpont 3 gép már fekete volt a szárnyam de még az utolsó célpontot is le tudtam lőni, prém nélkül 58k liont dobott. Nagyon izgalmas meccs volt főleg mert imádok bombázni. :D
    Az igaz jó páran tudják az ellenszert és tier 2-3as gépek már megoldják pl az I18as ishak a 6 rakétájával bizony le tud szakítani és sérült szárnyat könnyedén. De szerintem ha valaki legalább 10-15 célpontot kivisz onnantól már nem katasztrófa ha lelövik. Stalingrad winternél egy sorozat 10 tank, a ground zero pályákon 12-18célpont kivihető a 4db 1000lb bombával ha pont a pillboxokra dobod viszi a másik 3 aaa-t és a tankoszlopnál is 4-6ot ki lehet vinni ha pont jó helyen találod el.
    Egyébként is a Cata pénzfarmoló szerkezet azért OP és a sok hülye belerammolós teszi még nagyobb OP -á hiszen 2-3-5 gépet is tönkre lehet vágni vele ha beleszállnak. A profibb pilóták már próbálnak úgy álni, hogy a gunnerek dead zónájába legyenek na ott picit rángatni kell a gépet föl le. És ha még kísérné is a Catát 2 vadász amit csezsnek megtenni még erősebb lenne a Cata ereje, hiszen leköt 3-5gépet is és a vadászok sec perc alatt leszedhetnék a támadó gépeket csak hát ezt fel kéne fogniuk agyilag, hogy egy Catalina ellenfél mágnes és a zavarosban könnyebb lenne halászni...
  • Rue East
    #6925
    hál'isten a nagy átlag még mindig elég korlátozott képességekkel rendelkezik (ami nem is csoda, hiszen ez a belépő szint), így a katalinkát is lehet még éppenséggel használni, de tény, hogy már nem olyan pofátlan csalás, mint régen volt :D
  • Glo
    #6924
    Jah jah, pont ezt ecseteljük :)

    Kár, hogy nincs, most vetekedni kell a földi célokért a Su2-esekkel is. A PBY-k gyengéit meg kitanulták a játékosok, már nem annyira fun mint régebben.
  • Rue East
    #6923
    nekem olyan nem volt, de most már szerintem nincsen 0-1 tier-es csata, mert hurrican-ek buffalo-k hátán (most képzeld el) jönnek folyamatosan, mondjuk jó móka le lőni őket :D
  • Glo
    #6922
    Nem azért de azokat a tier 3 se tudja leszedni, mert azoknak is meggymag köpködőik vannak. Viszont a Tier3 vadászokra/bomberekre az összes kicsi rácuppan, mert mekkora alázás lenyomni egy olyat a reserve géppel :)
  • Ooorky
    #6921
    Múlt heti beszélgetés során is az ott levőknek elmondták:
    ŐK odafigyelnek az ÖSSZES játékos véleményére, ha az EU fórumon sokan sírnak valami OP miatt akkor a community-s emberke felveti a következő beszélgetésen, és jól megbeszélik mi legyen.
    Táp a Tier-1-es Catalina? Rakjunk be ellene tier 3/4-es vadászokat, majd a Cicasólymok megoldják.
  • Áron22
    #6920
    404
  • Para1
    #6919
    Túl sok a pedó katalynázó! http://m.sg.hu/kep/faces/nyes.gif
  • Glo
    #6918
    Mi történt az MM-el? 700 körüli játékosból a 0-1-es csatákban már kb az 5. amiben van 3-4-es tierű gép is.
  • Para1
    #6917
    Like:)
  • Conqvistador
    #6916
    Úgy úgy :D
  • Glo
    #6915
    JAja, ha Xp kell bombázz, ha Lion akkor meg vadássz :)

    Ha mindkettő akkor vedd meg a prém Catalynát az oroszoknál és tedd be mellé az összes Reserve gépet
  • Áron22
    #6914
    A bombázás unalmasabb, de egyrészt több a reward, másrészt a bombázós pályákon a nyeréshez is muszáj, ami további xp és pénz. Ha nem érné meg anyagilag bombázni, nem sokan mennének célpontnak öltözve unatkozni:)
  • bardocz
    #6913
    Nade a 9 kilőtt repülőért ez az xp lófasz, holott ha lebombázok pár szart, ami szimpla gombnyomogatás árkádban, már többet kapok.
  • Para1
    #6912
    Nem nyertétek meg a meccset tehát nem! Ez is olyan részben mint a wot csak sokan nem akarják tudomásul venni mert a WT szent és sérthetetlen!:)