38447
  • SovereignXY
    #6991
    Nekem pont fordítva mondták a chaten mikor kérdeztem és markot is szoktam vinni ami kiüti majdnem az egész pillbox komplexumot. Csak HEnek kell lennie akkor :)
  • TommyRH
    #6990
    Még kedvezményes a gépvásárlás, kb annyi mint eddig!
  • CptYossarian
    #6989
    Francba, jöhetett volna egy-két nappal később ez a patch, uccsó Me410-et még nem vettem meg :(
  • CptYossarian
    #6988
    "Mark" típusú bombák: AP (armor-piercing), páncélozott célpontok elleni, repeszek
    "Mod" bombák: HE (high-explosive), robbanószer, könnyű célpontok ellen, légnyomás
  • Torzonborz
    #6987
    3.3 Gb-os patch ???

    remélem sok finomság lesz benne
  • TommyRH
    #6986
    Röviden:

    Ugye van a pár új gép
    Olcsó javítás.
    Drága gépek, (ezzel a crew training fejlesztése is drágult!)
    A matchmaker elvileg 2 szintenként van.
    Sokféle lőszert lehet használni...épp olvasom a chatet...hát eltérő vélemények vannak, hogy mi mire lesz jó. Ezt majd idővel kitapasztaljuk.
    Sok Lion és XP-t kapitt mindenki, ezeket olyan achievementekért kaptuk amiket most vezettek be, de mi tudtunkon kívűl :D már megcsináltuk. Az üzeneteknél meg tudjátok nézni.
    Ha van Golden Eagle-d, akkor megvehetsz egy BackUP planet, így a csatában 2x használhatod majd.


    Mindjárt megyek egy két kört és írok még.
  • Coral Springs
    #6985
    Délután frissítem a játékom én is, bár nem sok időm lesz játszani. Nagyjából látni fogom mi változott, de azért részleteket osszatok majd meg.
  • SovereignXY
    #6984
    Mod a hajók ellen a mark a földi célok ellen való.
    Ahogy én néztem viszont nem nagyon kell variálni. Mark minden ellen. Talán a H6Knál a 2 1 tonnás bomba ha hajó ellenei lehet kiszed egy csatahajót vagy carriert. De pl a 250es hajó eleni nem szedi ki a rombolót - 500as kell neki - így nem variálok mert földi cél ellen meg egészen fos a hajó elleni.
    Lestem is mikor a 4esen az 1000es bomba Stalingrádon kivitt vagy 3 light tankot az összes közül. Aztán vettem észre ez hajós. :)
  • TommyRH
    #6983
    Igen ez az 1.29, patcheltem, de sajna még nem indultak el a szerverek! :S
  • TommyRH
    #6982
    Oh, nem egyszerű karbantartás, 3.3 GB, lehet, hogy az 1.29 patch!
    Akkor viszont boldogság van, ha minden igaz olcsó lesz a javítás!
  • TommyRH
    #6981
    Van itt valaki aki tudja meddig tart ez a szerver karbantartás?
  • csonttika72
    #6980
    Én úgy tudom, hogy a mark típusúak a haditengerészeti bombák, értelemszerűen a másik a szárazföldi.
  • bgabor
    #6979
    Amelyik gépnek vannak védőgéppuskái, akkor annyira kell feltolni a "number of experienced gunnerst", ahány védőgéppuska és így lövész van rajta. Különben brutál mínuszokat kapsz a képességeikre.

    Egyszemélyes gépeknél nem számít.
  • bgabor
    #6978
    Az egyik hajók, a másik földi célpontok ellen van. Ne kérdezd hogy melyik melyik. A kétfajta egytonnás bomba között is ez a különbség.
  • Madi92
    #6977
    Valaki tell me! Japán T3-as bombázónál, van szignifikáns különbség a "mod 25 mark 2 bomb (250kg)x2 vs type 98 mod 25 bomb (250kg)x2 között? Vagy egykutya? De ha igen, akkor mi értelme ugyanannak?
  • Dragunow
    #6976
    Valóban 4 van a catalinán de nem úgy hogy te irányítasz egyet. Mindet te írányítod és az az oldal lő amerre éppen célzol.
    Egyébként jobb és bal oldalt valamint hátul alul és az orrban van rajta gunner.
  • CptYossarian
    #6975
    Célkereszt közepébe esik a bomba. De ha mozog a célpont akkor bőven elé kell dobni.
  • robi3
    #6974
    de mindenképpen vannak rajta lövészek akkor csak ha nem mi irányítjuk őket akkor jobban lőnek?
    egy kis segítség kéne bombázáshoz. arcade-ban ha nagy bombázóval megyek és nem zuhanok rá tehát az f7-es megoldást választom akkor mit nézzek? hova esik majd a bomba?
  • Conqvistador
    #6973
    Ugyebár pla Catalinának 4 gunners kell.
    1et a pilóta vagyis te irányítasz egyet a faroklövész és van egy jobb és egy baloldali lövészed.
  • Conqvistador
    #6972
    nagyon szabad fordításban a tapasztalt lövők.
    Akik a gépfegyvert vayg mit kezelik a bombázókon.
  • rrally
    #6971
    szerintem az hogy hány lövészed van! amennyi lövész annyi experienced gunner kell,hogy jók legyenek a lövészeid automatikusan!
  • robi3
    #6970
    messereknél mekkora guns targeting distance-t szoktatok rakni?
    már én is akartam kérdezni ezt a number of experienced gunners az mi?
  • Glo
    #6969
    Jah, ez változik, ahogy a tankok se feltétlen light tankok magasabb szinten ugyanazon a pályán.
  • Rue East
    #6968
    gépet nem lehet eltávolítani a legénységről (slotról) vagy másik repülőgépre lehet csak cserélni?
  • Conqvistador
    #6967
    Mit értesz a több experienced gunner alatt.
    Ha 4 fős legénységet kér a minimum 4 főt vagy +ba legyen? Ergo 5fős crewnél már jobb? Vagy elég ha megvan a kért legénység szám?
  • vass17
    #6966
    Hidd el, nem beszélek mellé:
    beléptem csak azért is, nem kellett sokat próbálkozzak, hogy bedobja a pályát, gondolom ez elég bizonyíték, hogy nincs pillbox ezen a pályán kis szinten, mindegyik ilyen:
  • Slewy
    #6965
    Rájöttem, hogy nem is olyan nagy probléma az, hogy ha az Me410 mögé jön egy Spitfire MKII. Gyors reagálás szükséges hozzá, F6, ügyesség és persze legalább 100 Golden Eagle-t költeni a legénységre, kimondottan a már megvásárolt, több experienced gunner-re és leesik az a Spitfire hamar. :)
  • robi3
    #6964
    jobban fordul de rohamosan veszít a sebességből tehát ha vége a forgásnak visszarakhatod. én csak zuhanásra és tényleg nagyon kacifántos ellenfél ellen szoktam bekapcsolni
  • SovereignXY
    #6963
    Röviden. Jah :)
  • rrally
    #6962
    még 1 ha combatra állítom a lapokat akkor forduló harcban jobban fordul?
  • flashpointer
    #6961
    Nem teljesen oda kell lőni, kicsit inkább még elé, de a sebességétől függ, ki kell tapasztalni.
  • rrally
    #6960
    egy röpke kérdés!(csak hogy tiszta legyen): célzásnál mikor valakit támadok megjelenik előtte egy kis kör,abba kell belevinni a célkeresztet?vagy az én célkereszt körüli köröm ha teljesen piros akkor pont a gépet találom el?
  • Conqvistador
    #6959
    10perce voltunk a rizs teraszon ne mondd, hogy nincs pillbox? :D
    3at szedtem ki csak a jobb oldalon.
  • Megyi88
    #6958
    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem, mégpedig abban, hogy valamiért a játékban nem tudok kapcsolódni a chathez, ezáltal squadot sem tudok létrehozni, sem meghívni nem tudnak. Ennek mi lehet az oka? Látom, hogy cimbora online, de mégsem tudom meghívni, vagy írni neki. Valami beállítási, vagy egyéb hiba lehet?
  • CptYossarian
    #6957
    Bemagolás alatt azt értem hogy 2000 méter alatt reflexből ne moccanj rá semmire, hacsak nem alattad van 15-20 fokra jó irányban. 800-on belül gyakran kidobom a fékszárnyat is, de csak arra az időre amíg lövök, utána visszahúzom és tipli. Bombereknél néha lassítani is kényszerülök, de lehet biztosra menni, ha egyik motorja már lángol van idő kilőni a másikat is. Olyan 3-4 gépet szoktam leszedni egy messerrel mielőtt hibázok és leölnek. Akkor átülök egy másikba. :)
    A lényeg hogy hozza az árát, bár nem összehasonlítható a katás trollkodással/farmolással a bevétel, de büszke vagyok rá hogy németekkel sincs mínuszos köröm, pedig nem vagyok pro, sőt, leginkább árkádhuszárkodom. Mert pörgős és szórakoztató, azért.

    Most az előbb sokkal bosszantóbb eset történt, német La-5-el repültem, valami Fw-t üldöztem és beúszott elém jobbvállról idióta teammate egy Spit Vc-vel, kilőttem mint kacsa a szart (véletlenül), fizethettem a 8800 liont érte büntiből. Na de sebaj, előfordul, szerencsére nem túl gyakran.
  • vass17
    #6956
    Azért a BF109 egy bizonyos sebesség felett már elég nehézkesen irányítható még arcadeban is. Nekem most lett meg az első FW190, ezen már érződik, hogy arra való, magasról rárepültem egy PE-2-re és felgyorsultam közben 900-ra, ahol semmit nem vesztett az irányíthatóságából, közel a víz felett simán felhúztam (arcade természetesen, HB-ban valószínűleg szétszóródtam volna zuhanás közben:D)
  • vass17
    #6955
    Majd csinálok neked egy képet, ha megint kedvem lesz elővenni őket, tudom miről beszélek: ott van a pillboxok helye, a szokásos 4-es felállás, de a pillbox valami könnyű célponttal van helyettesítve (arty asszem), ami némileg logikus is, mert kis szinten kevés géppel lehet kiszedni egy pillboxot, de akkor más pályákon, pl. African canyon, alp. meadows miért vannak...?
  • Glo
    #6954
    A német gépek valóban jobbak voltak technikailag, d ez a játékban nem ütközik ki. Pl a Me109-esen alkalmazták először az automata légcsavartoll állítást, amit pl az angoloknak kézzel kellett a magasság/sebesség függvényében. Az oroszoknak meg az üzemanyag/levegő keveréket kellett manuálisan állítaniuk, a németeknek ezzel sem volt gondjuk.

    Meg ugye alapból a német pilóták képzettebbek voltak a háború elején, és ez bőven elég is volt.

    Ezek voltak kb a technikai előnyei a német vadászoknak, de ezekből itt semmit se tapasztalunk.
  • robi3
    #6953
    én úgy tapasztalom hogy hiába az egyik legjobb gép zuhanóvadászatban de a többi gép is tud zuhanni és ezek a messerek ha jobban is tudnak zuhanni nem csinálják ezt annyira sokkal jobban hogy ez lényeges előny legyen a többi géppel szemben és ha nem jön be a zuhanás mi marad? 1.: menekülés amennyiben megvan az a sebesség amivel egyszerűbb cikázó manőverekkel gyorsan el lehet menekülni. 2.: gyengébb gép ellen fordulózás és szerintem azaz egy 20-as akkor sem olyan jó fegyverzet és nagyon kevés golyó mellet nagyon gyorsan lő tehát hamar kifogy és ha csak nem találod el azt a gépet 90%-os pontossággal akkor nem tudod leszedni és kifogysz és én úgy tapasztalom hogy elég papírgép.
    szerintem ez a föl-le szánkózás elég sok idő és nem valami jövedelmező hacsak nem tudsz leszedni minden támadással egy gépet és az szerintem lehetetlen 1db 20-al és 2db 7.92-el.
    Én nem akarom fikázni ezt a gépet de valahogy mindig összejön mert nekem ez egy csalódás ami a játékban van. én előtte nem nagyon merültem bele a repülőkbe mert a tankok jobban érdekeltek mindössze annyit tudtam a messerről hogy egy nagyon jó gép volt és korszerűbb társaival is fölvette a versenyt sőt jó pilóta kezében győztesen is jött ki. meg haditechnikailag elsősorban német párti vagyok és mikor elkezdtem a wt evidens volt hogy németekkel megyek de még egyszer mondom hogy csalódás volt a gép. utána olvastam jobban belemerültem a messerbe és most is azt olvastam róla csak bővebb infókkal hogy remek gép volt de ez a játékban sehogy sem az a gép amiről olvastam.
  • Conqvistador
    #6952
    képzeld el 6 pillbox van a rizsföldes pályán.
    És prém nélkül is 25-45k t simán össze lehet tarhálni ha nem lőnek le a rammolós balfékek.