38447
  • SovereignXY
    #7391
    Soha se nagymagaságúztam. Nem fun. :)
  • Glo
    #7390
    VAGY: használhatnátok az F7 nézetet a bombacélzóval. Sokat tud segíteni nagy magasságban, nem mellesleg kiszintezi automatikusan a gépet úgy, hogy lehessen bombát oldani :)
  • SovereignXY
    #7389
    Ruszki SB-kkel meg az AR-2vel mentem most és bár a célkereszt nem látszik a bombát ki lehet dobni. Megoldás sztem az lesz: 1 sec késleltetés és 50 méterről rászóroma konvojra. Előbbi is úgy haogy betalált :)
  • Conqvistador
    #7388
    Én most rágtam be a játékra.
    Kilövöm a gépet zuhan le rámegy a zuhanó gépre a köcsög és nyilván Ő kapja a killt mert nem én.
    Fogtam mögé álltam és kilőttem a francba majd kiléptem.
    Hát azért álljon már meg a menet. Ja és az -822 lion megérte nagyon :D
  • CptYossarian
    #7387
    Peshkák viszont valóban zuhanóbombázók voltak, ehhez képest pont azt nem tudják itt. Darwin-díj esélyes.
  • bgabor
    #7386
    Ja és természetesen ugyanez áll az alacsonytámadó gépere is. Ezek ugye közeltámogató (Close Air Support) gépek (P-47, IL-2), amik sosem támadtak stuka módjára, zuhanórepülésben, mégis csak ilyenkor látható a célkereszt. Azaz semmikor, lévén hogy ezekkel a gépekkel sosem repül az ember ilyen profilban. Le lehet szedni a bombákat ezekről, mert nem érnek semmit célzás nélkül.

    Komolyan, sokkal több földi célt pusztítok el az amerikai gépek .50-es géppuskáival, mint a rajtuk lévő bombákkal. Ja igen, mondtam már hogy a rakétákat is kinyírták, gyakorlatilag nincs területi sebzésük már?

    Az i-re a pontot a "repülési" modell teszi fel. Oké hogy arcadeban játszom, de ha leáll a motor, akkor kezdjen már vitorlázni a gép és ne essen le az égből mint egy darab kő. Számalmas.
  • Conqvistador
    #7385
    Próbálom tier 4-5 ig felvinni a németet de alig haladok vele.
    Képtelen vagyok lelőni bárkit is lehet visszamegyek t1 be mert t3nál már a lagg a spitfire vagy az i16 ishak ellen semmi esélyem
  • Conqvistador
    #7384
    Sajnos úgy látszik ezt a verziót is át kell gondolni.
  • vajakos21
    #7383
    Az A0 jò kis gép.Kicsi a tüzgyorsasága a 20 nak de nagyot üt.Jól manöverezik és nem esik át mint a B0. Ne add fel.
  • bgabor
    #7382
    Az a legnagyobb baj, hogy az Arcade-ot tették tönkre és nem a HB-t, amivel a játékosok 5%-a játszik mindössze.

    Bombázni konkrétan nem lehet a célkeresztváltoztatások miatt(vízszintestől elbillensz bármilyen irányba néhány fokkal és már nem mutatja a célkeresztet, fightereken, attakcereken csak zuhanórepülésben mutatja).

    Ez összeadva az átgondolatlan, ostoba "pénzügyi reformokkal" elég ahhoz hogy rövid úton kinyírja ezt a játékot.

    Pihentetni kell ezt a játékot, aztán egy hónap múlva visszanézni, hogy történt e vátozás. Ha nem, akkor pedig új online játék után nézni.

    Sajnálom nagyon, a kedvencem volt az utóbbi hónapokban.
  • Conqvistador
    #7381
    Ez borzalom.
    T3as német géppel HB-z ni hát nem egy felemelő.
    Semmi esélye sincs a He 112-A nak egy Lagg 3 ellen.
    Annak jobb erősebb több a fegyverzete és még rakétája is van.
    De az Orosz oldalon low tiernél sok időt is kell várni.
  • CptYossarian
    #7380
    Akkor tévedtem, elnézést mindenkitől figyelmetlenségemért. Ez tulajdonképp jó hír, nem örültem volna neki ha FRB-only gépekkel keserítettek volna.
  • vass17
    #7379
    Hb-ben azért elég szép xp-ket és creditet lehet elérni, legalábbis német oldalon, ami szinte folyamatosan nyer. Nem tudom, ez egyébként mitől függ, egy YAK 1-et, 9T-t nem tartok rosszabb gépnek mint a 109-ek, amikkel tele van a német oldal. Biztos a taktika teszi :))

    Egy dolog idegesít, hogy még itt hb-ben sem képes megadni criticalra a killt, amikor úgyis leesne, csak egy kedves csapattárs rásegít, mikor már gyakorlatilag mozgásképtelenné tettem az ellenfelet... Ezzel igazán kezdhetnének már valamit..
  • bgabor
    #7378
    "Más: nem tudom nektek is feltűnt-e, a research ablakban felül vannak már Arcade / HB / FRB rádiógombok. Ez pedig azt jelenti hogy lesznek olyan repülők amik KIZÁRÓLAG a saját játékkategóriájukban fognak játszhatók lenni. Lehet hogy csak bónuszgépek, lehet hogy csak sasért vásárolható gépek, de ez is elő van készítve, különben a GUI-t tervező grafikustól nem kérték volna hogy ott legyen a három gomb"

    Nem azt jelenti, vidd rájuk az egeret és olvasd el a leírásukat. Arra valók, hogy a beállítsd, hogy melyik játékmód javítási költségeit mutassa a tech fán éppen. Pl: Hellcatet arcadeban 600-ért javítják, HB-ban 2000-ért.
  • bgabor
    #7377
    Szerintem a Skyrim önmagában is van annyira ütős, hogy a műfaj királya jelen pillanatban. A megjelenése óta fent van a gépemen, és sohasem moddoltam. Hogyne, hogy amatőr "fejlesztők" belepiszkáljanak abba a tökéletes rendszerbe? Ugyan.

    A Witcher pedig nem online játék, sosem lesz konkurense az online játékoknak. Ahogy egyébként a Skyrimnek se, pedig azzal egy műfajban vannak, annyira ég és föld a különbség köztük, a Skyrim javára. Ja, és a Witcher egérkattingatós "harcrendszere" a közröhej kategória ma már egy MMO-nál is, nemhogy egy offline játéknál.
  • Glo
    #7376
    Jaja, már kialszik a tűz, ha elég gyorsan mész.
  • bgabor
    #7375
    Majd meglátjuk, a TESO nem pontosan ugyanolyan rendszerű lesz mint a Skyrim, lesz célpontkiljelölés, talán még autoattack is, és akkor már ott is vagyunk annál a "harcrendszernél", ami miatt a Witcher, WoW , SWTOR semmit se ér. Tudnillik hogy rákattintasz az ellenfélre, és az embered addig üt/lövi magától amíg meg nem hal. Te meg "taktikázhatsz" a bevethető képsségek jó időben történő taktikázásával. Na ez a "harcrendszer" hajítófát se ér, és könnyen lehet hogy a TESO-ba is ilyen kerül.

    A harcrendszer az legyen olyan mint a Skyrimben, én célozzak, én lőjek az íjjal, nyílpuskával, ha van egy kétkezes pallos a kezemben akkor abban a pillanatban és abba az irányba üthessek vele, ahogy akarok. Na az már harcrendszer.

    Szóval meglátjuk, reméljük a TESO megússza majd a szokásos MMORPG hányás harcrendszert, de ez még korántsem biztos. És ha nem, akkor vele az élvezeti faktor is oda lesz.
  • Pluskast
    #7374
    Ta-152 akart lenni.
  • Pluskast
    #7373
    Ja! Nos szerintem a magas egyéni szint nem jelent föltétlen nagy skillt is :) Én a patch elött egy "lementem" 0-4 tierbe de egy jó párszor kilőttek. Egyenlő géppel szerintem nem számít, hogy lvl 45-ös vagy a másik meg lvl 3-as. Ügyesség kérdése. Bár hozzáteszem, hogy arcade-ban még az sem számít :) Mondjuk tegnap volt egy nagyon érdekes dolog. T-152-vel mentem és egy king cobra üldözött. Azt hittem, hogy kilő mert kigyulladt a gépem de láss csodát kialudt a tűz! :) Mivel a motorom nem sérült így a nagy sebesség különbségnek köszönhetően le tudtam rázni majd visszafordultam rá és kiszedtem:) Mákom volt de soha nem történt meg velem, hogy a lángoló gépem tüze kialudjon. Gondolom ez is az új damage modellnek köszönhető.
  • Conqvistador
    #7372
    Ez egyértelmű.

    Mindig az jár minden játékban a legjobban, aki a legelejétől ott van.
    De ez az üzleti életre is vonatkozik.
    Nézd majd meg az miylen jól jár aki majd a nem béta fázis után kezd a 0 ról :D
  • Jacek
    #7371
    Ezt kifejthetnéd, abból amit írtam ez hogy jött le?:)
  • Glo
    #7370
    Ezek szerint a kimaxolt 20-as szintű jetekkel repkedő 75-ös playerek jártak a legjobban :)
  • Conqvistador
    #7369
    Az biztos.

    A Skyrim hatalmasat ütött de azért tegyük azt hozzá, hogy nem feltétlen a Betesdának köszönhetően. 110mod van fent a gépemen és valljuk be azok nélkül a Skyrim és az Oblivion se ütős. és mivel az Online lesz nyilván nem tudod tetszés szerint felmoddolni :D
    Ha nem találnak ki valami forradalmi újítást kampec.
    Amúgy a Witcher 3 is nagy rivális lehet.

    Erre visszatérve meg:
    Ha ugyanolyan tulajdonságú gépekkel vagyunk akkor tök 8 hogy valaki mekkora ász ha ketten mögötte vannak nem ettől fog tönkremenni a játék hanem attól hogy az átlag meglátja a szűk keresztmetszetet és levonja a konzekvenciát. keresek 2000liont? 2év múlva se lesz nekem spéci gépem? Á keresek másjátékot :D

    Számoljunk 10000lionos átlag körrel és 20perccel+ 4töltés gépcsere ez szerintem még nagyvonalú számítás is lesz.
    egy T12es 1,6M os géphez 160ilyen kört kell lenyomnod 3840perc az 64 óra. Napi 2 órás átlaggal 1 hónap mire megveszed azt a gépet.
    Ha minden köröd 10k lionos.
    Az általam elérni kívánt MIG 15 röpke 9M ból megvan oda már számoljunk 30000es körrel. 300meccs míg 10000nél 900 csak a pénzgyűjtés és a szerelés refill ammo nncs benne se a crew se a fejlesztések.
  • bgabor
    #7368
    Az jó. Az új bevételeket és árakat is nézted már? Szerintem még nem, különben nem mondanál ilyet.
  • Áron22
    #7367
    Hogy jön ide az ES online? Az egy mmorpg, kb ugyanaz várható, mint a guild wars 2-nél, elmondják, mennyire más, meg úz, mint a wow, majd 3 hónap alatt rájön mindenki, hogy új a köntös, de ugyanaz a recept....
  • Jacek
    #7366
    Igen ezeket megtehetem...
    De lehet ám normális MM rendszer is pogramozni ami súlyozza pilótákat....
    Ami most van az is simán átdob nagyobb tierbe mert ő úgy gondolja, csak megkérdezném a kedves fejlesztőt hogyha én kiválasztom hogy 2-3 tierben szeretnék játszani akkor mért basz be 4-5 tierbe? Mert bármilyen hihetetlen ha ott akarnék akkor 4-5-ös gépeket raknék be:)
  • Glo
    #7365
    Legutolsó mondatodról jutott eszembe, hogy mikor volt a TS3-on a Developers answer cucc utána fent maradtam, hallgattam ahogy a Dev szerveren hülyülnek a srácok. Van ugye ez a füstölő a gépeken, amikkel lehet fasza csíkokat húzni az égre, el se tűnik.

    Na az egyik rögtön kitalálta, hogy majd lesz ilyen verseny, hogy ki tud nagyobb pöcsöt rajzolni az égre :D
  • CptYossarian
    #7364
    Félreérthetjük egymást, én nem a "nemzeti szintről" meg a "squad szintről" beszéltem hanem a játékos saját szintjéről.
  • Jacek
    #7363
    Értem tényleg nem értem és nem tudok szöveget értelmezni, ellentétben veled mivel vetted a fáradságot hogy leírd megint hogy írjak a hivatalos fórumra.
    Igaz én jeleztem neked hogy oda is postoltam, de valahogy nem tudtad értelmezni és nem érted....

    Meg ha itt nem lehet tapasztalatot leírni, akkor légy oly kedves írd már le hogy mit lehet itt a játékról írni? komolyan kíváncsi vagyok ha ezt nem lehet akkor minek van ez screenshot postolo hogy lelőttem 2.5 gépet? de persze csak e-penisnek nem negatív kritikának:D
  • Glo
    #7362
    Jah, lehet az a baj, hogy nem állítottak késleltetést a bombára. Ki tudja..
  • Pluskast
    #7361
    Már nem azért de egy full 20-as szintű játékos nem kerülhet be 4-5-ök közé, ugyanis az MM nem engedi már. Az összes 20-as csata ma már úgy folyik, hogy 6vs6, amiben a legalacsonyabb tierü gép az az 14-től felfele.
  • SovereignXY
    #7360
    NEM NEM! Egy db 500kg-s bomba simán vitte ki a rombolókat. Egyéb iránt sztem most sem kell 3 mert tegnmap az F6F-el kidpbtam a 2 1000 LB (ami valami 456 kg körül van) bombám és megdöglött a romboló. Más nem dobott rá mert Crater volt oldalt és csak a mi meg az ő rombolóik lestek ott. Hozzá teszem az egyik bomba sztem el sem találta melleé eshetett pár métert amennyire kivettem. Nyomtam az U-t és követtem a bomba útját becsapódásig
  • CptYossarian
    #7359
    Más megoldás nincs pedig arra hogy megóvják a lelkes kezdőket (az utánpótlást!) a noobgriefelőktől. Amikor beeresztenek egy 20+ szintű játékost 4-5-ösök közé az egyenértékű azzal mintha egy full harci vértes gladiátort tolnának az ovisoknak játszópajtásnak. Ő is a piros kisautóval fog játszani, csak más játékot, és mészárlás lesz a vége. Ha egy új játékos azt tapasztalja hogy őt márpedig egyfolytában megölik akkor egy idő után a: hisztizni fog hogy nehéz a játék, b: szó nélkül lelép. Gazsi akkor pedig csődbe megy, az ukrán és orosz befektetői üzletemberkörök (teccikérteni) pedig hetedíziglen bszák meg fszal a fejlesztőket. Miközben amúgy is szopóágon van a CG-szakma úgy en-bloc.

    Ne felejtsük el hogy idén nyáron jön a TESO. Az összes MMO akkorát fog szopni mint állat, borítékolható. Már most be vannak tervezve az akcióik, mert az Elder Scrolls Online-t kb. MINDENKI ki fogja próbálni, és ha nincs benne látványos elkúrás (nincs) akkor sokan maradni is fognak.
  • vajakos21
    #7358
    Ezt a magas a labdát most nem ütöm le :-)
  • Pluskast
    #7357
    La5, La7 én is azzal vittem végig a ruszki fát. Sokszor anyáztam és sokszor untam, de erről szól a játék. Az meg, hogy most már nem tudod másfél hónap alatt kihúzni egy nemzet gépeit.... Nos talán nem is olyan nagy baj.
  • Glo
    #7356
    Barátnőm pont ilyen. Én nyomom nap mint nap kb 1-2 órát, van sokéves szimulátoros múltam, de erősen kapaszkodnom kell, hogy tartsam vele a versenyt ha néha squadban toljuk :D
  • Coral Springs
    #7355
    Te vagy szeretsz balhézni, vagy nem tudsz szöveget értelmezni. Arról van szó kedves Jacek, hogy a Gaijin illetékesei nem igazán tudnak az Sg fórum létezéséről, de még ha tudnának is, leszarnák. Arra van az hivatalos fórum, hogy az emberek ott fejtegessék a tapasztalataikat. Ide hiába írod, max begorombul néhány ember ha már huszadszorra írod le ugyanazt. Meg van értve, mindenki tisztában van a dolgok állásával, és mindenki számára akad valami negatívum (nekem például hogy rendezetlen lett a főmenü). Ám ezt itt elég csak a másik tudtára adni egyszer, fejtegetni nem itt kell. De ha már itt is elkezdesz fejtegetni valamit, akár linkelheted a saját hozzászólásaidat a hivatalos fórumról (csak egy példa), ezzel is hatékonyabbá téve a dolgokat. Senki sem azért szólogatott be neked, mert te itt megosztottad a tapasztalataidat.
  • Conqvistador
    #7354
    Nem teljesen tudok egyetérteni a leírtakkal bocsánat.
    Éspedig azért:
    A magas levelszám semmit nem jelent.
    Lehet fél éve prémmel nyomja napi 12-14órában és ennek ellenére se jó játékos míg a másik játsza 1 hete és őstehetség kilő 10-15gépet harconként viszont nem prémezik. Levelszinthez kötni elég furcsa lenne.
  • Conqvistador
    #7353
    És áruld már el nekem légyszíves, hogy miből vegyen az ember gépet akövetkező szinteken ha pl az átlagtól gyengébben céloz vagy rosszabbul taktikázik vagy csak napi 1órája van a játékra stb...
    Pl az orosz vonalon level 9 töl fölfelé nem látok normális gépet a Mig 9ekig amivel érdemes lenne bemenni nagyobb tierbe.
    A Yer2 valami fos a La5Fn egy túlhypeolt vacak ebből kiindulva a La7se lesz sokkal jobb. És 13as szinten az oé, hogy beviszel egy Yak9T t de a Peska vagy Yer pl halott ötlet. A Tu2 iszonyat drága és 14es szint kell hozzá ott meg T15be dob be.
    Vagyis marad az átlagnak a T1 T3 T5 T7 T9 és a LA kedvelőknek a T11 azt slussz. Lehet más nemzeteknél megéri nem tudom ha egyszer eljutok addig nyilatkozok. Bár az Amerikai ágon több a jobb Bombázó T13 körül. De ha olyan bénán bombáznak mint a többi akkor passz.
  • vass17
    #7352
    Ne keverjük már folyamatosan a két mértékegységet: 500 kg-ról beszéltem, nem lbs-ről. Az ME410 két bombájával simán kiszedtem eddig két rombolót.