38447
  • Glo
    #7551
    Jah, a krím félszigetes mapon jó volt ez a taktika, általában mire elszórtam a 250-eseket lett 5-6-7 tank killem és mire odaért az ellenség vadásza már félúton voltam haza. Most meg 5 bomba jó esetben max 5 tank, ha agyon nem lő a légvédelem. Márpedig agyonlő..

    A 250-es bomba már az életben nem szed ki duble killel 2 tankot.
  • gstup
    #7550
    Az s79-el szerintem a való életben sohasem bombáztak 400-600 méterről...
  • stork13
    #7549
    Német HB-n az S79-el eddig a menet az volt volt, hogy lassú ereszkedésben folyamatos WEP-pel 500-550 körül rá az ellenre. 400-600 méterről kiszórni a bombákat aztán ha nem lőttek ki a megérkező vadászok akkor mehetett egy új kör. :)
    Most 5-ből 3-4x kiszed az AA, már nem lehet eszetlenül csinálni a dolgokat mert kevesebb az xp és a pénz is, valamint könnyebben leesel. Változtatni kell(ett), gondolkodni és taktikázni. Erre vett rá ez a patch és ez jó. Nekem legalábbis. Így legalább átültem vadászba. :D

    Annak meg külön örülök, hogy a pedoplane felkerült T3-ba. Nagyon nem odavaló és játékélmény romboló volt a többi játékosnak.
  • twi452
    #7548
    Reggel 8 óra van hétköznap :D Mennyien nyomják most? :D
  • SovereignXY
    #7547
    Na jó. Én nem tudom mi van de a mai meccsem midn a 10et buktuk. miért? Mert az én csapatamból. CSAK AZ ENYÉBŐL már az elején nem lép be 2-3 ember. Másik 3-4 1szer meghal és kilép aztán 3 perc alatt majdnem 2szeres túlerőben van az ellen.
  • SovereignXY
    #7546
    A BOBÁZÓSOKNAK: T7el kell menni min az hoz annyit mint annó. Peskákkal mentem 610 pénz egy med tank. :)
  • Para1
    #7545
    De mondjuk ha még minig ennyi elvakult ember védi ezt a szart akkor lehet h úgy döntök h csinálok én magam is egy játékot! Az lesz a neve h Mario Forever Nerfelt Változata:)
  • Para1
    #7544
    Akinek meg nem tetszett amit műveltem árkádban annak ott lett volna másik két játék mód nem tiltottam el őket egyiktől sem.:)
  • SovereignXY
    #7543
    Én amondó vagyok igen is jó amit a bombázással csináltak. Így realisztikusabb. Értem ezalatta nehezebben kiszedhető célkokat és a zuhanóbombázásra nem képes hvy bombázókat. De a credit nerf a célpontok esetén már rohadtul nem értek egyet mert 3szor nehezebb lett kiszedni és 3ad annyit ér.
    Egy masszívabb csatában mondjuk 30 földi célra - néhámny pillbox, med és hvy tankok - ha adna 25-30k nettó nyereséget szavam nem lenne. Mert ennyit még mindig nem lenne easy össze szedni főleg most de nem lehetlen így "kis" ügyességeel meg malaccal meglenne a napi betevő :)
  • Para1
    #7542
    Ne haragudj de hányszor futottam össze veled kb saccold meg kérlek?
    És igen ahogy mondod aki tudta h mivel kell menni azok versenyeztek a földikért azért is nevezik ground strike-nak h ki tud gyorsabban többet nem az h tudsz-e bombázni árkádban! Megszeretném hagyni a realisztik élményt a realisztik buziknak ha nem gond!
  • csonttika72
    #7541
    Rendben, árkádozzál. Most egy kicsit felhergelted magad, de gondolom akkor mikor 20-25 vagy több földi célt 5 perc alatt kiszedtél és vége volt a játéknak, akkor mint egy ovis örültél magadnak és nem érdekelt, hogy más esetleg nem erre az élményre vágyott. És hidd el, ilyenek is vannak jópáran. Kivéve ha kiemeltek téged mint gyökkettőt, mert akkor mindenki "fasszopó" és "csirimán" (Kazinczy díj látatlanba oda) volt gondolom.
  • Para1
    #7540
    ui.:ÁRKÁDOZOTT!
  • Para1
    #7539
    Nem a bombázás módját kellett volna megváltoztassák ÁRKÁDBAN!............ Értitek ÁRKÁDBAN!...... hanem a földi egységeket kellett volna széjjel szedjék és kb 2x annyi legyen és persze ha kétszer annyi földi van természetesen ugyanazért a kreditért xp-ért kétszerannyit kellett volna kidobnod, de én köcsög ÁRKÁD játékos mindig a könnyeb utat szeretném választani......és ha így van???????????? Menjenek a büdös kurva annyukba ezek a semmire kellő ruszki fasszopók akik csak a kis csirimánoknak a nyüszkölésüket tudják komolyan venni! Jah és ha nem mondtam volna még én egy köcsög ÁRKÁD játékos vagyok aki nem akar realisztikba meg kibebaszott hb-ban játszani ezért ÁRKÁDOZIK!
  • Coral Springs
    #7538
    vass17 (#7352), SovereignXY (#7360) > Igazad (igazatok) van, én általában amerikai mértékekkel számolok, félreértettük egymást.
    CptYossarian (#7359) > Biztos hogy sokan fognak majd vele játszani, viszont az a játék teljesen más műfaj mint ez. Nem értem hogy jön ide.

    Conqvistador (#7434) > Szerintem nálad a probléma forrása az, hogy idáig irreálisan könnyű volt a játékod, és te beleélted magad az ebből fakadó sikereidbe. Legalábbis számomra irreális az ha egy nehézbombázó zuhanóbombázik, pár méterre a földtől szórja meg az egységeket, és mindezt sértetlenül megússza. Ráadásul sokan úgy állnak hozzá, hogy miután lebombáztak egy tucat (vagy több) egységet, le vannak szarva az ellenséges gépek "nyugodtan ki lehet engem lőni" mert az XP már megvan.

    Azt ami most történt te kibaszásnak érzed elhiszem, de az nagyobb kibaszás volt (a kezdőkkel) amit ti csináltatok. Squadban repülve gyakorlatilag ti nyertetek meg egy csatát néhány perc alatt, esélyt nem adva másnak némi játékhoz. Ezt amúgy nem csak ti csináltátok, a hivatalos fórumon számos panasz volt evégett, a fejlesztők pedig meglépték azt amit. Ez van, én nem gondolom hogy hülyeség.

    Elmondom neked (de nehogy félreérts mert nem kioktatni akarlak), a problémád egycsapásra megoldódna ha változtatnál a hozzáállásodon. Felejtsd el az eddigi játékstílusodat, mert amit eddig a bombázók műveltek arcade vagy sem ilyen nincs. Amit meg a hozzászólásom első felének a végén leírtam, abból következik a lényeg. Én bennem már az elejétől kezdve megvolt az, hogy függetlenül milyen géppel repülök és mi a célom, én nem halhatok meg. Ez többek között gondolkodásra készteti az embert a csőlátás helyett, megtanul taktikázni, jól játszani, tapasztalatot szerezni, és sokkal nagyobb élményforrás mint futószalagon csinálni bármit is.

    Ugyan nem sűrűn bombázok, de a Two Towns -on utólag volt közel 30 kiszedett egységem a PBY -vel, mozgó tankoktól kezdve a hajókig minden volt köztük. Valamivel több mint 3000 méterről dobálóztam, ráadásul sűrű volt a felhőzet ami mögé elbújva gyakorlatilag nem láthatott senki. Nem is akadt vendégem, a lövészeknek nem volt dolguk. Ha ezt a te módszereddel csináltam volna lett volna egy tucat lebombázott egységem, vagy még annyi sem, mert előbb lő le valamelyik ellenséges gép. A hajóflotta fölött úgy repültem, hogy egyszer nem vettek célba. Ennyi !

    Ami köztünk a különbség hogy míg te korábban a könnyebbik utat választottad, addig én a magasba törekedtem, és kitapasztaltam egy-két dolgot az onnan való hatékonysággal kapcsolatban. Kb ennyi a történet, és egyáltalán nem érzem magam pro -nak.

    Ám ezzel azt hiszem most megcáfoltam az "elbaszták a bombázást" című véleményeket, mert nem baszták el, csak realisztikusabb lett. Sok játékos pedig köszöni szépen, elhiheted. Azt viszont aláírom, hogy jobban is értékelhetnék az eddig lelkesen bombázó játékosok munkáját. A negatív kritikák ezzel kapcsolatban teljesen jogosak, de biztos vagyok benne hogy majd javítják. Persze annyira rosszul nem kaptam a példámban említett csatáért, annak ellenére sem hogy a PBY -m ki van maxolva.

    vass17 (#7510) > De összerakják. Van mikor spontán nem számolja vissza a javítási időt, van mikor többször is újrakezdi a repülő elhagyásának a számolását, de egy kis várakozás után megjavul a géped. Valószínűleg hamarosan érkezik majd patch erre is.

    f24sg (#7518) > Amit leírtál azt szóról szóra tapasztaltam a patch előtt is.
  • Slewy
    #7537
    Liontelenség korszak lesz valóban. Most voltam némettel 3200 pont 5 földi célpont 9 kilőtt gép 39 hit 7 critical 1 assist activity 95%.

    22844 kredit prémmel
    25580 xp prémmel

    15229 kredit prém nélkül
    12790 xp prém nélkül

  • Conqvistador
    #7536
    És van neked Do 217esed?
    ha igen mi a vélemény róluk?
  • vass17
    #7535
    Pontosan ez az, azokban a csatákban, ahova kerülök, nálunk nincsenek MC-k. Szinte kizárólag BF109 dominancia, esetleg FW190 és néhány DO-217, szóval valószínűleg tényleg igaz az, hogy 1-5 orosz, felette pedig német :)
  • rrally
    #7534
    A Ju-88nál folyamatosan van bombázó kereszt és bármilyen fokban lehet oldani a bogyót.......(bombázó fanoknak hátha még nem próbáltátok)
  • stork13
    #7533
    8-ból 1 bukta HB-n, Lagg-gal és Yak-7-el.
    Van valami a 6 alatti OP-ben. Bár az Mc 202 Folgore nem rossz az ellennél.
  • Conqvistador
    #7532
    Azt akarjátok mondani ha 7es szintig elvergődök a németekkel akkor könnyebb lesz utána valamellyest?
  • vass17
    #7531
    10-ből kb 1 csatát veszít el a német oldal, nagyon jól néznek ki az üzeneteim, szinte mindegyik victory :D
    Csodálkoztam is, amikor már nem érzem lent veszélyesnek, volt, hogy belekeveredtem fordulóharcba, YAK-1-es nem tudott sehogy lefordulni rólam, sőt egy I-16-ot is tartottam elég sok kanyaron keresztül, ameddig le nem lőttem, érthetetlen, hogy nem tud lefordulni egy 109-ről.
  • Glo
    #7530
    Jah, 6-os alatt orosz uralom, felette német uralom van :)

    Aztán ebből van az, hogy összerántja az összes kis németet, és mehetünk He51-től E3-ig a Yak9T-k ellen :)
  • rrally
    #7529
    Én érzem csak hogy az Angol gépek mintha szarrabul manővereznének,lassabban fordul kereszt irányban(csűrés)..
  • twi452
    #7528
    Beelőztél :D

    Na holnapra még marad 100k exp az oroszokba és még meg tudom venni bagóért az la-5öt akármennyire mondjátok is, hogy egy szar gép :D
    A yak-3at is szeretem ha ez egy picivel jobb nála az már bőven elég nekem. Igaz ma simán fordulgattam yak-3ban egy 109 F-el az picit fura volt, hogy nem bírom lefordulni sőt.. gyorsabb is ugye és már ugyanúgy is fordul :D
    HB-ben azért kemény az élet a németek ellen amikor beköszönnek a BF-ek 6os szinttől. Az alatt nem is nagyon várakoznak csatára csak orosz oldalon, nem csoda :)

    Jó éjszakát :D
  • Glo
    #7527
    Ja, és a repair költséget is elszámolja a végén :D Szal olcsó géppel lehet 2k xp-t csinálni, drágával már nem érdemes annyira :D
  • stork13
    #7526
    köszi! Eddig nem tűnt fel.
  • twi452
    #7525
    Odacsapod a földhöz a pályán, kijavítják de odaírják a statba hogy meghaltál egyszer már.
    Ez a "bug" eddig is megvolt :)
  • Glo
    #7524
    Nem halnak meg, csak ledobják a csata elején a gépüket hasra, bezsebelik a 2000 xp-t, aztán repülnek a javított géppel. Néha szopóág, mert halottnak veszi őket a gép, szal ha már csak ilyen marad akkor "Tem has lost all of its aircraft", ha él, ha nem :)

    Anno A20-assal a Guadalcanalon lestem én is mint a lukinyúl, mert a hordozóra csak hasraszállva lehetett letenni, azt meg Crash-nek vette. Tipegtem haza lelkesen a második körből, mikor kiírta megdöbbenésemre, hogy "Our team has lost all of.." aztán vesztettünk..
  • bgabor
    #7523
    Ne nézz a napba. :D
  • stork13
    #7522
    HB-ban hogyan lehetséges, hogy valaki(k) 2x halnak meg?
    A back up planes csak arcade-ban működik.
  • Glo
    #7521
    Jah, szépen lehetett volna adagolni. Ha csak felemelték volna a gépek árát azzal senkinek nem lett volna baja, mert úgyis kigrindeli hamar. Aztán pár hónap múlva fokozatosan, több lépcsőben levihették volna a rewardokat.

    A hivatalos fórumon is megy ám a sírás rendesen, hát még gondolom az oroszon :) Főleg, hogy a Yak-ok tényleg anyatehenekként fordulnak :)

    Amúgy a Beau-k is bálnák lettek, nem gyorsulnak, nem emelkednek, nem fordulnak. Rosszabbak mint a 410-es. Wehehe >o] Cserébe olcsók mint az állat.
  • Siskafinuccsi86
    #7520
    Vajon miért érzem úgy,hogy a játékosok jelentős részét szépen lassan elveszíti a játék?Véleményem szerint ezzel a Patch-el többet ártottak mint használtak.Túl sokat változtattak egyszerre és ez sokaknál kicsapja a Biztit.Mondjuk engem is irritál,hogy a Yak-ok úgy fordulnak mint 1 Vemhes Kék bálna,de próbálom nem felhúzni magam.Sőt miután 2 nap alatt tudtam lehúzni az új Patch-et ma még játszottam is volna,de az iszonyatos szerver Lagg miatt ez persze lehetetlen.Ha ez így megy szerintem az átlag 30000 játékos jelentősen meg fog csappanni...de hát ők a játék készítői ők tudják mit akarnak,de én tuti nem így csinálnám.
  • f24sg
    #7519
    2 dolog jó az új patchben:

    - repair
    - stealth ammo
  • f24sg
    #7518
    Ez mind OK, tisztában voltam a skillek ide vonatkozó hatásával, de ilyen nálam a patch előtt konkrétan és egyszerűen nem volt.

    Tuti ezeken is buheráltak valamit.
  • twi452
    #7517
    Illetve a napot mint jelenséget :) Az "eltűnteti" a dolgokat ha belenézel ha ilyen eset állt fenn.
  • Kollati
    #7516
    http://forum.warthunder.com/index.php?/topic/21362-kezd%C5%91knek/

    Ajánlom figyelmedbe a pilóta képességeiről szóló részt.
  • f24sg
    #7515
    Nálatok nincsenek érdekes láthatósági jelenségek???!!!!

    Tisztára, mint a Wotban!! Repülök szépen, folyton körülnézve, MINDEN irányba, erre egyszercsak a semmiből ott termed valaki és kill...
    OLYAN is van, hogy dogfight KÖZBEN, bazmeg, eltűnik a francba a gép (se a piros jelölőt, se a gépet nem látom), aztán megint ott van mögöttem.
    EZmiez?
    A pénzről stb. meg az érdekes manőverekről már nem is beszélve, de ezek a protoss arbiterekkel támogatott fighterek nagyon kellenek.

  • Áron22
    #7514
    Nem gépet nerfeltek, nem bevételt, hanem a teljes rendszert írták újra.

    Mindent ugyanúgy csinálok, mint a patch előtt, de akkor 1 óra kellett akkora haladáshoz mondjuk egy repcsi megvételére, amihez most 5 óra kell.

  • Glo
    #7513
    Jah, most olcsóbban lehet megvenni pár gépet, a régi árán. A kis cetlin meg meglesheted mennyivel fog drágulni holnaputántól. Aztán lehet sírni :)
  • robi3
    #7512
    én árkádban orrabuktam leszálláskor beírta lezuhanónak de megszerelték másfél perc alatt és mehettem vele tovább