38447
  • kisokka
    #14474
    Üdv!
    Tegnap elkezdtem játszani eme játékkal és lenne egy kezdő kérdésem.
    Elkezdtem az angolokkal játszani(hasra ütöttem) és a bombázó ágon a második "Blenheim"-el tudok előre is lőni, viszont a harmadik "Beaufort"-al már nem, holott ezt semmi nem indokolná. Ha velem szemben jön egy gép, akkor automatán elkezd rá lőni valaki, de ez kb. halottnak a csók. Gyanakodtam, hogy a Number of experienced gunners miatt lehet ez a gondom, de akkor a "Blenheim"-el miért tudok mégis előrefelé tüzelni?
    Előre is kösz.
  • Coral Springs
    #14473
    Ez valami tutorial akar lenni, vagy gondoltad megmagyarázod a semmit ? Nem egy komolyabb HB eredményem volt amiket itt is megosztottam, ettől függetlenül nekem nem jött be azt ennyi. De semmi probléma, majd megkönnyezem én is azokat a skill -es embereket, nagyon tudnak. lol
  • Amaymon
    #14472
    "am a P63 ilyen jó gép?"

    Szerintem tuningoltak, a dora-hoz közeli gépeken. A sárga tier 11.

    "...én mindig úgy próbálok védekezni a támadókkal szemben"

    Az is működhet. Azért nem kedvelem, mert nem tudom mennyivel jön pontosan, és mikor emelkedek 1km környékén belassulhatok annyira, hogy tisztán befog.

    Bár a belassulást sokszor használják az ellenfelek, mikor fentről éles szögben zuhanok, hogy túlcsússzak rajtuk.
  • bgabor
    #14471
    Ezért szoktam mondani, hogy az Arcade mód sokkal inkább közelebb áll egy FPS játékhoz, mint egy repülőgépszimulátorhoz. A HB az már kezd hasonlítani.
  • Pluskast
    #14470
    No persze. Kis kiruccanás. Nézzük csak az arcade módot. Nem törik a szárnyad, tolhatod a WEP-t mint az állat a motor nem melegszik fel, ha kifogy a lőszered automatikusan újratölt, még egy csecsemő is képes lelőni bármelyik gépet mert elég csak tunkolni és az egeret oda tartani a kis köröcskéhez és még lehetne sorolni. Ok, hogy szereted az arcade stílust de egy kicsikét több skill kell a HB-ban.
  • Coral Springs
    #14469
    A HB nem más, mint egy kiruccanás a fotelpilótáknak a műszerfalnézetből. Azt tolják csak az Erich Hartmann -ok ha nekik bejön, én viszont szeretek moziba járni. Azokhoz az akciókhoz képest amikbe én Arcade szoktam belekeveredni, azokhoz sehol sincs a HB, nekem pedig az tolja az élményt ha húszan jönnek velem szembe. Ha pedig már ez se akkor delete, itt nincs olyan hogy kényszer. Úgy gondolom ha már van többféle játékmód, akkor nem csak az egyiknek kéne kedvezni. De az is lehet hogy velem van a probléma, sőt biztos.
  • twi452
    #14468
    Mentem egy kört a B-17el. Most már tényleg úgy hasítja az eget mint egy nagy bálna amivel nincs is gond szépen finoman lehet vele bombázgatni.
    Nem szakadnak le tőből a szárnyak már ha ránéznek egész jól bírja újra a verést :) Persze ha valami komolyabb 30milis vagy nagyobb jön azt biztos nem szereti, 20 milisből kaptam most sokat és ha az utolsó pillanatban 100 méterrel a kifutó előtt nem lövi szét egy seggfej a hátsó vezérsíkot akkor simán le tudtam volna rakni a gépet biztonságosan. De nem tudtam már felhúzni úgyhogy kényszerleszállás lett belőle.

    És gondolom ennek köszönhetően a 78ezres repair helyett "csak" 50810 pénzbe kerül a javítása. Úgyhogy nem tört 100%-ra a cucc.

    A lövészek olyanok mint régen, ha olyanjuk van eltalálják a gépeket de nem lehet azt mondani, hogy pengék lettek (tudom azon állítottak, hogy ha én lövök akkor nem szór összevissza - biztos így is van nem olyan látványos h észrevettem volna)
  • ikarus44
    #14467
    én mindig úgy próbálok védekezni a támadókkal szemben, hogy felhúzom a gépet aztán a kormánylapáttal manőverezve megpróbálom elérni hogy túlrepüljenek rajtam, ha ez még kevés akkor pedig csúsztatok.
    (am a P63 ilyen jó gép?)
  • Amaymon
    #14466
    Hmmm:

  • Amaymon
    #14465
    Ez lesz az:

  • Amaymon
    #14464
    Várjunk itt valami nem stimmel rossz linket tett be LOL
  • Amaymon
    #14463
    Ezt nézzétek meg, hogyan vadász le majdnem a CSAF P63. Az elején kerültem a frontális összezördülést, nem akartam pazarolni a 30mm-t, egyébként is azt elég coinflipnek tartom, mert nagy a véletlen sérülésveszély. Ezért mögé akartam kerülni lefárasztani és pár sorozattal legyakni, eddig free kill volt az ilyen :)

    Videón pillanatok alatt én lettem az egér:



    Nem lett sajnos a legjobb a konvertálás, de a lényeg látszik, pl. ~50mp-nél elveszti az irányt és nagyon bele korrigál mégis pillanatok alatt utolér energiaveszteség nélkül. Végig ami a repben nem látszik 1km-500m közt szambázik a farkamban. Még akkor is utolér, amikor a földközelbe érek és majd negatív G-vel behúzom magam alá. Egy társam észrevette, hogy 5-6km-ről zuhanunk lefele és megmentett. A gépem 75%-a már piros volt a sok találattól, ami szintén nem észrevehető.
  • vass17
    #14462
    Ezekkel a 109-ekkel csak az a baj (legalábbis nekem), hogy ugyan emelkedik rendesen, mire meglátom az ellenfeleket, már gyakran 6000 méteren van, de amikor lejönnék sokkal jobban kell vele vigyázni, mint az FW-kel, mert könnyen el lehet hagyni a szárnyat útközben :)
    A TA-152 ilyen szempontból etalon, egy MIG-9 menekülésre kényszerített, szóval kénytelen voltam kipróbálni mit bír, 970-ig tudtam felgyorsulni, mindenféle remegés és rázkódás nélkül, mégcsak nem is figyelmeztetett, hogy túlterhelném és tökéletesen irányítható is maradt. Amúgy húztam már neki 800 körül olyan manővert, amit ott nem sok gép tűrne el. Persze az MM sajnos elég kegyetlen vele és az esetek 80%-ban jetek ellen kellene harcolni..
  • CptYossarian
    #14461
    Jó az a G2 pedig, felkavarsz vele 6-7k magasra aztán zuhé le az áldozatra. Tegnap 190/A5-el mentem pár kört HB-n, egyből unalmas volt a La5, nagyon más feeling.
  • CptYossarian
    #14460
    Hogy árkádban mit okoz a bomberhad, engem vajmi kevéssé alterál. Van egy germán welli-m, örülök neki hogy nem syakad félbe egy géppuskalövéstől mint az 1.31 megjelenésekor. Azért örülök neki mert az is egy pénzkereső gépem, és nem mindegy hogy óránként 50 vagy 500ezer liont tudok vele kiforgatni prém nélkül. Árkádmapeket fel kellene húzni 2x-esre, kevesebb lenne a dráma, Gaijin is belátja előbb-utóbb.

    Amúgy nem baj hogy ennyire tré az árkád, egyre többen vesznek erőt magukon és a kezdeti szopások ellenére inkább játszanak HB-t, ergo kevesebbet kell várni. Tegnap Spit Mk.Vb-vel lecsaltam, kijátszottam és kilőttem egy Dorát, ami kb. egyenrangú élmény azzal mint amikor 8-10 gépet lemészárlok árkádban, sőt, annyit is fizet.
  • wargar
    #14459
    Sziasztok! Megvettem az első Me-410-esemet,de nem vagyok elragadtatva az irányíthatóságától HB-n. Nyugtassatok meg,hogy a többi jobban fordul.
    Illetve single missionban kipróbáltam a G-2trop messert. Az sem tett rám jó benyomást.
  • stork13
    #14458
    Sajnos azt, hogy a bomber lövészek táposabbak lettek nem sikerült kipróbálni. 4 meccsen is az első sorozat vitte a lövészt először. Nem csak nekem...
    Valamit sikerült jól belőniük Gaijin-éknak.
  • bgabor
    #14457
    Hát ha annyira nem is jól irányítható, mindenesetre aki a fegyverei elé kerül, annak hamar problémái lesznek, főleg a tier6-os verziónak. :D
  • Coral Springs
    #14456
    Aki esetleg nem értené miről firkálok. Azt ez még egy enyhe felhozatal, nem egy túl profi brigáddal. Ha egyszer kétszer lenne ilyen még azt mondom oké, de ez nonstop így van, a köcsög match maker erre van programozva. Ha én állok a fasz jó oldalán akkor is húzom a számat, megbaszhatom a nyerést ha alig lövök gépet. Egy 15-20 perces csata oké, de eléggé lealacsonyodott hurkalé szintre most az Arcade.

  • Coral Springs
    #14455
    Igen, szerintem is kell ám tolni a kibaszott bombázókat. A kedvencem a bomber vs fighter csaták Arcade -ban, amikor invázióban zuhanóbombázik a sok buzi. Imádom amikor 6-7 perc alatt szanaszét kúrják a picsámat. Most ez 5 perc lesz megint mint az 1.29 előtt, végül is nem probléma. Azt ezek nyivákolnak, még is mire ? A lövészek meg idáig is pillanatok alatt lekaptak, ha nem voltál elég óvatos. De majd még kíváncsi leszek mit változtattak a domination műsoron, mert oda csak egy változtatás kell, hogy az 1.31 -el beiktatott kúrva nagy ötletüket kiiktassák a francba.
  • jocking
    #14454
    Változott a véleményem: hagytam a fenébe a typhoon-t az angoloknál, vettem inkább helyette beaufightert. Nem bántam meg, nem gondoltam volna, hogy egy ilyen ormótlan gép ilyen jól irányítható. :D
  • Amaymon
    #14453
    Mintha javítottak volna pár fighteren. Hirtelen ami feltűnt: p63, typhoon, la7b20 gyorsabbnak érződik a 109-hez viszonyítva.
  • vajakos21
    #14452
    Mondjuk ez nem sokat segít rajtuk. Német japó sokkal jobban megy...nekem.Persze az MM is kever. Mi oldalunkon 8 attacker-bomber 2 vadász. másik oldal csak vadász. Ruszkikkal voltam. Jó sok esélyünk volt..
  • Amaymon
    #14451
    Sejtem mi lehet, a szövetségesek megint mehetnek együtt.
  • vajakos21
    #14450
    Hogy lehet az hoyg néhány jáékosnak nem tudom megnézni a statját?. Azt írja hogy nem találja...miközben repül...
  • levy668
    #14449
    Na azt én sem tudom, német oldalon lehet gyorsan HB-be jutni......eddig.
  • Amaymon
    #14448
    Mi történt, hogy olyan sokan várnak US és RU oldalon?
  • vajakos21
    #14447
    Ki49...hatalmas géppuskái vannak...hátul :)
  • levy668
    #14446
    Jah mókás az MM időnként, ha nincs földi egység, akkor érdemes a landing craft-okat támadni... azt egy laza géppuska sorozat is kinyírja.
  • vajakos21
    #14445
    Peleliu. Első csatám ezen a mapon. Még jó hogy az elején semmi infó hogy mit kell csinálni. Viszem az 50 kg-s bombákat (japó) erre destroyer, battleship...
  • CptYossarian
    #14444
    biztos a meleg teszi de olyat feedeltem ma hogy ihaj.. :( volt kb. 4 légigyőzelmem és 12 lossom...
  • ikarus44
    #14443
    már persze ha nem lőnek le az elején... mint engem általában.
  • levy668
    #14442
    Pedig a HB sokkal jobban hat a vérnyomásra, AB-n sok a kis killlopó ,troll pö***cs.

    Hidd el egy ideig én is csak árkádoztam, mostanában csak HB-om

    Jobban jön a pénz és az xp is...
  • RiCSi1234
    #14441
    Kétszer egymás után úgy vesztettem el az 5 gépet, hogy a legelső hitre vagy a pilótát, vagy a szárnyat.. Asszem megint felejtős lesz.. Akkorát basztam ököllel a klaviatúrába.. (Arcade). HB- meg nem érdekel. :) Egy nagy VICC az egész már..
  • levy668
    #14440
    csak azt is vedd figyelembe, hogy eddig a kis kaliber is kettéfűrészelte a gépedet seperc alatt...ezt javulásnak hívom, majd balance-olják még remélem.
  • twi452
    #14439
    kis kaliber ellen lehet h működnek már de ahol már ágyúkkal jönnek ott ugyanaz a helyzet, 2-3 lövés egy nagy bálna
  • levy668
    #14438
    A bombáknál, még mindig jól kell célozni a tankokra, de a bombázókat megerősítették, már újra játszhatóak....bombázók, alacsony támadó gépek újra az élvezhető kategóriában vannak.


    A rakétákat még nem próbáltam, de joy-al néhány gépen esélytelen eltalálni bármit is.
  • ikarus44
    #14437
    gondolom. (legalábbis remélem)
  • vajakos21
    #14436
    Gondolom bomba is jobban sebez ha gyengítettek a tankokon
  • vajakos21
    #14435
    •Strengthened frameworks and load-carrying elements for multi-engined aircraft;
    •Adjusted damage processing for tail elements of multi-engined aircraft;
    •Player-controlled turret gunners shoot more precise;
    •Reduced durability of internal modules of ground units (heavy, medium and light tanks and tank-based AA units). Anti-tank aircraft cannons now inflict more damage to ground forces.
    •15% increased impulse(speed) for missiles RS-132, RS-82, HVAR, RP3;
    •20% increased shooting accuracy of missiles;
    •Missiles warhead power tuned to these performance figures (relatively for all rockets depending on caliber):

    Heavy missiles, caliber 127-132mm (RS-132,HVAR, RP3 ):



    Tanks of all types can be destroyed on direct hit

    Heavy tanks and heavy SP guns can be destroyed in the distance of 1,5m from the explosion

    Medium tanks and medium SP guns can be destroyed in the distance of 2-3m from the explosion

    Light tanks and light SP guns can be destroyed in the distance up to 4m from the explosion

    Unarmored targets and artillery can be destroyed by fragments in the distance up to 25m.



    Medium missiles (for example, RS-82)



    Tanks of all types can be destroyed on direct hit only.

    Unarmored targets and artillery can be destroyed by fragments in the distance up to 12m.


    •Improved accuracy of turret machine guns when controlled by player: reduced additional technical scattering when shooting long bursts.


    Changes in missions:
    •[Domination]
    All Domination missions are now less dependable on ground units. Wiping of ground targets in the beginning of a round won't lead to quick victory.
    Mozdok. Respawn points are changed to make this map spacious.


    •[Ground Strike]
    Khalkin-Gol and Stalingrad: ground forces positions changed.