38447
  • Her Laca
    #14274
    Ha még csak azt kellett volna:)
  • Glo
    #14273
    Jah, ez az új DM elég fasza, múltkor F4U-val (a 12,7mm-es) rálőttem egy I153-ra, aztán elpárolgott. Biztos a gyújtó bement az üa tartályba :)
  • Amaymon
    #14272
    Már így is sokat kell vele gépészkedni a meszához képest :)
  • Amaymon
    #14271
    Nekem ilyen lett a mai nap prém HB vége:



    Minden GER-t 109-el mentem tegnap este óta. Elég durva 109-en a 30mm, addiktív. Taccs és szétspriccel bármi az új DM-el.

    RU-t csak a duplázás miatt csináltam, mikor láttam, hogy sokan vannak a queue-ban.

    Olyan átlagos 600-700k körül hozott.
  • Glo
    #14270
    A WEP az a War Emergency Power rövidítése. Ahogy nézem nem csak vészhelyzetben használjátok, naná h lesül a motor hosszú távon :)

    A La5-el meg annyit kellene gépészkedni, hogy ihajj, bele se ülnél ha szimulátorozni kéne vele. Kezdjük azzal, hogy a levegő-benya keveréket kézzel kellett állítani a magasság függvényében :D
  • Amaymon
    #14269
    Én is csak azt ismerem, amit bgabor ír, nem tudok róla, hogy lenne hűtőrács HB-n.

    Roppant kínos volt sicily-n, mikor berongyoltuk 3-an az angol airfield-re, és pont akkor robbant le a motor. Szerencsére megúsztam, de nem tudtam fordulózni a spitekkel, mert az csak turbó és flaps ki-be kapcsolgatással megy.
  • CptYossarian
    #14268
    Pláne ha 240+240%-ot (La-5) vagy 250+250%-ot (Dora) ad, az már nagyon fincsi. Tegnap és ma összesen félmilliót kalimpáltam össze HB-ben La-5-el, és elég nehezen veszem rá magam hogy másba üljek át. Egy-két fun kör a Zero-kkal árkádban, de nem vonz pl. Beau-ba ülni és árkádozni vele.

    Túl sok HB-s tapasztalatom nincs, sokszor annyira megaláznak hogy a hajam tépem, de igyekszem mindig elgondolkodni hogy mit csináltam rosszul. Le kell szokni a sprézésről nagyon, csak közelről ereszteni rövid "áthúzós" sorozatokat mert igen hamar kifogy a lőszer. Amúgy 18-20 fokon konstans lehet vele emelkedni WEP-pel, nem barcog meg tőle a motorja (ufómotor maradt).
  • Glo
    #14267
    A 90% az az árkád, a 310% az a HB-ban kapott rewardod. Menj egy HB-t, akkor meglátod mennyivel többet kapsz egy-egy gépért :)
  • Glo
    #14266
    IAS: Indicated air speed (amit a műszer mutat)
    TAS: True air speed (ami a valóságos sebességed)
    ROC: Rate of climb (emelkedési sebesség, általában m/sec értékkel)
  • robi3
    #14265
    sok dolgom nem volt beaufighterekkel, de mikor az f-4-es messzával nem tudom lerázni se fordulásba se végsebességre se gyorsulásra és emellett erős a fegyverzete tehát ha nem kapok támogatást akkor a messzernek meszeltek illetve nagyon jól bírja a lövéseket is, úgyhogy szerintem is bevadították.
  • ikarus44
    #14264
    a(z) (eggyik) legnagyobb viccnek tartom az IL 2-est: a valóságban kísérővadászokra volt szüksége annyira tehetetlen volt az ellenséges vadászokkal szemben, itt meg sorra szednek le vele mindenkit.

    a másik: a beaufightert most eléggé bevadították a fejlesztők nem?
  • bgabor
    #14263
    100%-alá veszed a gázt.
  • robi3
    #14262
    Én is tapasztaltam de mivel nemrég kezdtem a HB-t megkérdezném hogy erre van valami megoldás, tehát valami gombot kell nyomni és akkor mittudomén vagy kisebb fordulaton pörgetni a motort vagy lehetőség szerint leszállni pihenni, illetve mivel jár ez a dolog tehát fölhevül és akkor mi lesz?
  • ikarus44
    #14261
    nos ha engem hibáztatna valaki a játékban való eredménytelenségéért, pedig én is elmagyaráztam neki mindent, akkor hozzá is vágnám hogy akkor szimplán csak ő a béna, és az hogy ezt másra keni, is ezt bizonyítja.
    én is már sokszor fordultam ide segítségért, és már többször is írtam hogy én sem vagyok valami jó. de ezt nem kenem rá senkire. lehet hogy én is béna vagyok, de folyamatosan igyekszem fejleszteni maga, és lehet hogy csak akkor leszek jó játékos amikor már FW-om lesz. de ezt én értem el. valaki gyorsabban fejlődik, valaki lassabban. ennyi.
  • Coral Springs
    #14260
    Szerintem mondatok kiragadása helyett, próbáld meg egyben értelmezi a hozzászólást. Nincsen benne semmi bicskanyitogató, egyszerűen leírtam a lényeget. Nem kötelező egyet érteni. Másrészt pont tegnap kezdett bele egy ismerősöm a játékba, nagyjából mindent elmagyaráztam neki ami úgy nagyjából fontos, linkeltem neki tutorial -okat, ettől függetlenül én úgy gondolom hogy a játék legnagyobb része főleg tapasztalatokon alapul. Két óra múltán mérgesen hagyta abba hogy neki ez nem megy, és persze én voltam a hibás, mert nem mondtam neki taktikai instrukciókat. Harmadrészt itt van néhány ember a fórumon, akik ugyan ezt várják el a többi fórumtagtól, vagy éppen a játékot okolják a saját sikertelenségeikért. És itt nem olyan dolgokról van szó, hogy melyik bomba mire való, melyik lőszer mire való, stb. Hanem olyan taktikákról, amit valaki esetleg már reflex szerűen csinál adott géptől függően, és hiába is magyarázna el néhány dolgot valamilyen formában, ha a másik türelmetlen önmagához, ahhoz hogy tapasztaljon. Egy eléggé népszerű dolog, a ram. Erről is nem egyszer írtam már itt a fórumon, hogyan lehet kivédeni, meg hát ugye ehhez alapvetően egynél több ember kell. Ettől függetlenül a mai napig jön egy-egy ember nyivákolni, hogy hát őt folyton le ram -olják. Akkor mit is érnek itt az instrukciók, ha valaki nem tud játszani, nem találja fel magát ? Semmit. A mondásaid egy másik közegből pedig nonszensz, jó hogy nem azt írtad hogy műtrágyagyárban dolgozol, ahol egy újonc esetleges hibájából adódóan, emberéletek mehetnek a levesbe. Ám én meg az ami nem megy, azt nem kell erőltetni című mondást ajánlanám figyelmedbe.
  • bgabor
    #14259
    Tényleg jó proginak tűnik, de csak nekem okoz nehézséget ezeknek a grafikonoknak az értelmezése? Mi az a TAS meg a ROC?
  • bgabor
    #14258
    Mert vannak emberek, akik elég bölcsek hozzá, hogy ismerjék a saját korlátaikat, és kérdezzenek, míg az ostoba emberek egyik jellegzetessége, hogy határtalan önbizalmuk van, sosincsenek kételyeik. De ugyan ki foglalkozik velük?

    Semmi gond nincs a kérdezéssel.
  • Amaymon
    #14257
    Újabban a 109-es olaja túlhevül. Eddig sose jött elő HB-n, ma többször is.
  • f24sg
    #14256
    nem szeretek nyíltan veszekedni fórumon de már megint egy újabb bicskanyitogató hsz:
    " Úgy gondolom hogy az ember egy bizonyos idő után, akarva-akaratlanul is ráérez arra hogy mit csinál jól, és mi az amin változtatni kell. Én speciel sose érdeklődtem, sose kérdezősködtem itt a fórumon arról, hogyan is kéne támadnom, hogyan is találjam fel magam a játékban. Egyszerűen minden jött magától, egy percet nem szántam tutorial -okra."

    Fasza vagy.
    Én meg laborban dolgozom, ahol 2 mondás van:
    "Ne tippelj, kérdezz!" és
    "Aki sokat kérdez, azt hülyének nézik...aki meg nem kérdez, az hülye is marad"

    Szóval bocs, de - képletesen szólva - kicsit szállj le néha földre...
  • Tufa
    #14255
    Sziasztok.
    Amikor a repülők adait nézem, van egy olyan hogy reward. mitől függ (pl 90 / 310% ) hogy melyiket számolja
  • Coral Springs
    #14254
    A veszteség mentes befejezéshez ám nem "csak" az kell, hogy kerülöd a tömeget. Sőt nagyon sokszor a győzelemért be kell vállalni kockázatokat is, bizonyos taktikákat alkalmazva. Az még kevés hogy te csak az elvánszorgó gépekre mész, lévén hogy az Arcade -ban rengeteg a változó körülmény. Amit tudok ajánlani, hogy egy ellenséges gépre maximum 10-15 másodpercet szánj, amennyiben az iránya, a magassága, és a további ellenséges vadászok mozgása nem megfelelő a hosszabb küzdelemhez. Én már nagyon sokszor hagytam a francba egy-egy támadást, van hogy fel kell húzni a nyúlcipőt ha nem akarsz préda lenni. Úgy gondolom hogy az ember egy bizonyos idő után, akarva-akaratlanul is ráérez arra hogy mit csinál jól, és mi az amin változtatnia kell. Én speciel sose érdeklődtem, sose kérdezősködtem itt a fórumon arról, hogyan is kéne támadnom, hogyan is találjam fel magamat a játékban. Egyszerűen minden jött magától, egy percet nem szántam tutorial -okra. Ezzel pedig nem hiszem hogy egyedül lennék, itt a fórumon is látok számos perfekt pilótát, akik játékmódtól függetlenül osztják meg a jobbnál jobb eredményeiket. Részemről pedig nem vagyok én itt senki, egyből letörik a bajszom amikor nagy ritkán 20 kill -el vezeti ferike a leaderboard -ot, vagy éppen HB -n teljesíti valaki az Arcade átlagot, ennyi.
  • f24sg
    #14253
    Köszönöm! Én asz'ittem, 250km/h fele már túl kicsi a sebesség, de akkor próbát fogok tenni. Persze tudom, hogy gépenként eltérőek az értékek - ehhez kapcsolódva Amaymon-nak pedig köszönöm a linket!

    A célpont prioritásom meg eddig olyan volt, hogy próbáltam azt elkapni, aki magasan van, DE még épp alattam. Csak ugye a szar climbing miatt milliószor van az, amit írsz, hogy 1-2 km-rel a fejem fölött megjelennek a 109-ek, fw-k. Ilyenkor én is húzok le, vagy próbálok folyton alattuk maradva forogni.

    --> értelemszerűen, ha messzerrel vagyok, szinte SOHA, de soha nem látok felettem megjelenő pontot HB-n, muhahaha...



  • Glo
    #14252
    Ez az a progi amire én is hivatkoztam, kösz :)
  • Glo
    #14251
    Hali!

    A titok nyitja a élpont prioritás kiválasztása. Elmesélem a saját példámat, hogy én hogy csinálom, aztán döltsd el hogy jó-e vagy sem, nekem mindegy :)

    Szóval, az alapvető kérdés, hogy mindig legyen magassági fölényed. A magasság határozza meg a túlélést. "Stay high stay alive" elvet kell követni. A hajamat szoktam tépni, mikor emelkedik szépen a banda, bejön az első gép amit meglátnak alacsonyan, aztán 80% már borít is rá. Ennek az a hátránya, hogy a többie azért nem látod, mert emelkedik és magasabban fog bejönni. Szóval én mindig a legmagasabban levő gépet szoktam támadni, sőt, ki is szoktam várni kissé visszafordulva, hogy a többiek harcba keveredjenek és lecsalják az esetleg magasabban levő gépeket is. Lentről tuti nem fognak rád emelkedni, fentről viszont lelőnek mint a huzat. Szóval lehet alattad 6-8 gép is, tök mindegy, a lényeg h fentről lefelé haladj. Ha a célpont elmenekül, azaz leborít és erősen veszti a magasságot akkor nem érdemes utána menni, mert nagy valószínűséggel behúz a többiek alá, ahol Te át is kerültél a szerszám rossz oldalára. Ki kell emelni és az aktuálisan legmagasabb célpontot támadni.

    A 2. kérdésedre a válasz: Olyan 240/260 körül van a gépek aktuálisan legjobb emelkedési sebessége, a szög persze számít, de nem minden gép bírja a 20 fokos emelést. Múltkor a Puma vs 303(?) kláncsatában is 300-as emelőmagasságot állapítottak meg az E3-as meszára, de az is 240-nél emel legjobban. Ha rákeresel a google-ben az "il2 compare" progira akkor abban megnézheted, hogy milyen sebességnél emelnek legjobban a gépek. Persze ez függ a magasságtól is, mert 3000 méteren a 240 TAS az már csak 210 IAS szokott lenni. Szóval a 300-al laposabban emelkedsz és gyorsabban érsz a többiekhez. Csak alacsonyabban. És onnan nehéz jó szitut kihozni.
  • Amaymon
    #14250
    Remélem még él a letöltési link:

    Chartok
  • Coral Springs
    #14249
    A szokásos. Bell P-39 Airacobra és F2A-3 Buffalo amit használok. Utóbbit HB -ra is.
  • Amaymon
    #14248
    Egyébként ez a vision megér egy misét. Majdnem fullos az egyik messzeren és nem mindig látok mindenkit, csak mikor oda érek. Vagy valahonnan beesik.
  • vajakos21
    #14247
    az hogy rádvetik magukat mással is elöfordul.harc hevében észre se veszed hogy pár kilométer elrepkedtél.a menekülö meg igyekszik saját csapat felé huzni téged.ha jò csapatba került/ vagy klánba van segitenek is neki.továbbá attòl hogy eggyet látsz lehetnek ott többen is csak nincsenek spottolva.
  • f24sg
    #14246
    aha. És itt van olyan kereső opció a fórummotorban, hogy EGY adott tag összes hsz-ét listázza?
    (már sokszor nagyon kellett volna. (a php?suser= nem működik (ri/os))
  • Amaymon
    #14245
    Glo belinkelt a múltkor ide egy táblázatot, ami mutatta, milyen karakterisztikája van egy gépnek, kérdés a WT-re mennyire igaz.
  • Amaymon
    #14244
    Mostanában mintha 1-2 HB meccs sokkal szervezettebb lenne a klánok óta.
  • ikarus44
    #14243
    én ez ellen a lecsapásos módszerrel igyekszem védekezni, bár nekem sem jön össze szinte soha.
  • Susarc
    #14242
    semmit engem is folyamatosan 3-4 en találnak meg....nekem ilyen 0 halálos meccsek nincsenek is nagyon max HB ban,de ott se mindig....pedig én sem zerger módjára harcolok még Arcadeban sem! csak tudod hiába választassz ki a nyájtól elcsatangolt gépet miután lelőtted TE leszel az elcsatangolt bírka!:D és jönnek rád a farkasok:P
  • f24sg
    #14241
    Fasza!
    a kettős-kereszteket csak a kérdés-számozásra írtam, nem volt cél az 1 és 2 hsz idézése.
  • f24sg
    #14240
    (továbbra is HB)

    Újabban folyton az van, hogy miután "közelharcba" kezdek egy ellens. fighterrel, néhány perc múlva mindenki, de MINDENKI rám veti magát, és kb. még a hullámat is lövi.
    Rohadtul elkeserítő, mert ez mindig úgy történik, hogy nem egyedül, előrekószálva kezdek el harcolni, hanem szépen kipécézve egy magányos gépet, és kilométerekre senki más nincs. Haverok persze sehol, nyomkodom a "T+4"-et. Elegem van az egészből.
    Mit csinálok szarul #1??

    Másik:
    valami szimulátor-őrült elmondhatná, hogy is kell leghatékonyabban emelkedni?? - én azt hittem az a megoldás, hogy kb.300-as tempó körül (+- 10-20 km/h) elkezdem emelni a gép orrát addig, amíg a speed meter kb. áll, de a altimeter a legjobban "pörög" (persze most a számokról beszélek digit kijelzőn, de ez mindegy). Ennek ellenére azt veszem észre, hogy sokszor ua. géppel mások SOKKAL magasabban vannak, kb. egyidejű felszállás után.
    Mit csinálok szarul #2??

    Brühühhü, stb.!
  • ikarus44
    #14239
    köszönöm!
  • Amaymon
    #14238
    Jah megválaszolák előttem. 4 gép elég rika HB-n, ne vedd alapnak. És attól is függ, hogy van prém nap vagy nincs sincs. Több, mint 6 hónapig tartott a GER-t 18 fölé vinni és a RU-t majdnem addig. RU-t még only arcade-ban vittem a régi érában, az példának rossz. A GER-t 109E-ig vittem arcadeban. Utána csak HB. A válasz, laza kényelmes tempóban hétvégén megfűszerezve 1-2 nap prémmel, kinek mennyi ideje van nekem olyan 5 hónapba került. Bár a végén már a JAP-ot is húztam. Hétközben nem sokat játszom. néhány pár meccs.
  • ikarus44
    #14237
    pl: egy F4U-1d XP barját menyi idő alatt lehet kitölteni?
  • Susarc
    #14236
    szinttől is függ ,de számolj 8-12000 xp/ körrel...a gépek xp csíkját meg úgyis látod
  • ikarus44
    #14235
    kb. mennyi idő amíg egy fightert kimaxolsz? (napi 5-6 csata mellet? úgy ált. 3-4 lelőtt gép mellett arcadeban?)