38447
  • Amaymon
    #22243
    "hogy levesz a proci teljesítményéből, és az fps értéke, a cucc felbontása sem olyan, mint a "real thing"-nek."

    Azért javasolják a PS3eye-t, mert annak a felbontása és az FPS-e is remek. Procit én nem veszem észre, hogy megenné. Ha lekapom a vsync-et ugyanúgy 200 körüli FPS-el rommá hajtaná a graf kártyám.
  • Her Laca
    #22242
    Én ezt használom most.

  • Her Laca
    #22241
    Én annó csináltam ilyeneket egy két srácnak. Elemes,nincs kábel,de ha fülese van valakinek akkor szvsz a kábel se zavaró.

  • f24sg
    #22240
    viszont van olyan webkamera, amiben meg alapban van IR led.
    Csak nem tudom, mennyire kapható/drága-e.

    Bár nekem még mindig az a bajom a házi megoldásokkal (volt ledes sapim), hogy levesz a proci teljesítményéből, és az fps értéke, a cucc felbontása sem olyan, mint a "real thing"-nek.

    Én most mouse joyozom RB-n, és jobban megy, mint rendes joy + hat switch-el. Tudom röhej, de ez van. Ugye a joy konfig még mindig nem kiforrott, + egérrel könnyű nagyon a nézegetés.
  • twi452
    #22239
    annyiból jó ez a visszaverős, hogy gyakorlatilag nincs tömege, nincsenek kábelek meg semmi zavaró cucc :)
    barkácsolást viszont nem úszod meg mert akkor szemből kell belevilágítanod az "arcodba" infrával, hogy látszódjon :)

    a gyáriba be van építve :)
  • Amaymon
    #22238
    "Jobb fegyver,motor stb az már felborítja az egyensúlyt,hisz aki pénzt áldoz rá előnybe kerül."

    Az csak ingame pénzbe kerül, amit a gépek lelövésért kapsz. Nem mint a RoF-ban, ahol valódi $$$ a legapróbb bizbasz iránytű is. Ha valaki türelmetlen megveheti, de nincs értelme annyira gyorsan tetszés szerint felszerelhető egy gép olyan állapotúra amire kell.

    Event módban pedig tényleg csak azok játszanak RB-n, akik a játék élvezetért mennek. Van néhány eltévelyedett. :)

    Igazad van ez sosem lesz vérszim, de pont az a jó benne.
  • bardocz
    #22237
    Értem, okos ki cucc. Azt néztem, hogy annyira nem horror az ára a cuccnak amúgy, szimulátoros viszonylatban. Az autós cuccokhoz hasonlítom, mert azt ismerem nagyjából. Van pedál, ami többe kerül.
  • Her Laca
    #22236
    Ja ez az

  • twi452
    #22235
    ha meg tudod lőni infra fénnyel akkor azt visszaveri és így látja a TrackIR
  • Her Laca
    #22234
    Csúfos halálom után kissé idegesen:)

  • Her Laca
    #22233
    Egy véleményt hozzátennék én ehhez a kialakult vitához.
    Soha nem lehet véleményem szerint klasszikus ,ahogy mondjátok " vér szimet" csinálni egy fizetős programból,mert akik azt szeretik ,ott nem a gépeik fejlesztése a lényeg nekik. Van egy adott technika,és ennyi.Ki a jobb az adott feltételek mellett.Jobb fegyver,motor stb az már felborítja az egyensúlyt,hisz aki pénzt áldoz rá előnybe kerül.Ez feloldhatatlan ellentét így szerintem. Persze lehetne plusz pénzt kérni a különböző időszakokért,amiket egy teljes kiegészítőként árulnak,de max ennyi férhetne bele.
  • bardocz
    #22232
    Nézegetem a trackir oldalát, és van vmi 3 pontos dolog 10$-ért, sapkára lehet rárakni, ez. Ez ha kap fényt előröl, akkor úgy fog fényleni, hogy webkamera érzékelje?
  • Amaymon
    #22231
    Nem tudom, de egy wwii játékba nem illik bele. Elvennék az igazi skill-t belőle. Inkább az OVR irányába mennek, nem a target kamera felé, mert abban a jövő.

    Egy fejkövető pár ezer ft-ból összerakható. A TIR5-ös 3 pontos fej klip nem pénz, külön is meg lehet venni az alapfelszereléstől, ha valaki nem szeret barkácsolni. Web kamerája már mindenkinek van. A facetracknoir IR-et támogató része pedig teljesen kompatibilitási problémáktól mentes.
  • Her Laca
    #22230
    A Clodban nincs ilyen . Szép is lenne :) Most vagy szimezünk,vagy bohóckodunk?:)
  • bgabor
    #22229
    Mint a sok belinkelt videóból látható, még a legkomolyabb vérszimulátorokban is van target camera. Gaijinék rossz téren próbálják erőltetni a realizmust, kizárva ezzel minden fejkövető nélkülki embert az FRB-ből.
  • f24sg
    #22228
    Me410 B6/R3-al nyomulok most FRB-n.
    Nagyon hálás, mert
    - a 20 és 30mm gunok szaggatják, aki elém kerül;
    - a toronyból kézzel is jól ölhető az ellen, (13mm-essel)
    - van rendes cockpit view, szóval nem akkora cheat, mint a kétmotorosok nagyobb része.

  • Amaymon
    #22227
    Jut eszembe RB-sek, a config.blk-ban az enemiesquality="low"-t átállítottam "high"-ra, ahogy a WT fórumon írják. Utána read only-ra kell tenni a file-t, mert a launcher vissza billenti low-ra.

    Lehet csak pszichológia, de mintha jobban látnék közelre. A távoli spotolással sosem volt gond.
  • Amaymon
    #22226
    Omg, WT-ben eddig nem rammoltak le RB-n az ai-n kívül. :D
  • Amaymon
    #22225
    Nah ennyi volt egy menet 17 perc és egy germán trófea LA7-el :)
    Kicsit erős lett az LA szerintem, ha nem offguardban kap el a 109 vagy FW nincs esélye szinte.
  • bardocz
    #22224
    Hihetetlen, hogy a beépített chat gombokat senki sem képes használni. Kb 40 perc ment el a semmire, ötletem nem volt hol az utolsó gép, amikor mi még hárman voltunk, plusz egy ai. Semmi cover me, follow me, hogy tudjuk hol van. Inkább kiugrottam a gépből, minthogy még 10 percet keringjek a semmiért.
  • Her Laca
    #22223
    Vér istvánok mindenhol vannak:( Lőnek azok mindenre ,nem ismernek se istent se embert:)
  • BaleniX
    #22222
    Értem, köszi! De Pl a Beautifighter X-nél eleinte nagyon lassú volt a szárnybillegés, most meg sokkal gyorsabb
  • f24sg
    #22221
    pedig ez a jövő, valami mega-game, ahol a sokféle opciót a SOK és sokféle ember tölti fel.
    A többi opció elsorvad, mert
    a.) elvész a sok arcade közt
    b.) túl keveseknek kell

    ez rohadt sok idő, meg minden, de most ez látszik végleges lehetőségnek
  • Amaymon
    #22220
    Ha techeled a géped, úgy tudod javítani a menettulajdonságokat, nem képességgel.
  • Sith
    #22219
    Az irányíthatóság a géptípustól függ azt nem tudod fejleszteni, max gyakorlással.
  • twi452
    #22218
    meg lenne 8 féle külön sor a különböző módoknak :)
    merész lenne bevállalni még további tördelést amikor így is a nyafogások legnagyobb része az h néha 2 percig is kell várni :)
    na akkor mi lenne ha még az a pár ember is ide-oda szétszóródna :D
  • f24sg
    #22217
    Nekem is jó így az RB, de Her Lacáéknak meg "clickable cockpit" kell...

    Szerintem a target camera meg az ultra-reál mód is megoldható lenne további eventek, ill. vmi "ultra-reál" mód beiktatásában, és akkor mindenki itt élezhetne szarásig. Csak kéne egy csomó plusz fejlesztő. De ha jön $, jöhetnek azok is.
  • Amaymon
    #22216
    Na ne, target kamera? Pont az a lényege az RB-nek, hogy addig cselezz, hogy elveszítsenek és mögé kerülj. Target kamerával a legfontosabb feature veszne el. A láthatóság még problémás kicsit, azon lehetne javítani, de célkövetés semmiképp nem vezetne jóra.
  • BaleniX
    #22215
    Az amcsi 2-es Hawk annyira kínlódás az irányíthatatlansága miatt.... de legalább már megvan a 4-es repcsi :-D
    Melyik képesség javítja az irányíthatóságot?
  • Amaymon
    #22214
    Bonyolultsággal nem is lenne gond. Egy kevés plusz még beleférne, és balanszot is jelentene, mert jobban skill függővé válna. Bár most se kevés idő bele tanulni. A probléma valószínű az lenne, hogy ha komplikálódik a játék hosszabb is lenne egy kör. Pont az a vergődés riaszt vissza mindig a CloD-tól ide. Kifáraszt 1 óra mereven figyelés, ez a 20 perc/menet utána pihi bőven ok.
  • bardocz
    #22213
    Joystick mellé csak tud venni az ember egy 800ft-os biciklis lámpát, meg egy olcsó webkamerát.
  • bgabor
    #22212
    És be kéne vezetni olyan célszerű dolgokat, mint a target camera, hogy ne csak TrackIR only lehessen az FRB.
  • twi452
    #22211
    az rb pont jó, ha ennél bonyolultabb lenne már nekem sem lenne kedvem hozzá :)
  • f24sg
    #22210
    De azért NEM SEMMI, hallod? Ez az event mód jól mutatja, hányan olvasnak el bármit is a képernyőn, meg hogy a játékosok egy hányada milyen szellemi szinten lehet.

    Itt jutunk el addig, hogy JÓ a "profi szim" mert eleve kiszűr embereket, de a szűk réteg miatt nem éri meg csinálni.

    PEDIG ez a játék megoldás lehet/ne: a sok árkád + HB gamer eltartja a fejlesztőbandát, a szimulátorosok meg élvezik az FRB részt. Csak ehhez meg meg kéne durvítani ezt az utóbbi módot, mert a hardcore CloD fanok be sem lépnek egyelőre.
  • Amaymon
    #22209
    16vs16 az elég zsúfolt a kis brit mapon :)

    RB-n se rózsás. Sokan nem tudnak felszállni. Normál FRB-n take off-nál ennél sokkal ritkábban csapja magát valaki a földhöz. Elég idegesítő, hogy a team harmada odaveszik vagy kilép.
  • f24sg
    #22208
    Valaki írta, hogy tök ,jó mert a HB event legalább mindig tele van, nincsenek botok. Tetsuo és tsai! Ez IGAZ!

    De 16 v 16-nél lehetetlen figyelni mindenkire, solo dogfightba kezdek üres ellenféllel, és fél perec múlva - ZSsssVÁBÁnnNgGG -, egy kék arc levágja a szárnyam. Mikor a célzásra figyelek, már nem nézem, ki esik rám a hátam mögül.

    Mások azt írják, egy kis idő múlva helyreáll a rend... hát remélem
  • Amaymon
    #22207
    Külső nézetben mind a 2 félen múlik az ütközés. Van ami persze kikerülhetetlen, habár a retard faktor annál magasabb minnél inkább low az event. Bemegy sok AB-s a +15% rewardért kevés vesztenivalóval.
  • sulouos
    #22206
    Marha egyszerű, figyelni kell rájuk, ha már ők nem figyelnek rád.
  • f24sg
    #22205
    Hm...eleinte örültem az eventeknek, de ez is fordulni látszik.

    Hónapok óta csak HB-n vagyok, sose jött belém senki.
    Mióta ez eventek vannak, gyakrabban halok meg rammoló csapattársaktól, mint az ellenféltől!

    ÖTLET?
    A nyomorékok elárasztották ezt is?
  • vajakos21
    #22204
    Evemtre valóban jó.Azokkal a hurri/spitekkel kéne egy tieren lennie hogy ne csak eventkor legyen használhatò.Most eventkor látszik az "igazságos" tierelosztás.