38447
  • Coral Springs
    #22163
    "Viszont most szerintem elkezdem a HB-t. Ott ilyen valszeg nem lesz."

  • mabbak
    #22162
    Van is, nincs is...

  • sulouos
    #22161
    Eszembe se jutott, hogy ilyen belháborút indítok el. A gyerek aki lenácizott, magyar volt, és nem tetszett neki hogy megkérdeztem hogy mégis minek rammelt le egy CR-42-t a 4-5-6-os szintű gépével.
  • Eisenberg
    #22160
    "pedig lenne idő kilőni csak amikor hátrafelé lövök leír a lövedék valami ívet..." Nem erre gondolsz? http://warthunder.hu/encyclopedia/alapok/Fegyver_osszetartas.html

    A 2. a függőleges célzás. Vagy ez géppuskánál nincs? Nem tudom. Mellesleg akkor ne bombázóval menj ha gépet akarsz leszedni :) És ha elkapják a hátsó légterelődet akkor igen sanyi mert emelkedni nem tudsz.

    Nemrég ismét volt egy killem HB-n illetve nagyjából már el tudom képzelni a meséiteket arról, hogy hogyan üldöztetek fél óráig egy gépet, hogy aztán eltűnjön stb.

    50 min-re állítottam be az üzemanyagot Ki 61-el. Megtaláltam egy P40-et elkezdtem vele fordulózni de miindig én voltam magasabban. Viszont nem tudtam úgy ráfordulni, hogy rá tudjak lőni csak nagy ritkán mivel mindig alattam keringett, meg sem próbált felemelkedni, vagy mögém kerülni. Aztán jött még egy, így már 2-en voltak rajtam aztán jött még egy. Hát ne tudjátok meg jó ha háromszor megnyomtam a bal klikket, akkor sem sokáig :) A végén maradt 14 percnyi üzemanyagom, és 0 killem. A chat beszélgetés ennyi volt úgy a vége fele:

    P40: Come on ****me Ki-61!
    Én: :)
    P40: ****you!

    Próbálkoztak szemből kétszer meg is karcoltak, illetve Én is eltaláltam őket de aztán csak lerammolt az egyik. Élveztem azért :)

    Persze beírtam egy sorry-t meg egy gg-t, hogy ne sírjon a gyerek hiába rammolt le.
  • Her Laca
    #22159
    Diablo, CloD, Startcraft,néha Total War:) De inkább csak Clod.
    A War Thundert csak megnéztem,de nem nekem való. Bár a grafikától tátva maradt a szám,elsőre nagyon szépnek tűnt.
    Mért is kéne TS re mennem?:)
  • V43 1105
    #22158
    Valamikor felnézhetnél hozzánk TS-re, ahogy halottam, Diablozol, War Thunder.. CloD... :D
  • Eisenberg
    #22157
    Megszűnt az, hogy fel kell szállni HB-ban?
  • Animefox
    #22156
    Kösz, erősen undorodok mindentől ami német. :) Japán, a brit, meg az amerikai gépeket szeretem... kocsiktól kezdve az elektromos kütyükig ez a favoritom, így vagyok ezzel minden téren....
  • BaleniX
    #22155
    Csak sajnos a Flying fortress c. film nincs szinkronizálva, pedig jó film lenne.
  • SitatiS
    #22154
    Volt vmi játék is..Asszem B-17 Flying Fortress ha jól emlékszem,de Off vége
  • Her Laca
    #22153
    No ez magyar bombázókról szól:) Hátha kedvet kapsz egy Junkers hez:)

  • kema007
    #22152
    Sziasztok! Van egy eladó X52-m eléggé jóáron: http://hardverapro.hu/apro/saitek_x52_1 Ha esetleg érdekel valakit.
    Ha zavartam itt ezzel titeket, ne haragudjatok.
  • Animefox
    #22151
    Az a film tehet róla hogy kiskorom óta imádom az amerikai bombázókat...
  • SitatiS
    #22150
    Érdemes megnézni a Memphis Belle c. filmet
  • vajakos21
    #22149
    Az eventre kattintva látod meddig tart a jobb oldalon számol vissza.24 óra egy..eddig
  • bardocz
    #22148
    Ja igen, vége felé volt, és tapasztalatlan pilóták voltak. Volt egy, aki nem tudott az első célpontjába belerepülni, és ahogy bement a bombázók közé nem tudták lőni, mert akkor a sajátokat is megaprítják. Az egyik bombázó orrába ment bele oldal-szemből, és a gépe átpattant a mellette lévő gépre. Lehetett csodálkozás az első ilyennél.
  • Her Laca
    #22147
    Én meg beszélgettem párral:) És ők is mondták,hogy fura egy érzés volt mikor jöttek szembe a nyomjelzők a páncélüveg felé:)
  • Animefox
    #22146
    ők ketten speciel ügyesek voltak...
  • BaleniX
    #22145
    Ez az Events dolog végül is hogy van? Meddig tart?
  • Her Laca
    #22144
    Ez már a háború vége felé volt. A pilótáik többsége fiatal alig pár órát repült srác volt,a legtöbbnek az volt az első bevetése,és b 1 a 10-20 szoros túlerő ellen mentek. El tudod képzelni azt a stresszt amit átéltek. Épp ,hogy el tudták vezetni az a gépet ,plusz bármikor a nyakukba eshetett egy raklap mustáng,és még ott van előttük 100-200-500 gépes bomber kötelék amiből aztán jön feléjük az áldás. De csak nagyon kevesen repültek bele szándékosan egy másik gépbe azt azért szögezzük le.Az expertek (mert azért maradt még belőlük jó néhány) akkor szedtek le egy bombázót amikor csak akartak.
    Hartmann pl Pottyondi Lászlóval itt magyarország felett repült egy közöset ,Pottyondi volt a kísérő és biza pikk pakk lekapták az orosz bombázókat. Ezt csak azért írom mert van írásos dokumentum róla:)
  • Amaymon
    #22143
    A múltkor néztem egy dokumentum filmet a tube-n egy veteránnal. Elmondása szerint, mikor közel ért a bombázóhoz becsukta a szemét és lőtt. Utána kinyitotta és megkönnyebbülten vette tudomásul, hogy "Élek! Még mindig élek!" :)

    A gond ott van, hogy ez a game még inkább a légiharcra koncentrál. A bomberek szinte szerep nélküliek, a vadászok nincsenek belekényszerítve, hogy kísérjék őket. Elég okos irányba kezdték fejleszteni a játékot az eventekkel. Jó felé haladnak, de nincs kiemelt fontossága eddig az event mapokon sem a stratégiai bombázásnak azon túl, hogy a bomber jól jár. Szisztematikusan haladnak ahogy a kapacitás engedi, árkád módban már van egy térkép tesztelésre új fajtájú bombázandó objektumokkal.

    A legnagyobb hajtó erő akkor lesz, mikor a tankos részt össze eresztik egy eventen a repülőgépekkel. Egész más lesz a szitu mikor a tankokat vagy egyebet védő mobil légvédelmi ágyúkat emberek kezelik és nem ai.
  • Animefox
    #22142
    És volt hogy még azt is túlélte egy B-17-es... ide oda amúgy a vadászpilóták is hullottak mint a szar... háború az ilyen... csak zavart hogy meg se tudom karcolni a támadó vadászokat... ennyi. Most még B-25j van, állítólag a B-17-es már jobb lesz... meg várom azt a gyáros bombázósdit is... az már jobb lesz.
  • bardocz
    #22141
    Van egy dokumentumfilm, the deadliest day of luftwaffe talán a címe, szerintem arra gondol. A németek úgy szedték le az ellenséges bombázókat, hogy belerepültek, 60 lőszerrel indultak el, esélyük nem lett volna. Többnyire a farok részt próbálták meg megcélozni, mert ha azt széttörték, akkor irányíthatatlan lett a gép, és úgy csinálták, hogy ütközés után ejtőernyőztek egyet.
  • Her Laca
    #22140
    A német vadászok (ha ezt hoztad fel példának) nem azért repültek bele a bomberekbe mert nem tudták volna lelőni őket,hanem mert nem volt idejük elbíbelődni velük a védő kíséret miatt.Persze egy B17 nem volt kis falat de egy BF amibe már 30 as volt azért könnyedén le tudta vakarni,de ha nem is esett le ,ha hazaért ment a roncstelepre a fél legénység meg a temetőbe. Egy FW ről meg ne is beszéljünk abba meg volt olyan tűzerő hogy ihaj.
    Ha érdekel tudok keresni neked videókat,képeket mit csináltak egy bombázóval.
    Jut eszembe! Amikor vadászfedezet nélkül küldték Németország fölé a bombázókat ,volt olyan veszteségük,hogy elgondolkodtak a bombázások abbahagyásán. Kicsit olvass utána,nem gyerekjáték volt az,hiába repültek "dobozban".
  • sikora
    #22139
    Biztos jó ez az event, kár hogy napok óta nem tudok bejutni az arcadba
  • Animefox
    #22138
    Nahát igen az nem lenne rossz... csak hát az ember összevissza ér rá játszani... de időnként össze lehetne hozni.
    De azért a bomberen a géppityuk nem dísznek voltak ott azt ne feledd, ja és egyetlen vadászgép is simán elintézett egy bombázót? A valóságban egyszerre több vadászgép támadt....
    Ha annyira hatékonyak a vadászok akkor a háború végén nem kellett volna bele repülniük a gépekbe aztán kiugrani az ütközés után (ezvalamiféle kamikaze volt csak nem volt kötelező meghalni, volt ejtőernyő)
    Na szóval egy kis sorozat a valóságban azért nem volt elég ahhoz hogy a bombázó hirtelen zuhanni kezdjen...
  • Her Laca
    #22137
    No figyeljen mesterem.
    A bomberek a valóságban is védtelenek voltak vadászfedezet nélkül. Ha rájuk találtak akkor azoknak sanyi volt. Ez tény. A játékban is kiszolgáltatottak. Ha nincs kíséreted ( és az se mindegy kik kísérnek) akkor csodára ne számíts. Azért ez a játék is a csapatmunkáról kéne ,hogy szóljon ,nem a killekről. Mikor mi warokat játszottunk,és bombereket kísértünk csak z volt a fontos,hogy ők épségben eljussanak a ccélig meg vissza,ha csak távol tudtuk tartani a vadászokat tőlük az bőven elég volt,nem mentünk üldözni gépeket .
    Mért nem álltok össze mint a ge.is bugyi és mentek csapatként,vagytok itt elegen akik játszanak,TS az van minden adott,hogy jót és sikeresen játsszatok:)
  • Animefox
    #22136
    Még hagyján, de hogy még ennek tetejére védtelen is vagyok az már elszomorító. Nem elég hogy egy csomó idő mire eljutok a célig, (szerencse hogy nem kell felszállni is a kifutóról a többiekkel együtt) aztán mire eljutok, bamm... pedig lenne idő kilőni csak amikor hátrafelé lövök leír a lövedék valami ívet... valahogy olyan félkör irányba szórásba lő a torony, érdekes a front géppuska bír egyenesen lőni pedig szembe szél fúj... no mindegy csak ezen csiszolhatnának még. Na a fák magasságáról meg annyit hogy a saját bombám repesze felcsapja a hasam, sokszor attól sebesülök meg, de ha magasabbra megyek egy picit már nem talál be a bomba...
    Szóóóóóval lehet betartom a javaslatodat...
  • Her Laca
    #22135
    Egy kis hangulat keltő:)

  • twi452
    #22134
    tetves mig-15öt majdnem fél órán át kergettük hárman...:D
    Aztán kifogyott a szemétláda és leszállt így sikerült csak lelőni :D
    Erre az eventre se megyek többet az tuti :) Sőt jettel se biztos, hogy megyek többet..rázkódik az egész kabin folyamatosan..nem nekem találták ki :D
    annyi jó van benne, hogy lehet követni a csíkot amit húznak a jetek :D
  • Amaymon
    #22133
    Szinte bármelyik modellen állítható a tension erőssége, amiket néztem márkától független. És fékezni is lehet velük jobb-bal keréken külön-külön.
  • bardocz
    #22132
    A csúszkálással nem lenne gond, mert szőnyegen lenne. A mostani pedálommal az a baj, hogy egyrészt nem tudom repülőshöz használni, másrészt a féket 35 kilóval kell nyomni a satuhoz, és emiatt elkezd felborulni.
  • Amaymon
    #22131
    Egy középkategóriás saitek pro rudder-t. (Külföldről hozattam be.)
    Le lehet ragasztani a parkettára vagy tépőzárat rátenni, hogy a szőnyeg fogja, gyári csomagolással hozzá adják.
  • vajakos21
    #22130
    Sose volt 50 fps..em....ja de.. a hangárban..egyszer...
  • bardocz
    #22129
    Milyet vettél? Én is gondolkozok, bár irgalmatlan szívás lenne, mert a mostani pedálomra rá van rakva 5 kiló súly, enélkül fékezésnél billegne.
  • Amaymon
    #22128
    Azon a gépen, ami neki van. Lebutított low graffal, nem lenne szabad 50 fps-re leesni. Lehet a streamelés lassítja be.
  • Amaymon
    #22127
    Laca kezdem megszokni a pedált, thy hogy javasoltad. Ha Rue East-re hallgatok nem szerzek be egyet:



    Nagyon megdobja a teljesítményt a 3D-s csirkenyak tekerőhöz képest, de sokat kell még gyakorolni vele. :)
  • vajakos21
    #22126
    Na mikor neki nagyon szar volt az fps-e akkor kétszer annyi volt mint nekem...
  • twi452
    #22125
    "barkácsmester" 154_wolf épp stream-el szóval aki akar az tud ellene játszani frb-ben :D vagy csak nézni :)
    http://www.twitch.tv/154_wolf
  • Amaymon
    #22124
    :)