38447
  • Susarc
    #22123
    ne menjünk bele,hogy melyik nemzet EGY dimenziója létezik csak ha szenvedésről van szó! és mindenkinek őket kell sajnálnia és bűnhűdnie 48 generáció múlva is!
  • Amaymon
    #22122
    Ne offoljunk ide ezzel, körbe tudnám tekerni az egydimenziós ideológiátok a lábatok körül úgy hogy elbotlotok benne, de nem ide illik.
  • bgabor
    #22121
    Ebben igazad van.
    (Bár elképzelem, mi lenne ha németországban valaki hősöknek merné nevezni az egyik SS páncéloshadosztályt mondjuk a normandiai helytállásukért.)
  • bgabor
    #22120
    Hát ez az amit az oroszok a mai napig nem hajlandóak tudomásulvenni.
  • Susarc
    #22119
    a vörös hadsereg+sztálin sacc/kb 3x annyi embert ölt meg mint a németek...GG
  • Her Laca
    #22118
    Ez sem fehér és fekete.
    A Szovjetek irdatlan árat fizettek az szabadságukért,és a nemzetük szemében igenis hősök azok az emberek. Hagyjuk azt,hogy miket műveltek európában,ez vele jár a háborúkkal. Egy hadsereg sem szentekből áll,és bizony az állandó vérontás ,a halállal nap mint nap találkozás kiöl az emberekből mindennemű jó érzést. Vagyis a többségből.
    Az,hogy a hősiességet emelik ki és nem a negatívumokat ,teljesen érthető
  • Her Laca
    #22117
    Érdekes dolog ez ,hogy a neten játszva valóban előfordul,hogy a tengely oldallal repülőket jelzőkkel illetik. (bár ez azért ritka ,de előfordul)
    Én is voltam már minden ,csak fehér ember nem sok esetben:) egyesek szerint,pedig én elég udvarias szoktam lenni .Legtöbbször a véletlenül odacsapódó ismeretlenek aggatnak jelzőket amúgy.
    Egyszer hosszasan beszélgettem egy francia gyerekkel,miért is repülöm a német gépeket.Nagy nehezen azért megértette,hogy nem azért mert én helyeslem ami akkor történt,hanem mert a példaképeim (azért akad bőven a magyar pilóták között) messzerekkel repültek,és csak ezért .
  • bgabor
    #22116
    Tudod nemrégiben megjelent a Company of Heroes 2 nevű taktikai RTS játék, amit azóta az orosz nacionalisták követelésére már nem árulnak (!) a FÁK területén. Pusztán annyi volt a bűne hogy a hadjárat részében realisztikusan ábrázolta a szovjetek világháborús rémtetteit(semmi olyan nem volt amit ne láthattunk már máshol is).

    Ennek alkalmából a játék steam fórumán és más helyeken is volt alkalmam sok oroszzal elbeszélgetni a témában, akik többek között Göbbelsi náci propagandának (!) nevezték a kanadai fejlesztők és japán kiadó által kiadott játékot. Az is kiderült, hogy él a fejükben egy idillikus kép az elődeik háborús cselekedeteiről amit államilag támogatott vadiúj propagandafilmekkel (pl: A Breszti Erőd) is erősítenek, ami miatt finoman szólva másképpen tekintenek a hős vörös hadseregre mint bárki más a bolygón oroszország határain kívül. Van egy komoly réteg ma oroszországban aki kis túlzással visszasírja a Stálini időket. Szóval vérostobának nevezni a többségüket(ahogy mondtam) egyáltalán nem túlzás.
    Ez a réteg kapásból nácizik bárkit aki a valósággal és érvekkel próbál előhozakodni.
    Tekintve hogy a War Thunderben sajnos az EU szerver is hemzseg az oroszoktól, ezért könnyen lehet hogy sulous kollégát is egy ilyen zseni nácizta le, miután az amerikai gépével leszedte az égről az illetőt.
    Na, mostmár érted az asszociációmat?

    De még mindig nem értem hogyan jön ide a nacionalizmus, amiről te beszéltél.
  • Amaymon
    #22115
    Te _vérostobázod_ őket, az alapján a szűk metszet alapján, amit a médiumok a fejedbe tömtek és a saját sztereotípiád kialakított. Vállald a véleményed, amit leírsz. Mi hunok még annyira sem tudunk integrálódni a nyugat értékrendjéhez, mint a franciák vagy a keményfejű angolok. Soulos egy szóval sem mondta, hogy ruszki volt (éppen lehetett). Viszont kapásból kétség nélkül arra asszociáltál, előre gondolkodás nélkül determináltad magadban. Személyeskedés off.
  • bgabor
    #22114
    Én azt javasolnám hogy pihentesd a nehézbombázókat amíg nem hoznak be több HB térképre területi célokat, amiket nagy magasságból lehet bombázni. Most kísérleteznek vele. Addig amíg ez nem lesz, csak a Pillboxok, Light pillboxok és hajók a lehetséges célpontok egy ilyen gépnek, azokat is megalázó módon a fák magasságából kell dobni hogy találat legyen, ez inkább a könnyű/közepes bombázók asztala, mint a B-25 vagy a Tu-2. A néhymotoros nehézbombázóknak nagy magasságból kéne területcélokat bombázni, amik nincsenek még jelenleg.

    Nem tudok elképzelni viccesebbet mint amikor egy lassú, batárnagy B-17 vagy B-24 húsz méter magasan kacsázik meg forgolódik hogy a folyamatosan mozgó és irányt változtató tankokat egyenként kiszedegesse.
  • bgabor
    #22113
    ???
    Amit én képviselek? Hát lol.
    Először is nem nekem volt ilyen élményem, hogy lenáciztak, hanem sulous-nak. Nem is rólam volt szó. Másodszor, ha az oroszok szép számú háborús bűnét kritizálja valaki, az mégis mióta nacionalista?? Tudod egyáltalán mit jelent ez a szó? És hogy szerinted a nacionalizmustól nincs messze a nácizmus? Lol, tudják ezt a keményen nacionalista franciák vagy amerikaiak?

    Én olyan nagyon vagyok nacionalista, hogy ha lehetne, holnap elcserélném a magyar állampolgárságomat egy angolra, amerikaira, új zélandira, ausztrálra de még akár franciára is. Vagy akármelyik normális nyugateurópai nemzetére. Nem éppen az a kifejezett turbómagyar szemléletmód, ugye?

    Egyszóval nem tudom mit szívsz, de jóféle anyag lehet.
  • Amaymon
    #22112
    Nincs messze a nácizmustól az a fajta nacionalista szemléletmód, amit képviselsz. A hozzáállásod alapján még igazuk is lehet...
  • bgabor
    #22111
    Lehet hogy csak oroszokkal találkoztál, náluk mindenki náci, aki nem szereti az oroszokat vagy elődeik háborús cselekedeteit kritizálja. 99%-uk vérostoba népség.
  • sulouos
    #22110
    Nahát, ide is kezdenek beszivárogni a vérpistike tagozat kiscsoportosai, már le is lettem nácizva, pedig kivételesen amcsikkal voltam :D
  • Amaymon
    #22109
    Nekem is, éppen lenne hozzá Mig, de jet-et nem repülök elvből.
  • vajakos21
    #22108
    Korea FRB event...kimarad
  • Animefox
    #22107
    Egyszerűen skacok az ég adta világon senkit nem tudok leszedni a toronyból.... pedig gyorsan V-re váltok és már messziről elkezdem a lövést, vagy épp hogy bevárom és közelről sózok oda, de sehogyse jön össze... elhiszem hogy a B17 jobb de ott is ugyanez a szutyok torony van, alig hiszem el hogy ott másabb lenne a szitu..
  • Animefox
    #22106
    Van valakinek valamilyen bombázó stratégiája? Bármerre megyek mindig engem szúrnak ki, ha elöl megyek ha hátul kullogok, ha hatalmas kerülővel megyek ha így, ha repülőgép fedezettel... Ráadásul a B-25J géppuskája képtelen megvédeni magát :( V-vel gyorsan váltok de alig sebez és pikka pakk leszed a Me410 mert ugye az ellenség más gépet nem ismer, ja meg a Me109G...
    nemtom mondjatok már valami jót... mit csinálok rosszul..
  • Amaymon
    #22105
    Ah vége az eventnek pedig ez a Málta jó volt, bár a Dover is bejött, mint map.
  • Amaymon
    #22104
    Nem mákfaktor az, épp ez a baj, hogy HB, AB miatt túl erős a bomber gunnere. Bár lehet a valóságban is az volt, és azért paráztak a fighterek a bombertől.
  • Susarc
    #22103
    vagy eltalálnak vagy nem, még maxos rangon is! néha még a tüzelés megkezdése is nehezükre esik a gunnereknek...rohadt nagy random és mákfaktor az egész gunner mizéria:P
  • vajakos21
    #22102
    http://www.historyofwar.org/articles/weapons_P-40_american_service.html
  • bgabor
    #22101
    Tutira nem a játék miatt van.
  • Amaymon
    #22100
    Ráadásul távolság fv.-e is. FRB-n 250-300m-es targeting distance-nál szinte észrevehetetlen. ~500m és felette kezd el jelentkezni a spread.
  • Amaymon
    #22099
    A célzás pontosságát azzal tudod javítani, ha jobb technológiájú fegyvert veszel a gépre. Nincs szignifikáns különbség szerintem, de nem árt ha pár m-el pontosabb. Itt a játékosnak kell jól célozni nem a gépnek. Pár m-es spread nem árt, annyi a valóságban is volt és néha pont az segít a találatban mikor megszórod. Még mindig only fighterről beszélek.
  • sovatalevi
    #22098
    Sziasztok.
    A játék okozhat egy olyan problémát,hogy a windows nem indul el tőle?
    Tegnap még repkedtem,ma kapcsolnám be a laptopot,és hiba.. :o
    Vissza kellett állitsam egy korábbi mentésre..
  • SitatiS
    #22097
    de jobban jársz ha magad csücsülsz a gunnerbe..
  • Amaymon
    #22096
    Semennyire nincs értelme fighteren, max az attacker gépeken.
  • bgabor
    #22095
    Együléses vadászgépen, amin egy darab gunner nem ül, nincs értelme. Olyan gépen kell feljelszteni, amin gunnerek vannak, mégpedig egynél több.
  • Animefox
    #22094
    Number of the experienced gunnernek vadászgépen mennyire van értelme? Kifejlesztésben? Mit érdemesebb inkább erőltetni? A célzás precizitását a pontosságot a G erő bírását vagy melyiket?
  • bgabor
    #22093
    Nem egyszerű, bár te Bf-109el jobban emelkedsz az angol gépeknél, ezt ki lehet használni.

    A WoT-al pedig ne hasonlítsuk össze szerintem, az egy borzasztóan rossz minőségű játék, főleg ezzel összehasonlítva.
    A WoTban eleve asszimetrikus rengeteg pálya, Redshire, Murovanka, aki a véletlen folytán a jó oldalán kezd a térképnek, többnyire az győz. Meg akinek az oldalára több tízes TD kerül be. Átütni meg az üt át akinek van kreditje prémium lőszerrel lőni. Jó damaget az csinűl akinek van pánze minden köreben végig prémlőszerrel lőni. Serbék az olyan futóversenyt szeretik, ahol a két furó közül az egyik hátára egy 50 kilós hátizsák kerül...
    Egy vicc az a játék na, a War Thunder viszint profi. Hinák persze itt is akadnak, de a színvonal sokkal magasabb.
  • gepPista
    #22092
    Javult a game balansz. Pl. a spammelt spitIX Late felment tier13-ra (a premium maradt)
    Jók az új gépek meg az event mód.
  • vajakos21
    #22091
    Wikin rá kell keresni a csatára( nem tom melyikröl van szó hb nem vagyok).Midwayen is lesz b17 mert rész vett....az se carrieres tipus..
  • Amaymon
    #22090
    Az eventek historikus gépeket tartalmaznak elméletben. Valaki aki bele ásta magát az ilyenféle történelembe kideríthetné a betett gépek tényleg ott voltak-e anno.
  • Amaymon
    #22089
    A p40 valamennyire tud legalább fordulni a zerok ellen, F4F kiváló kis gép csak nem mouse-al.
  • twi452
    #22088
    anélkül még ennél is nagyobb mészárlás lenne az eventen japán oldalról :D
    gondolom ezt próbálták egyensúlyozni vele :D

    túl kicsi a pálya ahhoz, hogy magassági előnyt tudjon kovácsolni bármilyen amerikai nehéz dög :D
  • bgabor
    #22087
    Hát repülőgéphordozós pályára legikább hajófedélzeti vadászgéppel kéne bemenni, ami le tud szállni az anyahajókra(F4F), és nem szárazföldi géppel(P-40).

    Nem is értem hogy került a P-40 az itt repülhető típusok közé, gyanítom ki lesz véve majd erről az eventről.
  • Amaymon
    #22086
    Viszont lehet hozzá nyúlnak glo reddites híre szerint.

    Q: PREM Spit IX spam
    A: Prem Spit IX will not be moved up in tier. No changes to it. Maybe in a month
  • Conqvistador
    #22085
    Nekem az 1.33 as frissítés után nagyon lagolt a játék.
    Remélem most javult a helyzet, mert néha a játszhatatlanság határát súrolta.
  • Chaffee
    #22084
    Jobb mint ha rosszabb lenne