326
  • Pares
    #86
    Arra nem is gondoltok, hogy talán más civilizációk máshogy fejlődnek tovább a harmonikus életmód után? Igazából mindegy is. Senki se tudja megmondani, hogy milyen az, amiről még csak fogalmunk sincs, sőt azt se tudjuk, hogy létezik-e egyáltalán.
  • Gamecube86
    #85
    "Az a baj, hogy nem tudsz elvonatkoztatni az emberi gondolkodástól"
    Ebben a topicban senki sem tud ettől elvonatkoztatni hisz mind emberek vagyunk.
    Ahogy el kell fogadni azt hogy mindenkine más a véleménye úgy el kell foadni azt is hogy egy idegen faj nem feltétlenül jó vagy éppen rossz. Akik pedig ezen leállnak vitatkozni simán csak gyökerek mert paraszt lévén magyarázzák a bizonyítványt a többi parasztnak.
  • BCS pixel
    #84
    a stratégia játékokban is a agresszív terjeszkedés győz mindig :)
  • haxoror
    #83
    Ahhoz hogy egy faj domináns legyen a bolygóján agresszívnek kell lennie, mint ahogy a mi fajunk is az, a többi faj kárára lettünk ilyen sikeresek, ez a természet rendje.

    "Ráadásul nézzük csak meg, hogy a különböző őslakosok hogyan viszonyultak a saját környezetükhöz, az élőlényekhez, amíg a nyugati civilizáció be nem rontott, és tette tönkre az egyensúlyt az ilyen elszigetelt helyeken."

    Az őslakosok látszólagos(!) békés és harmonikus életmódja nem alternatívája a technológiai civilizációnak hanem csak egy korábbi lépcsőfoka, egy korábbi állapot amin az őslakók megragadtak.
  • gombost
    #82
    A kedvenc videóm a témában: http://www.youtube.com/watch?v=17jymDn0W6U
    Ennyire vagyunk tényező a világegyetemben.
  • Asperot
    #81
    Amit írtam arra a létezés a bizonyíték. Suliban elég hamar tanítják, de ha mélyre mész a témában ott is ez köszön vissza.
    Ami az őslakosokat illeti, kicsit nézz rájuk jobban. Szükségleteik mértékében merítenek a forrásokból, minden rendelkezésre álló eszközzel. Alacsony populáció persze hogy nem fog mértéktelen károkat okozni. Agresszió pedig bőven tapasztalható náluk is.

  • figyu
    #80
    1. a Nyersanyagot nem lőtted ki, rossz érvet hoztál. Attól hogy energiából lehet anyagot előállítani (e=m*c*c), könnyen kiszámolható, hogy piszok sok energia kell hozzá. Lényegesen egyszerűbb egy régi szupernova energiáját felhasználni és kibányászni a meglévő erőforrást.

    2. "- Stratégiai fontosságú hely?? Komolyan??"
    ezért folytattam, úgy "egy olyan háborúban amiről nem is hallottunk"
    Egy ismeretlen háborúról hogy mered kijelenteni, hogy nem létezhet stratégiai hely??? Ha létezhet, akkor meg nyugodtan lehet akár itt is...

    3, na jó, nem rabszolga, csak golyófogó

    4, "- Vallási ok. Nem az lenne az első dolguk hogy megtérítsenek minket?"
    ja ja, de a "megtérsz vagy meghalsz" se sokkal jobb...
  • torreadorz
    #79
    Minek nincs értelme?
  • gombost
    #78
    Nem! Ennek nincs értelme. Egy helyi példával megmagyarázni egy globális helyzetet nem életszerű.
    Pista bácsinak nincs pénze benzinre, de nem lövi le a szomszédot.
    Az USA-nak szüksége van stratégiai olajtartalékokra, de nem rohanja le Irakot.
    Vagy mégis?
  • BlackRose
    #77
    A válasz egyszerű: Mert a világűr exa-peta-tera-giga nagy. Nem szabad elfelejteni, hogy a mi jeleink is csak kb. 100+ fényévre jutottak el a Földtől, ami ugye olyan közel van, hogy szóra sem érdemes.

    Csak olyan civilizációk jeleit tudjuk észlelni, amelyek már többszázezer vagy akár több millió éve ismerik a rádióhullámokat... és valljuk be ez nem valószínű, hogy ilyenből sok van a közelünkben. És a világűr 99%-a nem is millió fényévre van, hanem milliárd+ fényévre a Földtől.

    Szóval ezek az elméleti kérdések egyetlen célt szolgálnak, megfélemlíteni a hozzá nem értő embereket..
  • Gamecube86
    #76
    Téves, én sokkal inkább elképzelhetőnek tartom a bad boys bad boys what you gona do variációt.
  • karesz6
    #75
    Én ugyan úgy gondolom hogy a kapcsolatfelvétel egy idegen fajjal háromesélyes dolog. 1: Kiirtanak minket(szerintem erre van kevesebb esély ui. a kiirtásunk lehet hogy kevés energiájukba kerülne de túl sok az olyan alternatíva ami még annyiba sem ez alól persze kivételt jelent ha bolygónkon egy eddig álltalunk nem ismert nyersanyag vagy akármi van ami ritka és feltétlenül kell nekik.) 2: Felvennék a kapcsolatot esetleg minimális tudást adnának vagy csak egyszerűen megengedik nekünk hogy tudjunk róluk de semmi más. 3: Valamilyen érdek vagy csak a szimpla jószándéktól vezérelve (és persze naivitástól) hatalmasat húznának a fejlettségi szintünkön. Ez nem lenne nehéz. Ahogy én látom ma az emberiség fejlődésében a legszűkebb keresztmetszet az energiaellátás. Ha kapnánk egy hatalmas energiaforrást újabb technológiai forradalom lenne.

    De én ebből a háromból alapvetően a békés idegenek dominanciájára tippelnék akik ugyan megvédik magukat de konfliktust nem kezdenek. Szerintem az ember agressziója egyszerűen evolúciós tulajdonság az erősebb kutya baszik elvén. Bár tűnhet másképp de a föld megosztottsága az államok léte a folyamatos háborúk, különböző csoportok eltérő erelye és érdekei és az ebből adódó verseny inkább akadálya mint hajtóereje a fejlődésnek. Tűnhet úgy hogy nagy háborúk után meglódul a fejlődés mert a haditechnikai vívmányok átkerülnek a lakosság körébe békés eszközökbe építve de ez egy irányítatlan fejlődés és a beleölt erőforrás nem célirányosan pontosabban nem a civilizációnk fejlesztésének céljára lett fordítva hanem a civilizációnk fejlődése agresszivitásunk mellékterméke. Volt már homo habilis homo ereectus homo akármicsodikusz és a homo sapiens. A következő evolúciós lépcsőfok a "békés ember" lesz amikor az erőforrásaink célirányosan arra lesznek fordítva hogy adott az emberiség alapvető céljait (túlélés, felfedezés, tanulás) legjobban szolgáló kutatásokba lesznek fektetve és ezeknek nem lesz közük a háborúkhoz nagyhatalmú kis létszámú érdekcsoportok zakkanásaihoz hanem pl. tudatosan célirányosan fejlesztjük kommunikációs és mozgábeli képességeinket ehhez pedig kétségtelen egy világállam vagy egy ahhoz hasonló dolog létrejötte kell ami pedig a "békés ember" korában nem lesz probléma, nem háborúval hanem spontán fog kialakulni. Jelenleg az emberiség legfőbb feladata az hogy ezt az evolúciós ugrást túlélje. Szerintem ez a felállás dominálhat a világegyetemben. Bár kétségtelen hogy ez a gondolatmenet támadható. Egy agresszív faj is óriási szerencsével időben megteheti azt a technológiai ugrást hogy képes legyen népét szétszórni a világegyetemben így megakadályozni önmaga elpusztítását. Emellett is egy igen erős érv szól konkrétan az emberiség eddig elért eredményei. Gondoljátok végig milyen döbbenetes ütemű fejlődést produkáltak nem hogy kozmikusan de még geológiailag is elhanyagolható idő alatt. Csak gondoljátok végig. 6000 éve feltaláltuk a matekot és az élet tervezhetővé vállt. Számítható volt hogy mekkora földterületet kell megművelni vagy mennyi bogyót kell gyüjteni hogy x létszámú kolóniának y évig eléglegyen következmény baby boom létszámnövekedés kényelmesebb élet többen foglalkoznak a kezdetleges tudománnyal. Majd mondjuk 5e éve jött a kerék. Még nagyobb létszámnövekedés erő kereskedelem. Innen már rövid az út a lovaskocsiig hasonló következményekkel de még mindig több ezer év távlatában majd egy hirtelen ugrással következik a gőzgép pár száz éve és felgyorsulnak az események. Belső égésű motor stb. Majd pedig az elmúlt 100 évben a szimpla gőzgéptől eljutunk a részecskegyorsítókig űrhajókig számítógépekig. Vagy csak arra emlékezzen vissza mindenki 4-5 éve hogy nézett ki az atommenő telefon és miket tudott illetve miket tud most. Nagy szerencsével ugyan de szerintem kivitelezhető a túléléshez szükséges technológiai szint elérése mielőtt kipusztítanánk magunkat.

    Vagy természetesen ott van harmadik lehetőségként hogy ötösünk volt a lottón és mi vagyunk a legfejletebbek. Hiszen az élet kialakulásáról gyakorlatilag semmi mélyrahtót nem tudunk lehet hogy mennyi idő szükséges az élet létrejöttéhez és az evolúció gyorsütemű megindulásához. Vagy a bolygónk valamilyen álltalunk nem ismert szemszögből egyedi és akkor egyedül vagyunk.
  • fkomment
    #74
    Istenem, Istenem, ISTENEM!!!!!
    Rossz olvasni titeket. Ráadásul ti nem olvastátok el rendesen az enyémet.

    "figyu"-nak:
    - Nyersanyagot már kilőttem a hozzászólásomban, arra utalt a nincs okuk ide jönni mondat az összefoglalóban. (Te nyilván csak az összefoglalót olvastad el.)
    - Stratégiai fontosságú hely?? Komolyan?? Ne nevettes már!! Egy végtelen méretű 3 dimenziós térben vándorló naprendszerek és bolygók között hogy a francba lesz egy miniatür bolygó stratégiai fontosságú helyen?? Gondolom hogy csak a Föld van stratégiai helyen egy gombostűnyivel arrébb fekvő Mars már nem felel meg nekik.
    - Na rabszolgáknak talán, de ha képesek idáig eljönni akkor már képesek nálunk értelmesebb, szorgalmasabb és szófogadóbb robotokat is építeni. Egyébként pedig sokkal egyszerűbb leklónozni 1-2 egyedet közülünk és betanítani őket. (Ők nem fognak ellenkezni hiszen nincs kultúrájuk, és a tiszta lap könnyeben teleírható.)
    - Vallási ok. Nem az lenne az első dolguk hogy megtérítsenek minket? (Nem lenne nehéz dolguk.) Ha már ilyen extrém dolgokat feltételezünk hogy vallásosak, akkor azt is feltételezhetjük ebből hogy magukat felsőbbrendűnek gondolják abból kifolyólag hogy mi még a vallásukat sem ismerjük. Állatokat meg minek megtéríteni vagy leigázni.
    Persze mondhatjuk hogy lehetséges, de nagyon kicsi rá az esély. Mellesleg mindenki aki leigázásról beszél az a viselkedésre vonatkozó feltételezésekből indul ki itt. Mi technológiáról és abból kifolyó logikus következményekkel érvelünk ellenetek. Úgyhogy fejezzük be a levegő markolását..

    Merces:
    1. Én megemlítettem a nem szuperfejlett fajokat is. Ami meg is válaszolja a kérdésedet, de a következő pontban jön a válasz.
    2. Te abból indulsz ki hogy mienknél egy kicsivel fejletteb tecsnológiával már keresztül is lehet utazni a galaxisokon. Ember, a szomszéd bolygóig alig tudjuk elvonszolni magunkat.. Napenergiát már használunk csak a hatékonyságot kell növelni. Távcsöveink és kémcuccaink már vannak, csak a hatékonyságot kell növelni. Anyagátalakítás is megy valamennyire nem éri meg a nagy energia igény miatt. Tehát az energiatermelést kell igazából végtelenre emelni. Nyílván még fejlődni fogunk mire képesek leszünk galaxisokat átlépni. És még mindig nincs válasz arra hogy miért nem inkább egy lakatlan bolygót céloznak meg.

    figyu:
    1. A másik fél aggresszív kis bolha, akkor kikerülheted. (Mi nem vagyunk azért annyira agresszivak.)
    2. A bolha bolha marad. Nem fognak belehalni egy csípésbe..

    figyu ismét:
    1. Csatlakozz vagy meghalsz működhet. (Bár sok lenne a belső ellenség és előbb utóbb darabokra szakadna a birodalom. Sajnos nem ismerem a történetet, de nyílván Dzsingiszkán birodalma nem járt sikerrel úgyhogy valaminek történnie kellett.)
    2. Ha csatlakozz vagy meghalsz esetben mi nyilván csatlakozunk, tehát nem kell kiírtástól félin..:P

    Pares:
    Igen, valóban lehetne azt is csinálni hogy minden ország választ 1 vagy több követet egy Galaxis felé irányuló szervezetbe és annak elnöke foglalkozik az eféle döntésekkel, de nehezzen megvalósítható hiszen minden alkalommal amikor ez az elnök döntést hoz az országok potenciálisan vitába kezdenek.

    (A 12:54 -nél frisebb hozzászólásokra később válaszolok. Ha marosan megeszem a leigázott csirkék 1 példányát..:P)
  • torreadorz
    #73
    Látom szép kis vita bontakozott itt ki. Én kiemelném a legfontosabbat:
    egy esetleg minket felfedező faj egyáltalán nem biztos hogy szuperfejlett!!!

    Én nem látom be, hogy egyesek miért gondolják azt hogy egy idelátogató idegen faj valami számunkra már isteni fejletségi szinten vannak és igy aztán semmi szükségük a mi erőforrásainkra mert csak annyit kell mondaniuk hogy legyen és lőn... és hogy továbbá olyan erkölcsi szinten állnak mint a mennybeli angyalok és ezért amúgy sem bántanának minket
    Ezek az álláspontok nevetségesek.

    Történelmi példát tekintve:
    Cortezék mennyivel is voltak fejlettebbek mint az általuk leigázott maják? Néhány száz évvel, és azt is csak technikailag nem erkölcsileg. Meg is lett az eredménye, nem sok maját találni manapság...

    Szóval szerintem sokkal valóságosabb lehetőség hogy az idelátogató idegenek csupán csak egy-két száz évvel fejletebbek nálunk, ez pont elég ahhoz hogy a földbe döngöljenek de pont kevés ahhoz hogy csillagokat használjanak energiaforrásnak. Arról nem beszélve, hogy egyáltalán nem biztos hogy az idejövő idegen faj tagjai valóban az egész civilizációjukat képviselik.

    Kvázi mint az 1600-as években a kalózok, elmentek az afrikai partokhoz, aztán végigraboltak azt a technikai fölényükkel, az embereket meg elhurcolták rabszolgának. Ettől még ezek a kalózok nem képviselték sem europát, sem egy adot országot (persze voltak kivételek), inkább csak saját magukat, de mégis rendelkeztek a civilizációjuk technikai fejlettségével.

    Ugyanez megtörténhet nálunk is. Idejön egy nálunk néhány száz évvel fejlettebb faj, valójában nem a faj hanem csak abból egy "tucat" kalóz, bünöző elem, esetleg egy nagycég "munkatársai", és kitalálják hogy mennyivel is könnyebb elpusztitani az embereket és mondjuk elszállitani a számukra ipari nyersanyag vizet, mint otthon megszerezni azt amihez 26 engedély kell meg már különben is mindegyik lelőhelyen más cégek, államok csücsülnek.

    Szóval egy kis kreativitást kérnék, szerintem Kentnek akár igaza is lehet, nem abból kell kiindulni hogy isteni fejletsségü fajok jönnek ide, hanem csak egy kicsit fejlettebbek.
  • BCS pixel
    #72
    "Vajon miért nem bukkantunk még rá egyetlen földönkívüli civilizáció nyomára sem?"

    Talán mert a többi naprendszerben, a föld méretű bolygókat már észre sem tudják venni, és még a nagyobbakról is maximum csak egy rendkívül homályos képet tudnak készíteni. :D
  • gombost
    #71
    A wiki jó dolog, de érvként csak óvatosan szabad használni...
    "50 év múlva ígérik a fúziós erőművet, ha az meglesz akkor szinte végtelen energia áll rendelkezésre, és nyugodtan utazhatunk közel fénysebességél."

    Ígérik. Talán meglesz. Talán nem. A közel fénysebességgel való utazás nem jó. Amíg nem tudunk fényéveket egy ugrással átszelni nem is szabad nekivágnunk a feltérképezésnek. Az tényleg veszélyes lenne.
  • gombost
    #70
    "A mongol birodalom nem azért omlott össze, mert a "csatlakozol vagy meghalsz" nem működött, belső öröklési problémák miatt."

    Én ilyet nem is állítottam. Ne menjünk már el az ókori hatalmi viszonyok felé. Ez ebben a topikban abszolút irreleváns és amúgy sem túl izgalmas.

    "Golyófogók mindig jól jöhetnek: pl. ismeretlen ellenséggel találkozol:
    A, felveszed a harcot: így kölcsönösen kiismeritek egymást. Lehet, hogy te jársz rosszul.
    B, beküldöd a golyófogókat: így az ellenség nem ismeri ki a te erődet, de neked lesz valami elképzelésed az ő harcmódorjáról"

    (-j) Az a baj, hogy nem tudsz elvonatkoztatni az emberi gondolkodástól. Én nem mondom, hogy ez nem elképzelhető, de azért lássuk be elég kicsi a valószínűsége. Egy technológiailag fejlett faj nem tudna minket hasznosítani. Bármit, amit mondasz, azt sokkal jobban meg tudják oldani a technikájukkal. Legfeljebb egy fejezet erejéig lehetünk érdekesek nekik egy tankönyvben.
    Azt hiszem a Men In Black-ben mondták: "Az emberi gondolkodás annyira primitív, hogy a jobb galaxisokban vírusként tekintenek rá."!
    Az a baj, hogy szeretjük azt hinni magunkról, hogy mekkora fasza faj vagyunk, pedig még a bilit sem tudjuk használni (remélem átjön az analógia :)).
  • figyu
    #69
    "a szinte végtelen energia", nem is igaz, kijelenthető, hogy végtelen energia: hidrogén az üzemanyaga, az meg bőven van a világűrben. Kis szondánk mehetne bárhova, bármeddig.

    Szondákkal, fénysebesség alatti technológiával teljes galaxis feltérképezhető (pár 10,000 év alatt) : Neumann-szonda: http://hu.wikipedia.org/wiki/Neumann-szonda

  • figyu
    #68
    a wiki jó dolog :)

    "Nem azt mondtam, hogy nem lehetséges, hanem azt kérdeztem, hogy a miénknél _kicsit_ fejlettebb technikával hogyan lehetséges."
    50 év múlva ígérik a fúziós erőművet, ha az meglesz akkor szinte végtelen energia áll rendelkezésre, és nyugodtan utazhatunk közel fénysebességél.
  • figyu
    #67
    1. Az egy olyan jellegű társadalom volt, ami már azon a bolygón sem létezik, ahol létrejött.

    A mongol birodalom nem azért omlott össze, mert a "csatlakozol vagy meghalsz" nem működött, belső öröklési problémák miatt.

    Attól, hogy régen volt, nem következik, hogy ne ismétlődhessen meg. Például 50 éve még a szocializmust építettük, hasonló okokból. Építed vagy mész Szibériába.

    2. Azon a fejlettségi szinten az egyik legfontosabb erőforrás maga az ember volt. Ez már most is egyre kevésbé igaz, hát még fejlettebb civilizációknál.

    Golyófogók mindig jól jöhetnek: pl. ismeretlen ellenséggel találkozol:
    A, felveszed a harcot: így kölcsönösen kiismeritek egymást. Lehet, hogy te jársz rosszul.
    B, beküldöd a golyófogókat: így az ellenség nem ismeri ki a te erődet, de neked lesz valami elképzelésed az ő harcmódorjáról
  • gombost
    #66
    Szondákkal pár száz fényévnyire? Azért az necces. Időnk, mint a tenger, na, de ez több milliárd év lenne.
  • Merces
    #65
    ....nem néhány sima szonda jó nagy persze, megpakolva, jó sok nukleáris töltettel, időnk elméletileg mint a tenger....ugy hetven évvel ezelőt még teljesen védtelenek lettünk volna ilyen fenyegetéssel szemben...
  • gombost
    #64
    LOL! Vártam már, hogy mikor kerül elő a wikipedia... :D
    De ez mondjuk véletlenül egy jó kis cikk.
    Másrészt viszont a hiba a Te készülékedben van. Nem azt mondtam, hogy nem lehetséges, hanem azt kérdeztem, hogy a miénknél _kicsit_ fejlettebb technikával hogyan lehetséges.
  • doctore8
    #63
    "Hogyan egyesülhet az emberiség? A jelenlegi gazdasági, politikai és vallásos helyzetet elképzelve ez kb. lehetetlen. Az ilyen egyesüléshez hatalmas szemléletváltás kell, mind a politikusnak, mind a kisembernek. Ez meg nem úgy néz ki, hogy a közelmúltban eljön."

    Szerintem már rég elkezdődött. Itt van egyszerű példának az EU, ennek mintájára jött létre az Afrikai Unió, a Dél-Amerikai Unió és az Ázsiai Unió. Egyértelmű, hogy először ezek a kontinentális blokkok fognak homogenizálódni. Így létrejön 6-7 blokk és a dominancia ezek között fog eldőlni. Egyértelmű, hogy Oroszország az EU-ba fog tartozni, persze nem rögtön, sok példa van erre az utóbbi egy-két évben.
  • gombost
    #62
    1. Az egy olyan jellegű társadalom volt, ami már azon a bolygón sem létezik, ahol létrejött.
    2. Azon a fejlettségi szinten az egyik legfontosabb erőforrás maga az ember volt. Ez már most is egyre kevésbé igaz, hát még fejlettebb civilizációknál.

    Tehát egy technikailag fejlett társadalomnak egyrészt nincs szüksége ránk, hogy csatlakozzunk hozzá, másrészt nincs szüksége ránk, mint erőforrásra.
  • fergusonpapa
    #61
    vannak földönkivüliek,emeberek csak más bolygokon amiket a goauldok terjesztetek szét a galaxysban rabszolgának,és mindenki angolul beszél.
  • figyu
    #60
    "Merces Ezt fejtsd ki kérlek. Hogyan képzeled a megvalósítást? (remélem most valami remekbe szabott szuper-lézer ágyú jön...)"

    ez egy érvelési hiba, a tudatlanságból következő hiba. Attól hogy valamit nem tudunk elképzelni, nem következik, hogy nem is létezhet:
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Argumentum_ad_ignorantiam
  • Pares
    #59
    "Az életformák céljai nem olyan változatosak, mint létezésük formái."

    Ezt honnan tudod? Amíg csak a földi életet ismerjük, ahol gyakorlatilag minden mindennel összefügg, és mi is nagy befolyással vagyunk a környező élőlényekre, addig tudja senki sem biztosra, hogy egy másik bolygón mi a helyzet.
    Igazából minden mondatodban a földi élet, és azon belül az emberi viselkedésből indultál ki.

    Ráadásul nézzük csak meg, hogy a különböző őslakosok hogyan viszonyultak a saját környezetükhöz, az élőlényekhez, amíg a nyugati civilizáció be nem rontott, és tette tönkre az egyensúlyt az ilyen elszigetelt helyeken. Szóval az emberi viselkedés sem mindig egységesen agresszív, kizsákmányoló, stb., amit manapság magad körül látsz.
  • figyu
    #58
    "figyu Már megint az ókori példa. Ennek annyira nincs értelme, hogy nem érdemes rá válaszolni."

    ez aztán a vitakultúra. Meg tudnád indokolni, hogy a Dzsingisz kán által követett "csatlakozol vagy meghalsz" miért ne működhetne nagyobb léptékben?
  • figyu
    #57
    "technikai tudással persze kikerülhető az agresszió"
    Ebben nem vagyok biztos, ha a másik fél agresszív, nem sok választás van. (esetleg el tud bújni)
    A konfliktuskezelésből ismert "beszéljük meg a problémát" nem szokott működni agresszivitással szemben. Szerintem.
  • gombost
    #56
    @figyu Már megint az ókori példa. Ennek annyira nincs értelme, hogy nem érdemes rá válaszolni.
    @Merces Ezt fejtsd ki kérlek. Hogyan képzeled a megvalósítást? (remélem most valami remekbe szabott szuper-lézer ágyú jön...)
  • Asperot
    #55
    Az életformák céljai nem olyan változatosak, mint létezésük formái. A fennmaradás érdekében mindent elkövetnek. Hogy a fejlődésük megindulhasson, egyszer dominanciát kell szerezniük a maguk környezetében ami joggal feltételez némi agressziót Idővel és megfelelő technikai tudással persze kikerülhető az agresszió. Kérdés hogy mi az esetleges szükségleteik, céljuk, illetve mekkora a „szükség”. Sajnos a békés megoldások, csökkentik a hatékonyságot.
  • Gvik
    #54
    Michio Kaku-nak hívják, elméleti fizikus. Én a "Hipertérelmélet" című könyvében olvastam erről, bár a magyar fordításban nem intelligenciás, hanem civilizációs szinteknek nevezik.
  • Merces
    #53
    ..te abbol indulsz ki hogy csak szuperfejlett fajok léteznek , pedig a miénknél csak kicsit fejletteb technológiával szépen le lehet nullázni bimbódzó civilizációkat pár száz fényévnyi távolságon belül.....
  • figyu
    #52
    Kardasev-skála, és 0,7-esek vagyunk :)

    És logaritmikus :)
  • Rotyoka
    #51
    Hú, régebben volt egy faszi aki valamilyen intelligenciás szintről beszélt ami 5 fokozatú. Nos mi még a nullát sem értük el rajt.
  • figyu
    #50
    "Nincs okuk idejönni. Nincs okuk kiírtani minket, hisz nyilván képesek minket megfigyelni, ezért mindig fejlettebbek lesznek nálunk akármi is történjen"

    Itt nincs logikai összefüggés, abból hogy képesek minket megfigyelni nem következik hogy nincs okuk bántani minket. Pár ötlet:
    -nyersanyag
    -bolygónk stratégiai fontosságú helyen fekszik egy olyan háborúban miről még csak nem is hallottunk
    -rabszolgáknak jók lennénk
    -vallási ok: ha esetleg nekik is a kereszténységhez hasonló vallásuk van, akkor könnyedén eljuthatnak a hitetlenek legyilkolásáig
  • Pares
    #49
    Ha emberi "értékekből" indulunk ki, akkor valószínűleg nem lesznek nagyon barátságosak, vagy ha barátságosak is lesznek, egész biztosan lesznek olyan céljaik, amik nem a mi érdekeinket szolgálják. De csak ha magunkból indulunk ki.

    Azt meg nem lehet tudni, hogy egy totál más faj fényévekre tőlünk egy teljesen más világban hogyan gondolkozik.
  • Asperot
    #48
    A föld egyébként igen népes élővilága, még nem tudott példát mutatni az egyidejű dominancia, és a példaértékű erkölcs létezésére. Persze reménykedhetünk hogy E.T jó fej, de ebben vakon bízni egyszerű butaság. Maga a tény hogy a térben szabadon utazhatnak. /bár itt is feltételezhetünk némi korlátot/ Csupán feltételezhetjük a fellelhető nyersanyagok mértékét, és az ehhez kapcsolható igényeket.
  • Pares
    #47
    Nagyjából mindennel egyetértek, amit itt leírtál.

    Egy dolog azonban kérdéses: Hogyan egyesülhet az emberiség? A jelenlegi gazdasági, politikai és vallásos helyzetet elképzelve ez kb. lehetetlen. Az ilyen egyesüléshez hatalmas szemléletváltás kell, mind a politikusnak, mind a kisembernek. Ez meg nem úgy néz ki, hogy a közelmúltban eljön.

    Ugyanakkor szerintem nem is annyira szükséges, hogy egy Világ Állam legyen. Szerintem megmaradhatnak az országok/nemzetek úgy, ahogy most vannak, a Világűr felé meg egy ilyen globális szervezet reprezentálná az emberiséget. Vagy valami ilyesmi (Mass Effect :D).