326
  • NEXUS6
    #166
    Mióta nincsen a Máunika, azóta én is inkább szkifizek.
  • Rotyoka
    #165
    Kicsit ilyen "12 majom" beütése van 1-2 kommentnek :) Bár az a film jó volt
  • fkomment
    #164
    "Merces":
    OFF Köszi már azt hittem be kell szerezni a 3.-at. Én a 2.-at a rókabőrökkel egy csomagolásban kaptam.

    "Willenbrock": Valószínű hogy van élet máshol is. Kérdés hogy értelmes-e. Könnyen lehet hogy a Földre is egy meteoriton érkezett az élet, úgyhogy máshova miért ne érkezhetne ugyanúgy. Tehát bacik biztos lehetnek. És ha feltesszük hogy az evolúció mindig lezajlik és értelmes életben köt ki akkor az is könnyen elképzelhető.
  • Amergin
    #163
    Nincsenek is űrlények!
    Túl sok szkifit néztek
  • NEXUS6
    #162
    Sajna viszont a Falling Skies valszeg kinyírja a 2 évadot megélt, és amúgy meglepően jól sikerült "V" remaket.;(
  • Merces
    #161
    OFF ff bocs a dezinformációért, két Gal.Civ. létezik, és a másodikhoz készült még két további rókabőr epizód......
  • Willenbrock
    #160
    Egy rakás sci-fi szól pont erről.Lehetséges persze hogy vannak fejlettebb hódító idegenek ha olyan szinten lennének hogy el tudnak jutni hozzánk akkor simán kihasználhatnák a bolygót saját céljaikra.Da ha ide el tudnak jutni akkor más-általunk ismeretlen naprendszerekbe is így egy csomó helyről beszerezhetik ami kell nekik.Nekem az látszik valószínűnek hogy ha van is értelmes élet más naprendszerekben egyszerűen túl nagyok a távolságok ahoz hogy bármelyik faj megbirkózott volna a csillagközi utazás problémájával.Lehet hogy a csillagközi fajok sosem fognak találkozni egymással épp emiatt.De valószínűnek tartom hogy van idegen élet,rengeteg naprendszer van,tudásunk róluk minimális a kozmosz méreteihez viszonyítva.
  • morden
    #159
    Elfelejtitek, hogy nem egyszerű bejutni a belső naprandszerbe ott a Kuiper-öv és az Orth-felhő
  • gothmog
    #158
    A hir ismét csak egy viralkampány része, ezúttal a Falling Skies az apropó.
  • Merces
    #157
    de Gal.Civ böl három van igaz ugyan hogy inkább csak rókabőrök.....
  • fkomment
    #156
    (Lehet hogy inkább Galactic Civilization II -ni kéne? De a Civ 4 élvezetesebb mindkettőnél.. Hmm... A Starcraft meg nem olyan stilusú stratégia.. Az a baj hogy tudom hogy gyorsan rájuk unnék..:( )
  • endrev
    #155
    Túl sokszor nézte meg a fickó a Függetlenség napja című filmet. Mert ugyanígy az is elgondolható, hogy amelyik civilizáció technológiailag olyan szintre fejlődött hogy képes lenne és akarna is kiirtani másokat, az önmagával kezdte, tehát a veszélyes elemek önmagukat szelektálják ki, így a galaxisunk biztonságos hely. Már amennyiben nem mi vagyunk az egyetlenek, mert akkor nem ezért biztonságos. Nem túl valószínű, de egyszer kell első civilizációnak is lenni, amely úgy látja hogy egyedül van. Még.
  • fkomment
    #154
    "ginew":
    "..vajon aki 1 oldalas hozzászólásokat ir, az komolyan gondolja hogy valaki el is olvassa? :DD ez itt hozzászólás csak, nem publikálás k*cs*g :D"

    Látod ez itt egy hozzászólás. Amit te 1 oldalnak hívsz az több hozzászólás egybefűzve. Mitől lenne értelmesebb 10 hozzászólásként elküldeni? A hossza pedig az előzmény hosszától és a mondanivalótól függ. Elég ha az elolvassa akinek a neve a bekezdés elején áll. Úgyis neki szól.
    (Első hozzászólás vége. Most következik a következő hozzászólás: )

    "karesz6": "Ha logikusan nézzük minden elnyomó/agresszor előbb utóbb megtalálja legyőzőjét."
    Igaznak tűnik. Amíg van esély békés megoldásra addig miért ne?

    "Kryon":
    Nem tudom se megerősíteni se megcáfolni az Iraki és Libiai példát. :) Ebbe szerintem egy kis összeesküvés elmélet is bele van vegyítve, avagy ki mit hisz az USA-ról és annak valódi szándékairól, meg a háborúk okairól és következményeiről.

    Mindenkinek:
    Találkozunk ugyanitt az első (bejelentett) kapcsolatfelvétel után. :P (Ha még lesz internet..:P)

    "Kryon":
    Egyetértek. Szerintem is túl rövig a rádiós időszak. Kérdés hogy az időszak után nem-e figyelik a frekvenciákat (akár más űrelemzési okokból kifolyólag is..) (Lassan tényleg megjön a kedvem egy Imperium Galaktika 2-höz, kár hogy nem csináltak 3. részt..)
  • Kryon
    #153
    Amúgy legvalószínűbbnek azt tartom, hogy a civilizációknak a rádiótechnika felfedezésétől valamilyen számunkra észlelhetetlen formába való átalakulásukig tatró fejlődési szakasz annyira rövid, esetleg csak 2-300 év, hogy kevés ideig sugároznak ahhoz, hogy észrevegyék egymást ebben a rövidke szakaszban.
  • Kryon
    #152
    "Ha logikusan nézzük minden elnyomó/agresszor előbb utóbb megtalálja legyőzőjét."

    Gondolj bele, hogy ha a háború már esetleg évmilliárdokkal ezelőtt lezajlott, és azóta a nyertes úgy "gondozza" a galaxist mint a kertjét, kiirtja a gyomot, és csak az marad ami számára hasznos és veszélytelen.
  • karesz6
    #151
    És még egy dolog kimaradt csak hogy tovább dagasszam hozzászólásom méretét. Ha logikusan nézzük minden elnyomó/agresszor előbb utóbb megtalálja legyőzőjét. Ergo a nyerő taktika a békés lét felkészülve az önvédelemre ergo a nagyobb eséllyel találunk békéseket és ha ez én beláttam akkor egy szuperfejlett civilizáció is belátja.
  • Kryon
    #150
    "A mi cuccainkat elég problémásan használhatná egy idegen civilizáció, ahhoz az kéne hogy megadjuk magunkat.."

    Szerintem elég "meggyőzőek" tudnának lenni...

    Csak gondolj az utóbbi idők háborúira, pl. Irak, vagy most Líbia.
    Amit úgy igyekeznek megnyerni, hogy közben az infrastruktúrában legfeljebb minimális kárt tegyenek, mert a háború után használni akarják, újáépíteni meg baromi drága lenne.
  • karesz6
    #149
    még kb 1 óra és teljesítem kívánságod.:)
  • karesz6
    #148
    Én sokszor csak a hosszú hozzászólásokat olvasom el és az alájuk linkelt előzményeket. Ez egy vita ahol ha azt szeretném hogy mások megértsék az álláspontomat (és esetleg az alapján kezdjenek ki) ahhoz legalább nagyvonalakban körvonalaznom kell a véleményemet. 4 sor elég rövid? :)
  • gombost
    #147
    "Na most akkor gyorsan húzzon le mindenki a legközelebbi kocsmába!"

    Bár mehetnék! De dolgozom...
  • gombost
    #146
    "Mi a baj a scifi filmekkel. Én is láttam őket. :D A SLIDERS-t ki nem hagyjuk..:P Jönnek a kromagok."

    Semmi. Imádom őket, nem véletlenül jutottak eszembe egyből a sci-fi filmek és játékok. :)
    A Sliderst egyszerűen imádtam, gyerekként egyetlen részt ki nem hagytam volna. :)
  • NEXUS6
    #145
    Azistenit Vazze! Hát mivanit he!
    Na most akkor gyorsan húzzon le mindenki a legközelebbi kocsmába!

  • figyu
    #144
    némi gyakorlattal egész gyorsan lehet olvasni ;)

    fkomment -utolsó hozzászólása több helyen kifejezetten vicces volt :)

  • doctore8
    #143
    Szerintem csak két okból támadhatnának minket. Az egyik, hogy vallási alapon, már ha van náluk ilyen. A másik pedig az, hogy ők is szén alapú létformák, a lakható bolygók száma alacsony a galaxisban, a Napjuk haldoklik és egy élettelen bolygó terraformálása nem kivitelezhető belátható időn belül. Ilyenkor két út áll előttük: ők már annyira fejlettek és erkölcsösek, hogy inkább kipusztulnak, mintsem ártsanak (szerintem az evolúció miatt kizárt) vagy az, hogy a lehető legközelebbi lakható bolygót elfoglalják, kiírtják a bennszülötteket.
  • ginew
    #142
    ..vajon aki 1 oldalas hozzászólásokat ir, az komolyan gondolja hogy valaki el is olvassa? :DD ez itt hozzászólás csak, nem publikálás k*cs*g :D
  • karesz6
    #141
    Ha nyersanyag kell nekik meg szolgák annak kibányászására, akkor nem lenne egyszerűbb valamilyen kereskedést intézni velünk?

    Mire leirtam a kommentet megelőztél.:)

    És bocsánat de nem hagyhatom ki.
    "ha nekik mondjuk réz kell"
    Ha nekik mondjuk réz kell adunk nekik párat dakota barátainkból és örök időbe lessz annyi rezük amennyit fel sem tudnak használni. :)
  • karesz6
    #140
    Igazad van. Bizony az emberi természet akadályozhatja a békés kapcsolatfelvételt. Tekintve hogy az ember okos és agresszív. Rendkívül leleményes faj vagyunk bár ezt elsősorban egymás irtására használjuk. Jelenleg valószínűleg közel 0 fenyegetést jelentünk rájuk nézve. Megnyerhetünk ugyan ellenük egy csatát de csak a saját életterünk feláldozásával. Ők utánna kivárják míg a sugárzásban elpusztulunk visszajönnek és harc nélkül győznek. De egy békés faj gondolkodhat úgy hogy az emberek leleményessége szinte határtalan. Bár technológiailag fejletlenek de akár csak az ő technológiájuk dekonspirálódott jelenléte a földön kompromittálhatja őket vagy legalábbis számottevő biztonsági kockázatot jelenthet. Csak gondoljatok bele egy idegen űrhajó jelenlétébe a földön. Nem is kell hogy hozzányúlhassunk elég ha tudunk róla és méréseket végezhetünk adhat olyan ötleteket ami képessé tesz minket egy olyan technológiai ugrásra amivel már elérhetjük őket. Ezzel nem magamnak mondok ellent és tagadom a békés idegenek (szerintem) nagyobb valószínűségét hanem a saját veszélyességünkre utalok.
    És még egy dolgot el tudok képzelni ami miatt egy alapból béketűrő de agresszivitásra hajlamos civilizáció nekünkeshet. Ha a közelünkbe van (nem tudhatjuk ez mit jelent)és fejletebbek vagyunk mint hinnénk. Ők tudhatják mi a fejlettségünk következő léőpcsőfoka (ami nagyon nagy ugrás is lehet) és tudhatják mennyire vagyunk tőle messze, mi nem feltétlenül. Ekkor prevencióként kaphatunk esetleg az arcunkba bár én itt is sokkal valószínűbb dolognak tartom a probléma "titkosszolgálati" módszerekkel történő megoldását egyszerűen azért mert "elegánsabb" és hatékonyabb. Ha közel vagyunk egy nem várt nagy áttöréshez egy háború meghozhatja azt a lökést amivel elérjük azt a bizonyos áttörést és a harcot komoly veszteségekkel felyezhetik be míg a geopolitika manipulálásával pár száz év alatt ami nekik nem feltétlen jelentős átformálhatják a természetünket és értékes szövetségest találhatnak bennünk. Én is úgy gondolom hogy az esetleges nyersanyag viták vezethetnek legkönyebben konfliktushoz de ne feledjük hogy azt meg is "vehetik" tőlünk pl technológiával aminek én azért adok egyáltalán valamekkora esélyt mert ha nem valamiféle egyesült hangyabojszerű szuperintelligenciába tömörülnek akkor a népük felé nekik is el kell számolni az érző intelligen lények milliárdjainak halálával.
    Egy olyan társadalomtól ami nem 100% ig uniformizált (ami rugalmatlanságot eredményez ami hátrány ezért valószínűtlen) nem várhatjuk egy hideg gyilkos száraz logika következetes követését, ugyan úgy problémák adódnának a lakosságukkal ahogy sokan elítélik amerikát az olajháborúk miatt. De vegyük észre azt is hogy ez alól túl sok lehet a kivétel még akkor is ha tényleg sokkal nagyobb a tökéletesen békés idegenek száma. Itt az egész emberiség szimpla létéről van szó és ha azt állítom hogy 99% hogy békés idegenekbe futunk kapcsolatfelvétel esetén akkor is egyértelmű hogy a kockázat sokkal nagyobb mint a várható haszon (bármekkora is az) egyszerűen nem engedhető meg. Ez egy olyan vita ami bár nagyon érdekes senki sem nyerheti meg. Szerintem vitán felül áll hogy mindkét oldalnak igaza van.
  • Asperot
    #139
    Szimbolikus példának szántam, de szóba jöhet a víz mint élettér is. Annyira sokat még nem láttunk máshol.
  • Grr1234
    #138
    Akit érdekel ez a "vannak-e űrlények" dolog, az olvassa el A kísérteties csönd című könyvet Paul Davies-től.
  • fkomment
    #137
    Nem mondom hogy nem lehetséges, de szerintem még mindig valószínűbb hogy nincs szükségük nyersanyagra. Akinek víz kell az összeereszt két hidrogént és egy oxigént, vagy megolvasztja valamelyik aszteroida (vagy Hold) jegét. Nem hinném hogy egy idegen azért jönne ide mert szomjas. :D Ha nincs megújuló vízforrása akkor már rég kihalt volna. De ki tudja.. Tök mindegy..:)
  • Asperot
    #136
    Lehet kombinálni hogy mi kell nekik, az mennyire hasznos nekünk, illetve mekkora készlettel rendelkezik a bolygó…de! Szerinted, ha olyan nyersanyagra izgulnak, ami számunkra is fontos, ráadásul, kevés van, mennyire járható út a kereskedelem? Akkor már az elvétel a logikus. Már csak azért mert bizniszelhetünk egy kicsivel, vagy elvehetjük mind. Ne legyél naiv. Aki szomjas, annak sokat ér a víz.
  • fkomment
    #135
    "figyu": :D
    ""hisz mind emberek vagyunk"-ról egy vicces gondolat jutott eszembe:
    Ez biztos igaz? :)"
    Bevallom, én nem biztos hogy az vagyok..:D Mindig is kételkedtem a dologban. Akárhányszor elkezdenek egy mondatot úgy hogy "Az ember ...." az általában rám sosem igaz. (kivéve az alap dolgokat hogy két lábon jár meg ilyesmi..)


    "Kryon":
    "8. Egy szuperfejlett faj számítógépén futó szimuláció vagyunk, és valójában nincs körülöttünk semmi. Vagy egy szuperintelligens lény álmában létezünk."
    Vagy egy szupernagy élőlény vérében keringünk..:P Lehet hogy a nagy bumm egy gázbuborék szétpukkanása volt a gyomrában, és ezért szar az élet..:D (már pihent vagyok...)

    "gombost":
    Mi a baj a scifi filmekkel. Én is láttam őket. :D A SLIDERS-t ki nem hagyjuk..:P Jönnek a kromagok.

    "Kryon":
    "megérkeznél a lakatlan Földre 10 űrhajóval, és ellátmánnyal a fedélzeten, mennyi lenne felépíteni mindazt ami ma a bolygón van"
    Seperc alatt meg lenne. Nyilván az űrhajók magukban hordoznák az önmagukat felépítő létesítményeket, vagy maguk az űrhajók volnának a létesítmények. A mi cuccainkat elég problémásan használhatná egy idegen civilizáció, ahhoz az kéne hogy megadjuk magunkat.. (vagy hogy észrevétlen beolvadjanak közénk..:P)

    "figyu":
    Egy virus volna célravezető a kiírtásunkhoz. De nyilván máshogy is tudnak vasat szerezni..

    "karesz6":
    Ha feltesszük hogy sokan vannak, akkor nem kell hogy mind békés legyen. Elég ha a szomszédaink azok, és akkor az aggresszivak nyílván a szomszédainkba akadnak bele először így ha szerencsénk van mi védve vagyunk. (Mint az aszteroidáknál amelyek a Földben csapodnának ha a Jupiter (vagy annak gravitációja) nem állná az útjukat.)

    "Asperot" + mindenki:
    Ha nyersanyag kell nekik meg szolgák annak kibányászására, akkor nem lenne egyszerűbb valamilyen kereskedést intézni velünk? Ők adnak valamilyen számukra aprócska kis tudást és mi 10 évig vígan bányászunk cserébe..:D Sőt, ha nekik mondjuk réz kell, akkor lehet hogy adnak nekünk olyan technológiát aminek következtében nekünk nem kell réz. (amíg rá nem jövünk hogy nekik milyen technológiához kell a réz..)
  • Asperot
    #134
    Lehet hogy igazad van. Bár ha egy ideig csendben szemlélik, mit művelünk itt egymás közt, én a helyükben bazi nagy puskát hoznék. Arról nem is beszélve, hogy mi az érkezés célja. Ha puszta kutatás, felfedezés logikusabb egy békés kapcsolatfelvétel. Ha valamilyen létfontosságú nyersanyag után kutatnak, nagy eséllyel összejön a konfliktus.
  • kukacos
    #133
    És mit csinálsz a már kiküldöttekkel? Visszaszívod?

    Vagy építsünk bazi nagy űrhadsereget, amivel majd visszaverjük a milliárd évvel idősebb civilizáció támadását? :D
  • karesz6
    #132
    "mennyire hihető hogy ezek a kapcsolatfelvételek mind békések voltak?"

    Semennyire.

    Nem hinném hogy az idegenek kizárólag békések de szerintem nagyobb valószínűséggel békések mint agresszívek ami természetesen nem jelenti azt hogy nem tudják magukat megvédeni csak náluk a fejlődés nem a háborús fejlesztések mellékterméke hanem a fejlődés melléktermékeként önvédelemhez alkalmas eszközöket hozhattak létre.
  • karesz6
    #131
    Valóban a fejlettség nem zárja ki az agressziót de valószínűsíti annak hiányát. Egy fejlődésének elején járó civilizáció agresszivitása pedig a fejlett intelligencia kialakulását megelőző evolúciós fázis törvényszerű velejárója. Én így látom. De már leírtam hogy itt minden álláspontot elég kemény érvekkel lehet védeni.
  • Kryon
    #130
    Mi már felhívtuk magunkra a figyelmet, azon már túl vagyunk. De pl a váletlenül szivárgó adás és a között, hogy szándékosan nagy energiával üzenünk az idegeneknek nagy különbség van észlelhetőségben (mi az utóbbit is elkövettük).

    Félni én sem félek, már azért sem mert a legtöbb esetben valószínűleg élve hasznosabbak lennénk nekik. Ráadásul vannak ennél közvetlenebb veszélyek itt a Földön.
  • Hajoska
    #129
    Örülhetünk ha galaxisonként van egy-egy hasonló szintű faj, és akkor viszont a nagy távok miatt nem jut el hozzánk a gyengécske jelük, illetve vica-versa, a mi földi kis tv sugárzásunkból szinte semmi nem marad mire odaér pl. a szomszédos Andromeda ködbe 120 ezer év múlva, egy szomszéd galaxisból, de főleg a messzebb lévőkből, még az erős röntgen és gamma sugár tartományban sugárzó szupermasszív fekete lyukak és szupernovák észlelésének is örülhetünk, nemhogy csicska tv és rádió sugárzásoknak , 3 fotonnyalábbal ...
  • Kryon
    #128
    Megérkeznek, az űrből megszórnak minket neutronbombákkal, vegyi fegyverekkel, vagy fejlettségüket alapul véve valami spéci nano fegyverrel. Visszalőni nem tudunk, mert a fegyverrendszereink földi támadók ellen lettek kifejlesztve, űrcsatára alkalmatlanok. Ha fel is lőnének rájuk néhány rakétát, akkor a nálunk is már fejlesztett elhárító lézerek fejlettebb változatával leszednék őket.
    Majd amikor lerombolták a morálunkat, és tudatosították bennünk, hogy nem tehetünk ellenük semmit, felajánlják hogy dolgozzunk nekik és akkor leállnak a mészárlással...
  • figyu
    #127
    "ha valaki tényleg vadászik a rádiózó civilizációkra, az eddig kiadott rádiójelek ne lennének elegendőek a Föld leleplezéséh"

    Pedig valószínűleg még tényleg nem elég: úgy 80 éve kezdtük a sugárzást, az most 80 fényévre van tőlünk, az még csak a közvetlen szomszédokhoz ért el.

    >Én mondjuk nem félek
    mondjuk én se rettegek, de minek felesleges kockázatot vállalni, pl: Voyager. Mondjuk nem felesleges a kockázat, mesés lenne barátokra lelni.