326
  • CybeRick
    #6
    Ha egy kicsit is hasonlítanak ránk az idegenek, első dolguk lesz kiirtani minket, mivel potenciális vetélytársak vagyunk egy túlélésért vívott örök harcban. Ha meg fejlettebbek nálunk, kb annyira lesz lelkiismeret furdalásuk, mint amikor mi irtjuk ki a házunk szegleteiben felbukkanó kártevőket amik "a mi erőforrásinkat dézsmálják".
    Megdöglünk mind, vagy mi leszünk egykor a leigázó idegenek?
  • Ravkin
    #5
    Hát igen elöször Hawkin bácsi ilyeszgetett minkett a hatalomra éhes alienekkel most meg ez a cikk ? Szerintem ez is csak az emberi faj korlátoltságát és sehol nem tartását mutatja 2011-ben.

    Ilyen hülyeséget életemben nem hallottam, persze majd idejönnek hozzánk, akit hisz az ilyesmiben ajánlom a spaceballs-t megnézésre, ott is elszívják a másik bolygórol a frisslevegöt mert náluk már elfogyott.

    Mégis mi kellene nekik, olaj vagy szén ? Netalán egy kis gabona ?

    Remélem érzitek az irónát :D
  • r4pt0r
    #4
    "A. Erkölcsileg fejlettebbeknek kell lenniük, különben a tecnológiájukkal legelőször is a civilizációjukat pusztították volna el."

    Ez így szerintem hülyeség. Túl sok a nagyhatalom nálunk, ezért alakulhat így, de ez nem jelenti azt hogy mindenhol ez van.
  • Amergin
    #3
    Ja és most esik le, hogy Seth Úr a SETI nevezetű gittegylet oszlopos tagja, (amely szervezet totálisan haszontalan) és magyarázza a bizonyítványt, hogy miért nem hallani semmit a zűrből -ez is benne van.
  • Amergin
    #2
    "Vajon miért nem bukkantunk még rá egyetlen földönkívüli civilizáció nyomára sem?" -például azért, mert még a legközelebbi csillaghoz sem sikerült eljutni, az Univerzum pedig hatalmas...
    "Kiírtás":
    1. Mindenki a saját hazája történelméből és saját magából indul ki. Seth Úr ezen a téren kétségkívül "igazi amerikai".
    2. A "szuper fejlett" idegenek két okból sem fognak minket lerohanni és kiírtani:
    A. Erkölcsileg fejlettebbeknek kell lenniük, különben a tecnológiájukkal legelőször is a civilizációjukat pusztították volna el.
    B. A "szuper fejlett" technológia ki tudja elégíteni civilizáció igényeit 'ott helyben' mind az energiából, mind pedig a ritka nyersanyagokból (tudniillik képes lesz előállítani azokat a fúziós energiát felhasználva)
    De elismerem: rettegni jó ezért népszerűek a horrorfilmek...
  • Skynet85
    #1
    Érdekes cikk, de mintha kicsit pánik beteg lenne a csóka... Egyébként is, azok az idegenek akik akkora távolágot képesek beutazni vagy felderíteni, hogy észleljék az űrszondánkat, vszeg ideáig is ,,ellátnak".

    ,,Az elmélettel kapcsolatban csupán egyetlen kérdés marad, vajon érdemes-e saját magunkból kiindulni, ha egy ismeretlen tényezőt próbálunk megítélni?" Szerintem igen :) tök mid1 mennyire inteligens és jó szándékú fajról van szó, ha megszorúlnak erőforássilag akkor bizony elveszik amit kell, egy faj sem akar kipusztulni, ha van lehetősége megmenteni magát ettől, szvsz...