592
  • Fpocok
    #112
    Először én is annak néztem, de nem lehet, hogy azt mutatja, hogy milyen grafikája van? Milyen rétegek vannak?
    De lehet, tényleg cloak :D
  • SZilaJMaGGoT
    #111
    Remélem ezt a láthatatlan kamuflázs-t és hasonló szuperképességeket nem viszik túlzásba, nem lenne jó ha crysis-t csinálnának a játékból, mert úgy tényleg nem sok értelme lenne... :D
  • SZilaJMaGGoT
    #110
    "Kit érdekel a grafika. Lényeg, hogy a gameplay legyen jó!"

    Teljes mértékben egyetértek!
  • Fpocok
    #109
    Nyam nyam. Jók a képek.
    1. Lesz Tyrant... legalább is úgy tűnik.
    2. Az egyik zombit maga előtt tartja, pajzsnak?
    3. Kit érdekel a grafika. Lényeg, hogy a gameplay legyen jó!
  • grebber
    #108
    Képek!

    Mobilra meg ps2-re is jön, vagy mik ezek az ocsmány képek?
  • DarkSector
    #107
    nem mondom mert nem ez a lényege, és vagy nem figyelsz rám vagy csak nem akarsz. :)
  • DarkSector
    #106
    Úgy hogy játszottál a RE-el régen csak beleszartál, és a DS ha szerinted parás akkor ennyi vót részemről. :)

    Nem a célzásról volt eddig szó részemről.
    Nem is arról hogy feltétlen kell ez a mosün, hanem az amit ennélkül kapunk majd a pofánkba. :)
  • Tikal #105
    mondom, legközelebb már azt fogod hiányolni hogy miért nem körökre osztott stratégia a resi :D
  • Tikal #104
    Lehet nem figyeltél, de játszottam a régi resident evil játékokkal, mégpedig akkor mikor megjelentek :) És nem érdekelnek a HC játékosok... mint azzal már többen egyet értenek, 10 éve ez még oké volt, de ma már nem éppen, ettől nem nehezebb lett a játék csak IDEGESÍTŐBB. Ugyanugy szétlövöm az összes zombit, csak közben elengedek két kurvaanyádat is. Nekem a játék hangulatát sohasem a célzás adta, nem sokat tett rá...inkább elvett. Ott van most a dead space egy kettő, na az parás játék, és a célzás is rednben van, háát ez hogy lehet? ;)
  • DarkSector
    #103
    Nem érted....:)
    Az csak példa arra hogy ha egy játékban valami nem a valóságot tükrözi még nem szar meg nem feltétlen kell megváltoztatni, mert nem feltétlen a valósághűség jelenti a jó játékot.

    Ha ez jelentené, akkor minden játék 1 game over-ig tartana pl.
  • SZilaJMaGGoT
    #102
    Hát sztem az RE sosem volt stratégia, de még rpg sem... :D Point n click-ként még eltudnám képzelni... :D
  • DarkSector
    #101
    Én mondjuk mindenképpen végigjátszom legalább 1x mert RE, de nem örülnék ha túl akciós lenne.
  • DarkSector
    #100
    a másik hogy vállkamera van sajnos.
  • DarkSector
    #99
    vagy egy stratégiai játékban miért nem mozognak attack-olás közben az egységek?
    vagy final fantasy rpg-kben támadáskor miért állnak 1 helyben és miért támadnak felváltva a karakterek???

    igazis mekkora hülyeségek ezek . :P
  • SZilaJMaGGoT
    #98
    Hát nem egy ósdi feature-el kéne "hc" maradjon a játék, hanem kitalálhatnának újakat... Pl. ha reloadolsz úgy, hogy nem üres a tárad akkor ugrik a tárban maradt lőszer, komolyabb sebződés úgy, hogy az kihasson a fizikális képességeidre. Esetleg ha nagyon hácét akarsz akkor még lehetne valami billentyű kombó alapú reload. A lehetőségek határtalanok, nem kell mozgássérülté tenni a playerkaraktert ahhoz, hogy izgibb legyen a játék. :D
  • DarkSector
    #97
    Hát jah ez a probléma, mint írtam nem sok van.

    Devil May Cry ezt valszeg most küldik a sírba.
    Silent Hill ezt még nem cseszték el, nekem tetszett.
    Final Fantasy ez kicsit furább lett, mert nyílt világ csak jóformán a játék végén van.
    Metal Gear Solid hát a lopakodásból nemtudom mennyi marad meg.

    pár kedvencem.

    Ugye most a Resident Evil 5-nél kicsit már túl egyszerű lett szerintem.
    Mert a Resident-ek nehezebbek voltak, részben az irányítás részben nem.
    Eleve kevés töltény volt, itt meg az 5-ben max Prof fokon izzaszt meg, ha nem gyüjtögetsz előtte skulót.
  • DarkSector
    #96
    Igen nézőpont...
    Ez a baj, ezért van a konzolos baromság, mert a fejlesztők a 99%-ban szarnak a régi játékosokra, és azt hiszik ez végett hogy Konzolon ez megy és ezt akarja minden gamer...hát nem is csodálom sokszor ha Causal szarozik néhány ember.
  • DarkSector
    #95
    Én 27.

    És képzeld nem érdekel más hogy fikázza a kedvenc játékomat. Nem azzal van a baj hogy ezt a stilust szeretnéd viszontlátni, hanem az hogy ezt egy olyan játékban ami talán az egyetlen olyan játék eddig amit nem Causal-osítottak eddig....

    A baj azzal van ha egy olyan fiatal, vagy akár idősebb fikáz egy olyan DOLGOT, amitől egy játék régebben olyan nagy érzés volt a HC játékosoknak, amit manapság nem azért utál mindenki, mert nem valóságos, HANEM mert túl egyszerűt akarnak, minden legyen pofon egyszerű ne kelljen gondolkodni.

    Hidd el egy igazi Resident Evil, ettől volt Resident Evil régebben. Hogy nem egy összevisszarohangálós téma, hanem a lassú zombiktól is félni kellett, beszartál, mert ha baszakodtál és csak orrba-szájba öltél, és nem menekültél el akkor pikk-pakk meghaltál.
    Mindegy hidd el hogy ha egy régi játékost megkérdezel az nem mond ilyen butaságokat hogy szar ez az irrányítás.

    De ez volt a többinél is. pl (Silent Hill, Parasite EvE, Project Zero, Siren)

    Ezeknek van is még máig hangulata.

    Szóval nem nem bírom elviselni, hanem oké amit írsz, csak kérném a fejlesztőket hogy akkor ne a RE-ben csinálják meg ezt nektek, hanem ezt hagyják meg a HC srácoknak pls. Ennyi.
  • SZilaJMaGGoT
    #94
    Egyébként meg mondj egy sorozatot ami nem esett át olyan változásokon ami alapján át is lehetne nevezni... :D
  • SZilaJMaGGoT
    #93
    De ez szerintem nézőpont kérdése. Elég sok része van már a resident evilnek és a legtöbb részben szinte már csak maga az univerzum a közös. Pl. ott van a portal amibe nem gordont alakítod, de mégis összekapcsolták a half life univerzummal. Szal ezzel most azt akarom mondani, hogy nekem az univerzumtól lesz resi a resi, neked meg a helyhez kötött célzástól... :D Sztem sokkal inkább meg lett erőszakolva a sorozat az újabb részek sztorijával mint, mint a gameplay elemek megreformálásával...
  • DarkSector
    #92
    Semmi baj csak megint a szokásos téma.

    Resident Evil nevet fogja viselni egy amúgy olyan játék, amivel nekem nincs bajom csak már nem Resident Evil.
  • SZilaJMaGGoT
    #91
    Én annó elkezdtem az 1-et és nekem túl bénának tűnt... :D Lehet korán hagytam abba, dehát nah...
  • Fpocok
    #90
    Nem attól volt ijesztő, hogy ilyen volt a kamera. Ez csak a hangulatot adta. Felőlem akár lehet tps is leszarom, csak legyen félelmetes, mint mondjuk a dead space (bár nem játszottam egyikkel sem, de azt hallottam, hogy fosatós.
  • SZilaJMaGGoT
    #89
    Dettó... Régen elfogadtam, hogy ennyire futotta, de ma már inkább fárasztó mint ijesztő... :D
  • SZilaJMaGGoT
    #88
    Én tps/fps párti vagyok, de szerintem nem a kamerától lesz félelmetes vagy nem félelmetes egy játék... :D Penumbra? Amnesia? Ezek FPS-ek és egyiket sem volt idegzetem végigtolni annyira fosatósak... Igaz ezekben fegyverek sincsenek, tényleg a túlélésről szól, de nekem nem a kamerától lesz egy game félelmetes vagy nem félelmetes... :D
  • Tikal #87
    Persze, vagy lősz vagy futsz, de sokszor kerültem olyan helyzetbe, amikkor csak pár lépést kellett volna megtennem hátra és akkor minden ok, ehelyett ,fegyver le, megfordul, pár lépés fut, megint megfordul, és céloz... kényelmetlen, de mondom, ez akkoriban még oké volt, ma már nincs helye. nem lesz tőle feszültebb a játék, csak idegesítőbb.

    Resi5ben egyszer ijedtem meg úgy igazán... valami szállítoszalagon jottek a hullák, aztán az egyik felpattant és a nyakamba ugrott, ott megijedtem rendesen :D

    A dead space hangulata viszont nagyon bejön :)
  • Fpocok
    #86
    Lassú zombik mellett tök értelmetlen lett volna az, hogy futsz és közben lősz.
    Másrészt ezekből a kameranézetekből nehezen lehetett volna megoldani.
    Aztán nem mellesleg ezek a játékok túlélő horor játékok voltak... eredetileg: Vagy lősz, vagy futsz.

    Persze az újabbak már simán akció-kaland kategóriába tartoznak. SEMMI IJESZTŐ ÉS/VAGY FÉLELMETES nincs bennük. Semmi.

    CV megvolt? Ott már sokkal fejlettebb volt a kamera, ott már dinamikusan mozgott. Egy ilyennel simán el tudnék képzelni egy mai játékot.

  • SZilaJMaGGoT
    #85
    Én is így gondolom, de nekem régen is csak megszokom kategória volt. Szerintem nem a technikai megvalósítás adja a játék feelingjét, az csak a játszhatóságért felel.
  • Tikal #84
    Még az első két résznél oké volt szerintem, mert nagyon szép környezetet kaptunk érte cserébe, meg persze a para faktor is nagyobb volt emiatt...de ma már nem állná meg a helyét. Full mozgatható kamera nézet kell, a feszültséget meg érjék el mással..
  • SZilaJMaGGoT
    #83
    Egyébként az eredeti fix kamerás nézetért sem voltam oda igazán, mindig is azt szerettem volna, hogy tps legyen ami lehetséges is lett volna... :D
  • SZilaJMaGGoT
    #82
    Én játszottam velük, nem akkor amikor kijöttek, de viszonylag "frissen"(ritka, hogy valamit már a megjelenése napján tolok) és nekem már akkor idegesítő volt ez a "feature"... :D Persze hozzászoktam mert a játék többi része viszont tettszett.
  • Tikal #81
    Igen.
  • Fpocok
    #80
    Hadd kérdezzem meg: Te játszottál a Resi 1-2-3 al amikor kijött?
  • Tikal #79
    Kifejtenéd miért kellett bele?
    De ha azt fogod mondani hogy azért hogy ezzel is növeljék a feszültséget, akkor ne is mondj semmit :D Nem értem miért kell védeni ezt az elavult célzási rendszert...
  • Fpocok
    #78
    Jó mindegy, látszik, hogy fingod sincs miről beszélsz, nem érted miért kellett bele. Na mindegy, ez van.
  • Tikal #77
    Mondjuk MGS4re már sikerült kijavitaniuk ezt a csorbát.. vesztett is a játék a hangulatábol ;) .. a szuper realisztikus játékban a lopakodo katona nem tud oldalra lépni kettőt miközben célra tart.. hát ideje volt javítani...
  • Tikal #76
    Ennyi?? MGS meg Parasite Eve?? ( ami szintén japo, talán érthető ha ők is ezzel a béna taktiváal akartak több feszültséget a játékukban )

    A csomó játékot meg nem ismerem...
  • Fpocok
    #75
    Apropó, ha már itt tartunk. A PE3 részét nagyon nagyon NAGYON elkúrták. Bugyuta, leegyszerűsített... mondjuk nincs is PSPm, de szörnyű, hogy abból is mekkora egy fost csináltak ala RE.
  • Fpocok
    #74
    Gondolom MGS sorozatról sosem hallottál... a Parasite Eve sorozatot pedig már meg sem merem említeni. Aztán ott van még egy csomó konzolos TPS.
  • Tikal #73
    :D
    Mint irtam nem vagyok HC gamer, de sorolhatnád azokat a játékokat amikben csak állva lehet célozni, lőni, lehet nem hagytak bennem mély nyomot :)