1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1082
    Accuphase E-600 teszt. (katt ide)

    " A DAC egység beépítése mellett phono előerősítő modult is képes fogadni a hátlap előkészítésben. "


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.02.09. 06:45:35
  • Zephyr Retiring
    #1081
    Amíg oda leszek, "adok" egy jó kis esti muzsikát...
    Legalább is azt mondják, hogy jó a nagyokosok akik értenek hozzá

  • Zephyr Retiring
    #1080
    A fiókot a szerzői jogok megsértése miatt törölték (ilyesmire jobb ha te is számítasz, mint vérbeli new italo uploader)
    és nem a kevlár (vagy annak látszó) hangszóró miatt MUHAHA
    Ezt a rötyögést Mucsácsó kollégától nyúltam le. (Nehogy a szerzői jogok miatt bepereljen csak azért jelzem)

    Továbbá nem sacd hanem dvd-audio párti vagyok még mindig és sokadjára is.
    Amúgy meg hogy valami jót is írjak, örülök, hogy néha rám nézel.

    Nélküled még a végén depis lennék, fognám a késemet és felvágnám....







    ....a kenyeret a vacsimhoz
    Most megyek és keresgélek a neten valami abszolút orbitális mega giga baromságot, hogy ne okozzak nagy csalódást.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.02.02. 19:56:17
  • amaximus
    #1079
    egy újabb, már eleve bugyuta és értelmetlen műalkotás, persze, hogy az ilyen hülye ötletek a gyakorlatban életképtelenek, és megmaradnak a halva született prototípusok dicsfényében az utókornak és ennek a fórumnak. de azért köszönjük. vacsi mellett kapott 2 percet.
    most hagylak egy kicsit kibontakozni,mire legközelebb visszatérek,biztosan sikerül majd pár baromságot összeszedned innen-onnan,ebben nem kételkedek.
  • amaximus
    #1078
    Zeff, hagyjuk már ezt az állandó kényszeres tanult kollégázást,mert mindketten tudjuk, de legfőképpen te úgyis, hogy te tanultabb vagy, sőt már széttanultad a józan eszed is, aztán hogy ez most előnyödre vált, vagy a mi hátrányunkra, az legyen a mi kis titkunk, de ez egy másik történet.

    Oké,kicsit elkapott a lendület,nem arra szerettem volna kihegyezni a mondanivalóm,amire rákattantál, hogy SAL (olcsó import oem kínai),vagy nem SZAR, vagy tényleg kevlár, vagy csak kevlár szövésű, vagy csak hatású, de nem is lényeg, igazából a Kevlár sem kevlár, mert az egy márkanév, tehát hogy tényleg aromás poliamidból, azaz aramidből van a membrán anyaga vagy nem, hanem hogy mekkora szentségtörés leVideoton-ozni egy SAL mélynyomós hangdobozt,ami így annyira eredeti audiofil,mint a te írott szuperaudiocédéid a háj-háj-megahájp-endes maszek tuningos hangdobozaidon meghallgatva. tehát ez nem egy videoton dc3010,hanem egy összvér korcs némi fajtiszta alapokon.

    tehát ugorjunk is tovább eme remekművön, főleg, hogy már a fiókot is törölték azóta, biztos az eredeti kevlár miatt.

  • Zephyr Retiring
    #1077
    Más részről meg az orsós-kazettás szalagos rendszer sem lett világszám,
    de érdekességnek attól még tarthatjuk..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.02.01. 20:53:35
  • Zephyr Retiring
    #1076
    Én természetesen más véleményen vagyok mint tanult kollégánk Amaximus mester..

    Szerintem ez egy zseniális ötlet, és én kifejezetten örülök, hogy éppen a Verbatim jött elő ezzel a farbával
    Két dolgot egészen biztosan tudok mindenféle külső segítség nélkül is:

    ad1) a Verbatim cd lemezekkel igen sok "vinyl ripper" kolléga elégedett.
    ad2) a vinyl hangzással igen sok zeneszerető kolléga elégedett.

    Ha sikerülne a kettőt megfelelően kombinálni, illetve megfelelőre kalibrálni, annak sokan örülnének, magamat is beleértve.
    A maximum 10 perc játékidő a vinylen meg több is mint elég.
    Hány olyan eredeti maxi cd-t mutassak, amin a két zene együtt sem éri el a 10 percet?

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.02.01. 20:47:42
  • Zephyr Retiring
    #1075
    Megegyeztünk. Akkor csak szebb lett.
  • Zephyr Retiring
    #1074
    Most két lehetőségre gondolok hirtelen..
    1) vagy valami (SAL) konkurens cégnél dolgozol és ezért minősíted le a termékeiket,
    2) vagy nem tapintottál még meg az ujjaiddal SAL kevláros mélynyomót..

    De az is lehet, hogy van 3. lehetőség is, amire nem is gondoltam

    nem hinném, hogy hazudnának bármiről is itt..
    ..már csak amiatt sem, mert bárki feljelentheti őket bármikor ha valótlant állítanának a fogyasztóvédelmiseknél.
    Nekem ugyan csak a régebbi sárga és csak 20 cm-es volt ugyan, de az tuti hogy kevlár szövetes volt.
    És persze szerintem te azzal is teljesen tisztában vagy, hogy a 30-as mély sem a hangnyomás erőssége miatt kellett, hanem inkább a basszus tartomány növelése miatt.
    Az a reflex-nyílás meg ami gyárilag volt rajta már magában is egy vicc csupán.
    Aki komolyabb hangzásra vágyott, azonnal lecserélte valami normálisra hangolt csőre..szerintem.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.02.01. 20:32:19
  • amaximus
    #1073
    ez meg egy hülye vidi ismét, komolyan honnan van ekkora érzéked totális katasztrófákat iderakni?
    vidi hangdoboz valami SAL kevlárutánzatos hangszóróval?micsoda menőség már.
    a DC3010-est,mint sok vidi hangfalt is lehetett szeretni, de annyira nem is. az eredetiben meg hiába voltak 30-as mélyek,nem szólt akkorát, viszont könnyen hajtható volt.a spektruma meg,mint egy megzavarodott pészmékeres,olyan krixkraxos volt, diszkó zenére tökéletes.
  • amaximus
    #1072
    te hol látod ennek vagy ennek a szépségét?
    tudom, hogy a szépség is kinek a pap,kinek a papné, de nem lehet, hogy ízlésficamod van?
    a srác egyébként tisztességes iparos munkát csinált, de szépségdíjat azért még nem adnék.mondjuk azt, hogy szebb lett.
  • amaximus
    #1071
    ezek tényleg azok.
  • amaximus
    #1070
    lehet, hogy első,de reméljük az utolsó is!
    ennek konkrétan semmi értelme,de valaki unatkozott és csinált!
    a vinyl szarul fog szólni, nem mélyek a barázdák, a tű is alig talál rá, talán 10 perc játékidő fér rá, behúzós cd lejátszóban meg eleve felejtős, a súlytöbblet miatt ideje korán el fogja cseszni a cd automatikát is, ellenben jól mutat, lehet vele "selfizini".
    az ötlet is ez biztos a hülye áruk fórumából került elő.

  • Musachy
    #1069
    CD és vinyl egyben...
  • Zephyr Retiring
    #1068
    Vitatkozhatnánk, de minek?
    Csak igazad LETT. (kilencszázhúszonakárhányból még..)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.01.31. 18:24:17
  • Musachy
    #1067
    Ezek még kinézetre is szépek, hajaznak a nyugati technikára. Persze a Radiotechnika az nem is igazán orosz, hanem valamelyik balti köztársaság terméke (volt).
  • Zephyr Retiring
    #1066
    Orosz snufni-tuningos kollégáktól, azt már tudjuk, hogy házi szerszámokkal,
    milyen széppé lehet varázsolni az S-90-est...
    a vidi végén szépen megrezegteti a kamerát is, tehát van benne még szufla


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.01.31. 16:44:19
  • Zephyr Retiring
    #1065
    Talán épp egy U-7101-esre volt kötve. Ami úgy sejtem, az U-101 belsőleg módosított változata lehet,
    mert külsőre szinte dettó..

    U-7101..


    és U-101..


    Kíváncsi lennék, hogy a Radiotehnika S-90-essel hogyan nyekereghetnek
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.01.31. 16:36:48
  • NEXUS6
    #1064
    Én szerintem ilyet hallottam egy ismerősömnél, olyan 90 táján, aki a szovjet birodalomból származó mindenféle hifire és a 3. világháború megnyerésére szánt eszközzel rendelkezett. Asszem egy Rágyotyehnyíka M201 kazettás dekre volt rákötve, az erősítőt már nem akartam megtudni, hogy mi lehetett, nem is emléxem semmire, mert addigra betöltötte a szobát a HANG!
    És az nagyszerűen visszadta, hogy ezeket az eszközöket valószínűleg egy olyan gyárban állították elő, amelynek másik üzemágai motoroskertikapákat, nukleáris reaktortartályokat és 50 mm automata aknavetőket gyártottak, mindegyik hangjából volt valami benne.

    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2017.01.31. 16:09:37
  • Zephyr Retiring
    #1063
  • Zephyr Retiring
    #1062
    Közben belehallgathatunk egy jó kis space-synth zenébe még 2002-ből.
    Ne tévesszen meg senkit ez elején a 25 másodperces felvezető szöveg



    2001-ben jelent meg első és egyetlen albumuk Cutting Age címmel.
    Maci, Kecske és eMU 2004-ben szétváltak egymástól..pedig nem is voltak rosszak együtt.
  • Zephyr Retiring
    #1061
    Speaker Active Matching technika a Radiotechnica S-90-essel.
    2015-ös cikk.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.01.23. 10:22:33
  • Zephyr Retiring
    #1060
  • Zephyr Retiring
    #1059
  • Zephyr Retiring
    #1058
  • Zephyr Retiring
    #1057
  • Zephyr Retiring
    #1056
    Lasonic Jumbo..
  • Zephyr Retiring
    #1055
    Még nem, de alakul
    Ha legközelebb errefelé lesz dolgod, dobhatnál még valami szép fotót valami hifi elemedről..
    Nem sürgős, szerintem egy ideig még "itt leszek"
    (mármint hosszabb távon értve)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.01.07. 19:23:34
  • Zephyr Retiring
    #1054
    Nem szoktam ügye-fogyinak érezni magam általában, de jól esik, hogy aggódsz miattam.
    Évszámokat és dátumokat viszont rendszeresen elfelejtek, illetve összekeverek, de ez meg mindig is így volt.
    Ennek semmi köze a koromhoz. Például régebben is, ha egy csinos csajszi megkérdezte, hogy ugyan mikor születtem, legtöbbször hozzá kalibráltam magam időrendileg
  • NEXUS6
    #1053
    Na így már viszont kvittek vagyunk!
  • amaximus
    #1052
    csak sikerült valamiben visszavágnod az elbaltázott évszám miatt!
    már azt hittem, csak úgy egyszerűen elmész mellette,holott tudtad, hogy csak elírás volt.
    bár azt nem tudhattad, hogy ez direkt maradt benne, a te kedvedért, hogy ne érezd olyan ügyefogyottnak magad.
  • Zephyr Retiring
    #1051
    Csak egy aprócska észrevétel...helyesen..
    Dream Theater (a theatre egy picit más kategória) és
    The Alan Parsons Project (bár szerintem mindkettő elírás, csupán a véletlen műve)

    Mondandód többi része okés és még rendben is van, és bár lényegtelen ez most itt és most, de a jazzt jómagam nem komálom
    Ettől függetlenül szerintem hallgasson mindenki azt, és akkor, amit és amikor akar
  • Zephyr Retiring
    #1050
    Szentigaz. Ez van, ha öregszel
  • Zephyr Retiring
    #1049

    Nyomattam. A 80-ason keresd a ma esti "ajánlómat"

  • amaximus
    #1048
    nem elvileg,hanem gyakorlatilag sem műanyag, de abba nem akartam belemélyedni, hogy az aluminiumnak hívott hangszóró membránok nem 100% vegytiszta aluminium lemezből vannak sajtolva,vatt ott más anyagréteg is, de igen, valóban pontatlanul foglamaztam, hivatalosan alu a hangszórója, ami nekem semmivel sem okoz kellemesebb hangot,mintha csak polipropilén lenne, az alu nagy merevségű, jó mélynyomókhoz, de olyan szar a belső csillapítása, hogy imád rezonálni, mint egy harang, talán emiatt is van neki egy széles búgós, döngős rezonancia része a mélyben, amit így úgy próbálnak csillapítani vagy eltüntetni. a nagyminőségű papír, szénszálas papír vagy kevlár, szénszálas kevlárhoz szokott fület azonnal bántani fogja a zenétől függetlenül bármilyen PP vagy fém membrán "hangja". engem is bánt. de ettől még simán hallgatható persze, de van neki egy jellemző (ahogy te is írod, fémes) akusztikai tonalitása,ami nem jön be. komolynak gondolt vagy szánt sztereó rendszereknél nem is szeretik használni, de maradjunk a témánál, nagyjából szerintem összefoglaltad is a jellemzőit és szerintem az én emlékeimben is élő módon realisztikusan fogalmaztál.
    tehát nyilván nem arról van szó, hogy eldöntsük, rossz vagy jó,hanem arról, hogy neked most megfelel, és nekem sem kell több!
    nyilván önmagában sok hangdoboz "jól szól", akár sokféle zenén is, egészen addig,amig ugyanoda mellé nem rakod azt,ami sokkal jobban fog szólni és örökre megdönti az előzőleg gondolt téziseidet a jóról, de ahogy olvaslak, szerintem ilyen élményeket már sokszor tapasztaltál te is.
  • NEXUS6
    #1047
    Inkább kiegészítésként írom a tapasztalataimat.
    Elvileg a közép/mély sugárzó nem műanyag, hanem alumínium (de lehet, hogy az MK2 változatnál tényleg joghurtospohárból van). Nagyjából hang szempontjából hasonló fizikai tulajdonsággal rendelkezik azért mindkettő, lényeg hogy nem természetes, ebből következő hangképet is produkál. És most hogy írod ráfigyelve, igen, ez az egyik ami befolyásolhatja, egy fémes, steril ízt ad mindennek. Precíz, mondhatni gépies, de gyenge középpel, fényes (de szerencsére nem túl hangsúlyozott) cinnel, és még is sokszor fedett magasakkal. Amilyen hangszerben fém van az viszont kiba jól szól tőle, fúvósok is, hegedű reszel, zongora húrjait hallani. Nem zongora általában, hanem szinte külön húrok, meg a fa kalapács, test.
    A mély viszont meglepően jó, még ha annak nagy része értelemszerűen csak "varázslat" is. Amit tud, az fa szerűen kopogós, életszerű, amit nem tud, azt próbálja döngéssel helyettesíteni.

    Szal van benne alapból egy jó adag "nemszeretem" sterilitás, amit viszont egy melegebb hangú forrás + kábelek enyhíthetnek. Ebben azért a példásan simának hallatszó frekvenciaátvitele is társ lehet.

    Épp a centralizált hangszóró/csipogó megoldás miatt jó teret csinál, viszont érdekes módon azért nem annyira precíz, olyan szörrandos inkább. Így viszont legalább mozizáshoz is jó lesz.

    Ahogy észrevettem pl. jazz-re kifejezetten jó, komolyzenére viszont szerintem csapnivaló. Bár tettem próbát Bach D mol toccátájával, na az viszont teccett neki (megint a fém ugye). Amúgy mindenevő vagyok, szal azt fogom hallgatni, ami jól szól rajta (a komolyzenét azért sajnálom). Most pl basszusteszt Nine Inch Nails: Hesitation Marks-t És jól szól rajta!
    De inkább progresszív rock/metál az ízlésem, viszont szerencsére az is rendben van rajta, Pink Floyd, Dream Theatre, The Alan Parsosn's Project.
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2017.01.07. 17:54:13
  • amaximus
    #1046
    csak néhány gondolat a KEF Q300-ról,

    nem is igazán a belseje a gond, még csak nagy gond sincs, ebből a konstrukcióból kihozták,amit a berakott hangszórók alapján ki lehet hozni.
    -kívülről igényes, szép, vonzó,
    -de csak 2 utas, sosem lesz tökéletes a közepe,
    -se a mélye, mert csak 165mm-es közép/mélyközép van benne,ami képtelen lemenni nagy mélységekbe, nem hogy lelökjön a 3 méterre lévő kanapéról, ezért is tolták hozzá egy bassreflex nyílást,amivel mélyebbre tolhatták a mélyérzetet. :)
    -a membrán meg kemény műanyag, aminek a hangja,tónusa is "műanyag". ezt van aki azonnal kihallja,van aki meg nem is érti.
    -nekem nincs fülem kiszűrni pont egy 125Hz-es döngést, de nyilván fal- és zenefüggő, kinél mi hogyan döng. erre valóban jó a távolság és a szivacs is. igazából ez a hangszórótípus 160-200Hz között csinál 3-4 dB-es kiemelést (persze máshol is,csak sokkal kisebbet), és nagyjából 40Hz az alja,amikor még ki tud nyögni bármilyen hallható hangot, nem csak lebeg. ez ennyi.ekkorában ritkán történnek csodák, legyen az akármilyen highendnek hazudott is.

    mindez sok olyan kombináció,amitől nem is lehet nagy elvárásokat támasztani felé, és kisebb, olcsóbb vetélytársakat is nyugodtan mellé lehet rakni szégyenérzet nélkül.
    ellenben egész jól hajtható, gyűrhető, de pl. rock zenétől nagyon távol kell tartani, ez amolyan átlagos diszkó vagy elektronikus zenén érzi jól magát, esetleg halk komolyzenére lehet érzéki élményposztokat írogatni dícsérve épp adott célú cikke szerint bármiért.


    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.01.07. 16:41:43
  • amaximus
    #1045
    nos, ez egy olyan összefoglaló gondolatsor, hogy nem tudok belekötni, ha akarnék sem. sajnos az első 20 (szinte) elvesztegetett (keresem a jót,jobbat,tökéleteset, de rohadtul nem tudom megfizetni) évem után pont ezen okok miatt is és a hallásom bizonyos fokú csiszolódása után változtattam a hifihez való hozzáállásomon és találtam meg majd 10 éve azt a szimbiózist,amit a hifi vs hangminőség vs ár oltárán 2 évtizedig feláldoztam.
  • amaximus
    #1044
    Zephyr bácsi,már nem mai csirke, elnézzük neki. Én meg vakon bíztam benne,ahogy szoktam, hisz ő a Mester.
    Én meg hirtelen nem is kapcsoltam, és tök simán átsiklottam felette, hogy ez a gyönyörűen megtervezett Technics/Panasonic dizájn tényleg csak a 90-es évektől (92/93-tól) jött be. Akkor viszont még aranyárban mérték nálunk.
    és utána lassan meg is szűnt pár évre a Technics hifi név, de szerencsére 2 éve ismét visszajött, igaz,már nem a népnek való kategóriákban.
  • NEXUS6
    #1043
    Bocs az elírásokért, szivacsdarabot mellékeltek inkább.

    De még 2 mondat erejéig a témánál maradva. Szal ugye a hifizésnek, izé zenehallgatásnak sok szintje van, jobbára az árcímkén levő nullák számával jellemezhetően. De talán abban egyetérthetünk hogy elfogadható, hosszútávon hallgatható, még is dinamikus zenelejátszást (gyak nem baxod ki az ablakon fél perc után) szinte minden kategóriában össze lehet hozni. Az olcsó kategóriában nem azért több az átbaszós gagyi, mert a felsőbb kategóriában alien teknolódzsival dolgoznak, az alsóban meg nem, hanem mert az alsóban a szart is eladhatják gond nélkül 100 000W nanoszekundumban kifejezett audió teljesítmény, meg hasonló szlogenek adagolásával. A júzer meg ezen az árszinten könnyen benyeli az erkölcsi/anyagi veszteséget. Azonban ez a törekvés sajna bizonyos cégekből a felsőbb kategóriákban sem veszik ki teljesen, ha más nem ua minőséghez hozzáadott magasabb filozófia (gyak előbbi marketing BS reinkarnációja) képében.

    Szerintem
    Utoljára szerkesztette: NEXUS6, 2017.01.07. 16:00:27