1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • amaximus
    #1283
    a nálunkat belföldi viszonylatban értettem, egy ilyet és ilyen állapotban sosem fogsz itthon ennyiért megkapni,
    nem viszolygok tőle, csak tovább léptem, de bármikor gyönyörködnék benne szobadíszként, uramatyám alkalmakkor még rá is tennék pörgetni 1-1 vinylt az unokák kedvéért,akik tátott szájjal csodálkoznának,hogy mi ez a szörnyen mechanikus valami?
  • Musachy
    #1282
    na ez tényleg óccó!
  • Musachy
    #1281
    Nincs is füled.
  • Zephyr Retiring
    #1280
    És miért nem lesz? Csak nem akar elmúlni a bakelit-viszolygásod? :)
  • amaximus
    #1279
    az egyik kedvenc japán oldalamon épp eladó ez a kis szerkenytű 15.000 körül ftban,hát nálunk ilyen nem lesz


  • Zephyr Retiring
    #1278
    Tényleg :)
  • amaximus
    #1277
    szerintem neked látnod kellett, téged vittek el benne,nem engem!
  • Zephyr Retiring
    #1276
    Nem rossz.
    Na és milyen autós hi-fi van benne? :)
  • Zephyr Retiring
    #1275
    El van sikálva :)
    Valódi hi-fit minek mutogassak neked, ha egyszer amúgyis azt bámulod naphosszat mint állítod lépten-nyomon?
    Ez nem a hánykend csojsz :D
    Ez a megújult HIhetetlen-FIgyelmetlen C.H.O.I.C.E., (csak azért írom így, mert menőbb) :D
  • amaximus
    #1274
    mire gondolsz? kukásautó jöt a hullladék lemezekért?

  • amaximus
    #1273
    elnézést, tényleg keverhettelek valakivel,aki valahol errefelé állandóan holmi dvdaudiodtsakármi hanglemezekkel pompádzik, nyilván félreértettem, hisz azok csak a több-eresz-csatornás ólómlemezek akartak lenni,amin jóval kevesebb valódi zenét lehet hallgatni,mint azt a tulaja képzeli a képzelt hifijein. azok a lemezek súlyos titkokat őrizhetnek,már csak a súlyukból ítélve is.
    sok mindent láttunk,még többet mutattál, mulattál és matattál már, de valódi hifit én még nem láttam tőled, csak guglizottat, amúgy csak home bádog, fém- és furnér lemezekből tákolt hangkeltő berendezéseket.
  • Zephyr Retiring
    #1272
    Zenét? Szerintem te összekeversz valakivel. Én nem hallgatok zenéket :)
    Én a hi-fiket gyüjtöm..de jaj, már leesett: a "lemezeim" keverhettek meg :D
    Azok csak bádog, illetve furnérlemezek a szerelgetéseimhez.
    Méghogy zenéket...én! :D
  • Zephyr Retiring
    #1271
    Fehér kocsi volt sárga villogóval, kényszerzubbonnyal.. :)
  • amaximus
    #1270
    a lemezeid is beszarhatnak,fizikai sérülés is érheti őket, pótolhatatlanul akár el is lophatják stb ettől sokkal biztonságosabban és akárhányszor többszörözve tárolhatod életed zenei gyűjteményét zsebnyi helyen.akár az egészet mindig magaddal viheted vagy online elérheted,sorolhatnám az előnyöket.és a forrás minőségromlása nélkül bármennyiszer lejátszhatod.
    kiszámoltam csak neked, egy mai átlagos 4terás 30eFt hddre kb. 8900 óra zenét tudsz felrakni cd lossless flacben,ez szerintem többszöröse annak a zenei mennyiségnek,amit te otthon több szobában szerteszéjjel, 50 polcon, 20 dobozban tárolsz,pakolsz,és ha kell,akkor még hurcolászod is mindenfelé.
    a digitális tárolásnak 99%ban csak előnyei vannak, egyet nem adhat, fizikai kapcsolatot, el kell dönteni tehát, hogy szelfizgetni, tapizni,fogdosni akarod a zenéket vagy hallgatni.
    eltelt nálam is pár év,mire nagyjából 20 év kazetta, cd,vinyl gyűjtögető életmód után ezt átgondoltam és most már úgy érzem, kizárólag zenehallgatási szempontjaim alapján nem döntöttem rosszul, hogy mára már szinte kizárólag a digitális tárolás felé mozdultam el.

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.06. 17:15:34
  • amaximus
    #1269
    ez egy hihető befejezése a rímes rémhíreknek.
  • Musachy
    #1268
    ...és azok az emberek elvitték Zeffet a fekete autóval... jó éjt Zeff!
  • Zephyr Retiring
    #1267
    Igen, ez valóban így van.
    De minden winyó megtelik vagy bekrepál egyszer, és akkor oda a kánaán.

    Meg aztán van ez a gyűjtögetési mániám is..ami szerencsére már csökkenget, múlogat...
    (amaximus csendben bólogat)
    ..a fórumozási kedv is csökkenget..
    na léptem, mert csöngetnek.
    Az ajtóban emberek állnak,
    egy jó szóra várnak.
    Zef bá hát fogja magát,
    és most kíván jó éjszakát :)
  • amaximus
    #1266
    ha bedigized a lemezeid, utána már nyugodtan kint hagyhatod az udvaron, felesleges behozni a lakásba. több helyed marad más mekkeskedésedhez.
  • Zephyr Retiring
    #1265
    Lehet benne ráció. Végül is akkor ittam is, tömeg is volt, franc se emlékszik már pontosan hogyan is szólt..
    Lehet, hogy csak az emlékeimben szólt jól..mondjuk a semmihez képest
    Kösz az infót. Most kiszaladok az udvarra, visszahordom a polcra az eddig már kihajított lemezeimet..
  • amaximus
    #1264
    ez a kis lg mini dübörögni jó, másra nem. lehet ettől esett le az állad.
    de pont arra van kitalálva! meg HM-re.

    2x80W 4 Ohm, 75Db SN, 0,5%THM mellett, ha te ezt már csodának hallod,nincs is min csodálkozni
    ha leválasztod a direkt mélyhangkeltő oldal részeket,akkor kiderül, hogy előre csak zörgő cincergők kerültek,amik jól kiegészítik a mélyet.ettől még ne tartsuk már magunkat illuzióban, sok ilyen kis küytüt hallottam közelről, távolról, ügyes és manipulatív hangzás és hangkép, semmi több, tömegnek való, az SN és THM elég jól visszadja,mire lehet számítani zeneileg, kisasztalra, kisszobába ,diszkóra való, ha kivonod a teljes gyári EQ beállításokat belőle,direkt túlzással akkor derül ki, hogy 2méterrel távolabb már a zenét sem lehet felismerni.
  • amaximus
    #1263
    jó,akkor azt is elkerülöm
  • Zephyr Retiring
    #1262
    Illetve azt nem, de összeköthető a projektorral..szóval mégiscsak beszerzek egy ilyet



  • Zephyr Retiring
    #1261
    Ami a bütykölést illeti, most kicsit szégyenlem magam. Ma lett volna lehetőségem rá, de valahogy annyira nem volt kedvem semmit sem csinálni, hogy el sem hiszed.
    Én "kínai szart" nem szoktam hallgatni (ami azt illeti nem is tudtam, hogy annak hangja is van) igaz nézni sem nagyon, mert büdös
    Egyébként fingom sincs, hogy milyen szigetországi termék, de egy ilyenje van egy uncsitesónak a családból:



    Valami összeröffenés volt náluk és a vendégeket tessékelte befelé, majd odaszólt nekem, hogy keressek már valami zenét.
    Egy pendrive volt beledugva, tele mp3 zenékkel, és az állam leesett amikor meghallottam hogyan szól
    Egy másodpercre azon kezdtem gondolkodni, hogy beszerzek én egy ilyet pendrájvostul, mp3 zenéstől és kihajítom az össze cd és vinyl gyűjteményemet az ablakon (ez bizony annyira f@szán dübörgött abban a 25 négyzetméteres szobában)..

    Go-kartozni mindig is imádtam, csak baromi drága mindenhol. Olcsóbbra kijön az élmény, ha veszek egy öreg kispolákot valahonnét

    Közben meg most nézem (akkor nem is láttam) hogy DVD-t is visz a "kismocsadék"
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.11.05. 17:21:51
  • Musachy
    #1260
    Én Fiat 500-assal tettem ugyanezt tetézve autópályázással. Na az még keményebb.
  • amaximus
    #1259
    ez igaz, te mekk mester vagy, én meg ritkán bütykölök, még kevesebbet a sufniban, de éveket, évtizedeket töltöttem azzal hogy megtaláljam az igazit. ha ez nem is sikerült maradéktalanul, de annyira igen, hogy egyelőre ne hajkurásszak még jobb után. tudom, sokan hasonlóképpen rendelkeznek már tapasztalatokkal, csak más az igényük vagy a hallásuk. ez így van jól.
    a sok mekk mesterséged, valószínű ez a kettőnk közötti alapvető különbség,amiért te még sok mindent nem hallhattál.
    az tény, az otthoni hifiben (mondjuk úgy új árán 2-5 milla alatt) a legritkábban találkozni "olyan egységgel, ami minden zenei stílust egyformán jól kezel".
    az is tény, hogy az összes,általánosan ismert vagy népszerű techszerkentyű nem tartozik ide (komplett rendszerszinten értve). akkor sem, ha néhányan megesküsznek erre vagy arra, mert ők az ismert vagy meghallgatott cirka pl 12ből aztat kurva jónak hallották. én ugyanezt kb. 130 féle variációban ítélem és hallgattam már meg, és így teljesen másképp hallom, hogy mivel van a bibi. nem érdekes, nem ez a lényeg, az igényeket kell összeilleszteni a lehetőségekkel, és ha sikerül,az többnyire már elég is. pl mostanában egyre több olyan pofátlanul olcsó "az egy kínai szart" is hallottam,amitől ,tehát van remény, sokat fejlődött a szegmens, mára már a leggyengébb része a jobbnak mondott hifi rendszereknek a hangfal. sajnos ezzel a véggel lehet a legnagyobbat bukni az egész rendszer összképének megítélésében.

    a kispolszki is saját élményen alapul, egyszer vezettem 20 percig bp-en nagy forgalomban, hát nekem azóta sem volt olyan halálközeli élményem,mint akkor.
    kb. száguldó kamionok közt cikázni egy gokarttal élményt adott.
  • Musachy
    #1258
  • Zephyr Retiring
    #1257
    Hú b@sszus. Remélem, igazságügyi szakértőnk nem néz be mostanság..ez a legutóbbi hsz. hemzseg a helyesírási hibáktól, és ezt már nem foghatom a gagyi mobil billentyűzetemre :D
  • Zephyr Retiring
    #1256
    Egyszer talán majd felnövök a nagyságodhoz...vagyis talán mégsem :)
    Bírom, ahogy előadod a szakit, miközben meg tudod jól, mekk mester itt csak egy lehet :D

    Hi-fik terén viszont helyre közzel egy követ fújunk, mármint ami a stílus-hangzás megjegyzésedet illeti..illetve mégsem, mert én még eddig nem találkiztam olyan egységgel, ami minden zenei stílust egyformán jól kezel. De mivel szerény is vagyok, ezt most betudom az én hibámnak :)
    Land Roverben életemben nem ültem, tehát a pont most a tiéd.
    És az aranyköpéseddel is nagyon tudok most azonosulni, azaz: ahány ember...

    Na dícséretből elég is lesz ennyi, mert tudod jól, én nem vagyok a szavak embere...
    Csak szerény, és meghatott, hogy néha benézel ide is öreg cimborádra.
    Ja, még valami: még egy becsmérlő szó a kispolszkikról, és esküszöm, irgum-burgum lesz...vagy birgum -urgim...attól függ, mennyit iszom éppen :D
  • amaximus
    #1255
    én sem a kort akartam előtérbe állítani, és egyetértek, hogy az összkép és együttműködés más elemekkel a fontos, de minél többet hallgatsz meg, az összkép igényed is annál jobban fog kifinomulni és-vagy feljebb tolódni a képzeletbeli skálán. nagyon sok, elsőre jónak hallatszó rendszert hallgattam, de ahogy változtattam a zenei stílusokat a bemeneten, nagyon gyorsan elő tudnak jönni a betegségei is, én azt szeretem,amikor nem a zenéhez vagy pár zenéhez, 1-2 stílushoz kell hifit illeszteni, mert azon jól szól épp, hanem olyan a hifi,ami bármilyen zenén minden szempontból megállja a helyét. ez a trió -sok-sok szempont alapján nézve- biztos, hogy nem ilyen, de az is biztos, hogy lágy,meleg,kellemes hangú,de bármennyire is analógos, rettentő lassú és a dinamikája is legfeljebb egy kispolszki az én hifi értékrendemben. azt is elismerem,van az a célcsoport,akiknek ennyi is elég és nem kell több a boldogságukhoz. hisz ahány féle ember,annyiféle hifi a jó

    például épp a napokban teszteltem ezt,
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    kívül-belül gyönyörű, nagyon megy, 3.0 dízel 300 paci stb. nagyon minden, de prémium felszereltségben az ára fordítottan arányos a külső és legfőképp a belső méreteivel, tehát valahogy mégsincs meg az az összhang,amit olyan valaki várhatna el,aki mondjuk egy laza 37 millát akar kicsengetni valamilyen komolynak látszó guruló objektumért

    Utoljára szerkesztette: amaximus, 2017.11.03. 17:11:55
  • amaximus
    #1254
    ez a végfok már sokkal bíztatóbb
  • Zephyr Retiring
    #1253
    ...öööö..rajta vagyok a szeren..
    Mondjuk csöves csodákra ne nagyon számíts tőlem a közeljövőben sem.
    Nincs velük bajom, csak egyelőre (mint lentebb látható is) más projektek érdekelnek.
    Engem, mint a közép-alsó kategóriás hi-fik élharcosát

    Jelenleg eléggé el vagyok havazva, de majd teszünk az ügy érdekében, ígérem
  • bigivan
    #1252
    Csak hajrá Kolléga úr .....
  • Zephyr Retiring
    #1251
    Ezek is szép műszerek, akárkié is
    Még a végén belőled merítek energiát, hogy folytassam én is valamelyik lentebb megkezdett hi-fi projektemet
  • bigivan
    #1250
    Ezzel még tartozom, így nézett ki a rendszer vége. ( Az AR-el voltak némi gondok, meg kellett javítanom, azért lett ennyire szétszedve ,)







    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2017.10.31. 01:45:04
  • bigivan
    #1249
    Nem akarok vitázni, de ezeknél az elektronikáknál nem éppen az a legfontosabb, hogy melyik korból származik. Sokkal fontosabb, hogy adott környezetben és adott muzsikákkal hogyan dolgozik együtt, és milyen hangon szólal meg. Ez pedig ezzel a futóművel bitang jól szól ....
  • bigivan
    #1248
    Ezt a hitványat hallgattam itt 3 napig vele. Sajnos nem az enyémek, még gyüjtenem kell rájuk ...
    Az, ami rézszínű benne, az mind rézből van, ki van vele bélelve a doboz körbe !!






    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2017.10.31. 01:09:46
  • Zephyr Retiring
    #1247
    Az első mondatoddal csak egyetérteni tudok.
    Mondd csak utána is írtál még valamit?
  • Zephyr Retiring
    #1246
    Gyönyörű darab
    Maxi-mumusra meg ne mindig hallgass.
    A Philips chip-es rendszert is csak azért említette,
    mert említettem korábban, hogy nekem is van egy phono bemenetes arany-pezsgő színű aluelőlapos "legenda"gépem..

    Ha egy újabb év múlva majd megint errefelé merészkedsz....mesélhetnél róla miket kötögettél rá.
    (dat magnó, audio dvd player...asztali mp4 lejátszó..)
    Mert mondanom sem kell, még ez utóbbi is előfordul nálam
  • amaximus
    #1245
    csak zef tudja,mi a hifi valójában

    ez a csöves dac talán már az szerinte is, de ezek a kötések és forrasztások benne inkább rajzszakkörösökre utal, persze tudom, hogy 'hozzáértők' csinálták, de attól még randa. a hangjáról nyilván nem tudok sokat,amíg nem hallom, de mivel egy mára már elavult, a 90es évek elején népszerűvé vált és 'legendává' nevesített Philips csip van benne (hozzáteszem,hallottam pár legendát pár perc alatt csúnyán elvérezni nálam), így a hangja is nagyjából meghatározható, főleg csöves rendszerben, lágy, meleg, (lassú), nem túl részletező, de mindenképp szerethető, mai viszonyok között már inkább csak egy átlagos közepes szintű valami, árában pedig (nem) kicsit túllőve a valódi tudásán.
    ennek a szerkentyűnek a felépítése pedig inkább a 80as éveket idézi. ettől még lehet persze jó és az ellenkezője is, de mindenképp érdekesség.

  • bigivan
    #1244
    Szevasztok !
    Hamár, akkormár ... Hifi Choice a cím, legyen itt valódi hifi. A napokban volt ez nálam ... Jó-féle és Magyar !!










    Utoljára szerkesztette: bigivan, 2017.10.29. 18:16:02