1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • amaximus
    #1202
    magnatból ajánlom ezt az 1,4méter magas fatörzset, ez már zenére is alkalmas
    ha összekötöd az onkyoddal, rájössz, hozzá kéne egy új erősítő is.



    miközben picit sokallanád a 2,4millás árat, azt is elárulom, hogy ha egy hangfal prímán szól, az nem az ára miatt van,
    azaz simán lehet jó hangfala bárkinek az ára töredékéből is. és hallottam drága hangfalakat is elég tréül szólni.
    ez azért ennyi,mert gyönyörű, óriási, és bivaly, meg persze a luxus vásárlóknak van célozva,
    ettől függetlenül ahogy néztem a mérési lapját, hát van még mit csiszolni a frekvenciaképén, ez sem annyira tökéletes sem az alsó, sem a magas tartományban, még ha ez ránézésre nem is látszik.

  • amaximus
    #1201
    és mondhatnék még 2 igényes kivitelűt is

    Pioneer S-ES21TB 5.0
    TAGA Harmony TAV 506 5.0

    szóval igen, ezek szépek, látványosak, vonzók, de ha már meghallgattál az ilyenekből 50-et , mindet hallottad.
  • amaximus
    #1200
    "kiemelkedő sztereó"

    sztereó erősítőről volt szó, nem a cd-da sztereó szabványról!

    pcm-be lehet kódolni magasabb felbontásban is, ugye.

    zeff, ha néha nem 96/24 arányban lennél hülye vagy beszélnél hülyeséget, hanem mondjuk 26/96-ban, sokat segítene a világnak a fejlődésben.

    mondok neked egy jó hírt, az általam csak egy példának felhozott terméknél régebbi onkyo cuccok zenére alkalmasabbak voltak, azt nem árulom el, hogy a tied mennyire, hisz ha te bármin meglátsz egy piros feliratot, olyan transzba jössz, hogy teljesen mindegy mit hallgatsz,az neked már tök jó lesz.

    nem lenne szerencsés, ha a marantz sr7009 mellé a te magnat szetted lenne társítva,
    a magnat monitor 990 5.0 szett egy teljesen alap, tesco árú belépő szintű dobozokból épül fel, természetsen megközelítőleg sem tudja a ráírt dolgokat és pont úgy szól,ahogyan azt ebben a kategóriában el lehet várni, diszkósan, és alapvetően megfelel egy átlagos halandó házimozijához is, de semmi több, csak ennyi.
    ne akard beleerőszakolni, hogy a piros kijelzős erősítővel akármilyen, papíron csúcs hangszabványt hallgatva ez már a highend kezdete nálad, mert azt jobban elhiszem, ha azt írod, a hülyeségeid kezdete és az nagyjából reális is.

    más szempontból szimpatikus a magnat, mint ilyen ársávban sok más gyártó hasonló alternatívája is.

    hogy csak a mostaniakból említsek árban is hasonló szetteket
    Jamo S 426 HCS 3 5.0
    Eltax Experience HCP 5.0
    Yamaha NS-P51 BL 5.0

    ezek és a hasonló szettek mind annyira belépő modellek, hogy egy komolyabb sztereó hangfalpár csupán egyik fele, hangszóróival a falhoz nyomva és mindezt háttal hallgatva monó forrásról is agyonveri bármelyiket.

    de ízések és hallások is különbözőek, ezért gyártják őket.

    ahogy látom, a te magnatod viszont egy nagyon korai széria első darabjaiból való, ez legalább ad neki egy jelentős eszmei értéket.
  • Zephyr Retiring
    #1199
    Ez saját? Elég ütősen fest.
    Marantz mint márka nem rossz. Lejátszóban anno amikor az aranypezsgő Denon-t vettem, játékban maradt még egy fekete Marantz is. Aztán csak a Denon mellett döntöttem.
    Így esett, hogy malacom volt (mert ócsó vót), viszont Marantz-om meg (majd)nem lett :D
  • Zephyr Retiring
    #1198
    Itt meg csekkolták zenére az S80-asomat
    Hát ők sem fossák felesleges dicshimnuszokkal a szót
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.10. 15:50:46
  • Zephyr Retiring
    #1197
    " ..megfelelő környezetben és hangfalakkal szerethető..."
    Jó hogy említetted. Ezzel még tartozom:



    Mondjuk szerintem még 100 wattal sem kergetem idehaza, mert 40-ig tekertem Oncsit, amikor
    átjött a szembe szomszéd, hogy a basszustól leesett a falról a megboldogult feleségének a bekeretezett fényképe,
    ezért ha lehetne, megkérne rá, hogy kicsit halkabban üvöltessem már Oncsit.

    Szóval már a 40 is sok, pedig 67 a lélektani határ ami után a "max" felirat felvillan...
  • Zephyr Retiring
    #1196
    És pontosan mit kellene érteni "kiemelkedő sztereó" alatt?
    Szerintem egy gyári pcm sztereó elég kiemelkedő...vagy épp szánalmas is lehet
    ha közös lemezen van a "többiekkel"
    imho:



    És ha elindítom, akkor ezt a feliratot mutatja a kis öreg Oncsi (mert mi már csak ilyen jóban vagyunk, hogy Oncsizhatom)



    Nem kell szembeállítani a kettőt, igaz. De ha mégis megteszed, lesz nemulass

    Bár a különböző közönség jelződet nem értem...
    Úgy érted: Zephyr-nek dts 96/24, többieknek pcm 44,1/16?
  • amaximus
    #1195
    a tisztasággal sokszor nincs baj, a sterilitás és a dinamizmussal már igen, de ezt meg csak akkor hallod, amikor már tudod,milyen a nem steril és dinamikus, ahhoz meg oda kell rakni azt az erőlködőt vagy rendszert és egymás után vagy felváltva ugyanazt meghallgatni.
    megértelek, sztereónál élvezetesebb egy surround, hisz nem a megszokott zenetérben vagy, bár itt is elmondhatom, egy kiemelkedő sztereó hallatán nem lesz igényed összevissza szörrandolásra! persze ezt is hallani kell ahhoz, hogy megértsd.

    egy komoly, rendesen meghatározott hangzású dts anyag élvezete sokcsatornán, meg nem összevethető semmilyen sztereóval, mert egészen más célokat szolgál már maga a hangzástér megalkotása is. ez 2 külön téma,ami 2 teljesen különböző közönségnek szól,felesleges összekutyulni vagy egymással szembe állítani.



  • Zephyr Retiring
    #1194
    Az igazság az, hogy meglepően szép tisztán és kellően dinamikusan szól régi Onkyo barátunk is a Pure Audio alatt, csak hát az a helyzet, hogy amióta hallottam pro logic II-vel a régi sztereo hangfelvételeimet, azonnal beleszerettem a surround hangzásba :)
    Aztán egy nap betoppant egy régi cimbim hóna alatt egy best of enya, egy depeche mode és egy metallica 5.1 dts dvd-vel :D
    Mindet hallgattam már ezerszer sztereóban, de b@szki a subwooferes dts hangzástól a legszuperebb sztereó erőlködő hangzása is mérföldekre van.
    Dts-ben (vagy 96/24 pcm-ben) hallgatni cdda-tól jobb minőséget, a dizsik basszusaival vetekszik..
  • amaximus
    #1193
    csúcsgép (kategoriába sorolt), újkori árán hát nem a nép kenyerének szánt, aztán beállt egy olcsóbb, de még így is viszonylag magasra, 8 oldalas funkcionalitással, szép, gyönyörű, ZENEhallgatásra is alkalmas, sokkal zeneibb hangú,mint pl. az előbbi Onkyo,kb. a Pioneer SC-LX kategóriával van egy súlycsoportban, merőben más hamgkarakterrel, ezen márkacsoportokban kb. mindegyik erősítőnek megvan a márkán belüli csoporttársa, hisz az alapjai ua. vagy hasonlóak, többnyire a dac résszel, kondikkal és a teljesítménnyel variálnak, a hangképe talán a denon és yamaha elegyében határozható meg,nem túl dögös, de nem is túl tolakodó, ellenben kiegyensúlyozott és megfelelő környezetben és hangfalakkal szerethető.
    persze vannak gyengeségei (ha nem lennének, ez is az asztalomon lenne ), de a hasonló hm erősítők mind ugyanazzal a jellemzővel gyengélkenek idézőjelben.

  • ItaloMucsacso70
    #1192
    Csak úgy kíváncsiságból erről mi a véleményed.
  • amaximus
    #1191
    ha látod, csak ez az egy kis félszörny is majdnem annyit tudna fogyasztani,mint a te összes kis cumód, nem mintha bármit is számítana a hangzás vagy hangkép szempontjából.
  • amaximus
    #1190
    ha nagy ritkán unatkozom, elmegyek , veszek (mert csak kölcsönbe ritkán adják) egy dicsőített, nevesített, reménytelinek hangoztatott, majdnem világmegváltónak titulált stb. sztárolt használt vagy új sztereó vagy hm erősítőt, letesztelem, aztán vissza is viszem a fenébe, mert olyan szarok. ez úgy igaz is 100-ból 97-re.

    gyönyörű, bíztató, mérnöki profi munka, 30 éve álmaim tűzpiros ferrarija is lehetett volna egy csak fele ilyen is, de így járt ez is, legalábbis sztereóban, ZENÉRE.
    pedig ez nagyságrenddel magasabb kategória a nálad díszelgőknél.
    persze nagyon sok fotót tudnék iderakni hasonló ügyben egészen a másfél milliós erősítőkig és hangfalakig bezárólag, az ismertebb márkákat és legendákat még idejekorán teljesen kivégeztem, kivéreztettem, de azonkon túl sem más a helyzet, csak a körítés és a szervírozás más.



    szempontjaim alapján a néhány meglepetés pedig ritkaság számba megy, de az én szerencsémre, van.



  • amaximus
    #1189
    "úgymint részletesen kivesézve, hogy pontosan melyik opció mit is tud?"

    nem! a papír adatok és félhazugságok nem érdekelnek! a valós tapasztalatokra gondoltam, de látva ezt a sort, nehéz lenne meglepetésekről írnod.
    a pure audio az általam hallott igen sok kommesz márkák közül talán a pioneer-okon szólt hallgathatóan, minden más tömegmárkán inkább csak szegényes, érzelemmentes sterilséget hallottam, amit nem neveznék zenei élvezetnek. pedig féltonnányi erpősítőcsaládot hallgattam már végig. a funkció úgymond az erősítő lelkét kapcsolja ki ezzel. rosszabb a hang, mint egy sima d osztályú erősítőé. á hagyjuk is ezt a flancolást. a pure audio élvezhetőségéhez egy igen komoly erősítő kell, na az neked még nincs. az isigaz, hogy az igen komoly erősítőkre meg nem kell pure audio! hát igen, ördögi kör ez, de az eddigi előrelépési ütemeidet számolgatva úgy majd 20-30 év múlva talán te is rájössz.



  • Zephyr Retiring
    #1188
    Úgymint részletesen kivesézve, hogy pontosan melyik opció mit is tud?
    Hozod a kis takaródat magaddal hogy ne a padlóra kelljen ülnöd a szoba közepén,
    a csipszet, a kólát, a sütit és a zenéket is én állom, oszt átruccansz ide békésbe

    Az egyik legfontosabb opció a Pure Audio, ami minden flinc-flancot kikapcsol, és marad a színtiszta zene

    Egyszer talán majd alaposabban is kivesézhetem, vagy össze is hasonlíthatom a régebbi 96/24-es dts Philips erőlködőmmel is
    amit leváltott, bár azzal is csak annyi volt a gond, hogy nem támogatta a hdmi-t, így a DTS HD-Master Audio-t sem.
    De már ezt is kipipálhatjuk..
    (amúgy a teljesítményfogyasztási adatokat csak simán összeadtam..)
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.10. 08:40:36
  • amaximus
    #1187
    azért ez nem olyan egyszerű, csupa kérdések merülnek fel.
    de jó vagy matekból. egyedül ment az összeadás, ugye?
    a kapott eredmény soknak számít nálad?
    bekapcsolva vagy csutkán minden jön ki a fogyi? örülnék, ha neked már bekapcsolva is ennyit zabálna!

    ha jó látom előkerült az eddig titkos onkyo is, és az ultra magnatok is, de ez nekem még mindig csak a recsegő kategória. komolyabb teszt nem is lesz?



  • amaximus
    #1186
    a fotókon és leírásban lévő valamennyi cuccot sokat használtam régen. néhányat elfogadnék ismét, igaz, már csak szobadísznek vagy néha picit hallgatni.
  • Zephyr Retiring
    #1185
    Vol.3.

    Összeszámoltam, ha mindet egyszerre beüzemelném 997! wattot zabálna így együtt



    Lesz mit bekötögetni..



    Itt pedig már a helyén beüzemelve..



    PCM 96 kHz/24 bit. Azért nem szarral dobálózunk már 2017-ben..



    És már düböröghet is az italo disco



  • Zephyr Retiring
    #1184
    Vol.2.

    A másik oldalról talán jobban látszik a lemez..



    Térhangzás próba DTS Neo:6 hangzással..



    A dvd studio-mix név a jó öreg régi pro logic II térhangzást rejti..



    Ezt csak úgy, mert tetszik



    Logó hegyek, hova legyek.. a Pure Audio gomb megnyomásával alap sztereóra vált a hang..





  • Zephyr Retiring
    #1183
    Na dobok már pár képet azokról a lentebb említett Magnatokról..
    vol.1.



    ..így egyben egészen pofásan mutat csupaszon..



    ..de felöltözve sem rossz..



    Kicsit közelebbről szemügyre véve pedig..



    Itt pedig megetettem egy kis DVD Audioval

  • Zephyr Retiring
    #1182
    Ne komolytalankodjuk kérem

    Egy kis nosztalgia olvasgatni..

    A Videoton hifi készülékei lazarbibi tollából.
    És még egy Anarki kollégától, aki azt kérdezi: Mi volt az a magnókazetta?
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.07. 11:58:03
  • Musachy
    #1181
  • Zephyr Retiring
    #1180
    Már megint figyelmetlen voltam így akkor most helyesbítenék:

    A Magnat valójában Marha az értékei pedig 14/28 watt csupán..
    Természetesen az Onkyo-t is benéztem, az meg valójában Sharp.

    ..és így festenek együtt:




    Remélem így már minden rendben

    De a spoiler alá most ne nézz be, mert ott meg olyan aktív subwoofer van,
    amit majd az Onkyo-mra kötök a Magnat-jaim mellé..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Méretviszonyításként, a lábam 44-es..



    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.06. 07:19:51
  • amaximus
    #1179
    140/280 watt hagyjuk már ezt a nagyzolást a PMPO értékekkel. ráküldeném pár percre egy valódi ekkora tudású erősítőre,aztán szétolvadna a tekercs, meg magma folyna ki a szuper magnatodból.

    az autóhifiben vagy kültéri hangosításban dobálóznak ekkora és nagyobb számokkal, nem a hifiben.

    az onkyo teszt érdekel, az elég határozott véleményem megvan pár sorozatról nekem is, de érdekel a tied is.
    melyik típus lenne az?!
  • Zephyr Retiring
    #1178
    Úgy néz ki, sikerült utolérnem önmagam (valamennyire) bár még idén két nagy felújítást terveztem..
    Ide viszont csak a kisebbekről készült fotók jönnek majd...

    Be lesz fejezve mindkét hangfal, és tervezek egy valaha közép-felső kategóriás Onkyo erősítőt részletesebben bemutatni itt.
    Értelmes tesztet erről a típusról nem találtam a neten, így nem maradt hátra más, majd magam írok egyet

    Szert tettem közben pár Magnat hangfalra is (140/280 watt/db) így az azokon megtapasztalt zenei élményekről is beszámolok majd.
    Egyelőre ennyi, ha maradtak még a hifik iránt érdeklődők itt, nekik kellemes őszt kívánnék

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.04. 11:26:23
  • Zephyr Retiring
    #1177
    Pontosítsunk: tervezőmérnök, kivitelező és projektmenedzser is egy személyben
    Ennek azért van jelentősége, mert ha eltolnék valamit, kizárólag magamat hibáztathatom

    Na jó. szerény is vagyok: sok ötlet a páromtól származik. Vannak dolgok, amiben a nők jobbak

    És egy kis olvasnivaló azoknak, akiket a hangok világa is érdekel:

    Az aktív mélyláda szerepe, fontossága
  • Musachy
    #1176
    Ha jól értelmeztem te magad vagy egyszemélyben a kivitelező is. Ügyes fickó vagy!
  • Zephyr Retiring
    #1175
    Konkrét zeneszobám az nincs, mivel a fürdi, a kamra és a retyó kivételével (egyelőre) minden helyiségben van valamilyen zenegép

    Akkor íme a projekt, ami miatt áll egy időre a hangfalrenoválás:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    .. az ilyenkor szokásos ilyen volt/ilyen lett fotók:







    És folyamatában van egy sportrobogó projekt is, ami úgy 90%-os elkészültségi aránynál jár jelenleg:

    Ez utóbbi csak igen igen ritkán építődik, formálódik ha időm engedi..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.19. 11:43:45
  • Musachy
    #1174
    Akkor hasonló cipőben járunk. Nekem a zeneszobám van renoválás alatt. Lemezezés így lehetetlen. De már halaszthatatlan volt.
    Mindenféle projekt érdekel. Jöhet a fürdős.
  • Zephyr Retiring
    #1173
    Közbe jött egy be nem tervezett fürdőszoba tatarozási projekt.
    Annak jelenleg a 3/4-énél tartok..
    Ha befejeztem, folytatom a hangfal projekteket :)
    Kárpótlásul (bár itt nagyon off téma) spoiler alatt bedobhatok a majdani elkészült fürdiprojektről is egy-két fotót igény esetén..
  • Musachy
    #1172
    Már szerda van. Leállt a projekt?
  • Zephyr Retiring
    #1171
    Azért rajzoltam be,mert ez a két sarki rész nekem most útban van..



    ..a kilátszódó részeket maszkolófóliával eltakarjuk..



    ..így nem virítanak a műanyagok közti részek..



    Ha minden okés, hangszórók ki és mehetnek a tömítőcsíkok, a hangváltó meg belülre a hangelnyelő vatta-filc ..



    A hangszórók bekötése után ellenőrizzük le az ellenállást. 9,6 Ohm



    Mára ennyi, holnap buliba vagyunk hivatalosak, úgyhogy vasárnap majd folytatom

    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.11. 19:52:43
  • Zephyr Retiring
    #1170
    Ma a projekt 2-n ügyifogyiskodtam



    Kulcslyukformára igazítottam a csipogó helyét..



    ..emiatt volt rá szükség..



    ..és már be is fér..



    ..és akkor jöhet a jelölőfilc..

  • Zephyr Retiring
    #1169
    Projekt 1 felszerelése a fél pár reflexcsöves dobozhoz:



    És a projekt 2 alkatrészei a fél pár zárt dobozhoz:



  • Zephyr Retiring
    #1168
    Túl egyszerű lenne, ha a dobozba csak úgy szimplán beledobálnám a hangszórókat..
    ezért folytatok egy régebben megkezdett projektet is egy időben. Legyen ez akkor a projekt 2:



    ..a doboz kész, pár furat is meg a hangszóró csatik be lettek már szerelve..



    ..egy régi gyári Orion frekiváltót fogok használni, ezért tettem rá régi hangfalcsatikat. Látszódni úgysem fog..

  • Zephyr Retiring
    #1167
    A 40Hz-re gyárilag behangolt doboz hangjára azért kíváncsi leszek.
    Oszt ha nem tetszik a fülcsimnek, majd hangolunk rajta picit

    A bármi se hangzik rosszul, de most is inkább maradnék a kedvenceidnél,
    vagyis a 20 cm-es kevlárosoknál
    De csodát ne várj..
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.10. 15:14:11
  • amaximus
    #1166
    tényleg nem jön át, max 16ra tippeltem,

    'gyárilag behangolták a csöveket már..'
    szaki, csak szólok, igen, a gyári mélyközéphez!
    a te esetedben ez egy lényegtelen műszaki tartalom,rakj bele bármit,azt hagy szóljon!
  • Zephyr Retiring
    #1165
    A fotókon ez annyira nem jön át, de 20 cm-es mélyek kellenek beléjük
  • Zephyr Retiring
    #1164
    Mielőtt belevágnék a régebben eltervezett tv állványba, előtte életet lehelek ezekbe is..



    ..hiába, precíz gyerekek voltak ezek a németek..


    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.08.10. 14:00:48
  • Zephyr Retiring
    #1163
    Előkerült egy régebbi aukciós oldalon vett üres dobozpár..



    ..a védőszövet alatt így fest most:



    Mondjuk annyiból könnyű lesz a dolgom, hogy gyárilag behangolták a csöveket már..