1846
11b8e1v.jpg

Akusztikai szórakoztató elektronika
  • Zephyr Retiring
    #1243
    Nem egészen. Azért neveztem hi-fisnek, mert hi-fis :)

    A hi-fi szekrény alá került a cipős szekrény, mint látható. Meg van egy másik cipős szekrény párja balra a fal túloldalán is ami nem látszik a fotón.
    A hi-fi faliszekrény régi álmom volt, el is készült, bár kap még két kékes árnyalatú ledes csíkot mielőtt beleteszek valami szép hi-fi komponenst. Hogy pontosan melyik is lesz az a szerencsés amelyik belekerül majd, na inkább az a jövő zenéje :)
  • Musachy
    #1242
    Nos, akkor ez cipős polc maradt továbbra is, csak azért nevezted hifisnek, hogy ide betehesd. De nem baj, így is érdekes volt Mekk Zeff mester.
  • Zephyr Retiring
    #1241
    Befejeztem a hi-fi szekrényt cipős polcból projektet.
    A szekrénybe értelemszerűen bármilyen hi-fi torony elhelyezhető lesz majd.
    Majd később mutatóba talán teszek egyet

  • Zephyr Retiring
    #1240
    Szuper gép, majdnem vettem én is egyet tavaly. Aztán mégsem.
  • Musachy
    #1239

  • Zephyr Retiring
    #1238
    Ja.
  • Zephyr Retiring
    #1237
    Nem mindent, de a folyosót már régóta terveztem. Belépsz az utcáról az udvarra, mintha egy kis elvarázsolt hangulatos kertbe lépnél.
    Belépsz a bejárati ajtón, és máris a valóságba visszacsöppentél..vagy legalábbis eddig ez volt a helyzet.
    De mint tudjuk, nem vagyok egyszerű eset. Kellett valami egyedi oda is. Egy falba épített hi-fi állvány eléggé az lesz

    Felkerültek a kisajtó fa tartóbakok is a helyükre tegnap..



    ..persze ha kész a teljes mű, ezek sem fognak már többé látszani..



    Miközben készülget a lambériázás, feltettem a füleket a saját, egyedi tervezésű homokfúvott, edzett ajtóüvegeimre is



    ..lassacskán elérkezem a célhoz..



    ..valamikor majd folyt köv.
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.16. 08:48:30
  • amaximus
    #1236
    ez a belső nagyon durva, szinte hihetetlen mennyit fejlődött ez a technika is
  • amaximus
    #1235
    mindent belambériázol?!
    a fotóid minősége drámaian javultak, csak nem felfejlesztetted a hifidhez? jót tett a típusváltás.
  • Zephyr Retiring
    #1234
    Közben a másik projekt is lassan halad..kihoztam a konnektort és a villanykapcsolót.
    Ami fentről lelóg csokivéggel, az egy plusz kábel lesz..



    Mert a sima mennyezeti kapcsoló helyett egy dupla kapcsoló lesz, balról a mennyezeti, jobbról pedig a plusz szálnak..



    Értelemszerűen a plusz szál a beépített hi-fi állványnak kell majd..ami jelenleg még továbbra is csak egy cipős polc



    Ma délelőtt ez a projekt fog folytatódni.
  • Zephyr Retiring
    #1233
    Ezen a gépen a tangenciális rendszert is gumibakokkal rezgéscsillapították, ami fentől nem látszik..



    4 gumibak van, a negyedik alul félig lemaradt a képről..



    A gumi anyaga sajnos kinyúlt, így a motor és tengelytartó lap annyira leereszkedett már,
    hogy a lemeztányér széle beleér a pörgető felszínébe..



    Maximális feszítés esetén nagyon feltolja a tengelytartó lapot és zéró lesz a csillapítás emiatt..



    Ezért ki kell szerelni őket és be kell vágni lentebb a füleknek kapaszkodónak.
    Amit majd meg is teszek később..





    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.10.15. 08:01:21
  • Zephyr Retiring
    #1232
    Még pár fotó a legújabb projektről..hátulról jelenleg..



    ..balról a lemezt kihajlította valaki valamiért, aztán persze nem tudta visszahajlítani és úgy maradt.
    De a hátulját meg emiatt az kinyomta..



    Itt is játszik jobbra fent az a bizonyos porvédő lemez..



    Legegyszerűbb ilyenkor ha fogod a flexet, elnyisszantod és oldalt meg felcsavarozod.



    Egy probléma kipipálva. Maradt még a dobozok kicsinosítása, és a tangenciális karos pörgető átvizsgálása és ha megoldható, javítása.
    Azokról majd később még beszámolok..
  • Zephyr Retiring
    #1231
    Én nem akarok sok mindent egyszerre csinálni, de néha muszáj..
    Elkezdtem ugye a legutóbbi hangfalaim generálját (lásd jóval lejjebb) amit követett a lambériázás (ami egyben az új fali hi-fi állvány is lesz), erre tegnap délután meg beesik a kis-főnököm, és hozza "ezt", hogy leheljek már bele némi életet:



    És ha ez még nem lenne elég, egy fél órán belül itt lesz az egyik kollégám is, akinek meg az új autós hi-fi rendszert kellene beiktatni..
  • Zephyr Retiring
    #1230
    Vitathatatlanul.
  • Musachy
    #1229
    Téves. Nekem azért, mert lusta vagyok belekezdeni, "alacsony az önbizalmam" és túl sok mindent akarok egyszerre csinálni.
  • Zephyr Retiring
    #1228
    Nem egészen. Nekem azért tart minden sokáig, mert sokszor lusta vagyok belekezdeni.
    Neked meg azért, mert alacsony az önbizalmad, és emiatt bele sem akarsz kezdeni..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Amaximusnak meg azért, mert túl sok mindent akar egyszerre csinálni, ahelyett, hogy a lényegre koncentrálna.

  • Musachy
    #1227
    Akkor ezért tart nekem minden olyan sokáig, ha csinálok valamit...
  • Zephyr Retiring
    #1226
    De, egyedül szoktam. Szombaton esett az eső, öcsém meg átugrott elkezdeni a lambériázást. Vagy csak az óriáspizza-cola komponens vonzotta ide, ki tudja :D

    Ma már egyedül nyomattam, és pontosan feleannyit (sem) sikerült haladnom, mint amennyit eredetileg szerettem volna...
    Viszont, ami eddig elkészült, azzal elégedett vagyok, és ami még fontosabb, az asszony is elégedett.
    Csak a sebességemet savalja. De próbáltam kimenteni magamat a szokásos "jó munkához idő kell" szlogennel.
    Persze esélytelenül, mert az asszony rögtön rá is tromfolt:
    "A rosszhoz pedig még több!" ..
  • Musachy
    #1225
    Az mi az, hogy "egyedül maradtam rá"? Eddig nem egyedül csináltad a pojektjeidet?
  • Zephyr Retiring
    #1224
    Elég lassú és hosszú folyamat lesz, mert egyedül maradtam rá..
    De a végeredmény majd magáért beszél (remélem)..
  • Musachy
    #1223
    Na ez is érdekes projekt lesz, kivi vok.
  • Zephyr Retiring
    #1222
    Hogy ez mennyire lesz hifi hangzás vagy mennyire nem, az majd kiderül..

    látogatás az egykori Fekete Lyuk helyszínén



    Ami viszont biztos, hogy eléri a hifi hangminőség szintjét,
    az az interjúalanyok lemeze..amit már hallgatok is..



    ..és közben belekezdtünk egy újabb projektbe is, ami a "hogyan építsünk át egy cipős polcot hifi fallá" címet kapta

    Itt kezdtük, jelenleg még a cipős polc funkcióval..



    Majd dobok egy-két képet ha kezd hifi fal alakja lenni
  • Zephyr Retiring
    #1221
    Nem is tudom, de talán vak-vak...

    De ne vedd magadra. Ez csak a legmenőbb külföldi sláger manapság
    Utoljára szerkesztette: Zephyr Retiring, 2017.09.22. 07:58:51
  • amaximus
    #1220
    utólag is

  • Zephyr Retiring
    #1219
    CO 6760 vol.2

    Hátulról természetesen a gyári hangdobozaival,a rádióantennával és a hálózati kábellel..



    ..a ketyere erősítő része..



    ..a korabeli hangszedő és a tű..



    .. sztereó fejhallgató csatlakozó aljzat is akad..



    ..üzem közben..



    ..összességében (különösen ha azt nézem mennyiért jutottam hozzá) jó vétel volt



    Végét ért a tesztem mára, zárul Zephyr mókatára
  • Zephyr Retiring
    #1218
    Az SG egykori celebe és fenegyereke, szülinapja alkalmából bemutatja
    legújabb szerzeményét, egy elite electronic CO 6760-at

    Első körben még bekapcsolás előtt ellenőrizzük, hogy nem esett e le egy drót, vagy ékszíj valahonnét a szállítás közben...



    ..aztán szemügyre vehetjük a rádiót és a manapság már elavult kazettás magnó részleget..



    ..aztán rátehetünk a tetejére egy maxi lemezt is akár..



    ..merthogy van valami a magnó rész alatt is..



    ..ami közelebbről így fest..



    ..egy gombnyomás után pedig kinyílik a bakelitlejátszó fiókja is..

  • Zephyr Retiring
    #1217
    Ma reggel postázták, holnapra kapom meg.
    Pénteken nem dolgozok, mert a szülinapomon sosem szoktam, viszont a hifizgetés nekem hobbi, így azzal foglalkozhatom majd :)
    Tehát most néminemű technikai szünet következik, aztán majd benézhetsz :D
  • amaximus
    #1216

    lássuk
  • Zephyr Retiring
    #1215
    Most ezzel az írásoddal nagyot nőttél a szememben.
    Érdekes, hogy érthető, világos és könnyen értelmezhető stílusban is tudsz fogalmazni..
    Vagyis nem is érdekes, inkább meglepő :)
    Hálám jeléül, a két napon belül megérkező retro hifi(féle)különlegességem teljesen amatőr szintű (félprofi) kivesézését, itt neked fogom ajánlani :)
    Profi szakszavakat, fellengzős sokatmondó, de semmitérő technikai paramétereket sutba dobom, és így talán nem válok a szemedben végképp én is egy hifibuzerátorrá :D
    (jó szó, köszönetem érte.)
  • amaximus
    #1214
    nyilván olyan ember nincs,aki mindent hallott , én sem ilyen vagyok, de azért gondolhatod, így sok x után és sok hifibuzerátorral való kapcsolatomból eredően én is jelentős ősrégi technikán vagyok túl.akár hallgatásban,akár tulajdonlásban.
    mindnek meg van a szépsége és élvezete, ez nálam is így volt, csak időközben egyre jobban finomodtak a zenei megszólalással kapcsolatos igényeim,elvárásaim és nőttek az erre áldozható anyagi lehetőségeim,ami azért jelentősen befolyásolja, hogy ki, milyen szintet tud elérni. de bármikor szívesen gyönyörködöm a 80as és 90es évek akkori mércével mért remekműveiben vagy csak meghallgatom őket, ettől még tudom, hogy mire számíthatok tőlük. túlnyomó részben ezért sem valami régi nagynak vagy komolynak mondott cumóim vannak.
    a csöveseknek általánosan nagyon kellemes, nem fárasztó, meleg, lágy hangja van, de ugyanilyen lassúak is (99%-ban a legjobbaknak tituláltak is), és ugyanennyire nem valók a dinamizmussal vagy kemény hangzással teli (pl rock) zenékhez, mert egy profi, feszes, pontos és gyors basszusú dinamikus erősítő után olyan meghallgatni egy csövest vagy egy 3-4kilóig átlagos mosfet-est, mintha a zenét lassítva hallgatnád. már-már vicces. ha meg ez egy rock vagy metál zene, az meg olyan,mintha szimfónikusokat hallgatnál. persze most direkt sarkosítottam , de ez egy valós és jól hallható különbség és így szerintem eltérő a zenei skálázhatóságuk is.


    pár éve a mosfet szegmens egyik kellemes darabját is haza kellett cipelnem, mert a sok teszthír miatt nagyon kíváncsi voltam a valóságra. jellemző, hogy a tesztek zömét vagy fizetik vagy teljesen üzleti érdekek szerint szövegezik meg, nagyon ritka a valamennyire hitelesnek vehető teszt. az olyan,ahol pedig nem csak elvont, 83 ember által hallgatott zenékkel tesztelnek még kevesebb van.így erősen megrendült a hitem a publikált tesztek eredményein.

    Denon PMA-1500AE


    nagyon röviden, prímán megépített gyönyörű 15 kilós masszív darab, csodát nem csináltak ugyan, kiemelkedő jel/zaj viszonya sokat sejtetett előre, aztán mégsem, tipikus denonos hangja van, a magasban nekem valahogy olyan száraz volt, a közepe egész jó volt, mélyben nem volt megdöbbentő, de jó volt a hangképe és tere, összességében jónak nevezhetem az összképet, ettől függetlenül egy erőtől duzzadó gépezet, ami sokaknak simán hozná a csúcsot. én azért 1-2 óra múlva visszavittem. ez is meg volt, de többre vágytam, valami olyasmire,ami pozitívan megdöbbentő és lehengerlő,mindeközben lebilincselő is.

  • Zephyr Retiring
    #1213
    Hát tudod, egyszer számodra kész kánaán lesz majd,
    ha az ősrégi, általad eddig sosem hallott technikákat szem és fülügyre veheted majd a szentélyemben

    Mindazonáltal természetesen addig be fogok szerezni egy retro csöves erőlködőt is.
    Mert ha már lúd....legyen szárnya is

    " leírtak alapján nagyjából sejtem,mire számíthatnék."
    Fityfenét! Álmodban sem gondolnád
  • amaximus
    #1212
    ha nem keverem mással,mintha már mutattad volna ezt a sony-t.
    igen, ez volt a sony első olyan d-erősítője,amit már piacra mertek dobni. :)
    mindenképpen úttörő Takashi Kanai munkája, ugyanis a sonynál ezt a vonalat (is) ő vezette. azért sokat elárul az akkori piacon kezdeti stádiumról, hogy alig mertek némi specifikációt közölni róla, azaz az s/n és thd és a dinamika, Df is még elég alacsony volt (le sem merték rni! és 4 Ohmos hangdobozokat illesztettek melléjük, tudván, hogy a hatásfoka és teljesítménye még csak azt tudja biztonsággal hajtani. de már elérte azt a szintet, hogy egy ilyen kisebb rendszerben ez elfogadható volt. itt már meg tudták oldani, hogy az erősítő áramkörök ne rakják teli zajjal a hangot.
    ez azt hiszem 2004-ben jelent meg, de 2002 előtt még gyerekcipőben és inkább csak a laborokban járt a technológia. azóta eltelt 15 év, és hát ahogy az lenni szokott, sokat fejlődött minden.
    mivel sosem hallottam, nem mondok róla semmit, csak a már leírtak alapján nagyjából sejtem,mire számíthatnék.
  • Zephyr Retiring
    #1211
    Mint azt az SG-n páran már tudják, 1 számot már (megint) kitaláltam az 5-ből :D
    Már feladtam a heti titkos befutó tipp variáns szelvényt is, de azt majd csak pénteken publikálom az SG leg-lá-lá-lé-togatottabb totyikjában :P

    Az idén már 1 millió éves s-master Sony mini házimozim (dobtam már fotót róla?) az egyetlen mára megmaradt digital amplifier a kecóban. Nagylány régi szobájában talált helyet magának, azt még nem tudni milyen idővallumig..
    Hangfalak hozzá a szokásos zef féle Tesla (4 ohm/10 watt) hánykend kétutas zárt dobozok.
    Ami a meglepő, hogy egész tűrhetően muzsikálnak még manapság is ahhoz képest, hogy mennyi idősek már..

    Egyébként erről a hangzatos s-master-ről mi a szubjektív vélemény? Még a kezdeti stádium lehet. Ha ez segít valamit: DAV-SB500W.
  • amaximus
    #1210
    arra az 5-re sokan áhítoznak!
    azt kívánom, ne egyszerre teljesüljön mindenkinek az a bizonyos 5,mert az marha nagy szívás lenne!

    untatáshoz,nagyon röviden: az elmúlt pár évben rohamosan fejlődött ez a szegmens és mára már elmondhatom, hogy szépen kezdenek felnőtté válni a D osztályú erősítők is, bár csövessel is kombinálják (a lágyabb és lassabb hangzást kedvelőknek), szerintem jóval dinamikusabbak, és persze keményebben is szólnak anélkül. tenyérben elférő 50-80W-os sztereó teljesítmények BT, USB,DAC,DIG+OPT+analóg ki-bemenetekkel felszerelten az alsó szegmensből kiindulva is szinte aprópénzért azért sokak számára vonzók, és ha még nem is taszították le minőségben a hagyományos komolyabb A, A+B családokat a hifi trónról, de középkategóriáig már ott loholnak a régiek seggében, olyannyira, hogy szerintem még 1-2 év és fejet, fület kell hajtsak a technológia előtt. ma még nem! de a zenére is alkalmas, hallgatható jelzőt már van ami megkapta tőlem. :) picit nyers még, fent karcos, kevésbé részletező, mélyben még nem elég brutális és kitartó, de már egy átlagos árú, akár régi, akár új erősítő mellé nyugodtan oda lehet rakni a jobbakat, mert adott teljesítményig partiban vannak velük.

  • Zephyr Retiring
    #1209
    Untass :)
    Mindenttudó majd azon a héten leszek, amikor eltalálok előre 5 bizonyos számot..
  • Zephyr Retiring
    #1208
    .
  • amaximus
    #1206
    egyáltalán nincs vagy nem volt szándékomban téged oktatni vagy kioktatni, hisz ahogyan már sokszor írtad, nehéz is lenne új dolgokkal elkápráztatni,akkora tapasztalatod és tudásod van a hifi témákban, és ezt a szerény gondolatsort komolyan is gondolod.
    meneteléseid közben csupán azokra a visszáságokra hívom fel a figyelmed,amit tudásod ellenére rossz megfogalmazásban tálalsz néha, gyakran.
    a tudásod állandó, ez tény, nem is lehet vita tárgya, csak lehet jól és rosszul is tudni teljesen ugyanazt, ebebn a kettős állandóban mozogsz állandóan. de ebbe ne menjünk most bele.
    a való életben sem szerencsés keverni a főnökösdivel a hifit, a dts-t a pcm-et és a Magnat-Onkyo-Celestion triumvirátus szépségét a hangzásával. jómagam szívesen tanulok nálam tapasztaltabbaktól vagy okosabbaktól is, teszem is, de ők jellemzően kevésbé szeretnének meggyőzni olyan dolgokról, amikről a nagy lelkesedésben teljes racionalitást vesztve viszont jómagad gyakran belefeledkezel.
    ezért is igyekszem ritkán megzavarni köreidet, vagy 5-10 éves cikkidézeteidet, de bevallom, alkalmadtán jólesik egy műszakértővel is eszmét cserélni és jó látni a zeff fabrik company munkásságát is, csak mert tényleg ügyes vagy.
    fogalmam sincs mit kéne közölnöm veled, ami neked új infó, de ha olyan türelmes vagyok vagy maradok,mint eddig vagy mint te hozzám, szerintem előbb-utóbb úgyis elárulod.

    esetleg a múltkori digitális erősítők tesztjeim? lehet, csak elírás volt részedről, sőt biztos,
    de mintha arra céloztál volna, hogy azzal kevésbé vannak tapasztalataid. nekem vannak, de mint mindentudót, nem untatnálak vele.
  • Zephyr Retiring
    #1205
    Na látod, ez most kölcsönös.
    Én meg a sajnos ritka, de akkor velős kioktatásodon szoktam jókat derülni. A forgatókönyv a jól megszokott és eddig bevált módszer, azaz én adom a hülyét, te meg helyre teszed a dolgokat. Vagy csak engem :D
    Ebben az a vicces, hogy a való életben (jobban a munkámban) javarészt inkább én osztom az észt, a többiek meg tanulnak. Vagy ami még jobb, ha meg sem hallgatnak, aztán persze utólag meg sírnak, hogy miért is nem hallgattak rám :)
    De jól van ez így.

    Mind tesszük amit tennünk kell, és tanulunk egymástól.
    Kivéve természetesen én tőled, mert ugye ahhoz az kellene, hogy végre valami olyasmit is közölj már velem, amit eddig még nem tudtam.

    De türelmes vagyok, és kivárom, hátha egyszer ezt is megérjük :)
  • amaximus
    #1204
    "Magnat-Onkyo-Celestion triumvirátust illeti, olyan fillérekért kaptam meg, hogy nem volt pofám olyan keveset adni érte, ezért felstrófoltam az árát."

    na ezért bírlak, mert őszintén meg tudsz nevettetni!

    bízz bennem, értem a lényeget!
  • Zephyr Retiring
    #1203
    A lényeget mindig elfelejted..
    De semmi vész, én intézkedek :D

    A lényeg pedig mindig az, hogy mennyi pénzért, milyen minőséget kaphatunk. Ami ezt a Magnat-Onkyo-Celestion triumvirátust illeti, olyan fillérekért kaptam meg, hogy nem volt pofám olyan keveset adni érte, ezért felstrófoltam az árát.

    Erre az ipse örömében még hozzámvágott egy 40 rongy értékű ledes diszkóstrobit is..
    Dobhatnék róla fotót, de arról jobb lenne inkább egy vidi :)
    Na majd ha egyszer végre elkészül a 3 éve készülő vendégszobánk, akkor csinálok majd egy all in videót, ahol a hifik és a projektor mellett ott villog majd a disco light is :P