5366
Tomb Raider
  • wesker24
    #3554
    Grat a kitartásodhoz !
  • lucifer9393
    #3553
    Kipróbáltam a multiplayert, szétszedtek mint a rossz biciklit, de vagy 3 embert nekem is sikerült kicsinálnom... 3 Samanthát :D
  • Nagylaci
    #3552
    Nem lehet összehasonlítani a mostani játékokat, vásárlási szokásokat az 1996 -os állapottal. Amúgy itt egy még az EIDOS által kiadott statisztika, hogy melyik TR mennyi eladást produkált:



    Szóval nyolc milliót kellene ennek elérnie hosszú távon ahhoz, hogy "lenyomja" az első részt. Meglátjuk, de szerintem sem fog megtörténni!
  • lucifer9393
    #3551
    Vajon megdönti az első rész eladási rekordjait? Szerintem nem... már túl széles a játékskála, van miből válogatnia a népnek.
  • Myselor
    #3550
    hehe jó ez a kép:)
  • Nagylaci
    #3549
    Most olvastam, hogy az első két nap alatt eladtak a játékból egymillió darabot! Azért ez mekkora hatalmas bevétel már! A legtöbb ugye konzolokon megy el ahol 60 dollár körül van az ára plusz a gyűjtői kiadás ami 100 dollár. Szóval már most van úgy 70 millió dolláros bevételük? Persze gőzöm sincs mennyibe kerülhet egy ilyen játék fejlesztése, promótálása, kiadása, de azért van egy olyan érzésem, hogy a résztvevők éhen halni nem fognak... :D

    Én meg a hülye bug miatt kb. így érzem magam:
  • HeadHunter86
    #3548
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ja a dupla pisztoly jó volt. Igazából éreztem hogy ennek benne kell lennie a végén, és így is lett.
  • Különc
    #3547
    Egyetértek, jó írás
  • Maxtreme
    #3546
    Véleményem a cuccosról, van bent sok rizsa is mert igazából máshova készült :)

    Spoilerbe írom, bár nem spoilers.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!




    Végre itt van, megérkezett. :) Igazából már az első trainer megjelenése óta piszkosul vártam a játékot, mert már valamilyen szinten abból kiderült, hogy valami igazán jó dolog készül a fejlesztők konyhájába.

    A megjelenést első körben 2012-re tervezték, ám a dolog átcsúszott 2013-ra.

    A történet szerint egy békésnek induló kutatóexpedíció során , egy igencsak eldurvuló vihar gyakorlatilag porrá zúza a hajónkat, és pár túlélővel egyetembe a partra sodor minket a víz, pontosan arra a szigetre, aminek a felfedezésére indultunk.
    Ám mint kiderül a szigetlakók nem épp vendégszerető polgárok, így kezdetét veszi a szemet szemért mozgalom. :)
    Rutinosabb Tomb Raider játékosoknak nem mondok azzal új dolgot hogy az eddigi részekben minden esetben a pisztolyunk (Desert Eagle) volt a legjobb barátunk. Hát ezzel a hagyománnyal a készítők most szakítottak, ugyanis a stukkert íjra cserélték, ami szerény véleményem szerint jó ötlet volt.
    Természetesen ettől függetlenül találunk majd a játék során egyéb élet kioltásra szakosodott eszközt is, de mégis a nyíl kapta a legmeghatározóbb szerepet.

    Manapság szinte egy játékból sem hiányozhat a fejlődési rendszer, ez az új TR-ben sem lehet másképp. Skill pontokat az elejtett állatok, lelőtt ellenfelek, illetve az elrejtett ládák rejtenek.
    Ezen kívül belekerült a játékba egy scavenger rendszer is, ezekre szintén a fent említett módokon tehetünk szert, és a fegyverek fejlesztésére költhetjük őket.

    Maga a látványvilág csodálatos, panasz nem lehet rá. Tudom közhely, de sokszor már tényleg olyan érzése van az embernek, hogy egy filmet néz, és nem érti hova lehet még ez után fejlődni.
    Persze ennek meg van az ára is. Ha mindent be akarunk kapcsolni, igencsak izmos gépre lesz szükségünk.

    Itt külön kiemelném az AMD új üdvöskéjét, a TresFX technológiát, ami a haj fizikai szimulációját hivatott végezni, ám szerintem még inkább érdekes stádiumban van, mintsem a használhatóba. Sajnos még rettenetesen kiforratlan, bugos, és fps zabáló.
    Véleményem szerint láttunk már hasonló megoldást az NV-től Physx-el megtámogatva, és negyed ennyi erőforrást nem igényelt. (..és mellé nem csak a hajra volt hatással)

    Bár ez az irány már teljesen más mint amit az eddigi TR játékoktól megszoktunk, de nem feltétlenül rossz a kezdeményezés, sőőt.

    Ami tetszett:
    - Remekül eltalált izgalmas fordulatokkal teli játékmenet.
    - Lara élethűbb, érzelmekkel telibb mint valaha.
    - Gyönyörű látványvilág
    - Profi szinkronhangok
    - Jól összerakott animáció
    - Hangulatos átvezetők.

    Ami nem tetszett:
    -Bár sokkal jobb a helyzet mint az elődöknél, de az AI-n még lenne mit javítani.
    - Kiforratlan TresFx technológia.
    - Kicsit talán könnyűre sikeredett (még hardon is) főleg a "boss-ok".
    - Messze még a folytatás :)

    9.5/10

  • lucifer9393
    #3545
    Na, srácok végigvittem a játékot, 77%-kal. Nehéz megfogalmazni mit is érzek, de szerintem ez egy REMEK játék! Ez a sziget tényleg megformálta ezt a szegény csajt, egyik későbbi kalandja se volt még ilyen durva mint ez.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A vége lehett volna picit ütősebb, Himiko testőrét elég könnyű volt kinyírni, és valahogy grandiózusabb befejezésre vártam. Jó volt viszont az utalás a dupla pisztolyos kombóra.


    Legszívesebben még napokat eljátszottam volna vele, de túl magába szippantós volt, hogy letegyem egy pillanatra is. Összességében nem bántam meg a vételt, és mondhatni elégedett vagyok, kb. így képzeltem el Lara személyiség formáló kalandját.
  • Különc
    #3544
    Ráadásul a súlypont emelkedése Larának rendkívül impresszív, nagyon magasra és távolra képes ugrani akár helyből is
  • TDC Geronimo
    #3543
    Nem lennék meglepve, ha merítenének innen ötleteket, ahogy a TR készítői is szedtek onnan :)
  • Evoluti0N
    #3542
    Van egy kis Mario fíling a játékban. Ugrás után lehet még egy kicsit irányt váltani a levegőben :D
  • samsung123
    #3541
    Nem rég toltam végig az Uncharted mind a három részét!
    Ugye hasonló kategória mind a kettő. Az UC-k idáig mindegyik Tomb rész verték minden szempontból, MOSTANÁIG! DE már nem is hasonlítható össze két kategória, az UC erősen zárt, no skill és RPG elemektől mentes, mint ahogy az eddigi TR részek voltak. Most ezzel az új TR résszel Félig nyitott, RPG elemekkel tűzdelt, már más kategória lett mint az UC-k, így már nagyon nem vethető össze. Szerintem az ebben a TR részben ezek az újítások ütnek! miközben a stoy és játékmenet is kiváló!

    Remélem az Uncharted 4(ps4-re) ebbe az irányba fog haladni mint az új Tomb mert ettől lett igazán komplex, sokszor és sok órát beleölhető játék.
  • Fpocok
    #3540
    Igen. Viszont registryben át lehet írni.
  • Empty
    #3539
    Lehet hülye kérdés de alapban DX11-ben fut ha olyan a kártyám?
  • Empty
    #3538
    Értem! Kösz! A Camp-ok között kell utazgatni amúgy akkor ebből kifolyólag jól gondolom ugye?
  • Fpocok
    #3537
    Speckó gear kell hozzá.
  • Empty
    #3536
    Az Exclusive full sreen mit takar pontosan?
  • Empty
    #3535
    Azon a pályán ahol a farkashoz kell bemenni valamiért. Az egyik házon van egy lógó kötélcsomag amit sehogy nem tudok felgyújtani. Van rá mód vagy ehhez is speckó fegyver kell hogy felgyújtsam? Kösz!
  • TBTPumpa
    #3534
    A főszállal együtt váltakozik a napszakváltás. A játékban töltött idő nincs hatással rá.
  • lucifer9393
    #3533
    Én úgy vettem észre, hogy scriptelt. Pl. volt egy olyan rész hogy éjjel mentem be a barlangba, és a másik végén már nappal volt.
  • Evoluti0N
    #3532
    Nappal-éjszaka váltakozás hogyan megy a játékban? Úgy váltakozik, ahogy haladok előre a főszállal, vagy megvan, hogy mennyi ideig tartanak?
  • HeadHunter86
    #3531
    Fenn a STEAM felhőbe. és a szokásos STEAM mappában, userdata-> egyedi kód -> játék kódja 160 a vége ha jól emlékszem -> remote. Valami ilyesmi. De online is elmenti ezt.
  • Although
    #3530
    ** #3519 erre ment
  • Although
    #3529
    *Ez már a Batmanél is megvolt 2011-ben úgy gondoltam mint év játék talán a skyrim megállja a helyét. De később mikor megvolt a Batman akkor azt éreztem milyen vicces egy akciójátéknak jobb storyja van mint egy rpgnek :)
  • Although
    #3528
    Köszi a videot, ez kellett. Lehet nem fog tetszeni amit mondok de ez még nem is annyira rossz. Kicsit vicces de megint azt érzem nincs értelme kategóriákat állítani a jelen játékiparban. Ha belegondolok mennyi agymunkára van szükség hivatalosan rpg-nek nevezett skyrimba de mondhatnám a mass effect 3-at is akkor meg vicces hogy a Crystal egy akciójátékban többet produkál úgymond.
    Persze tudom, elnézve a videokat ezek nem igényelnek nagy agymunkát de szerintem ezek is pofásak, habár az underworld is komolyabbnak tűnik elsőre. És mégis lehet egy akciójátékot jobban fogok élvezni mint jópár ma rpgnek nevezett terméket?
  • a.carkey
    #3527
    Jaj. Itt hagytam abba két napja. Annyira egyszerű volt, hogy a korábbi részek után fel se tűnt, hogy ez tomb. :)
  • Marfy
    #3526
    Gondoltam hogy warez lehet a ludas, mert sem nekem, sem öcsémnek nincsnek ruhák, de biztosra akartam menni :).
  • WinStar
    #3525
    a mentéseket hol tárolja a játék?
  • TBTPumpa
    #3524
    Alapesetben nincs ruhacsere (miért is kéne???)!
    Csak ha megvetted a ruhás DLC-ket. Mivel ezek nem kaphatóak sehol sem Magyarországon így gondolom, hogy a "haverod" is szépen lewarezolta a játékot!
    Gratulálok, de tényleg!
  • Fpocok
    #3523
  • Marfy
    #3522
    Reggelt!

    Hogy tudok Laran ruhát cserélni? Egyik ismerősömnek a Gear menüben van egy olyan pont ahol ruhát tud cserélni, nekem viszont nincs ott semmi ilyen.
  • Maxtreme
    #3521
    Tegnap én is végeztem vele, ha valakit érdekel majd dobok egy hosszabb elemzést a nap során. :)
  • Evoluti0N
    #3520
    Eddig a játék csillagos ötös. Kár, hogy mennem kell aludni :D
  • Prince23
    #3519
    Hall of Ascension - A Tomb Raider második kincses kamrája



    Fontos, hogy akkor kell a rámpát felhúzni, mikor betör a szél. A reccsenés után már lehet feltekerni.
  • DarkSector
    #3518
    Ugye nem volt ez annyira nehéz. :)

    Ha meg fel akarod hívni a lakók figyelmét, használhatod a "Fontos" gombot/tag-ot, amivel kiemelheted a szöveget amit írsz, pl egy videó címét, vagy valamit...és látják hogy na ott van nézni való.
  • DarkSector
    #3517
    Pont ezért, bazze. :)
    Érted?

    Ha odaírod akár 2 pixel nagyságban is hogy a videód nem bug-bohóckodás-graf mutogatás, hanem mész előre a story-ban, csak a szövegből tudja meg mielőtt elkezdené nézni...

    Ennyi...nem hiszem hogy brutál vagy kérés ez, ha nem is teszed spoiler-be elrejtve, de fölé irni, ha meg spoiler-ban van, eleve nem kell a spoiler-alert szöveg...de értékelem a késő esti poént. :)
  • Prince23
    #3516
    Tomb of the Unworthy - az első tomb a játékban

    SPOILER ALERT :D

  • Prince23
    #3515
    Minek írjam ki, amikor mindenki maga dönti el, hogy rá nyom a Play gombra vagy sem. Én semmit sem erőltetek.

    Mostanában nagyon érzékenyek vagytok mindenféle jött-ment videókra. Nem értem az egészet.

    szinte minden spoiler nektek. akkor meg MINEK ki írni? Légyszi mondjátok már meg?