19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Hoz_Hun
    #1433

    Ezt honnan tudod?
  • Hoz_Hun
    #1432
  • Kata
    #1431
    Ezzel a térképpel egy baj van, a keleti kontinens, meg az a déli izé nem hiteles forrású, csak valaki 'odafantáziarajzolta' azokat.
  • 89
    #1430
    ezfaja
  • Hoz_Hun
    #1429
    Találtam egy ilyet.

    George_RR_Martin: "Granny, thanks for asking that. It gives me a chance to clear up a common misconception. TARGARYENS ARE NOT IMMUNE TO FIRE! The birth of Dany's dragons was unique, magical, wonderous, a miracle. She is called The Unburnt because she walked into the flames and lived. But her brother sure as hell wasn't immune to that molten gold."

    Meg mégegy

    Shaw: Are all the Targaryans immune to fire?

    Martin: No, no Targaryans are immune to fire. The thing with Dany and the dragons, that was just a one-time magical event, very special and unique. The Targaryans can tolerate a bit more heat than most ordinary people, they like really hot baths and things like that, but that doesn't mean they're totally immune to fire, no. Dragons, on the other hand, are pretty much immune to fire.
  • Belkar
    #1428
    Találtam egy jó kis világ térképet:

    http://icefire.d20.cz/public/agot/svet-bar.pdf

    Ha valaki át tudná konvertálni jpg-be az jó lenne.
  • MaRee
    #1427
  • Count Adyn
    #1426
    Nem tűzálló, de magas rá a mentődobása, nah.:))
  • Kata
    #1425
    Majd kitalálja még mit akar kezdeni vele, bár a most megjelent 5. kötetben már van egy-két új infó... :) És még van hátra két kötet.
  • Frosty01
    #1424
    hát erről dobj már valami forrást, mert én nem fogom elhinni. egyébként a tojások megégették a kezét, pontosabban pont hogy nem, és amikor meghalt a báttya akkor mondta h nem is volt igazi sárkány, pont mert megégett, na akkor mi is van?
  • MaRee
    #1423
    Én nem olvastam ilyet a könyvben, de biztos :) Amúgy meg a könyvben leégett a haja rendesen, csináltak is neki valami póthajat fehér oroszlánprémből vagy miből :D
  • Hoz_Hun
    #1422
    Nem akarok senkit se kiábrándítani, de Dany nem tűzálló. Azt maga Georg R.R. Martin nyilatkozta, ez egy nagy félreértés. Azért bírja a gyűrődést, mert a tojásokat vigyázza és az azt körüllengő mági védi. Vagy mi.
    Szerintem ezt még maga Martin sem tudja rendesen. :)
  • Kata
    #1421
  • MaRee
    #1420
    Multkor még Dany volt a CGI
  • G_ArchAngel #1419
    mivel a tuz CGI volt
  • MaRee
    #1418
    Nem jött le eddig? Pedig elmondja párszor, hogy ő a sárkány vére, meg az utolsó sárkány, bla bla :D
  • Kata
    #1417
    Mert klassz, vagány csaj. Dany for prez! Akarom mondani queen... :D
  • Frosty01
    #1416
    :D!

    mert a sárkányok vére folyik a pici szívében
  • Montanosz
    #1415
    most hogy vége a évadnak valki leírhatná miért nem égett meg a szőke csaj?
  • GPx8
    #1414
    Köszi.
  • Palinko
    #1413
    akkor remélem augusztusban már lesznek kinn kalóz verziók :D
  • toysoldier
    #1412
    2012 tavasz
  • ddany7
    #1411
    juliusban kezdik forgatni, szoval április körül
  • GPx8
    #1410
    A következő évad mikortól lesz?
  • Zomil
    #1409
    Nekem speciel tetszenek a forditások, nem eröltetettek :)
    Szvsz jol eltalálta öket a fordito...egyedül talán a white walkers forditása nem tetszik annyira, de arra meg nagyon jobb forditás nekem sem jut eszembe :D
  • karajjj
    #1408
    érdekesebb momentum, hogy vitte magával a király fiát is
  • MaRee
    #1407
    Jaja jól mondja az előttem író. Yorennek hívják amúgy, és sokkal több szerepe lesz a következő évadban.

    Amúgy meg szerintem igen is jó a fordítás, aki tud jobbat az menjen műfordítónak. Szerintem simán passzolnak a nevek, nemtudom pl Winterfellt mire fordítottad volna, vagy a white walkerst.
    A Gyűrűk Urában is Csavardi Samu lett Samwise Gamgee, Meriadoc Brandybuck pedig Borbak Trufiádok.

    Én sem értek mindenhol egyet a nevek lefordításával, pl ott vannak a Warcraft regények fordításai, azok tényleg rosszak! (Hadúr Szolga, Feketeujjú Nóri,Büszkemocsár Dzsájna,Orkomor Végzetpöröly és a kedvencem, Szörkentyű László, a gnóm mérnök )

    Szóval szerintem amíg nem ilyen minőségűek a fordítások, addig semmi baj :D
  • karajjj
    #1406
    én úgy emlékszem, hogy ő indult királyvárba, hogy új embereket szerezzen az éjjeli őrségbe és az nedtől kért engedélyt rá, mikor odaért
  • VvD
    #1405
    Aki elvitte Aryát, az mikor szerepelt előtte? Nem ismertem föl, pedig már a 9. rész végén is ezen gondolkoztam. Most meg ügye azt mondja Aryának, hogy "Emlékszel rám, ügye?" Nahh, hát én nem emlékszem :), világosítson már fel valaki!
  • karajjj
    #1404
    na megnéztem már én is végre az utolsó részt, egyértelmű volt, hogy lesz sárkány, de nem gondoltam volna, hogy mindhárom kikel
  • G_ArchAngel #1403
    Eleg alacsony ahhoz, hogy Tyrion fel tudja pofozni.
  • G_ArchAngel #1402
    De igen baszki, de kepzeld el olvastam az osszes Magus konyvet is es Tir Nan Gourdin-on kivul nem emlekszem senkire.
    Sot a Sarkanydardabol sem tudnam felsorolni a foszereploket. Forgotten Realms-bol is csak Drizzt-re emlekszem.
    Ez van baszki, aki annyit olvas mint en, annak rohadt hamar felulirodik a HDD-je. Sajnos vizualis vagyok, embereket sem ismerek fel nevrol, de ha leirod, hogy nez ki, akkor beugrik.

    Te mondjuk fel tudnad sorolni a legfontosabb nemet II.VH-s csatahajokat? Mert en igen, talan meg sziluettrol is felismernem oket, mert eloadast is tartottam a temabol. De az Egri Csillagokbol csak Gergo, Vica, Dobo Istvan es Jumurdzsak neve ugrik be, annak ellenere, hogy 10x biztos olvastam.
  • 89
    #1401
    hogy tudtok így rákeresni emberek hsz-eire?
  • 89
    #1400
    mekkora játék volt a Heroes :)
  • gulyasandras
    #1399
    Pedig magyarul is olvastad. Állítólag. Vagy mégsem?
  • Shiwo
    #1398
    Joffrey Baratheon -ban mi a pozitív belső tulajdonság ?
  • G_ArchAngel #1397
    En amig itt nem irtak, addig nem is tudtam, hogy igy van.
    Angolul olvasom a konyvet es angolul nezem a sorozatot, csak egyszeruen fajnak ezek a magyaritasok.

    Mondjuk az angoloknak is megvan a maguk baromsaga neveket illetoen, mert az oke, hogy a BMW-t bíemdábjú-nak ejtik, de a Porsche egy német családnévből ered (Ferdinand Porsche) ergó tisztelni kellene és helyesen, Porsénak ejteni, mint a németek, de hülye angolnak ez is Pors.
  • simon7108
    #1396
    értem én de akkor miért nem írod át magadnak a feliratot?:D
    megnyitod notepaddal és átírod a neveket angolra és már nézheted is ha nem tetszik.én nem azt mondtam,hogy a te véleményed rossz mert eltér a miénktől csak azt kérdeztem,hogy mi nem jó benne?Most gondolj bele.magyarul beszél a csávó és egyszer csak benyögi angolul,hogy Winterfall vagy beszélgetnek és a mondat kozben azt mondja,hogy Kings Landing.Feliratnál még elmenne úgy ahogy de szinkronnál semmiképpen.még feliratnál is elég hülyén nézne ki szerintem.
  • G_ArchAngel #1395
    Olyan, mint a korokre osztott strategiai jatekok: egy egyseg abraja, felette alatta/felette az egyseg tenyleges letszama:D

  • MaRee
    #1394
    Az első könyvben Robb Stark(Deres) hűbéresei vannak a déliek ellen :) Ez a második könyvben eléggé bonyolódik, ott már 4-5 csoport van, és mindenki mindenki ellen, na meg ott vannak a világ másik végén Daenerysék is.De erről nem árulok el többet.

    Tyrion pedig nézőpont kérdése, de szerintem nem negatív szereplő. Ha valakit annak lehet nevezni az Cersei és Joffrey, legalábbis az első évadban.