19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Laza
    #1473
    Na, akkor ezért volt nekem fura hogy miért csak ennyit mutogatnak. Aryaét nem is tudom mutatták e valamikor, nem rémlik, hogy volt szerepe. A legkisebbik gyerkőcnek a farkasa meg a 10. részben is szerepelt, de azt valamiért kutyának láttam/gondoltam :)
  • kovi04
    #1472
    Natalie Dormer ---> Margaery Tyrell

    Én már nagyon várom, hogy bejelentsék, ki játssza Stannist és Davost.
  • G_ArchAngel #1471
    hat farkas van/volt, kihagytad Shaggy Dog-ot, ami egy kicsit vad, de nagyon vedi a legkisebb Stark-ot

    Sansa-e elhunyt, Arya-e... hmmm, meglatjuk:)
  • Kata
    #1470
    6 kölyköt találtak, pont minden gyereknek egyet (Robb - Szürke Szél(Grey Wind), Bran - Nyár(Summer), Rickon - Borzaskutya(Shaggydog), Arya - Nymeria, Sansa - Lady és Jon - Szellem(Ghost)).
  • Laza
    #1469
    Tegnap hazafelé a kocsiban elmélkedtem azon, hogy ugye talán 4 darab farkaskölyköt találtak, abból ment egy-egy a három fiúnak (Bran, Snow, Robb), egy pedig Sansának/Aryanak ... és mindegyiknek megvolt már a fontos főszerepe. Kettő megvédte a gazdáját, kettő pedig megvédett valakit, aki 'közel áll' a gazdihoz ... és egyet kivéve (amelyik már meghalt) mindhárom kivívta már a maga elismerését.

    Kíváncsi leszek mennyi és milyen szerep jut még a kölyköknek :)
  • tigeroo
    #1468
    ledaráltam a 4. részt is:) kurvára tetszik, tesómékkal nézzük (mondjuk annak örülök hogy nincs annyi pőreség mint az első 2 részben emiatt)

    ha figyel az ember akkor valóban kilehet számítani hogy milesz (pl. most volt a kovácsfiú)
    minden dialógus nagyon fontos mert különben az ember csak kapkodja a fejét.

  • Palinko
    #1467
    magyarban is
  • Belkar
    #1466
    A Bikafejnek kinéző sisakról rájöttem de azért kösz.
  • G_ArchAngel #1465
    az angol konyvben Bull a srac beceneve, igy igencsak nem lehet szarvas, mert akkor Stag lenne :)
  • Belkar
    #1464
    Ja értem akkor félreértettem :) De egyébként az egy bikafej ha érdekel :)
  • Laza
    #1463
    Mármint nem a szarvasra gondoltam (mint állat), hanem szarvas, tehát olyan, amin van szarv :)
    De lehet, hogy az amiből készült szintén szar-vas :D
  • MaRee
    #1462
    Százszor jobb, mint a sorozat ;)
  • Frosty01
    #1461
    elkezdtem olvasni a könyvet, és teljesen máshogy kezdődik, teljesen máshogy képzelem el az egészet, mint ahogy a sorozatban láttam, pedig már 2x láttam a trailert, és 2x az első részt

    jónak ígérkezik
  • Belkar
    #1460
    Inkább Bika mint szarvas :) Egyébként biztos vagyok benne hogy még látni fogjuk ahogy harc közben viseli. (ez nem Spoiler nem olvastam csak az első könyvet még)
  • Laza
    #1459
    Az utolsó részben Robert zabigyekere nagyon látványosan cipelte magával a szarvas sisakját ... mondjuk más páncélja nem is volt. Legalább van bukósisak a lóhoz ... bár lova sincs :)
  • Laza
    #1458
    Nekem ez, Neked meg ...... más :)
  • Laza
    #1457
    A böngésző felét, azért van más is a képen :)
  • Kata
    #1456
    Szörnyű nagy gondjaid vannak.
  • MaRee
    #1455
    2011-ben azért már nem sok embernek foglalja el egy 400 x 380-as kép a monitorja felét :D
  • Laza
    #1454
    Néha még vicces is lenne, ha sok retardált nem ezzel szórakozna :)
    Egy másik topicban kb 12 éves színvonalon lévő gyerek minden szaron trollkodik, miközben mindenkire ő linkeli a troll képet. Ez kimeríti a szánalmas kategóriát.

    Egyébként miért nem kisebbek ezek a képek? A facepalm-os is elviszi a böngészőm felületének 85%-át egy 17"-os moncsin. A madaras csak a felét :)
  • Kata
    #1453
    Dehogy, addig begépeljük ide a négy kötetet. :)
  • Hoz_Hun
    #1452
    Én először a 4chan-en láttam. Kb az a szint ahova való. Ott még vicces, máshol szánalmas.
  • Frosty01
    #1451
    amerikai :'D

    ez már kb világméretű, és sajnos ez most menőnek számít úgyhogy ennél csak egyre gyakrabban fogsz találkozni vele
  • G_ArchAngel #1450
    Kerjel hazigazda jogot, aztan tudod torolni estenkent, ami felesleges :)
    Bar mondjuk most fog leulni a topic egy evre...
  • Hoz_Hun
    #1449
    Elég hülye amerikai szokás. Nem örülnék ha begyűrűzne ide.
  • Belkar
    #1448
    Ok
  • G_ArchAngel #1447
    Jah, es mig Katae betalalt, mert ertette a celomat, addig a tied kicsit eltevedt...
  • Belkar
    #1446
    Ez egy fórumos szokás hogy egy egy képpel kifejezzük a véleményünket egy fórumozóról vagy épp a képpel válaszolunk mert az többet ér száz szónál :)
  • mascarun
    #1445
    Akkor már megérte! xD
  • zorovpeter
    #1444
    Hogy rákommentelj.
  • mascarun
    #1443
    ezeket a baromira nem idevágó képeket minek basszátok be?
  • Kata
    #1442
    Gyakorlatilag ami ezen a térképen látszik annyi szerepel a könyvekben, a többi, durván köré rajzolt rész mind csak fantazmagória. A könyv nem ad még csak érzékletes leírást sem a többi részről a keleti meg annak a déli kontinensnek, a kiterjedései sem ismeretesek. Lehet, majd idővel kiderül, vagy ha nincs szükség a történet szempontjából azokra a területekre, akkor nem.
  • Belkar
    #1441


    Te aztán nem vagy semmi.
  • 89
    #1440
    ott van Izland is ha jobban figyelsz :D
  • 89
    #1439
    szerintem is jobb így, mint egye nagy üres semmi :D
  • G_ArchAngel #1438
    Westeros olyan, mint egy elcseszett Brit Szigetek, a keleti blokk meg 90fokkal elforditott Skandinav-felsziget.
  • 89
    #1437
    néztem a térképet és a keleti csücsökben ott van Asshai, úgy rémlik meg volt említve, de nem jut eszembe hol...nemtudjátok esetleg?:D
  • Kata
    #1436
    Ezer fórumon taglalják, már én is megtaláltam ezt a térképet és utánanéztem.
  • Hoz_Hun
    #1435
    Alig találok térképet, amin egyáltalán valami is látszik belőle. A legtöbbön még Braavos sincs rajta.
  • Belkar
    #1434
    Hát lehet hogy nem hiteles de a könyvekben található információkból ennél jobbat nem hiszem hogy bárki csinálhatna végül is a semmitől jobb csak kár hogy pdf-ben van :S