19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • Count Adyn
    #1353
    Bloodriders and their khal name each other "blood of my blood"

    az első könyv végén
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    a 3 dothraki harcos mondja ezt danynek és nem a lovag bácsi:)

  • MaRee
    #1352
    Na, ezt már spoilerbe írom.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Khal Drogo vérlovagjai hívták így Drogot, de a halála és a khalasarja feloszlása után Dany a maradék férfiakból választott magának vérlovagokat.A könyvben a férfiak nem fogadták el a tisztséget, mondván hogy vérlovagjai csak egy khal-nak lehetnek, de aztán mikor meglátták Danyt a sárkányokkal, elfogadták őt ezzel úrnőjüknek. Ezek közé a vérlovagok közé tartozik Ser Jorah Mormont is, ha rá gondolsz.
  • mascarun
    #1351
    Én arra vagyok kiváncsi hogy a tag aki Dany-vel van az miért mondta azt hogy "Vér a véremből!" amikor csaj kijött a tűzből...
  • tommygear
    #1350
  • tommygear
    #1349
    köszi, most már tiszta akkor
  • MaRee
    #1348
    Nem figyelsz :) Ő volt Ned testvére, úgy volt hogy Roberttel összeházasodik, csak Rhaegar Targaryen (Dany és Viserys testvére) elrabolta, és a kiszabadítása során meghalt. Az első részben az ő sírjához mennek le a kriptába.
  • ddany7
    #1347
    Ned testvére.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Őt adták volna Roberthez,csak meghalt. Ha jól emlékszem az őrült király rabolta el, és emiatt tört ki a felkelés ellee.
  • tommygear
    #1346
    és ő ki volt?
  • MaRee
    #1345
    Lyanna Stark.
  • tommygear
    #1344
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    az ötödik rész vége fele amikor beszél Robert a feleségével miközben boroznak, akkor kiről van szó amikor azt mondja a felesége, hogy "Hogy nézett ki?" amire azt mondja Robert, hogy már nem emlékszik.
  • MaRee
    #1343
    Ezt a könyves topikban tedd fel, itt NE beszéljetek ilyenekről, mert szétspoilerezitek a 2. évadot, hiába 100 év múlva lesz :D Olvassa el addig szépen mindenki a könyveket, százszor jobbak mint a sorozat :)
  • ddany7
    #1342
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    egyébként most arra leszek kiváncsi,hogy a dotrakiak mit csinálnak? mert ugye elmentek , otthagyták Daneryséket Ő meg mostmár gondolom inkább a sárkányokra fog támaszkodni :D :D
    De azok idomíthatóak,vagy mi? Nem vágom,hogy mit fog velük csinálni. Na majd a könyvet elolvasom :D
  • 89
    #1341
    Én nem olvastam a könyvet, így csak tippelek. A kezdődő harcok mellett sztem egy későbbi szövetség sem elképzelhetetlen a mások ellen...elvégre Tyrion lesz a Segítő, ő nem teljesen fogyatékos. Danny majd biztos beveti a sárkányait az örök fagy ellen :D
    Aztán kitudja, eddig is jól bizonyították, hogy itt nem egy átlagos sztorival állunk szemben és jóval összetettebbek a dolgok :D
  • simon7108
    #1340
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    azt a rohadt ez aztán rendesen odabaszott:D a végén nagyot néztem a sárkányokra,na meg arra,hogy tényleg sárkány ha már egyszer túlélte a tüzet.
    az az öreg csávó is nagy volt akinél bent volt az a csaj.amikor kiment nagyban abbahagyta a színészkedést tornázott egyet felöltözött és mielőtt kiment volna megint meg görnyedt:D azon szakadtam a röhögéstől.Arya vagyis Arry-ra:) is kíváncsi vagyok mi lesz vele.Sansa meg lebökhette volna azt a kis buzit onnan....és remélem majd jól lerohanják Robb-ék királyvárt és ő lesz a király.
    (ne mondjon senki semmit,majd elolvasom ha odaérek:D)
  • MaRee
    #1339
    Hmm mondjuk ez igaz, de nekem akkor sem tűnt cgi-nek.
  • RatBaG #1338
    gondolom nyakig zöld (vagy kék?) kezeslábasban volt, hogy a sárkányokat rátehessék.
  • 89
    #1337
    ja az mekkora egy gennyláda... már vártam, hogy mikor dugja fel a seggébe Arya a Tűt :D
  • MaRee
    #1336
    Computer generated imagery. EGyébként miért lett volna Dany cgi pucér? Már az elején is pucérkodott, akkor itt miért kellett volna számítógéppel megrajzolni??

    A vén mesteren meg jót röhögtem, amikor bent volt nála a ringyó vagy kiaz :D Először azt hittem rá h Sansa, na mondom nyami A könyvben nem volt ilyen jelenet egyébként :D
  • Victor1103
    #1335
    CGI: Computer Generated Images - Számítógép által létrehozott képkockák
    A mai informatikai gyorstalpaló:D
  • ddany7
    #1334
    cgi, ez konkrétan mit jelent? valami számítógépes effekt?
  • RatBaG #1333
    a sárkányokkal nem nagyon törődtem, hozza a sorozatos cgi-szintet, de az szúrta a szemem, hogy daenny is csak cgi-pucér volt. nagyon látszott a különbség
  • Victor1103
    #1332
    este 1:10kor már olyan hulla voltam hogy ilyen részletek felett elsiklott a figyelmem:)
  • Kata
    #1331
    Ilyen a könyv. Megtanulja az ember, hogy minden mondat lényeges, nem mindegy ki mondja kinek és milyen körülmények között. Ez eddig is így volt, csak még nem tűnt fel, de lesznek majd visszautalások...
    Amúgy meg Joffrey-nak írják a nevét kedvenc kiskirályunknak, nem Geoffrey-nak. A Stanza meg Sansa (szansza). :)
  • Belkar
    #1330
    Valaki már írta lentebb de itt az első hivatalos Trailer a 2. évadhoz:

  • Frosty01
    #1329
    nekem is tetszettek. főleg ahogy másztak rajta :D
    a vége nagyon ütött. még mindig a hatása alatt vagyok, igy hogy aludtam is rá egyet
  • MaRee
    #1328
    Nekem sincs bajom a cgi-vel :) Megnőnek majd azok :D
  • Belkar
    #1327
    Egyébként ezek még csak kölyök sárkányok majd ha nagyobbak lesznek lehet hogy jobban néznek ki (de szerintem így is elég jók voltak)
  • G_ArchAngel #1326
    A 'Sucker Punch' sarkanya(i) kicsit jobbak voltak, de ugye a koltsegvetes sem ugyanaz:)
  • Victor1103
    #1325
    A Sárkányok ócskák voltak??? Hát szerintem noha csak 2 perc CGI volt kb ahhoz képest tv-ben eléggé elsőrangúan volt megcsinálna nekem semmi bajom nem volt vele. Aki nézte a Csillagkaput az gondolom emlékszik a 10.évadban a sárkányra. Na az gagyi volt.
  • MaRee
    #1324
    Jobb lesz hozzászokni a sarkanyokhoz meg egyéb hókuszpókuszokhoz, mert ahogy halad előre a történet, egyre fantasybb lesz. Ez nem középkori lovagos sorozat, ne felejtsetek.
  • 89
    #1323
    sztem sokkal jobb így farkaskutyákkal...nemtudom, cgi-vel nekem még ezek a sárkányok is olyan ócskáknak tűnnek
    (nálam is nagyobbat ütött a 9. rész...ott pont jó lett volna a vége, ahol kilovagolnak a falon túlra, az nagyon hangulatos volt...de így ezzel a sárkánysággal - jó tudom a könyvben úgy van...)
  • Palinko
    #1322
    pont jók ezek a huskyk remélem nem cserélik le. igaz a könyvben nagyobbnak írja le, egy husky marmagassága meg 60 centi körül van csak.
  • DaemoonHunter
    #1321
    *sorozat
  • DaemoonHunter
    #1320
    Hát én nem vagyok nagy olvasó, de biztos vétel, legalább is az első könyv egyenlőre, mivel a film után szerintem még tartalmaz bőven újdonságot:)
  • Victor1103
    #1319
    Én is egyetértek azzal, hogy a 9.dik rész pörgősebb volt azonban ebben a tizedik részben minden egyes párbeszéd olyan mesteri szinten volt megalkotva, minden dialógusnak akkora ereje volt, hogy emelem a kalapom a szereplőgárda előtt.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A Geoffrey és Stanza közti párbeszédtől pedig sokadszori megnézésre is hidegrázásom van
  • RatBaG #1318
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Season 2: How to Train Your Dragon
  • 0Fritz0
    #1317
    Pedig pont be tudták sűríteni a könyv végét ebbe a részbe.
  • ddany7
    #1316
    Nekem a 9.rész nagyobbat ütött,mint ez az évadzáró.
    Oké a vége nagyon durva volt,de annyi. Addig szinte semmi nem történt, kicsit vontatott volt nekem.
  • G_ArchAngel #1315
    ez a szoke kevesbe sarkany, mint aki vilagra hozta a Lannister gyikot...
  • Frosty01
    #1314
    +1