19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • TVelvet
    #1556
    ergó olyas valakinek kell lennie a házigazdának, aki már elolvasta a könyveket.
  • Laza
    #1555
    Szerintem várd meg, amíg kijön DVD-n ... az a neked való felírat :)
  • Belkar
    #1552
    Nem értem miért kell olyan dolgot szidni amit meg sem néztél
  • Narxis
    #1551
    Dögölj meg. :))

    (csak viccelek) :D
  • Broafka
    #1550
    jó-jó-jó, nem kell most 10 000 követ rám vetni, vagy még mondjátok el 60X hogy dögöljek meg
  • karajjj
    #1549
    a könyvhöz hűen van fordítva, mi mást szeretnél még?
  • Broafka
    #1548
    nem néztem, csak az volt az érzésem, hogy összecsapott ha ilyen hamar készen van, meg szeretem amikor szépen fordítják, nem olyan mai nyelvezettel. De megnézem, lehet hogy tényleg jó az, nem akartam feltétlenül panaszkodni
  • Belkar
    #1546
    Ami a Hosszúpuskán van felirat az tökéletesen jó bennük meg lehet bízni nem értem neked miért nem jó
  • karajjj
    #1545
    nektek miért jó az, hogy vártok a feliratra, amit már más lefordított abszolút korrekt módon majdnem egy hete?
  • MaRee
    #1544
    Nem tudom mit lehet ennyit tökölni a felirattal, vasárnap adják hivatalosan a részt asszem, hétfőn már megy felirattal a HBO-n. Azt le kell koppintani valahogy és kész.

    tigeroo:

    azért egy kicsit bonyolultabb lesz a történet :)
  • karajjj
    #1543
    lol, hajnalban lemegy a rész és estére készen is van a fordítás, mert 2-3 ember csinálja egyszerre, általában 1-2 helyesírási hibánál több nincs benne, vagy még annyi sem, nem tudom, hogy mit balhézol, eddig mindig volt 24 órán belül felirat
  • tigeroo
    #1542
    ember, tudod mennyi munka van egy ilyen feliratban?:) én emlékszem anno egy 20perces how i met your mother részt is 1 teljes napig fordítottam régebben... inkább tedd össze a kezed hogy valaki csinálja neked 0 haszonnal...


    on:

    én is megnéztem a 10. részt. hú, csak ámulok és bámulok


    spoiler: azért kicsit kiszámítható a történet!
    gondolom khaleesi megindul a vastrónért és összefognak a starkokkal megbosszulni a sérelmeiket a lanistereken. jönnek majd a white menek is, és a sárkányokkal fogják őket elpusztítani (csak elégetni lehet őket, a sárkányok meg tüzet okádnak, nahát)


    a héten feltétlenül elkezdem a 2. kötetet, nem bírom ki napi adag nélkül
  • Broafka
    #1541
    marha jó, már egy hete kijött a 10. rész, de még mindig várok a magyar feliratra, szánalmas hogy 2 hetenként jön hozzá a magyar felirat. Nem is értem, ha nem bírja lefordítani, akkor minek vállalja el? vagy írja, hogy kell segítség, vagy én nem tudom, de már mindenki látta, csak én nem

    u.i.: hosszúpuskán mintha lett volna felirat, de kb a rész megjelenésével egy időben jelenhetett meg, az meg elég összecsapott munkának tűnik
  • Belkar
    #1540
    Egyébként a könyvben azt írják a Targaryen családról hogy mikor megszületnek az istenek feldobnak egy érmét és ha az egyik oldalára esik akkor a gyerek sárkány véréből való lesz ha pedig a másik oldalára esik akkor a gyerek megőrül. Viserys esetében utóbbi történt Dany esetében pedig az előbbi.
  • zorovpeter
    #1539
    De a sárkányoknak meg bazinagy tüdejük van. Lehet reggelig simán kibírta. :D
  • mindero
    #1538
    Nem tudom miért olyan nagy probléma h immunisak-e a Targerin család tagjai a tűzre. Én úgy fogom fel, hogy akik "méltóak" rá hogy sárkánykirályok/királynők legyenek azok immunisak. Állandóan. Ennek az időszakos immunitásnak nem sok értelmét látom. Amúgy se nagyon fog már tűzközelbe kerülni.
    A füstre meg nem immunis ígyse-úgyse, tehát meg kellett volna halnia a tűzben. X) (A máglyahalált halók is hamarabb fulladtak meg mint égtek szénné)
  • tigeroo
    #1537
    köszi. amúgy is jobban szeretek olvasni, főleg ilyen fantasy finomságokat (korongvilág novellák a kedvenceim), szerintem papíron fogom folytatni a történetet
  • Kata
    #1536
    igen
  • karajjj
    #1535
    elméletileg igen, egy évad 1 könyv
  • tigeroo
    #1534
    most daráltam le a 8. részt.


    az aranykoronás rész annyira nyilvánvaló volt :)
    szerintem amúgy azért égett meg a tesó mert bastard volt

    kérdés: az első 10 rész meddig dolgozza fel a könyveket? 1 évad 1 könyv vagy hogy?
  • cylonflatus
    #1533
    Potterrel semmi gond nincs, nyugi! Legalábbis a könyvekkel.
    Ha ajánlhatok egyet: Végtelen Történet. Szigorúan csakis a könyv, a filmet el kell felejteni, az egy szar(már bocsánat) és semmi köze a könyvhöz. Ha nem olvastam ki min. 10x akkor egyszer se, nálam veri az A Gyűrűk Urát.
  • G_ArchAngel #1532
    mar akkor is leirtam, hogy ebben kb. semmi kulonos nincs: asszony beleul olyan vizbe, amiben mas tojast fozne, egyszeruen mindenkinek mas a hoturese...
  • mascarun
    #1531
    Na akkor jövő hónapban ha még lehet kapni inkább én is befizetek egy könyvre! xD
  • Zomil
    #1530
    az is le lett irva, h a targaryen-ek jobban birják a meleget, pl. a forro fürdöt :)
  • mascarun
    #1529
    Ugye beszéltük ezt a témát hogy miért nem égett meg a csaj a tűztől. És erre írta valaki hogy mert" a sárkánytojásokon van valami varázslat ami miatt az őrzőjük immúnis a tűzre".
    De a sorozat elején viszont még sehol nem voltak a tojások mégsem égette meg a forró fürdővíz....
    Akkor mi az igazság!
    Ha nagyon spoiler akkor jöhet privátban is a válasz!
  • MaRee
    #1528
    Hát én telefonon olvasom nem egy nagy élmény, de most nincs pénzem megvenni a köteteket. Nekem olyan 1 hét alatt volt meg az első könyv (~900 oldal), nem lehet letenni, sokkal részletesebb és jobb mint a sorozat, a másodikról meg ne is beszéljünk ahol már beindulnak az események :)
  • ProGabe #1527
    az a kettő kb. kis semmiség lehetett:

    "Graduated from Drama Centre London in 2009, then cast in Game of Thrones shortly after."

    @MaRee: 4-5 ezer? uhh, sajnos tényleg nincs sok időm olvasni, mondjuk most éppen a HP-t (igen, a potter :), mindig is el akartam olvasni, 50%-os akcióban volt a díszdobozos kiadás, nem lehetett kihagyni. nem bántam meg, fantasztikus) gyűröm, az is van ennyi és ha valami olvastatja magát, akkor azzal sosincs ilyen téren gond
  • MaRee
    #1526
    Kezdd el nyugodtan, nem most fogod kiolvasni azt a 4-5ezer oldalt :D
  • G_ArchAngel #1525
    Irish wolfhound

    A gond, hogy logo fule van, ami miatt kevesbe farkasos a kinezete, ellenben azokat vadaszott le anno:)
  • karajjj
    #1524
    nagy előrelépés egy ilyen sorozat amúgy, ha bevállalja az ember a vetkőzést
  • Láma!
    #1523
    azért nem annyira az első:)

    link
  • Hoz_Hun
    #1522
    Pedig annak a csajnak is ez az első szerepe. :)
  • zorovpeter
    #1521
    Bernáthegyi az szép nagy darab!
  • RatBaG #1520
  • TVelvet
    #1519
    a kis törpe, undoritoan tud :D nagyon bírom
  • ddany7
    #1518
    Színészi teljesítménybe nekem is ő a kedvencem, meg Tyrion.
  • Laza
    #1517
    Jon Snow egyenesen frenetikusan játszik ahhoz képest, hogy ez élete első szerepe!
  • ProGabe #1516
    most fejeztem be az évadot, egymás után néztem a két utolsót és ez... ez... hát csesszék meg ez pofátlanul jó!

    könyv-sorozatokba nem szeretek úgy belekezdeni, hogy tudom, még nincs vége a szériának, de ezúttal kivételt kéne tennem :\

    ez a cliffhanger! MOST akarom tudni, hogy mi lesz.

    nem mellesleg a Khaleesi-t alakító csaj részről részre egyre szebb lett. ráadásul nem valami csont és bőr kifutószökevény, és még mindennek tetejében nem kevés tehetség is szorult belé. persze az egész cast nagyon jó, tényleg senkire sem lehet panasz. egyikük-másikuk néha elveszti a fejét, de hát mit lehet tenni :D
  • Belkar
    #1515
    Ha jól tudom Northern Inuitok vannak benne de ezt már egyszer leírtam meg nem is ez a lényeg csak azt akartam mondani ezzel hogy a sorozatban kutyák vannak és nem farkasok de már lassan kezdem unni ezt a témát...
  • xem
    #1514
    Nem husky blöki az, nézd meg jobban. Husky-t és nézd meg a szlovák farkast, nagy hasonlóság van közöttük, de a husky kicsit kisebb, zömökebb mint a szlovák farkas. Ebből azért nem kell vitát nyitni