19495
10802156721311543414.jpg

A sorozat aktuális sztoriján túlmutató (tehát a könyvet érintő) kérdéseket, válaszokat, spoilereket
legyetek szívesek az író topicjában [link] tárgyalni.

A viták elkerülése érdekében: amíg NEM adták le a magyar tv-ben az aktuális részt, addig használjátok a spoiler taget,
ha pedig már lement az HBO-n is, akkor lehet nyíltan beszélni a történésekről.


Interaktív térkép

Világtérkép


  • kovi04
    #1233
    A zombikat nem veszem számításba, ha erre gondolsz. :) Én most az ilyen Gandalf szerű feltámadásokra gondoltam.
  • Palinko
    #1232
    lesz még neked itt meglepetés :D
  • kovi04
    #1231
    Jó lenne, de nem. GRRM világában aki meghal, az tényleg meghal. Legfeljebb álomjelentekben térhet vissza pár percre.
  • Tower Guard
    #1230
    Jó lenne ha megoldanák, hogy csak valami dublőr volt ott igazából :D de sajnos nem
  • Frosty01
    #1229
    LOL
    xD
  • zorovpeter
    #1228
    Kommentek között: "Ned Stark will return... as Sean Bean, the white." :'D
  • zorovpeter
    #1227
    Na, már csak 4 nap, itt az előzetes.
  • Frosty01
    #1226
    link!
  • zorovpeter
    #1225
    A 10. rész előzetesét nézzétek meg, hehe.
  • Tower Guard
    #1224
    Ejj basszus. Én nem olvastam a könyvet, de meglepett ahogy végződött ez a rész.
    Ez így már elvette a kedvem az egész sorozattól ha megcsinálják a köv évadot ha nem. Ezt az utolsó részt még megnézem, de ez nekem valahogy !sokk! volt most jelenleg jajj...
  • Belkar
    #1223
    Ha már Fan Art akkor mindenkinek ajánlom Ted Nasmith oldalát nagyon jól rajzol főleg gyűrűk ura illusztrációkat de van trónok harca is :)

  • Kata
    #1222
    Én meg pár képpel traktálnám a topikot, remélem nem veszitek zokon.
    Fan art Winterfell:

  • MaRee
    #1221
    Bocsi a dupláért, de valamiért nem jó a VIP jogom és nem tudom szerkeszteni a hozzászólásaim.

    Szóval ez is GoT, ez már valamivel pörgősebb :)
  • MaRee
    #1220
    Keresgéltem GoT témájú zenéket, és az egyik kedvencem, a Blind Guardian írt is egyet, ez annyira nem jó mint mondjuk a Tolkien témájú zenéik, de nem rossz :)

    Egyébként akit érdekel vagy egy kicsit tetszik az ilyen stílusú zene annak ajánlom a dalaikat, mindegyik valamilyen lovagos/fantasy történetet dolgoz fel(gyűrűk ura, szilmarilok, stb), és vannak jó kis középkorú hangszerelésűek is, könyvolvasáshoz jók :)
  • Kata
    #1219
    Nem tudom, de az első pilotokban még Jennifer Ehle volt megjelölve mint Catelyn Tully. Kicsit szerintem rokonszenvesebb arcú, de persze ízlések kérdése.
  • Hoz_Hun
    #1218
    Ja, Harry Potterben ő Hermione anyja. Asszem '67-es születésű. De nem esküdnék meg rá.
  • Belkar
    #1217
    Egyébként szerintem Cat teljesen rendben van egyáltalán nem 60 évesnek néz ki inkább a 40-es évei közepén járhat de annyira nem rusnya amennyire Kata mondja. Ennek ellenére nekem nem szimpatikus valamiért de magával a színésznővel nincs bajom.
  • G_ArchAngel #1216
    Nem tudom...
    En angolul olvasom, s mivel elbeszeles, vegig multidoben van, Cat szepsegerol meg had been-kent irnak, ergo szep volt regen, nem most.
    A castingba pedig - remelem, nem tudom - RR Martin is beleszol(hatot)t, ergo irokent igy latja a film jeleneben szereplo Lady Starkot.
  • G_ArchAngel #1215
    Azert eleg eros a hatarvonal a Falon innen es tul.
    Olyan mintha Kanadaban esne, illetve mely a ho, mert Eszakon van, USA eszaki reszen meg mar nem csak hofoltok es hideg van.
  • Kata
    #1214
    (nem feledkeztünk meg, ő a Havas Jon)
  • Narxis
    #1213
    Ne feledkezzünk meg Kit Harington-ról se.
  • Kata
    #1212
    De. Valyriai acéllal. :P
  • Hoz_Hun
    #1211
    Jó'van - jó'van, nem kell megölni.
  • Kata
    #1210
    Te ki is vagy?
  • 89
    #1209
    te tiszta hülye vagy...Hoz csak viccelődött
  • 89
    #1208
    lehet, de szerintem Sean Bean és Robb mellé kitűnő választás, mind kinézetre, mind színészi játékra tekintettel
  • Kata
    #1207
    Én? Neked valahol félrehord a szemed vagy az agyad akkor. Kritikával illettem a tömegjeleneteket (kevés statiszta, de még CGI tömeg sincs), illetve néhány karaktert tekintve nagy mellényúlást. De ahogy látom ezt többen is mondják rajtam kívül, és nem is csak ezen a fórumon.
  • Belkar
    #1206
    Hát szerintem aki sorozat után kezdi el olvasni a könyvet az már nem számít nagy meglepetésekre.
  • Kata
    #1205
    Arya, Havas John, Jaime, Tyrion, Bran és Robb Stark, Drogo stb. mind telitalálat karakterek. De vannak oltári mellényúlások is.
  • Hoz_Hun
    #1204
    Ez azért van mert leszóltad a filmet. :DDD
  • Tababo
    #1203
    akkor miért nézi a sorozatot ha tiszta lappal akar indulni és semmilyen infót nem akar olvasni?
  • Kata
    #1202
    Mert lehet valaki el szeretné olvasni még a könyvet, és a legcsekélyebbnek tűnő dolgot sem szeretném lelőni, hadd legyen meg mindenkinek a felfedezés és újdonság öröme.

    Még valaki valamibe belekötni esetleg?
  • Tababo
    #1201
    igaz...arya baromi jó meg még van 1-2
  • Tababo
    #1200
    akik olvasták könyvet, szinte mind azt mondja hogy Catelyn nem volt jó választás
  • Hoz_Hun
    #1199
    Hát a szépség relatív dolog. Catelyn amúgy nekem sem tetszik. A királynő viszont nagyon bejön :). Sansaval nincs bajom. Valóban minden szereplő pár évvel idősebb, mint a könyvben.
    Viszont akárki akármit mond, Arya telitalálat, viselkedés, kinézet mindenben. :)
  • Belkar
    #1198
    Egyébként ezeket miért Spoilerbe rakjátok? Semmi olyasmiről nem írtok ami spoiler lenne és megrémítitek szegény sorozatnézőket hogy kitudja miről beszéltek :D
  • Kata
    #1197
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem ezt mondtam. De mindkét szereplő alulmúlja szépségük könyvben való ajnározását, főleg Catelyn.
  • Narxis
    #1196
    Annak aki rátámadt Sean Bean-re? Az úgyse értené, különben nem támadta volna meg. :p

    Sean Bean 4ever!
  • 89
    #1195
    a sorozatban szerintem tökéletesen megfelel a szerepére és ez a sorozat topicja thx
  • Shiwo
    #1194
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ..ehhez képest a filmben is szebb, mint az anyja :)