3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Kopiati
    #989
    Valamit elrontottál.
  • koj
    #988
    Megpróbáltam újratelepíteni a játékot de most nem jó, nem tudom miért.
    Az első probléma hogy a launcher indítása után nincs olyan opció mint eddig hogy töltse le a frissítéseket. Úgyhogy letöltöttem az 1.06b patch-et de a telepítés után azt a hibát írja ki hogy "Nem kezelt kivétel történt az alkalmazásban...... és egy csomó szöveg" Most ez mi?
  • Kopiati
    #987
    Megérkezett a hétvégére ígért hibajavítás, melyben javításra kerültek a hét során feltárt hibák, az összes fájlban. (ezek megtalálásáért köszönet Sunsetjoynak és IrvinerR-nek) Nem sok friss szöveg van a fájlokban, de emberes mennyiségű elgépelés lett javítva. A letöltési link ezentúl az aláírásomban is látható lesz, ne vesszen el a bejegyzés a frissek között.

    LETÖLTÉS
  • pocoksari
    #986
    nem kötelező pogány, elég a cb...a pogány azért jó, mert van rá fixen cb és nem 1-1 tartományra, hanem egész hercegségekre...

    abban azért megegyezhetünk, hogy ha te támadsz és felkenődsz nem teljesen ugyanaz, mintha téged támadnak és akkor szenvedsz vereséget...

    minden ország ebbena játékban hullámvölgyeken megy keresztül...van olyan, amikor a legnagyobbat egy közepes is kifektetheti...ezt kell kihasználni...

    a zsoldos akkor megéri ha használják...nem olcsó az biztos...de behozza az árát...a holy order mondjuk még jobb...csak katolikosuk ellen hasztalan

    piramisjáték...így van :)
  • wednes
    #985
    Van benne valami. Ha az ember beleszalad egy kemény vereségbe kiépített hátország nélkül, akkor nagy bajba kerülhet. Lassú utánpótlás, gyenge védművek, onnantól már az ellenség is prédázhat minket. Persze ez a jó ebben a játékban, hogy többféle képen lehet játszani. Működőképes lehet az offenzív és defenzív játék is.
  • hollófernyiges
    #984
    Pocoksari piramisjátéka csak akkor működik ha van a környéken megtámadható pogány amelyiknél akkor is erősebb vagy ha behívja segítségnek a szomszédait. Azoknak sem követendő, akiknek vannak céljaik a keresztény világban is, szóval nem total war stílusban játszik :)
    Egy kiépített kastély többszörös mennyiségű sereget képes adni, ráadásul ingyen és pár hónap alatt újratöltődik, nem kell állandóan fizetni a zsoldosoknak (a nagyobbik és észrevétlenebb költsége a zsoldosoknak az amit havonta fizetsz nekik).
  • pocoksari
    #983
    arról nem is beszélve, hogy ha harcolsz, akkor az elfogott ellenségért szép kis summát kapsz...145 egy duke...mondjuk királyt még nem fogtam...az tuti egy vagyon :)
  • pocoksari
    #982
    az örökösnek dobálom le az új terkák egy részét, fejleszgesse...aztán visszakapom és a sallangot kidobom a vazallusoknak...én egy fillért nem áldozok az építkezésre az biztos...az adót lenulláztam, ha ez segít nekik, de innentől az ő dolguk...
  • pocoksari
    #981
    kulcsszó: háború
    ha harcolsz, szerzed a terkát, így nő a sorozható sereglétszám és a bevétel, miközben rohamozod a városokat ki is fosztod, tehát átlag 10 pénzt kapsz értük, amivel ki lehet hozni egy zsoldossereg havi költségét is
    (gyakran kell ezért rohamozni, de pl. én most fokoztam le a 7 éve szolgálatban lévő zsoldosokat, mert eddig bírtam a folyamatos háborút...most éppen pihentetem a vazallusokat, aztán mehet újra)

    fejleszteni nem kell, majd fejlesztik mások és azt kell megkapni/elvenni...az így "megspórolt" pénzt beleölöd a zsoldosokba, akiket a háborúval eltartasz és a bejövő terkából ismételten támadsz...az egész egy előremenekülés, de jellemzően sikeres, mert a zsoldos sereg regenerálódik és a létszám után fizetsz (tehát ha 500 főre csappan a létszám, akkor pár fillér kell csak nekik)

    próbálkoztam az épületfejlesztéssel, de csak vitte a pénzt...pár száz katonáért vagy pár dukátért (tényleg, mi itt a pénznem?) ezreket beleölni, amit egy rossz öröklés elvihet nem érdemes...ráadásul a hozott földet kiosztod, a vazallusok imádnak és még több sereget adnak a segged alá :)
  • Kopiati
    #980
    Hát vegyesek a tapasztalataim, technikailag, mindenhol fel kell húzni az aranybevételt, de fajlagosan a legtöbbet a tengerparti városok adják, a grófsági székhelynek a bevétel növelője meg árr ugyan az, de részarányra kevesebbet ad, mint, ha a városban fejelsztesz. Egy város fejlesztésének hála, a báró a többi beruházást meg majd maga is meg tudja csinálni, a nagyobb bevételek miatt, mondjuk egyetemet azért lassan húzzák fel, de alulról kell építkezni, az pedig a város meg a egyházi épületek.
  • Feldscher
    #979
    Üdv hogyan tudok grófként más grófokat megtámadni? a Declare war funkció szürke , nincs "casus belli" pedig már követeltem a területet, de igyis szürke, v.mi pro leirná a háborúba inditásához kellö feltételeket?:)
  • joeflame
    #978
    Hát ez durva,engem itt csúnyán megvezettek..elszaladt 40 év és rosszirányban építkeztem(város=arany..kastély=hadsereg)..tényleg kastély aranybevétel növelöre kell elöször koncentrálni,na de azért grófságokat foglalgass :)
  • joeflame
    #977
    Most esett le mit írt az elöttem lévö..ha ez igaz akkor az enyém storno,itt olvastam az elözö oldalakon hogy város=lové..na de az tényleg polgármesteri kézben van(ergo ö csak vazallusod) de akkor rámegyek a kastélyra ahol én eddig a katonaságot fejlesztettem és meglesem ha ott nyomok aranyfejlesztést az jobban látható lesz e havi szinten.
  • joeflame
    #976
    Nem akarok vitatkozni mert kevés a tapasztalatom,de a kastélyaid a seregért felelösek míg a városok a lovéért(persze mindkettö ad mindent) de fejleszteni elsöre a lovéért a várost kell,egyébként ez csak hosszútávon jön vissza,egy piactér fejlesztése a városban 100 arany pl. és ez a havi bevételt csak pár tized arannyal növeli.Ha nagyobb növekedést akarsz elérni,akkor neked grófság kell.Èn felvidéki hercegséggel kezdtem 2 grófság a kézben kb.2 arany bevétellel most 9 van a kézben és a havi bevétel 12 körül mozog,persze a püspökök szeretnek ami nem egy hátrány a bevételeknél,de akkor is..foglalj grófságokat(kancellár CB),amiknek persze a karaktered kezében kell maradnia,hogy mennyit enged egy karakternek az ott van a felsö menüben ahol az arany,áhitat,tekintély meg a többi.
  • hollófernyiges
    #975
    Én elsőnek egy kisebb királyságot javasolnék, mert vazallusként szétunhatja a fejét az ember amíg nem tudja kezelni az intrikát/diplomáciát.
  • Ruley
    #974
    Bevétel növeléséhez egyrészt fejleszd az uradalmad kastélyainak az épületeit olyanokkal amik több bevételt adnak (NE a vazallusaidét), másrészt ha király vagy, a törvények között magasabb adókat tudsz kérni a vazallusaidtól, külön egyházi, városi, és vazallusi adót. Azon is múlik hogy mennyire kedvelnek, pl. egyházi nemesek csak akkor adóznak neked, ha jobban szeretnek téged mint a Pápát.

    A kiállított hadseregek, főleg a zsoldosok, nagyon gyorsan elnyelik a bevételt, csak közvetlenül a háború alatt érdemes fenntartani őket.

    Herceggel vagy gróffal kezdeni az első néhány játékot annyiból könnyebb, hogy sok olyan funció van amivel először nem kell foglalkoznod, pl. először nincsenek lázadó vazallusaid, aztán ahogy terjeszkedsz, fokozatosan kell hozzászoknod hogy a birodalmad egyre kisebb része van az irányításod alatt.

    Egyébként meg, ha már megy a nagyobb királyságok igazgatása, onnantól csak szerepjáték kérdése, hogy éppen milyen témát szeretnél előadni: "Egy kis ibériai herceg lépésről lépésre domináns szereplővé válik a félsziget erőviszonyaiban", vagy inkább "A francia királyság kékre festi egész Európát"?
  • don galáb
    #973
    mivel érdemes kezdeni? királlyal vagy herceggel? ls hogy lehet a bevételt növelni?
  • Kopiati
    #972
    Amikor látványosan sz*pat a gép akkor visszatöltöm... Pl irgalmatlan katonai vereséget nem, de amikor 100 lázadó paraszt elleni összecspásban meghal a 7500főt vezető király, akkor visszatöltöm, hogy elmegy a 3,14csába:D
  • don galáb
    #971
    nekem fagy a játék. mi lehet a baj?
  • Ruley
    #970
    Kérdés. Az miért van hogy ha Angiában, az elsődleges királyságomon, absolute crown authority van, mégis harcolnak egymással az ottani vazallusaim? Nem kellett volna a medium-tól fölfelé abbahagyniuk? Vagy azért van mert van egy másik királyság is a nevemen. ahol még minimumra van véve?
  • Ruley
    #969
    Játékállást újratölteni ti szoktatok? Én alkalmanként igen, ha direkt birodalmat akarok építeni és valami nagyon rosszul jön össze, de egyébként szerintem már az is egy érdekes kihívás ha azt egyáltalán nem használom, csak hagyom megtörténni az összes durvább eseményt. Teljesen kihalni úgyis nehéz, legrosszabb esetben egy szerencsétlen háború+lázadás+rossz öröklés kombinációval is legfeljebb elveszítem a királyságaimat és herceg leszek, aztán legfeljebb majd megpróbálom visszaszerezni.
  • Kommunista
    #968
    Megint lenne egy kérdésem.
    Az 1.6-os patch letöltése után a magyarítás szépen működik. De arra lennék kíváncsi, hogy az Iszlám Kardja(Sword Of Islam) DLC-t hogy tudnám feloldani?
    Az Ruler Desingner(elnézést ha nem írom helyesen) működött egy ki be lépés után, de ez nem akarja az igazságot. :P
  • Kopiati
    #967
    Valamit elb*sztál:) A probléma ebben az esetben is a felhasználói oldalon van.
  • koj
    #966
    Nincs megoldás a magyarításra?
  • pocoksari
    #965
    a hitteritos valtozatok legfeljebb erdekesek, de nem racionalisak , kiveve a nagy vallasok terjeszteset
    iberiaban egy grof jobb helyzetben van, mint szinte barhol, mert kicsik az ellenfelek is, az mas kerdes, hogy azok tamadnak is, viszont te is tamadhatsz, sokkal kiegyenlitettebb es erdekesebb
  • pocoksari
    #964
    jo, akkor mehetsz holy warozni, de az kenyszermegoldas
  • pocoksari
    #963
    nem mereten mulik, hanem a lehetosegeken, hiaba vagy eros, ha nincs kit utni

  • Sunsetjoy
    #962
    Az utolsó min. 2 alternatív történelem, szóval elég durva lehet.
  • hollófernyiges
    #961
    Érdekes családok/kihívások profibb játékosoknak:
    Vermandois grófja Nagy Károly utolsó férfiági leszármazottja, állítsd vissza vele a birodalmát.
    A Habsburgok 1066-ban még csak csóró grófok (azt hiszem Aargau urai?), csinálj belőlük császárt meg Európa urait.
    Egy görög (vagy itáliai) gróffal állítsd vissza a Római Birodalmat (renovatio Imperii)
    Kezdj mint portugál gróf és ne nyomjanak le a muzulmánok :) (ugyanez Abesszíniával)
    Csinál a keresztény országodból pogányt (térítsd vissza a magyarokat sztyeppi táltoshitre vagy a vikingeket Odin hitére)
    Vagy terjeszd el Európában valamelyik eretnekséget.
  • Kopiati
    #960
    Lényegében egy "terv" miatt csuksz/ölsz meg valakit, amit csak a hírszerződ mond, ezt senki se hiszi el, meg a bajt megelőzték, a megölésük aránytalan büntetés. Viszont ha eretnek, mehet a máglyára. Ezért engedi a játék elvenni bünti nélkül a lázadók földjét, mert ott történt komoly lépés a személyed ellen, seni sem nézz rád csúnyán. btw ki kell ugrasztani a nyulat a bokorból:)
  • pocoksari
    #959
    na, otthagytam a francia játékot, mert nyomasztó volt a túlerőm...

    elkezdtem angol grófként...17 év múlva már én vagyok a király (és örökléssel semmi sem jött :D )
    a franciákkal lassan megjön a szövi, a németekkel 99 a viszony...egyedül a pápával volt némi nézeteltérés...szóval lepörgetek pár évet, hogy kipihenjék magukat a vazallusok és indul a móka (feltéve ha lesz cb, mert az nem igazán jön)...walest próbálom cb-zni, de elég sikertelen a történet, a skótoktól most szedtem el a de jure tartományom...szóval ha nem lesz semmi, akkor irány ibéria...piety úgyis kell a pápa ellen...
  • wednes
    #958
    megölteni= megöletni.
  • wednes
    #957
    Az egyébként érdekes, hogy minden kivégzés zsarnokságot jelent. Ebből a szempontból lehetne picit életszerűbb a játék. A felségárulás a legsúlyosabb bűncselekmény és halált érdemel.

    A hírszerzőm leleplezte, hogy a király fiát, a koronaherceget, a tulajdon felesége akarja megölteni. Hát repült is a tömlöcbe. De a hercegnek kéne utód, de akkor már valami tisztességes nőtől. Komolyan ez vicc, hogy házastársa a börtönben. És akkor még én vagyok zsarnok meg a rokongyilkos, aki éppen, hogy megvédte a fiát az árulástól.
  • Kommunista
    #956
    Kösz Kopiati! :)
  • wednes
    #955
    Érem, így már logikus is az egész.
    Feleséget nem nyírom ki, nem öreg még 4 gyereket szült, egész jó tulajdonságai vannak, a lányokat ő tanítja. De látom választhatok új célpontot az kiszemelt áldozat karakter lapján (ha lehetséges). Ha nagyon akarok egy cselszövést, akkor majd választok valakit. :)
  • hollófernyiges
    #954
    Az ambíciók inkább arra valók, hogy tudjál csinálni valamit ha van fölötted hűbérúr. Ha már király vagy, akkor már szabadon teheted azokat amiket vazalluskánt még sunnyognod kellett. A feleséggyilkolás arra jó, hogy tehess valamit ha a feleséged öreg és nincs fiúutódod, vagy ha új szövetség kellene.
  • wednes
    #953
    Igen, nem lehet választani saját grófot, sőt ahol vérrokon uralkodik ott sem.

    Azt nem tudod véletlenül, hogy ambíció választásnál mindegyiket teljesíteni kell, vagy jön idővel több is? Teljesült pár ambícióm, most már csak egy cselszövést lehet választani. Azt, hogy a király felesége meghaljon. Aminek szerintem semmi értelme, inkább hátrány mint előny. De már évek óta változatlan a dolog. Hiába van kint, hogy válasszak ambíciót, csak ezt tudnám, ezt meg nem akarom.
  • koj
    #952
    Sziasztok! Nekem le van töltve hozzá az 1.06b patch és a 70 % os magyarítás átmásolása után még több szöveg lett újra angol (amik már amúgy magyarok voltak) :S Van rá megoldás?
  • Kopiati
    #951
    A betöltésnél át kell állítani a térkép módot, bár mondjuk ha báró, akkor nem fogsz tudni betölteni.
  • wednes
    #950
    Saját emberre nem tudok belépni. Azt írja ki a királyomnál a betöltés menübe, hogy 0 hűbéres. Idegenre rá tudok menni és folytatni a játékot.