3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • kund
    #1189
    Szeretném megkérdezni, hogy a magyarítás, hogy áll?
    Folyamatban van, vagy félbeszakadt?
    Köszi.
  • Although
    #1188
    Nem szoktam képeket feltölteni:) De nem is érdekes. Pont mint a történelemben, László háborút kezdet Salamonnal, de most Géza nem csatlakozott csak a másik herceg, Árpád. :) Persze azonnal a szövetségnek megfelelően csatlakoztam. Na most környéken mindenki ellen volt összeszedtem ki seregemet és megpróbáltam eljutni a fősereghez, de levertek aztán Lászlót is. Szóval vége lett. :D
  • pocoksari
    #1187
    milyen tárgyalásoknál?
  • garadas20
    #1186
    A besenyőket elintéztem és kikiáltottam vallachiát, de magyar ként kezdtem :) most a saját dinasztiám menedzselem és eddig jól állok, már nyereséges a vállalkozás és viszonylag jó helyzetben vagyok a tárgyalásoknál.
  • pocoksari
    #1185
    muti
  • Although
    #1184
    Egy magyar területtel indultam pénteken. Eddig jól állók :) Próbálok senkit nem elengedni az udvartartásból. Kezdetnek a császár oldalán harcoltunk eddig jól megy. Építkezem aztán majd egy generáció múlva majd indul a környék megszerzése.
  • pocoksari
    #1183
    rámásztam kicsit afrikára is, meg szereztem pár terület még spanyolhonban, így 169 demense van...

    de mauretánia nagyon erős és sajna rázártam , így engem fog hamarosan támadni...mivel 3szor annyi katonája van elég érdekes lesz :)
  • pocoksari
    #1182
    na, kipróbáltam very hardon is Barcelonával

    nem olyan egyszerű...ültem 1 órát a térkép felett...de végülis stabilizáltam a helyzetemet...28 demense van Ibériában és 30 a skótoktól (Skóciában persze), ennyire futotta...
  • pocoksari
    #1181
    normálon, bár magam sem értem, hogy miért

    ahogy nézem seregmorál, hajómorál (ez mire jó, nem is értem?!), pénz és seregregenerálódás bónja lesz a gépnek

    a seregmorál- tekintve, hogy 1:1 csatát nem játszom túlzottan nem is zavarna (jobban leamortizálom a seregét, mire elfut), 3:1 létszámot szoktam kikényszeríteni...elég hiénázva játszom...

    a hajómorált nem tudom, hogy micsoda...tengeri csata nincs...feltételezem az EU3-ból maradt bent

    a pénztől csak jobban építkezik, amit elveszek úgyis...

    az újratermelődés zavaró, de a csatapontszámot javítja...pl. angolok ellen a pontszám ~fele abból jött be, mondjuk nem állítom, hogy jó dolog, de ez nem az EU3-as + 50% sereg

    sok zsoldossal játszom (most 4 csapatom van, de ha belépek 5 lesz, akik folyamatosan fegyverben vannak) és ha kicsit megfogyatkozik a létszámuk nem izgat, kevesebb zsold kell nekik oszt jól van...

    a nehézségi szint akkor gáz ha téged támadnak, akkor viszont nagyon :)
  • Although
    #1180
    milyen fokozaton játszol ? :)
  • pocoksari
    #1179
    hmmm...segítettem a lázadóknak, így elvesztettek a németek pár területet...aztán kivívtam én is a függetlenségemet...egy kínosan hosszú háborúban begyüjtöttem az angol trónt...most megtámadom a norvégokat...aztán ha jól megy jöhetnek a franciák/németek...de igazából abba is hagyom...

    közben rájöttem, hogy 2 épületet húztam fel eddig...
  • pocoksari
    #1178
    elkezdtem a szászokkal...elég ingerszegény környezet...és nagyon jól viselkedem :) építkezem is :D
  • pocoksari
    #1177
    jahh, feltűnt az igényük...le is tettem róluk, mert úgysem bírnám ki, hogy ne rohanjak át :)

  • hollófernyiges
    #1176
    Svéd/dán az easy fokozat, pláne a dánok az igényükkel az angol trónra.
  • pocoksari
    #1175
    kellene valami jó kis kezdőhelyet találnom...kicsi se legyen, nagy se...legyen ellenfél,de ne tudjam gyorsan átvenni a hatalmat...legyen gazdag a terület,hogy építkezhessek, vásárokat tarthassak meg ilyesmik...szóval legyen harc is, de kicsit a játék másik oldalát is megismerhessem...meg keresztény legyen, mert iszlám országgal úgyis megcsapkodok valakit :)

    svéd/dán kezdésen gondolkodok, arra még úgysem jártam...bár nem túl gazdag terület...de ott is lehet birodalmat építeni és hajóznak is...nem is túl erősek, de mégis királyságok...hát nem tudom, körbenézek...

    Ibéria és a ruszkik túl jól cb-zett környék és a császár is távol van...

    Bizánc meg azért nem jó, mert állandóan elvinné a császár a seregemet, amitől elborulna az agyam és megtámadnám :)

    azért azt megjegyezném, hogy az invázió cb baromi durva
  • pocoksari
    #1174
    muhahaha,az 1090 :)
  • pocoksari
    #1173
    1190-re mégsem tudtam mindent elfoglalni...még van 130 demense ami nem az enyém...ráadásul nem "egyfordulós", szóval 1,5-2 év kell még...

    mondjuk alábecsültem a területek számát, mert én 2500-al számoltam és már most 2600+ van...
  • Snipa
    #1172
    Jah ez ck plus akkor nem kell... elnéztem
  • Snipa
    #1171
    A steames verziónak nem kéne az 1.28-ra frissülnie?
    Eddig mindig megtörtént magától...
  • pocoksari
    #1170
    ezt a játékot ne nézd, ez nem mérvadó, mert a király nagyon jó, a leigázás miatt kapok +75-öt, akinek nem tetszik valami meg átdobálom mások alá

    alapvetően, hogy szeressenek annyi kell, hogy a pár nagyobb vazallusnak mindig adsz a foglalt területekből és a kisebb vazallusokból...ez háborúval jön, közben kapsz új címeket is, amit szintén átadhatsz...a pénz, a lázadók leverésében segédkezés és az udvari címek a finomításra jók

    tehát sok háború, a szerzett javakból pedig sokat kell átadni a fiadnak (örökösnek), aki az uralkodó halálakor a privát birodalmát átadja a nagy vazallusoknak, akik így őt is 100-al szeretik és a háború folytatódik

    amikor kicsi vagy nincs problémád a vazallusokkal, amikor meg nagy(obb), akkor lesz cb földet szerezni és meg tudsz mindenkit nyugtatni

    én például agresszíven terjeszkedek, így rengeteg a szétosztható területem, amitől sohasem kell lázadó vazallusokkal harcolnom - itt egyrészt nem hal katona, másrészt az erre szánt időt fordíthatom a környékre, harmadrészt mivel 100-al szeretnek rengeteg katonát adnak nekem sorozáskor- gyakorlatilg önmagát erősítő/gerjesztő folyamat
  • Ruley
    #1169
    Vagy a kancellárodat küldd oda hamisítani egy területi követelést, (ez sokáig tart), vagy ha bárki másnak követelése van egy területre, akkor az ő nevében indíthatsz háborút. (de a háború végén akit támogattá, csak akkor lesz vazallusod ha a családtagod, vagy már eleve vazallusod, különben csak uralkodót váltottál idegenben.) Ha egy de jure hercegség legalább felét már meghódítottad egyéb úton akkor a másik felére automatikus követelésed van.
  • Kommunista
    #1168
    Valaki eltudná mondani nekem, hogy lehet aktiválni az ISzlám DLC-t?
  • Brave1
    #1167
    Sziasztok
    Az volna a kérdésem, hogy kezdtem egy játékot Connachtal (ír tartomány, asszem hercegség) azzal a céllal hogy majd egyesítem az ír szigeteket. A kérdésem a következő: Hogy lehet a legkönnyebben háborús indokot kreálni a szomszédos tartományok ellen? A választ előre is köszi. Még elég kezdő vok a játékban.
  • Matusy
    #1166
    hogyan érted el h szeressenek? Nekem összesen van 21 hűbéresem és annak legalább az 1/3 utál v ilyen 0-20 között van. Mindig van vmi baja (irigy, sérült, gyáva, vagy vágyakozik 1-3 címre... Pl a kedvencem amikor olyan címre vágyakozik amihez semmi közöm mégis -25...) Ezeket hogy küszöbölöd ki?
  • pocoksari
    #1165
    normális államszervezetet, hierarchiát nem volt kedvem létrehozni...van 170 megalkotható címem, pénzem is lenne párra, de ugye tök felesleges...ezt a 6 évet kibírom így is, a vazallusoknak meg úgy látszik tetszik

    hozzáteszem az uralkodó tulajdonságai kifejezetten jók, ha ez nem lenne, akkor komoly órákba kerülne átalakítani a rendszert, bár azt az angol/magyar játéknál begyakoroltam szerencsére

    értelmes sereggel sem találkoztam, volt egy 10k fős német és egy-egy 11k fős kun és francia sereg, a többi mind kicsi...ezeknek is 30k fő elleni csatában kellett harcolniuk

    jó, az eleje - főleg perzsia ellen - nem volt egyszerű, de amikor hajókkal támadhattam (masszív túlerővel) pofonegyszerű vált minden
  • Kopiati
    #1164
    Mondjuk arab dlc eddig kimaradt nekem, azon is meglepődtem hogy "shia" a vallás:)
  • pocoksari
    #1163
    jaa, a pénznem: arany
    de ezt egyedül a zsoldosok felbérlésénél láttam kiírva
  • pocoksari
    #1162
    különben - általában - kérek vallásváltást háború után...ennek ellenére semmi haszna, hogy sejk szinten síita mindenki (legalábbis ennyire rövid távon)
    ~180 közvetlen vazallusom van, a képen a legrosszabb 21 van...tehát nagyon bírnak, szépen vallást is váltanak, de ennek ellenére az nem terjed...mondjuk 10 éve a területek fele sem volt meg, tehát viszonyítás kérdése az egész
  • pocoksari
    #1161
    pár kép:
    Vallás
    semmi, nem terjed a vallás

    Vélemény
    szeretnek, a fiam meg 23k-val :)

    Revolt risk
    nem vészes, csak sok a tartomány, így folyamatos a lázadás

    Közvetlen vazallusok véleménye
    egy negatív van, de ő hadban áll és addig nem tudom rendesen megnyugtatni...a többitől kérek vallás váltás, különben meg masszívan imádnak
  • Kopiati
    #1160
    A vallásról tudnál nyomni képet, kíváncsi vagyok iylen tempo mellett az hogyan tartja a lépést.
  • pocoksari
    #1159
    egy békés napról pillanatkép:

    Kép

    a következő hadjáratban (~másnap) már gyakorlatilag mindenkinek hadat üzenek :D
    vicc, amikor a 2. legnagyobb haderő 4k alatti :) mondjuk megállás nélkül hadban állok, szóval nekem is nagyon kopnak a seregek
  • pocoksari
    #1158
    megvan....1453
  • Although
    #1157
    Ha ráklikkelsz az értékelés feletti utolsó képre, de lehet a többire is akkor alul kapsz egy gyűjteményt és a 2012.03, időrendileg utolsó kép. Elég nagy középen a zárási pontszámmal.
  • pocoksari
    #1156
    milyen évszámnál?
  • Although
    #1155
    Szóval a harmadik havi utolsó képe.
  • Although
    #1154
    77313 :)
  • pocoksari
    #1153
    mennyi van azon? én nem tudom elolvasni...
  • Although
    #1152
    Láttátok az playdome utolsó képét..a pontszámot, igazán bekaphatja:) Nekem még a listára se sikerült felkerülni :( Egyszer majdnem közel kerültem az utolsó helyhez...:(
  • Although
    #1151
    Nem emlékszem hogy lett volna linkelve, és mintha igény is lett volna rá tehát gondoltam teszek be pár ismertetőt.
    Teszt I
    Teszt II.
  • Although
    #1150
    Nem gondoltam volna de meg van magyarul is.
    Legacy of Rome