3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • fuzesi12
    #789
    Még nem nagyon játszottam a játékkal, de most szeretnék játékot kezdeni egy gróffal. Van valakinek tippje, hogy grófként hogyan szerezhetem meg majd a magyar koronát?
  • Although
    #788
    Ez se rossz dolog :)
  • Although
    #787
    De például van a social fejlesztések között egy amivel a néped elfogadóbb lesz idegen kultúrákkal szemben ha jól láttam
  • hollófernyiges
    #786
    A kultúra idővel megváltozik magától, de nagyon lassan és határosnak kell lennie a megfelelő kultúrájú provinciával és az uralkodó kultúrája is olyan kell legyen.
  • avsk
    #785
    Egy kérdés.Kúltúrát mivel lehet egy területen növelni-mondjuk Kroáciáról magyarra.A court chaplainnal?
  • avsk
    #784
    Jól előre nyomultak nálad az iszlámok:O.Bár nem feltétlenül lesz nehéz kiűzni őket,ha behal az öreged:).Ha van elég piety-d akkor a keresztes seregekkel is széttarolhatod a fejüket:D
  • DeenQa
    #783
    csekkoljátok a szitut (a képre nem fért rá korfu meg észak svájc, az is magyar :D) köv cél felvenni a harcot az arabok ellen, és franciából kiűzni őket. csak ha meghal a király, nagy gáz lesz, mert az egyetlen örökös minden képességből nulla (üresfejű), a királycsávó meg 65 éves és az a neve hogy Király Taksony I "beteges" Árpád :D ...








  • DeenQa
    #782
    persze jó magyar szokás szerint a két magyar egymást marja, nem az ellenséget, ezt sikerült beépíteni a játékba. a dán árpád házi király a szövetségesem, de ha egy vazallusom fellázad, tuti beszállnak a dánok az ő oldalukon... de persze ha a dánok háborúznak vkivel, utána szemrebbenés nélkül behívják magyarországot a háborúba.. akár úgy is, hogy előtte még 2 hónappal ellenem nyomultak.... chhhhhh
  • BryceHUN
    #781
    Mázlista! :D
    1245 van nálam és már egész Britannia a kezemben van. Európa többi részén alig történik valami, szóval nagy az unalom. :D
  • DeenQa
    #780
    eléggé rossz a balance :S 1300 nál járok, teljes franciaországot leigázták már az arabok... a golden horde meg felvette az orthodox vallást és beépült kelet európába... az árpád házi királyok meg konstantinápolytól skandináviáig uralkodnak (dán és svééd király is árpád házi, de a dánoké egész lengyelország és bizánc...) én meg jó nagy magyarországgal a két dánia között... :/
  • avsk
    #779
    Köszi hollófernyiges:).Igaz közvetlenül a 3. problémám nem érintett csak hát erősen furdalt a kíváncsiság.Ezzel kapcsolatban ,ha fellázad egy tartományunk,lehet látni az indokát,hogy mit akar a lázadó úr elérni (függetlenítés, lejjebb vinni a crown authority-t,stb.)?
  • Mediolanum
    #778
    Sziasztok!
    Valaki tudna segíteni abban, hogy a magyarosításhoz szükséges 1.6 patchet honnan tudom leszedni? Köszi szépen!
  • hollófernyiges
    #777
    "A más nemzetiségű urak fiait/lányait,hogyan tudnám átnevelni magyar úrrá,hogy majd a jövőben (öröklésnél) ne legyen probléma?"
    A gyerek diplomáciai opcióinál van egy nevelés menüpont, adj neki magyar (vagy veled azonos más ország esetén ugye :) nevelőt és szinte biztosan átvált.

    "Egyébként a Crusarder kings-ben vannak nehézségi fokozatok?"
    Főmenü, options :)

    "De magyarázza már el vki.,hogy hogy az életbe foglalják vissza az összes tartományát a lázadóktól,ha egyszer az engedetlen urak JÓVAL több sereget állítanak elő,mint az uralkodó."
    Épp most van egy játékom ahol lojális bizánci herceg vagyok és a fél birodalom fellázadt, úgyhogy közelről látom. A császár összeállít egy 10-12Ks doomstackot és azzal járkál körbe, az egyes hercegek ugye mind önállóan harcolnak így csatában mindig veszítenek, ezzel együtt nagy az ország, sokáig tart amíg odaér, nagyrészük jó nagy warscorét összehoz. De győzni csak 100%-nál fog mert egyedül gyengébb, ezért sokszor kiegyeznek egy white peace-ben, amivel benn marad a birodalomban. Sok herceg nem önállóságért küzd, hanem a crown authority csökkentéséért. Mostani játékomban ez már vagy három fokozatot esett, egészen 0-ig, mert ezt könnyebben elfogadja a császár.
  • Irvinerr
    #776
    Sziasztok!

    Eléggé új lennék a témában, igaz a TW sorozatokat végignyomtam többször is, már nem találtam kihívást bennük... Megvettem ezt, de ez alapjaiban más, jobb, nehezebb, elgondolkodtatóbb ... De mivel idovel már nem bovelkedem úgy mint annó, esetleg akinek lenne rá lehetosége, kedve tenne fel magyar nyelvu játékleírást ( gameplay-t ) youtubera pl. ?! Vagy akárhova csak tudassa velem honnan bírom megnézni esetleg letölteni!

    Elore is köszi!

    Ja és le a kalappal KOPIATI!!! Szép munka!
  • Although
    #775
    Igen a Paradox mindig szerette nehezíteni az életét a játékosoknak :) Gondolom a szövetségesei küldtek neki aranyat ajándék formájában :)
  • avsk
    #774
    Egyébként a Crusarder kings-ben vannak nehézségi fokozatok?Mert nem tudom,hogy csinálta az a királyság aki ellen harcoltam de,hogy csalt az MI az tuti.Direkt azért támadtam,mert láttam nincs elég aranya egy zsoldossereg felálitására.Erre elkezdődik a támadás és pár hónap múlva már 472 aranya van és veszi a zsoldosokat...
    A másik. Többször láttam már,más országoknál,-főleg Bizáncnál,de a lengyeleknél is-hogy a tartományuk 75%-a fellázad és szembeszállnak a császár/király megmaradt területeivel.De magyarázza már el vki.,hogy hogy az életbe foglalják vissza az összes tartományát a lázadóktól,ha egyszer az engedetlen urak JÓVAL több sereget állítanak elő,mint az uralkodó.
  • avsk
    #773
    A más nemzetiségű urak fiait/lányait,hogyan tudnám átnevelni magyar úrrá,hogy majd a jövőben (öröklésnél) ne legyen probléma?
  • hollófernyiges
    #772
    A trónutódlás mindig viszállyal jár, de csökkenteni lehet. Úgy vettem észre hogy a legstabilabb ha gyenge hercegeid vannak, épp annyi területtel, amennyi hivatalosan a hercegséghez jár (persze ez módosulni fog mert örökölnek, marakodnak, de ha valamelyik fellázad akkor el lehet tőle venni egy címet ingyen és azzal lehet stabilizálni). Ami fontos, hogy lehetőleg csak olyan embernek adj földet, amelyik veled azonos nemzetiségű vagy vallású. Ha mégis más a nemzetisége, akkor a fiaikat neveltessétek derék magyar emberekké, őket meg kereszteltessétek át. Ha lehet ne adjatok földet ambiciózus embereknek, mert velük csak a baj van. A trónörököst neveljétek olyanná hogy sok zöld és kevés piros tulajdonsága legyen, és ne legyen két hercegségnél és a megengedettnél több grósság a kezetekben. Önkényesen ne végezzetek ki vazallust, ne kobozzátok el a vagyonukat és akkor szeretni fognak és a seregük nagyobbik részét adják oda ha kéritek.
  • DeenQa
    #771
    Nekem is lenne kérdésem. Első játékomban azt csináltam, hogy a hozzám hű embereknek adtam a hercegségeket, megyéket, városokat stb... De egy trónutódlásnál mind fellázadt kb...
    Újat kezdtem, most hercegi címet nem adok senkinek, és nem csinálok olyant hogy egy úrnak túl sok megyét engedek. Maximum olyan emberek vannak a megyék élén, akiknek még van egy másik megye max, vagy esetleg valahol egy kastély... De mindenképp szétdaraboltam őket. Hercegek nincsenek, vagyis csak egy, havasalföldi herceg van, a többiektől árulások alkalmával elszedtem, és mind a királyt illetik meg. A legjobb embereimnek is csak megyét adok, de mindnek külön-külön egyet. Erre megölte valaki a királyt, van jogos utód (fia) aki elfoglalta a trónt, de most az összes ilyen szemétláda -80 opinon körül van, és polgárháború lett, egy csomó kis apró szemét csatlakozott a király ellen. Most akkor mi a jobb? A királyságot hogyan lenne optimális felosztani? Még az elfoglalt területekre is magyar embereket raktam, erre meghal a király és a fiát gyűlölik...
  • avsk
    #770
    Hali.
    Az lenne a kérdésem-még egy kicsit amatőr vagyok ebben :)-,hogy miben sokkal jobb,ha a tartományimat vazallusoknak/gróffoknak ,stb. szóval hozzánk hű uraknak ajándékozzuk?Gyorsabban nő a városok/várak/templomok gazdasága?Vagy mert akkor minden Úr külön elő tud állitani saját rendelkezéséből bírót például vagy marshalt,stb?Azon is gondolkodtam,hogy ha szinte max. az opinion-juk akkor több sereget tudok belőlük kivenni,mintha simán királyi tartomány lenne?
    Vállaszokat előre is köszönöm.
  • BryceHUN
    #769
    Már megoldottam,kiderült hogy a Plus mód miatt tűnt el.
  • BryceHUN
    #768
    Hy!
    Lenne egy elég fura problémám. Éppen megakartam ostromolni egy várost amikor feltűnt hogy eltűnt az "ostrom" gomb. A seregeim itt vannak a tartományban (sokszoros túlerőben) de már nem tudom azonnal megtámadni a várat. A játék a legújabb patchet használja + mellé a legújabb "Plus" módot. Valaki tudja hogy hova tűnt a gomb? Ennek hiányában elég hosszúra fog elnyúlni a hadjárat. A válasz előre köszönöm.:D
  • DeenQa
    #767
    steamen vettem, de bukó, megértésemet kérik h nem tudnak visszatéríteni mert automatizált rendszerük van és köszönik a megértést és ne haragudjak tde így jártam.. :D pff
  • Although
    #766
    Reméljük rendes csapat ez. Egyike az utolsóknak akik még minőségi játékokat készítenek.
  • DeenQa
    #765
    én írtam nekik emailt. 6 órával az akció előtt vettem meg az egész pakkot meg az islam swordot :/ hátha adnak talán vmi kupont engesztelésül..
  • Although
    #764
    Lassan verhetetlenek lesznek. Ha így folytatják mindenkit kinyírnak a piacon.
  • Although
    #763
    5Eur-ért ott a Legend of Grimrock is.....Nem annyira csipom a steamet de nagyon nagy kedvezményeket nyomnak amit a gamersgate meg a többi nem tud :(
  • Although
    #762
    De ne bánd!!! Ez igazi minőség legalább támogattad őket!!! én most nem engedhetem meg magamnak.
  • Although
    #761
    10Eur :) Már vártam :) Eddig csak demo volt :)
  • DeenQa
    #760
    aztakuuu.... tegnap vettem meg 59euroért... most meg 35 -,-
  • Jakuza001
    #759
    A forumhoz eredeti jatekkod kell kulonben nem tudsz belenezni.
  • Although
    #758
    75%
  • DeenQa
    #757
    elbúcsúztam, de nem is baj, mert eléggé szétcseszett volt a királyság, az volt az első tanuló játékom. Most újra kezdtem, most minden ok. :D

    Másik, hogy regisztráltam a játék termékkulcsát a paradoxplaza oldalán, így felkerült a megvásárolt játékaim közé, de a metaserverre vmi oknál fogva nem csatlakozik. mi lehet?
  • klaci7
    #756
    Köszi Jakuza! :) Meg tudod adni azt a fórumot, ahol nyomon lehet követni a mod alakulását?
  • Jakuza001
    #755
    CK2Plus 1.25

    Valtozasok az 1.20 ota.

    1.25:
    - Fixed a bug with demesne laws that caused them to reset on loading a save.
    - Byzantium's succession laws should now work correctly.
    - Disabled assaults again (this time in a way that does not break sieges) until Paradox writes better assault AI.

    1.24:
    - Now compatible with version 1.06b.
    - The AI will now Observe the Ramadan when their decadence is high.
    - All events are now properly integrated with 1.06 event changes.
    - You can now province conquest yourself into negative piety the same way you can with Holy Wars.
    - Reduced the cost of creating titular titles.
    - Fixed yet another bug that was making the revoke vassal title plot not show up.
    - The fabricate claim plots should now work correctly.
    - The gain liege title plot now uses mostly vanilla requirements.
    - Adjusted education logic to take into account the lower base stats introduced in 1.06, this should make the higher level education traits less rare.
    - Fixed a bug that was causing children to take the culture/religion of their educator even if their province didn't share it.

    1.23:
    - Fixed a CTD related to education events.
    - Anglo-Norse now have access to the Saxon/English cultural buildings.
    - Got rid of the Outremer melting pot as it caused some unexpected issues when European powers also had middle eastern holdings.
    - It is now easier to convert Pagan provinces if you are not Pagan.
    - It is now harder to convert non-Pagan provinces if you are Pagan.
    - Fixed some bugs with tyranny being incorrectly given from justified imprisonments.
    - Holy Wars no longer increase or decrease religious authority.
    - Increased the effects of province conversions on religious authority.
    - Fixed a bug where Holy Wars between different Muslim faiths would end inconclusively.
    - Fixed a bug with succession on Theocracy titles, that among other things would make the Byzantine Emperor inherit the Patriarchy.
    - Further tweaked moral authority to make low authority faiths more likely to 'bounce back' if a they have a high diplomacy, learning or piety head of religion.
    - Immortal characters should no longer become infirm or incapable.
    - It should now be easier to tell the two Caliph titles apart.

    1.22:
    - Fixed Muslim Theocracy succession laws to correspond to 1.06 changes.
    - Thessaloncia is now De Jure Byzantium (for real this time).
    - Added in some missing opinion modifiers.
    - Introduced vanilla tactics system for 1.06 after some balance testing.
    - The scarred trait will now get properly added to (some) characters who had been wounded.
    - Fixed a duplication issue with CBs.

    1.21:
    - Now compatible with 1.06, with various tweaks to merge CK2+ mechanics with 1.06 mechanics. Piety cost for Muslim/Pagan conquest CB was increased to 100.
    - Cut a number of features that were made superfluous by the 1.06 patch, such as the Appointed/Hereditary titles law, Concubines and the Dynamic title system.
    - The effects of old age (lower health, fertility and martial, higher learning) has been made transparent to the player in the form of an 'Old' trait given at age 50, whose effects progressively increase as a character grows older.
    - AI rulers are now much less likely to go native if their culture has little in common with the culture of their capital (for instance, Greeks are unlikely to go Turkish and vice versa).
    - Fixed a bug where plots against your liege were unavailable because you were the primary heir to an unrelated title.
    - The decisions for Feast, Summer Fair and Grand Hunt can now be executed at any time of the year, though the event itself will not occur until the proper month (so if you use the Grand Hunt decision in March, it will occur in September of the same year, but if you use it between September and October it will occur instantly). Note that you can still only do each of these once per year.
    - Tweaked buildings to add some additional requirements for the higher level buildings and reduce the bloated late-game levies caused by stacking levy size modifiers.
    - You can no longer be excommunicated for holding Rome if you have an Anti-Pope in your realm.
    - Children who are not assigned a guardian should now get one assigned to them automatically within a few months. This will happen less quickly for close relatives of the ruler.
    - Reduced the average number of personality traits characters should end up with, as trait bloating tends to get a bit ridiculous at times.
    - Added the Outremer Empire as a formable title.
    - Slowed down the spread of heresy.
    - Large realms should now be a bit more prone to collapsing into independent states.
    - Reaching 100 (max) tyranny will now result in being deposed in favor of a different dynasty (meaning Game Over for the player).
    - Armies at sea are now at risk of being hit by a storm that will kill a large portion of the embarked forces. It is therefore a good idea to minimize the amount of time your troops spend at sea (and no longer wise to use embarked troops as a mobile reserve to trick the AI with).
    - Added a decision to repay a loan, if you have the money and want to do it before the due date.
    - The AI will no longer hand out certain large Kingdoms to vassals (for example they will hold on to Rus, France and Germany).
    - The AI will no longer hand Kingdoms to vassals not of their culture group.
    - Added an Anglo-Norse melting pot for Scandinavians that conquer Anglo-Saxon provinces.
    - Added an Outremer melting pot for Iberians/Latins that conquer land in Egypt or Jerusalem/Syria.

    1.20:
    - Fixed a bug where Thessalonica was not de jure Byzantium on game start.
    - Added more titular empires and made certain titular empires available to all cultures. The goal is to have at least one culture-specific empire for each culture, plus one 'available to all' option for each major region. A complete list of currently formable Empires and their requirements will be made available in the next few days.
    - Added a workaround to correct an issue where vassals granted titles via event would become a vassal of your liege instead of yourself.
    - Increased frequency of random genetic traits in newborns.
    - You will no longer be able to escape the consequenses of defaulting on a loan by dying.
    - Consequenses of defaulting on a loan now last longer.
    - If you default on a loan you will now be unable to take another in your lifetime.
    - You can now plot to kill any character in the game.
    - If your murder plot is revealed before it is put in action, you may now become dishonorable as a consequense.
    - You no longer get a decision to kill characters with plots. Instead, you have to wait for an event to fire that gives you the option on whether to strike with your current plot power, wait for a better opportunity, or call it off altogether. Higher plot power and more backers will make the event fire sooner. Note that this makes it possibly to execute kill plots with very low plot power (as long as you have at least one backer), although you will have very poor odds of success.
    - Fixed a bug where maintenance would incorrectly remove the Appointed/Hereditary titles law from Byzantium.
    - Emperors will now hand out King-level titles to loyal vassals, though they will always retain at least one King title for themselves.
  • Kopiati
    #754
    és búcsúzz el a mentésedtől:D
  • hollófernyiges
    #753
    Ez egy régi bug, tegyél fel újabb patcht.
  • DeenQa
    #752
    Segítség :)

    Tegnap előtt óta játszom, 1236 körül vagyok talán. Bejött egy event, tájékoztattak a mongolokról, és kaptam egy 140.000 fős sereget valahol távol a sztyeppéken. (Magyarokkal vagyok). Ezzel együtt, tele lett az udvarom mindenféle mongol emberkével (baromira skillesek... 2x jobb bárkinél bármelyik, de az opinion rossz róluk (vica versa), plusz mongol kultúra és más vallás. De állandóan feljön, hogy szeretné ha xy pozíciót adnék neki. Persze nem... Egyébként a 140.000 sereget hazahoztam. Amíg keleten voltak, nem volt fenntartás, most pedig lett 35/hó. Gondoltam megtartom őket, mert 140.000-el gond nélkül le tudom gyakni a horvátokat :)) De ez miért van? Hogy tele lettem mongol meg arab courtierekkel, illetve kaptam egy ekkora sereget? Előtte a legnagyobb seregel 12e volt...
  • klaci7
    #751
    Tudsz adni egy linket? Már kerestem is, most hogy mondtad megint utánanéztem, de nem jutok sajnos sehova se :(
  • Kopiati
    #750
    A mod fórumát nézegessed.