3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #869
    pufferzonat? az bizanc :)
    oszinten nem felek tulzottan, mert a human player megiscsak en vagyok...

    eszak afrikat meg fogom probalni biztosan, jonak tunik az a hely is
  • hollófernyiges
    #868
    Kb 40K katonával mindenkit meg lehet verni, bár az sokat segít ha sok a tengerpartod (ami nálad nem áll fent). Marokkói játékomban enyém volt É-Afrika Tuniszig meg Ibéria fele és kaptam a nyakamba egy keresztes háborút, benne voltak a németek, a franciák, a pápa, meg még pár kisebb. Hajóra szálltunk a mudzsaheddinjeimmel, rohamból elfoglaltuk Rómát, meg az összes pápai birtokot és vagy három hónappal a meghirdetés után békéért könyörögtek a kafirok. A lényeg, hogy blitzkrieggel elfoglalj 4-5 provinciát teljesen, az elég war scorét ad ahhoz hogy akár a német császár is átgondolja ezt a békedolgot.
    Lehet, hogy nem ártott volna hagyni egy kis pufferzónát a tatároknak, mert így direktben kell majd leverned őket, én jobb szeretem ha már szétszéledtek 15Ks csoportokra és vannak területeik amiket lehet ostromolni :)
  • pocoksari
    #867
    érdekes fordulat...
    Bizánc megtámadta a perzsákat,de bőven vesztésre áll, ezzel kicsit meggyengül...
    Egyiptom megtámadta a Sziciliai királyságot, elfoglalta, majd hadat üzent Észek Itáliáért a németeknek és bőven nyerésre áll...

    mit csináljak, bármelyik háborút meg tudom fordítani, de hagyhatom, hogy a kevés CB-s ellenség helyére jól CB-zett hitetlenek kerüljenek...de ha túl passzív vagyok és túlnyerik magukat, akkor egy Jihaddal én is kikaphatok...köztes és biztos megoldás a perzsákat megtámadni, hogy behúzzak pár tartományt, ezzel ők még gyengébbek lesznek, egyiptomot pedig megtámadni egy lendülettel anatóliáért, bár ez közös határ nélkül nehézkes...vagy megvárom, hogy nyerjenek és Itáliára megyek, de ahogy nézem ott 2-3 tartományos háborúkat indíthatok...szóval nagy az én bajom...mindezt a királyváltás előestéjén...
    bár 80k katonán ők sem gázolnak át túl könnyen :)
  • Kopiati
    #866
    A karakterképernyőn ahol ott van a személy vallása, ott van a származása, meg a tartózkodási helye.
  • avsk
    #865
    Kössz:).Egy szintén ehhez kapcsolódó kérdés.Az emberek nevéből nem mindig lehet meghatározni ,hogy melyik országhoz is tartozik-főleg ha másik királysággal kezdek és nem Magyarországgal.Hol lehet legkönnyebben megnézni,hogy az illető melyik kúltúrához tartozik?Mert például,ha az illető a Greaters poland címmet birtokolja az még korántsem jelenti azt,hogy lengyel nemes.Köszi a választ előre is.
  • Kopiati
    #864
    Elöbb utóbb fellázad, aztán utána 1 birtokát elveszed, magyarnak adod, kicsit lassú módszer de működik:)
  • avsk
    #863
    Szeretném nem csak területileg,de kúltúrálisan is elfoglalni eggyes tartományokat.De hogyan "téritsem,, át magyar kúltúrára az adot megyét,ha a vazalusom (aki persze nem magyar) nem engedi,hogy a gyerekeét egy magyar nevelje fel?Még a királynak se hajlandó megengedni.Talán fől kéne vinnem az opiniont 100-ra?
  • pocoksari
    #862
    mondjuk a királyom most fog meghalni...nagyon jól bírja a szakállas, végülis szent ember...

    ha meghal, akkor a kicsi vazallusokat szétosztom a nagyobbak között, kiosztom a pár udvari címet, a tisztségeket, alapítok pár hercegséget, azt is kiosztom, hódítok gyorsan terkát, azt is kiosztom, pár gyengébb saját tartományt is leadok, kis pénzt is kiszórok...akinek meg így sem jó az mehet a börtönbe...

    hogyan tudom megalapítani az orosz cárságot? ugye ikont (címert) nem látok rá, mivel nem létezik...kellene egy nagyobb címer, mert hogyan néz az ki már, hogy egyszerű király vagyok...

    ez a meghívom az udvaromba a külföldit, hogy legyen cb-m nagyon nem működik...nem igazán akarnak jönni...

    a tartományok úgy szoktam kiosztani, hogy a viszonylag erőseknek adok új tartományokat, ami ugye baromi messze van az alap területektől, hogy tudja gondozni (az ereje megvan hozzá), de ha ellenem fordulna, akkor szétszórtság miatt nem tudjon egyesült sereggel támadni...ez nem tudom, hogy hosszú távon mennyire fog működni,eddig tök jól ment
  • pocoksari
    #861
    most lehet,hogy rossz ötlet, de ha behúzom anatóliát egyiptomtól, akkor biztos kapok bizáncra valami értelmes cb-t...az orosz részt is lassan ki tudom takarítani...kellene egy átjáró nekem a kaukázuson, mert rühellek kerülni és akkor a közel keletet is beverném...

    az egyik vazallusomtól már 8k katonát tudok vételezni...kezd idegesíteni az ereje...
  • pocoksari
    #860
    na, mellékelek egy térképet, letelt a 100év játékidő:
    http://kephost.hu/share-0E67_501E1F25.html

    Kép1

    valamelyik csak jó lesz...

    hagytam, hogy Egyiptom elvegye Bizánctól Anatóliát :)
  • avsk
    #859
    Antipápát úgy tudsz vállasztani ha megnyitod az országod által rendelkezet papok menüjét és ott kivállaszthatod az egyiket.Bár ehhez el kell érned,hogy a törvényekben megszavazzák a szabad invesiturát.Ez a lehetőség nálam-gondolom mindig-az új király beiktatásakor válik elérhetővé.
  • avsk
    #858
    Hát én meg most elég nagy gondban vagyok bár nem tudom pontosan miért is.A királyomat egy vazalusomon kivűl elég sokan szerették,még a lengyel és a megmaradt (még kúlturálisan át nem téritett) Croaciai nemesek is ,úgy átlagban +30-35 opinion-on voltak.Nem volt könnyü meló ekkora országban (1174-ben egész Croácia ,Poland és Pechesh területe az enyém) rendet rakni,meg is öregedet a fószer.Erre meghal,és a csupa jó tulajdonsággal rendelkező képességű fiát gyülölik.Gyűlölik?Szinte azonnal lázadozik mindenki és az eddig átlagban zöld színnel jelölt opinion térképem,szinte mindenüt a határon belül bepirosodot.
  • Ruley
    #857
    Ellenpápáim hogyan lesznek? Még mielőtt először kezdtem játszani hallottam róluk, de azóta a játékban soha nem is vettem észre ilyet hogy ellenpápák lennének.
  • Kopiati
    #856
    Antipápa lesz a pápa ha elfoglalod rómát.

    Érdemes lenne valami machináció árán meghvni egy embert a birodalomból hozzád, akinek van claimje, vagy független szeretne lenni ilyemsi, és akkor mehet a darabolás...
  • pocoksari
    #855
    mondjuk az a legnagyobb gondom, hogy nincs értelmes CB-m a két császár ellen...1-1 tartomány nem túl nagy vérveszteség nekik, főleg, hogy ha a mérleg másik serpenyőjében 50-60k katona teteme van...
  • pocoksari
    #854
    ja, holy orderes sereg...van egy kis háború szicíliában és harcoló félként tünteti fel az egyik volt seregem vezetőjét, tehát ha vallási háborúval érintett a sereg, akkor otthagyja urát és megy segíteni a honiaknak (feltételezem ezért tűnt el a többi holy orderes seregem is)
  • pocoksari
    #853
    nem gyengül a piszok...

    ha az antipápámnak van claimje a Pápai Államra és én leszek olyan kedves és elfoglalom neki, akkor mi lesz a felállás?
    gondolom nem lesz Magyarország belőle...de akkor mi a hasznom?
  • Kopiati
    #852
    Császár esetében várni kell, hogy meggyengüljön (meghal, lázadások)

    A holy orderek csak keresztes háború alatt elérhetőek.
  • pocoksari
    #851
    egy kis helyzetjelentes: mar 50k a seregem, raadasul sok terulet frissmaluszos vagy nem katolikus, a csaszar viszont baromi eros, komoly melo lesz szetszedni

    szetszeledt megint az egyik holy orderes seregem, talan meghalhatott a rendfonok?
  • Paladin
    #850
    A koronaherceg megoldás nekem tetszik (a duke meg maradna herceg).
  • Paladin
    #849
    Tény, hogy a játék nagyon sokféle elnevezést húz be egyszerűen a duke alá, a fejedelmet én a magam részéről túl "erősnek" érzem.
  • Ruley
    #848
    Apropó elgépelés: "alsó-dDon"
  • Kopiati
    #847
    Ha kész lesz, akkor nem zárkózom el az ötlettől ennyire, egyenlőre a helyesirási/elirási hibákat várom nagy erőkkel, az ötletek is jöhetnek, csak az első a szöveg.
  • Ruley
    #846
    Te tudod, a te fordításod.

    Én sem vagyok modder, de szerintem nincs olyan nagy lélektani határ aközött hogy egy excel fájlban szavakat írok át, vagy hogy egy jobb gomb+beszúrással sorokat is hozzáadok, ha egy szó kétfélét jelenthet. Elvégre a pontos fordításba belefér az is hogy egy szöveget újra kell formázni, egy regényfordító sem követi az eredeti szó és karakterszámát csak azért, csak hogy ne kelljen újra szerkesztőhöz küldenie a könyvet.
  • Kopiati
    #845
    Mondjuk én forditok, nem modot készitek.


    (sz@r a billenytűzet ezért nincsen hosszú i, mielött valaki szólna érte...)
  • Sunsetjoy
    #844
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Herceg
    http://hu.wikipedia.org/wiki/Kateg%C3%B3ria:Uralkod%C3%B3i_c%C3%ADmek

    A főherceg és a nagyherceg későbbi eresztés, ezért annyira nem jók, a dux meg sokaknak nem ismerős, és talán részben helyspecifkikus.

    és a többi... ezek szerint én a főnemesi herceg címet javaslom .D
  • Ruley
    #843
    Megoldódott a probléma, kipróbáltam és ha a szövegfájlban beszúrok egy új sort, [rang]_[kultúra] címmel, akkor kreál egy új kultúra-specifikus címet aminek külön nevet lehet adni. Az eredeti játék is így csinálta a "count_engish = earl" meg hasonló egyediségeket.

    Így ha valakinek van kedve szöszölni vele, lehet a duke akár fejedelem akár herceg, a kontinens másik felének meg amire ez nem illik, sorokat kell csinálni hogy azokban a kultúrákban ahol királyságok gyakoribbak (főleg nyugaton), ott herceg legyen, vagy fordítva.

    Sőt, így lehet külön lokális nyalánkságokat is, a duke_croatian az lehet bán, a prince_hungarian az lehet dux, stb.
  • Kopiati
    #842
    Az a Vienne dolog, már korábban javitásra került, csak nem került át a release-be (my bad) A törzsfő javaslat az tetszik, erre mág nem gondoltam.

    Paladin: grófság-gróf az más, magyar történelemben a herceg-hercegség elég rövid életű volt nem honosodott meg a szó,

    Mit szólnátok, ha a trónörökös a, koronaherceg vagy a herceg-hercegség dux-dukátussá válna?
  • Ruley
    #841
    "A fejedelem elnevezést nem tartanám szerencsésnek, az inkább király szintű rang (ami játék 'szintbeosztását' illeti), csak a kb. királyi cím formai követelményeinek nem felel"

    Épp ez az, hogy egy csomó olyan szereplő van a játékban akikre ez illik, (hogy az independent realms nézet szerint független uralkodók, akik épp csak koronát nem kaptak), akik mind duke-ok, pl. a havasalföldi, moszkvai, kijevi, litván , novgorodi fejedelmek, akikre az angol nyelv ráhúzza ugyanazt a duke szót mint a yorki vagy a lancesteri hercegre.

    Egyébként meg azért van arra is történelmi példa hogy vazallus nemesekre fejedelemként utaljanak, pl. ahogy mondtam a szász herceg, mainzi érsek, kölni érsek, brandenburgi őrgróf, stb, voltak gyűjtőszóval a "választófejedelmek", akiket a játék szintén főleg duke-ként jelöl.

  • Paladin
    #840
    Igen, a duchy-t szeretjük hercegségnek nevezni, azonban tény, hogy a duke, aki főrend, nem ugyanaz, mint a prince, aki herceg, vagyis királyfi.
    Talán a duke - duchy magyarul gróf - grófság lehetne. (Nem néztem utána, lehet, h anakronisztikus az elnevezés, de legalább így lenne különbség). A fejedelem elnevezést nem tartanám szerencsésnek, az inkább király szintű rang (ami játék 'szintbeosztását' illeti), csak a kb. királyi cím formai követelményeinek nem felel :)

    A chief/high chief javaslatod tetszik.
  • Ruley
    #839
    Én most néztem bele először, van pár észrevételem amik nem "haha, elírtad!" javítások, hanem szubjektív észrevételek, úgyhogy inkább ide írok mert hátha más is hozzájuk akar szólni:

    - Zavaró ha a "duke" és a "prince" is herceg, pedíg egész más játékmenetbeli funkciójuk van. Szerintem lehetne vagy a "prince" helyett "királyfi", vagy a "duke" helyett "fejedelem". Főleg az utóbbi tetszik, mert a kelet-európai nem-királyságok uralkodói tényleg azok voltak, de pl. a németekre is illik a választófejedelmek miatt.

    - a "chief" = "törzsfőnök" szerintem túl indiánosan hangzik, lehetne inkább "Vezér", a "High Chief" meg "Fővezér", kb. úgy mint a magyar Hét Vezér és Álmos Fővezér mintájára.

    És zárásképp egy "haha, elírtad!":
    "Vienna", Amit "Bécs"-nek fordítottál, az nem az osztrák Wien, hanem a franciaországi Vienne.
  • Kopiati
    #838
    A magyar nyelvi fájlokat használókat szeretném megkérni, hogy halmozzanak el hibatalálatokkal, jöhet itt privátban, vagy e-mailen ([email protected])
    Ezt kérem cserébe, hogy forditok (többed magammal), hogy a hibákat jelezzétek. A következó verzió a tutorial 99%-os forditását garantáltan tartalmazni fogja, segitendő a betanulást, a további tartalom meg meglepetés lesz, érkezés várhatóan 2 héten múlva (ha otthon leszek)
  • Pluskast
    #837
    Mert ezáltal indíthatsz úgy is háborút, hogy egyrészt nem kell megvárnod míg a diplomatád címet rabol, másrészt meg - az előzővel összefüggésben - ezek a címek az utódaidnak is megmaradnak ergo a következő királyodnak is joga lesz háborút indítani. Arról meg már nem is beszélve, hogy így ugye akár a bizánci vagy a német - római császári címet is megszerezheted.
  • pocoksari
    #836
    amit nem ertek, hogy miert jo alapitani magamnak cimeket
  • pocoksari
    #835
    nem tronkovetelo volt, csak par tartomanyt vitt volna el...ettol fuggetlenul hulyeseg volt...nagyon megutaltak (a korabbi feltetlen huseghez kepest)
  • hollófernyiges
    #834
    "amikor kivégeztettem az örökös ellenlábasát"

    Csak szólok, hogy teljesen fölöslegesen végezteted ki a potenciális trónkövetelőket, mindig fognak valami indokot találni a lázadásra ha nem szeretnek.
  • pocoksari
    #833
    neeeem, a penz sohasem fogy el, 1000 korul tartom mindig, folyamatosan harcolok igy 1-2 honapra nem mondok fel nekik, akkor ugyis mar a kovetkezo hatarra mennek...meg is lepodtem, amikor eltunt
  • Ruley
    #832
    Nem lehet hogy elfogyot a pénzed?

    Zsoldosokat és holy ordereket nem szabad megtartani békeidőben, havonta több tíz aranyat megesznek, olcsóbb leszerelni őket és a következő háborúban megint felbérelni.
  • pocoksari
    #831
    A holy orderes seregem eltunt egy ido utan. Beleptem elso esemeny a kiraly halala volt. Bizanc 40k katonav szaladgal, nekem meg csak 25k van a 2 zsoldossal egyutt, bar ez most emelkedik, a nemetek polgarhaboruznak, igy 15k elo sincs nekik, ha lenne normalis cb, akkor nekik is mennek, de most khivat verem eppen es kicsit a perzsakat is utni kellene. ami zavar az a rus-dan-ruten szovetseg.
  • Ruley
    #830
    Mármint hogy NE csökkenjen rólad a véleménye?

    Nem lehet, ha már van egy területük akkor azt mindenképpen a sajátjuknak fogják tekinteni, még akkor is ha mást is kapnak mellé. Az egyetlen kivétel ha fellázadnak ellened és akkor legyőzés után jogod van egy címüket visszavonnod. Ezt elérheted úgy hogy kinevezed udvar bolondnak, előhívod magadnak a seregét ok nélkül, és vársz hogy beguruljon.