3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • klaci7
    #829
    Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha van ugye több saját területem, meg vannak vazallusaim és nekik is vannak területeim, de mondjuk a vazallusomnak a területe az én hercegségemben van, és én azt el akarom venni tőle és egy olyan terültet akarok neki adni, ami egyébként a sajátom, csak ugye egy másik, nem saját hercegségbe helyezném át, kvázi kicserélném a területek tulajdonosát, azt nem lehet-e úgy megcsinálni, hogy minden vazallusom véleménye rólam csökken 20-al.. Remélem érthető hogy mit is akarok kérdezni :D
  • pocoksari
    #828
    még nem volt királyváltásom egyáltalán...
    amikor kivégeztettem az örökös ellenlábasát, akkor láttam,hogy lecsökkent a sorozható katonák száma, de abban bíztam, hogy a sok új terka kiosztásával szeretni fognak (ez részben össze is jött)

    a zsoldos vagy a holy orderes seregeka királyváltás után is megmaradnak?

    most igazából azzal operálok, hogy két ilyet kiteszek a határra és ezzel sokkal dinamikusabban tudok foglalni, mivel újratöltődnek (ha jól láttam), ezért csak a megsemmisüléstől kell őket óvni, ha pedig ultra nagy gáz van, akkor még a sajátokat is behívhatom (ez alsóhangon 20k katona összesen, szóval a császárnak is figyelnie kellene ha támad)

    de most megyek és próbálkozom, ma meghal a király biztosan...
  • hollófernyiges
    #827
    Ha jól sejtem még nem volt problémás öröklésed. Új királynál a vazallusok által adott seregszám durván leesik, akár harmada is lehet egy népszerűtlen király esetén, esetleg a fele vazallus fel is lázad, ilyenkor kincset ér ha a magán sereg jól felfejlesztett, gazdag területekről jön és nem újonnan meghódított, mindenféle mínuszos csóresz provinciákból. Szintén sokat jelent hogy ha ilyenkor a vazallusaid nem fújnak rád azért mert lenyúltál provinciákat a jogos hercegségükből (vagyis nem összevissza vannak kimazsolázva hanem teljes hercegségek vannak csak a te kezedben), hanem elégedettek és sok sereget adnak a lázadók leverésére.
  • pocoksari
    #826
    na, volt egy kis időm és játszottam...még mindig elég új a játék és ezernyi dolgot nem értek...
    elkezdtem a Magyar Királysággal...szépen bedaráltam a pechengeket, cumániát, megrövidítettem a többieket is pár tartománnyal (a németeket és Bizáncot nem bántottam, az elsőt a szövetség, a másodikat az iszlám terjeszkedés feltartóztatása miatt)
    most, hogy közeledik a király halála kezd kicsit érdekes lenni a történet...ugye, örökléskor elveszítek (általában elveszítek) pár magán területet és címet...bevallom nem jöttem rá, hogy ez miért olyan óriási probléma (az első ilyen jelre az örökös ellenlábasát bevágtam a börtönbe és kivégeztettem, jajongtak picit de kaptak terkát a hódításból és a végén mindenki örült)...terület két dologra kell alapvetően:
    - magánsereg onnan jön: a vazallusok serege jóval nagyobb (kb.: 1:5 az arány), tehát ha pár területet bukok, akkor egyrészt a hódítások miatt úgyis visszatöltöm (még ha valamivel szerényebbek is), másrészt arányaiban pár % seregvesztés nem lényeges
    - pénz: én ezt építkezésre használom, ha kevesebb a terület (béke)vagy folyamatosan veszítem (uralkodóváltás)és szerzem (hódítás) a magánterkát, akkor nem kell építkezni, mert a gagyit úgyis leadom, a jót meg veszítem...azt a kis pénzt meg használhatom másra (zsoldosok vagy terkaclaim)...építkezzen az ellenség én meg elkérem...

    na, itt döntöttem el, hogy megkérdezem, hogy én értettem ennyire félre a játékot vagy tényleg így van...elfogadom ,hogy egy kicsi vazallusként nagyon nem mindegy, de 250+ tartományos (értsd: város, templom, vár vagy mi a nevük) harcoló országnál már lehet, hogy mások a prioritások?
  • DeenQa
    #825
    hú, nemsokára véget ér ajáték magyarországgal :) Már szinte egész balkán magyarul beszél, és most már fél anglia is az enyém, oxfordi leinsteri és kenti hercegség árpáád és magyarországhoz tartozik :D
  • hollófernyiges
    #824
    Majd megnézem, azt hiszem a Sword Of Islamos patch van fent.
  • Paladin
    #823
    Legújabb patch fent van? Mert ott ezen javítottak, 100 felett drasztikusan nő azóta az esély, h történik valami.
  • Pluskast
    #822
    Illetve még lehetséges úgy is, ha olyan nőt veszel el akinek magas a stewardship képessége. Az akár kettővel is képes megnövelni az értéket.
  • Ruley
    #821
    A magas stewardship érték növelheti eggyel (ebbe a kinevezett steward is beleszámít nem csak te), de a gravelkind öröklési rend is.
  • hollófernyiges
    #820
    Nekem 300%-kal, vagy húsz összeesküvővel 5 évig tartott amíg valaki talált egy kést. Az asszonyt kellett volna eltenni láb alól, akinek minden tulajdonsága 0 volt egy polgárháború közepén. Mire sikerült, már mindegy volt.. :)

    HengerR: a stewardship az amire szükséged van.
  • HengerR
    #819
    Hali!

    Volna egy kérdésem:
    Hogy lehet elérni, hogy a királyom több területet legyen képes uralni probléma nélkül (adó csökkenés)?
    Valami képesség tanulása segít ennek a növelésében?

    Jelenleg a magyarokkal játszok és az uralkodó váltások után jól jön a magán haderő...
  • Pluskast
    #818
    Az a kérdés merre fele akarsz menni. Én a hadsereg tekintetében a nehéz páncélzatot vagy az ostrom fegyvereket, a gazdaság terén vagy a városi bevételeket vagy a várakból bejövő adót illetve az utolsónál a mayesty-t szoktam húzni, az ugyanis javítja királyváltás esetén a nemeseimmel való viszonyt. Amúgy szerintem elsődleges technológiák terén a bevétel növelése. Bár ez attól is függ, hogy milyen nemzettel illetve milyen uralkodási szinten (értsd gróf, herceg, király) játszol. Illetve fontos még megjegyezni, hogy minél nagyobb a karaktered learning szintje - beleértve a tanácsadóidat is - annál könnyebben és annál hamarabb szerzed meg a technológiákat. Jó megoldás lehet még ha egy magas szintű kémeddel elmész technológiát lopni Bizánctól vagy a német - római birodalomtól.
  • Csahi
    #817
    A technológiai fejlődéssel kapcsolatban van valamilyen jó tippetek?
  • avsk
    #816
    Az egy hónapot (max.) onnan számoltam miután megvan a több mint 100%.
  • hollófernyiges
    #815
    Több mint 1 hónap, akár évek is ha kevés az összeesküvő. Az új rendszerben minden összeesküvőnek időnként eventként lesz lehetősége a gyilkosságra, szóval minél több tag kell, de persze így nagyobb a lebukás lehetősége is.
  • Csahi
    #814
    Köszi akkor megnyugottam :)
  • avsk
    #813
    Nyugi,cselszővések így is vannak,csak most nem te inditod el,mikor akarod,hanem ez egy hosszabb folyamat.Összeülnek,kitervelnek,és miután megvan a 100% elindul a folyamat ami 1 hónap is lehet.Bár -mint az előző verzióban-itt is lesz esély a lebukásra.
  • Jakuza001
    #812
    CK2Plus 1.26

    Valtozasok az 1.25 ota.

    1.26:
    - Disabled Jihads until I can write a new system for them, as the AI will not obey weighting and the repeated conquests of Thessalonica and Croatia are simply absurd.
    - Removed the isnta-game over on 100 tyranny. Instead, tyranny now increases revolt risk and higher levels of tyranny will also result in severe penalties to tax and morale.
    - Offering Vassalization and Swearing Fealty now costs prestige. This is to try and prevent Empire-level realms from immediately reforming after independence wars are fought.
    - The Cumans no longer start the game as an empire.
    - The Kingdom of Germany is no longer held by the HRE at game start.
    - Fixed a bug that could cause multiple plot murder events to fire simultaneously.
    - Fixed a major bug that was breaking many random events.
    - Added an optional module that disables assaults in sieges.
    - Trait opinion effects are now less generic and much more dependent on opposing traits, meaning for example that fewer traits affect the opinion of all your vassals, but being Cynical will have a much greater opinion effect on your Zealous vassals. This should make it a bit harder to create an 'optimal' set of traits that makes all your vassals love you.
    - The Kind trait no longer gives a combat bonus.
    - The Paranoid trait now gives a combat bonus.
    - The Trusting trait now gives a combat malus.

    1.25.2:
    - Feudal titles that have non-feudal successions (such as Investiture) should now be automatically fixed on the next maintenance pulse.
    - Fixed another missing graphics bug that was causing CTDs.
    - Restricted the effects of melting pots to rulers that hold land in the appropriate Kingdom (such as England for English) and their courts.
    - The Il-Khanate and Golden Horde can no longer convert to another religion while at war.

    1.25.1:
    - New versioning system. All versions with the same middle number (1.25.XX etc) are now tested as save game compatible.
    - Re-enabled assaults with some tweaks that should hopefully stop the AI from suiciding with them.
    - Fixed a bug with demesne laws that caused them to reset on loading a save (hopefully for real this time...)
    - Fixed some missing graphics.
    - English Longbowmen line of buildings are now available to Welsh and Cornish provinces/characters.
  • Csahi
    #811
    Sziasztok!
    Mióta felraktam a legújabb Patchet és az Iszlámokat azóta nem működnek nálam a merényletek. Ambíciónak ki lehet választani de nem jelenik meg utána a 3 lehetőség, és a felugró kis ikon se. Hívhatok akárhány társat a cselszövéshez semmi. Tudtok rá valami megoldást, vagy azt hol kell átírni valamit. Előre is köszi.

    Ui: Tök jó ez a fórum, sose tanultam volna meg játszani ha nem olvasgatom el a tapasztalaitokat.
  • hollófernyiges
    #810
    Ha rajta hagyod a kurzort a beszürkített gombon, akkor kiírja miért nem tudsz váltani. Pld régensség idején nem lehet, ha a király kiskorú, kómában van, vagy elutazott Mekkába :)
  • avsk
    #809
    Királysággal játszom.Mert azt tudom,hogy hol lehet az antipápát beállitani,de ahhoz kell a szabad investitura.Na azt nem tudom,hogy lehet free-re állitani a törvénykezés menűben.
  • Pluskast
    #808
    Meg is döglött miután áttérítettem és kineveztem püspöknek :D
  • Snipa
    #807
    Persze teljesen jogosan... :-) Allah útjai kifürkészhetetlenek, a hitetleneknek segítség kell az egy igaz hit követésére. Zoli Ibn Adnan pont ezért ment az országodba. ;-)
  • Pluskast
    #806
    A rokonságod nem kell!! :D Az utolsót is akit befogadtam kancellárt csináltam belőle és a végén magának követelte az egész magyar trónt:D
  • Snipa
    #805
    Plusika, Allah segít beállítani. De csak akkor, ha Mohamed próféta leszármazottja vagy... ;-)
  • Pluskast
    #804
    Vazallus vagy vagy király? Mert ha nem vagy független és önálló akkor nem tudod beállítani.
  • avsk
    #803
    Nemtudja valaki,hogy az Investitura-t hogy lehet szabadon vállásztótra (free-re) állítani?Mert kiírja,hogy nem lehetséges most ,de azt nem,hogy miért -mi kell a feltételekhez- és,hogy mikor lenne lehetséges egyáltalán.
  • Kopiati
    #802
    Üdv
    Épp ma akartam jelezni, hogy szeptemberig jómagam nem tudok foglalkozni a dologgal (blabla külföldi munka). De privátban jeezte egy kolléga, hogy beszállna a dologba, és egy segítőtársam is dolgozik az ügyön, De leghamarabb szeptember elején kell friss verzióra számítani. Kérem szíves megértésetek:)
  • avsk
    #801
    Erről az antipápás dologrol már hallottam futólag,bár még sose próbáltam ki:).És pontosan milyen következményekkel jár az eretnkek elterjedése?
  • hollófernyiges
    #800
    Csak két hercegi cím lehet a kezedben, efölött már morognak a vazallusok (=a városok és püspökök kevesebb adót fizetnek). Ha sok pénz kell legyen magas stewardship skilled, gazdag tartományaid sok várossal, építs adófizető helyeket a kastélyaidba (castle village), emeld meg az adókat (inkább csak a városokéit, ha cserébe csökkented az újoncozást náluk akkor még mérgesek sem lesznek) és a legtutibb, állíts antipápát, azzal duplázódni fog a jövedelmed és soha senki nem fog kiátkozni. A hátránya hogy az egyház morális tekintélye csökken és hosszabb távon ez az eretnekségek elszaporodásához vezet.
  • avsk
    #799
    Hali.Egy kérdés.Hogyan lehet a legjobb pénzszerzési rátát elérni?Én arra tippelek-bár még nem próbáltam kezdetileg sem-,hogy a tartományunkon grófokat (county) helyezünk el ,de az összes duchy rangot megtartjuk.Ha nem,akkor szerintetek mi az egyik-másik jó megoldás (mert gondolom nem csak egy van)?
    Választ előre is köszi:).
  • koj
    #798
    Mikor várható a magyarítás frissítése?
  • Paladin
    #797
    Természetes, hogy a gép is használja (még infót is lehet találni róla bizonyos esetekben, hogy egyes karakterek épp hol munkálkodnak).
    Azonban ez még mindig nem magyarázza az, hogy lett egyetlen szó nélkül független egy hercegség.
    Ha a viszony rossz, a függetlenségért indíthat háborút, vagy akár szerencsétlen öröklés miatt is kerülhet más hűbérúrhoz (hacsak nincs high crown authority). De más módot nem tudok. Ha valaki igen, ne kíméljen :)

    ps. Azt nem tudja esetleg valaki, Ramadant hány évente lehet tartani? A játékbeli infókból egy évet gondoltam, de annál jóval több. (Virágbolti játékkal problémás a hivatalos fórumról infókat szerezni ;) ).
    Köszi :)
  • Although
    #796
    Húh ez bizonyára a neved mellé volt írva gondolom. De másodszor olvasva van igazad. Nem eset le elsőre. Ezenfelül van olyan is, amit te is tudsz csinálni például, mondjuk én csinálom, magas diplomat skillel rendelkező kancellárral aláásom a viszont vazalus és liege között. Lehet a gép is használja.
  • Paladin
    #795
    Köszönöm, hogy hülyének nézel. Kb az első HOI óta tolom a paradox játékokat. Ha értelmesen olvastad volna amit írtam, látnád, hogy tudom miről beszélek.



  • Although
    #794
    Kell egy kis idő hozzá míg belejön az ember. A paradox nem egyszerű gamekat gyárt. Ez egy komplett középkori szimuláció ahol a vazalusaid élnek saját tervekkel és hozzád kapcsolodó viszonyokkal. gyakorlatilag életre kell a középkor ebben :) Ahogy akkoriba mentek a dolgok, a családi kapcsolatok, összefonodások egész labirintusa vár rád :)
  • Paladin
    #793
    Hát ezt nem vágom. Sword of Islam kieggel játszom a füstösökkel, egyszer csak azt látom, h az egyik hercegség nem tartozik hozzám, önálló lett. Mondom wtf? Nem volt se háború önállóságért, se elöröklés... nem értem.
    Na sebaj, visszafoglaltam.
    Erre most úgy pár (tíz?) évvel később megint független a kis genya. Nem értem. Be kéne szórni sóval nem ér semmit egyébként, de bassza a csőröm.
  • avsk
    #792
    És ha minden tartományunk városait odaadjuk az uraknak,kivéve az adott megye fővárosát?Akkor mennyit lehet keresni,egyáltalán érdemes kipróbálni?Mert a vazalusaimnak lesznek birtokaik de a közvetlen irányitás mindig a király kezében maradna és nem nagyon lázonganának vagy ha mégis könnyebb leverni.
  • hollófernyiges
    #791
    Hivatalos fórumon írtak róla. Jövedelmed semmi nincs, ezért abból kell élni, hogy generálod az új polgármestereket meg püspököket aztán elkobzod a vagyonukat, fárasztó mikromenedzsment és a játékélményt elrontó exploit is szvsz.
  • avsk
    #790
    Valaki próbált már úgy játszani,hogy a királyságának az összes tartománya királyi birtok és nem vazallus?:D