3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Kopiati
    #949
    Ha nagyon nem tudod megoldani lépj be a börtön tulajának karaktereként, tesó kienged, aztán ment betölt...
  • wednes
    #948
    Na hát hiába nyírtam ki a (3 visszatöltéssel) fogva tartó püspököt, az új püspök lépett a helyére és semmi se változott. Most már az új püspök által van bebörtönözve ez változott. Kénytelen leszek kinyírni a tesót, ha presztízs veszteség nélkül akarom megúszni a dolgot. :( Vagy hagyom meghalni a börtönbe, ami ugyan az és még sokáig is tarthat.
  • wednes
    #947
    Hát nem tudom kihozni a börtönből. :(
    Csak akkor tudnám, ha az én bírósági fennhatóságom alá esne. De ezt erősen furcsállom, hogy nem tudok rászólni a vazallusomra, hogy cselekedjen. De akkor ezek szerint, mi nem is kezdeményezhetünk mások által bebörtönzöttek érdekében?
    Úgy látszik csak presztízs veszteséggel tudom megoldani, vagy gyilkossággal. Vagy elveszem a fogva tartó püspök területét (-20) és akkor talán az én bíráskodhatok az ügyben. Vagy a testvéremtől veszek el 2 püspökséget, aminek nincs értelme, akkor inkább az előző eset. Vagy pedig megpróbálom megöletni a testvérem, akivel egyébként kitűnő a viszonyom és semmi okom egy ilyen lépés meghozatalára.
  • Kopiati
    #946
    A játék launchere letölti az utolsó patch telepítőjét. (check for update)
  • Kommunista
    #945
    Sziasztok!
    Nekem 1.05b verzióm van, azzal is fut a magyarítás, de a 70%-os eniatt nem 70%-os.
    Valaki belinkelné a magyarításhoz szükséges 1.06-os verziót?
    Még egy kérdés:Az 1.05b verziót rögtön fel lehet patchelni a magyarításhoz kompatibilis verzióra?
    Üdv: Kommunista
  • avsk
    #944
    Miben más a játék easy és hard fokozata?Gyakrabban támadhatnak engem is pl.?
  • wednes
    #943
    Igen megnéztem, ha elkoboznám -20 a vazallusaim megítélése. Ráadásul 2 püspöksége is van, hát az már -40, durva lenne.
  • wednes
    #942
    Easy-n próbálgatom a játékot először, nem is veszem még komolyan. Csak a játékmenetébe akarok belejönni, aztán jöhet maga a JÁTÉK. Eddig még nem nagyon támadt meg senki, pont azért választottam ezt a fokozatot, hogy rájöjjek mi merre hány méter.

    Nem vettem észre, hogy különösebben rossz néven vette volna a többi vazallus, a föld elvételét. Lehet azért mert easy, nem tudom. De valami olyat is írt ki a törvény módosítás után, hogy most már elkobozhatom a földeket a hitetlenektől és ez a saját embereimet nem fogja zavarni. Csak akkor ha őket piszkálom.

    Na van egy furcsaságom ismét. Valami miatt egy idegen szomszéd püspök bebörtönözte az én püspökömet, aki mellesleg a testvérem. Nem lett eretnek, úgyhogy okát nem tudom, vagy nem voltam figyelmes és az üzenet törléseknél elveszett. Nem tudtam sehogy se kommunikálni velük, hogy mégis mi a szitu. De eleve terveztem a terület elfoglalását, volt is rá de jure követelésem. Meg is történt, háború megnyerve és az ottani püspök is a vazallusom lett. De sehogy nem tudom rávenni, hogy ugyan engedje már el a testvéremet. Aztán már kanászodik el a terület, terjed az eretnekség mivel nincs ott egyházi méltóság. De tőle, pont, hogy nem akarom elvenni a területet és megfosztani őt a beosztásától. Mert lehet ott lennének negatív dolgok (bár nem tom börtön viselt embernél mi a helyzet). Van erre valami megoldás?
  • don galáb
    #941
    a játék tökéletesen fut a zenével van egy kis gond akadozik de ngayon zavaroan
  • Kopiati
    #940
    (persze ha erős hátszelet kapok, meg sok időt/kedvet, akkor még idén meglehet, de nem ígérek semmit)
  • Feldscher
    #939
    xD köszi a gyors reagálást :)
  • Kopiati
    #938
    2013 3. negyedév :P
  • Feldscher
    #937
    és az mikor lessz ?:D EU IV ?
  • Kopiati
    #936
    Amire az EU IV megjelenik (legkésöbb) vagy amennyiben főállásban foglalkoztattok :P
  • Feldscher
    #935
    Üdv, Magyarítás (100%) mikorra várható ?:)
  • Ruley
    #934
    A legjobb tanulójátéknak az íreket szokták ajánlani, 3-4 egyforma méretű hercegség összezárva egy kis szigeten, így először se a vazallusfalka terelgetésével, se a nagyobb szomszédokkal sem kell foglalkozni, de mire végeztél az egyesítésükkel akkor már neki is mehetsz Skóciának utána meg Angliának.
  • hollófernyiges
    #933
    Ne vedd el a saját vazallusaid földjét (kivéve ha fellázadnak), mert akkor zsarnoknak fognak fognak nézni és állandóan lázongani fognak ellened. Ha más kultúrájú meg vallású vazallusaid vannak akkor kérd meg őket az áttérésre (ehhez már eléggé jó viszony kell, adhatsz neki ajándékot), és a fiaikat add derék keresztény nevelőknek.
    BTW sikerült a Very hard nehézségi fokozatot választanod Aragóniával, viszonylag gyenge keresztény uralkodó a jóval erősebb és agresszívan terjeszkedő muzulmán emírek árnyékában. Magyar, lengyel vagy valamelyik skandináv ország sztem jobb tanulójátéknak.
  • wednes
    #932
    Na közbe megoldódott.

    Azzal próbálkoztam, hogy a kancellárt odaküldtem, hátha ellene is tud valami követelést nem csak idegen földeknél. De erre nem került sor, mert megtette azt a szívességet, hogy fellázadt ellenem. Így levertem, börtönbe került és így simán meg lehetett őt fosztani a dolgaitól.
  • wednes
    #931
    Sziasztok. Még csak most ismerkedem ezzel a nagyszerű játékkal ( a magyarításnak hála). Úgyhogy nálam is sok az ismeretlen dolog.

    Aragon királyaként kezdtem a játékot. Elhatároztam, hogy a kisebb iszlám területeket behúzom, mielőtt a szomszédos (és rokoni) királyságok előbb cselekednének. Zaragoza könnyen elesett, azt látom, hogy az arab hűbéreseimtől jobb lenne inkább megszabadulni és saját embereket ültetni az ottani birtokokra. Elsőre nem ment persze, de hamar rájöttem, hogy ehhez elég a korona fennhatósági törvényt módosítani (közepes erősség) így már gond nélkül elvehetem a hitetlenek földjét. Ez Zaragozánál szépen le is zajlott. Aztán rámentem Albarracinra. Egy kis zsoldos segítséggel még könnyebb volt a dolog 100%-os győzelem, békét is kötöttem a sejkkel. Na már most ŐT nem tudom kirakni sehogy sem. Láttam is a feltételeket, csak 1 dolog hiányzik, vmi speciális revoke, meg talán az a baja, hogy béke van. De hát csak vele tudtam békét kötni másképp nem is szerzem meg a területet.

    Van valami mód, hogy onnan kirobbantsam, a gyilkosságon kívül? Mert az pénzigényes.
  • Kopiati
    #930
    Kémet csak akkor érdemes tech lopásra használni, ha északi, vagy orosz népekkel játszol. (még mielőtt valaki meglep egy cselszövéssel) A fejlődés szét sugárzik a magasabb szintek felől, a kisebb szintek felé, amire az iskolák, egyetemek rásegítenek, vagy random eventek. A saját fókuszod is azon segít látványosan, ami már közel van a szintlépéshez, és úgy a leghasznosabb is.
  • joeflame
    #929
    Ami még mindig sötét folt a játékomban hogy a technológiák fejlödése mekkora szerepet játszik,valaki tudna ebben segíteni...a katonai,gazdasági,kultúrális techn. ban melyik kiegészítö tevékenységre érdemes fókuszálni..a kémemmel gondolom ott érdemes kémkedni ahol magas a kultúrális elörelépés(ebben van lehetöség?)Plusz ha mondjuk az éves lehetöség 21% akkor mondjuk ha 5 év alatt semmit se lop akkor érdemes továbbállni vagy ez random és gyakrabban változtassam a kémlelendö terület helyét?
  • avsk
    #928
    Köszi.így már érthető.Amúgy nem is jött rosszul ez az esemény,mert az iszlám térhódítás kezd már elkanászodni Európában.Még csak 1195 végén vok,de az Almoravida birodalom,már az egész Ibériai-fsz.-et és fél Franciaországot bekebelezte,a Fatimid meg tönkreverte a Bizánciakat,így már a teljes dili határommal szomszédos vok velük...:O.
  • avsk
    #927
    Jeruzsálemben volt ép a kémem és akkor lázadt fől az alatta lévő.
  • Pluskast
    #926
    Az nem lázadás. Egy barátommal toljuk közösen a gamét, ő pont a Fatimidákkal kezdte. Ez egy event, olyan mint amikor megérkeznek a mongolok. Új nemzet támad fel azon a területen akik betámadtak. Majd ott alakul egy külön állam, vagy átveszik a hatalmat és nem az lesz kiírva, hogy Fatimid, hanem hogy, Egypt.
  • hollófernyiges
    #925
    Lehet, hogy nem simán lázadt fel, hanem összeesküvéssel, akkor az összes többi összeesküvő is segít neki. De honnan látod hogy azok a seregek a fatimidák ellen vannak?
  • avsk
    #924
    Hali
    Egy kérdés.Ez mi,hogy 1195-ben járok és Jeruzsálem alatt lévő tartomány (név szerint Hebron) fellázadt a Fatimid szultánság ellen és hirtelen azt veszem észre (persze ezt mind kűlső szemléletből nézem,mert én perpill a magyarokkal tolom),hogy itt-ott a tartományban és mellette 2X40k fő és 2X10k fő sereg bukkan fel az egyiptomiak ellen.Ez vmi. bug v. mi?Ilyen korai időszakban EGY tartománytol,képtelenség.
    Egyetlen szokatlan dolog,hogy a tartomány 4 városa közűl az egyik keresztes,vagyis az ispotályos lovagrendhez tartozik.
  • Kopiati
    #923
    Kezd grófként, és úgy csattogj eu-ban, nagy országgal, független királysággal mit sem lehet tanulni, főleg egy olyan helyzet kezelését, mint az Ibériai-félsziget:D a 10 éves háború egy darab földért, egy megörökölt háborúban? Az a sz*pás :D
  • pocoksari
    #922
    osztom a terkát veszettül, de nem érdekli őket...

    azt hiszem ha lemegy a védettség az ellenlábasról, akkor megint kiátkozom és megy a börtönbe...aztán kivégzés...piety bírja :)
  • joeflame
    #921
    Ugyan kezdö vagyok mediolanum,de én speciel nem csatlakoznék be a lázadásba,bár szerintem nem is lehet..ha ö tartott igényt elöbb a trónra akkor vagy megszerzi vagy nem,aztán jöhet el a te idöd(aztán ha tévedek az öreg rókák majd kijavítanak)Igazság szerint én is inkább visszatöltöttem egy másik mentést..nem nyújtottam be az igényemet a trónra helyette ráküldtem a akncellárt Fejér megyére ami jól tejel és azt húztam be azzal hogy szájba vertem a bebörtönzött királyt..így mostmár 5,2 lové csörög be míg amikor király voltam ennek majdnem a fele,mert ugye ahol nem vagy gróf ott alig kapsz valamit így inkább a jótejelö grófságokat szerzem meg elöbb aztán ülök fel a trónra..de ez az én véleményem,aztán lehet ezen rövid játékpályafutás alatt rosszul vettem le,de szerintem a lové jól jön
  • Kopiati
    #920
    Deal with it:D
  • pocoksari
    #919
    azt írja, hogy örökléskor lebukom a császári címet...ezzel mit csináljak?
  • pocoksari
    #918
    a szemtelen formádat :D
    neeem, csak nagyon untam már a dolgot...egyet támadok én, egyet jihádot tolnak ők, mindezt úgy, hogy átterelem a teljes sereget konkréten a fél térképen...

    a mongolok mondjuk idegesítettek valóban, de csak hátráltattak, reális veszély nem volt (bár magunk között beszartam kicsit, amikor itt ment az ijesztgetés...tanuló kampánynak nagyon jó volt, a francia lesz a csúcspont és akkor tudok valami kicsivel érdemben alkotni...sajna még nem ismerem a játékot...a katonásdi már elsőre is ment, a többit viszont nem csak, hogy meg kell tanulnom, hanem értékelnem is...pl. a kémet (nem tudom melyik, amelyik tudit másol/koppint) arra használtam, hogy pár tartománnyal a front mögé belássak a német háborúban...tehát kicsit egyoldalú még a hozzáállásom...
  • hollófernyiges
    #917
    Csak nem lenyomtak a mongolok?
  • pocoksari
    #916
    elkezdtem a franciakkal, mert olyan kis zurzavarosnak tuntek a birodalom arnyekaban, az eleje jol is ment, de eszrevettem az invazio lehetoseget es elfoglaltam a birodalmat, innentol megint lazsalas jon, de most letorlok a terkeprol mindenkit
  • Mediolanum
    #915
    Az elején Géza fellázadt Salamon ellen. Hogyan tudnék csatlakozni a lázadásához? (a lánya a fiammal van eljegyezve). Ha declare wart nyomok, akkor azért nem enged, más opciót még nem találtam. Köszi!
  • joeflame
    #914
    Zsírság akkor a követelözök várnak..mehet elsöre Temes..viszont a legfontosabb hogy passzolom át a címeket a kölyöknek amik elveszhetnének ha kihal az öreg király?(és ebböl jöhet hogy adok kastélyt az orosz luvnyának?)
  • hollófernyiges
    #913
    2. a dán herceget felültetheted a dán trónra, de nem lesz a vazallusod. Jó haverod lesz, de nem több annál.
    3. előtte mindenképpen adj neki valami bárói kastélyt, mert ha nem vazallusod, akkor úgy jársz mint a 2. pontnál.
    4. a besenyőket akkor támadod amikor akarod, legalábbis amíg pogányok maradnak, oda nem kell törődni a jogokkal. Meg pogányságtól függetlenül is akkor támadod meg amikor akarod ha a de jure királyságod területét bitorolja.
  • joeflame
    #912
    Elöre is bocs a sok idióta kérdésért..játék közben jön meg az ihlet,szóval annyi csajszi volt már az se tudtam merre ki,de kiderült hogy mire elérték a felnött kort akkor adott engedélyt rá a másik király és így távoztak az udvarból a csajok.sikerült már a luxemburgi herceghez,sziléziába és a csizma sarkába is beházosodni(a hercegség neve most nem ugrik be).Összefoglalva 20 év alatt sikerült a felvidéki hercegségböl magyar királlyá elölépni igaz sor mázli is kellett hozzá..elöször salamon az ungvári herceget addig nyaggatta míg a cím hozzámkerült,aztán elment a bölcs király délre háborúzni,hát nem sikerült neki tömlöcbe kerülni több se kellett benyújtottam az igényem a trónra és kis zsoldos segítséggel meg is szereztem a trónt.Ebbe nagyon nagy szerepet játszott Kopiati fordítása és hogy visszaolvastam itt jópár oldalt.Viszont a játék most kezdödik csak igazán és pár kérdésem is lenne ezért.

    1;Géza király Ungvári hercegségi címeit hogy tudnám átpasszolni egyszem fiának?(mert azok elveszhetnek)Most akarom felvenni az agnatikus öröklést(mert van gyerek böven és ebböl nem akarok gázt)de nem tudom ez elégséges lenne e?
    2,Azonkívül a dán koronaherceg most az udvaromban van és lehetöségem nyílt megszerezni neki a koronát(és ha de jure) akkor még a hübéresem is lesz,kérdés ebböl én profitálok ha ráültettem a trónra( van egy dinasztiámból lévö felesége)
    3,A királyságomban(nem a közvetlen udvaromban,hanem komároméban) van egy orosz felderítö nö akinek követelése van vagy 10 helyre amikhez én talán hozzásegíteném keleten,kérdés ehez is mint a dánhoz csatlakozva..az ilyen követelések ugye élnek a következö uralkodóval is,mert egyenlöre 3 fele nem támadnék,de azért itt ott szeretném letenni a névjegyem..
    4,az utcsó pedig temest elfoglalták a besenyök(még mikor a koronáért harcoltam,be is paráztam amikor odaugrottak 3500 katonával 99% nál) nekem ott elbitorolható címem lenne(hercegség) ez a király halála után átszáll a utódra vagy ezt még rendezzem el amíg ö él(közben agnatikus és mindent megkap a fiúcska?) kicsit sok voltam de sürü a játék..elöre is köszi a tanácsokat
  • Mediolanum
    #911
    Üdv!
    A gyereknemzéshez kell valamit csinálni (:D), vagy magától értetődően működik, és tőlem függetlenül érkeznek az utódok?
  • Kopiati
    #910
    Valszeg nem adtál neki földet, és inkább hazahívták...