3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • pocoksari
    #1029
    a paradox jatekok legnagyobb hibaja, hogy az agresszorral szemben a gep tehetetlen...illetve itt kifejezetten balfek az orszag belso rendjenek fenntarrasaban
    kar erte, mert alapvetoen tetszik az osszes jatekuk
    nem kellene tul nagy javitas pedig...
  • pocoksari
    #1028
    ha az antipapambol lett papa meghal, akkor ki orokol? marmint en adom a kovetkezo papat is vagy visszaall az eredeti rend?
  • pocoksari
    #1027
    vagy csak helybol utaljak a vazallusok ;-)
  • Kopiati
    #1026
    A hűbéreseid embereinek x százalékát tudod kiállítani, törvényektől függ, ott nézelődj.
  • klaci7
    #1025
    számomra az a fura, hogy egyszer csak látom, hogy az egyik vazallusom 2000 fős sereget állitott ki.. na mondom ez hogy lehet, megnézem a legerősebb grófságát, és ott a várából 1000 főt tud kiállitani. na akkor nézzük meg a felhúzott épületeket és pont ugyanazok vannak nála felhúzva, mint az én legerősebb grófságomban, max 1-2 eltérés van. ellenben én ki tudok állitani onnan jó 600 embert? ez hogy? és nem először veszem észre (amúgy bocsánat, nincs hosszú i-m :) )
  • wednes
    #1024
    A pápát kell megkérni, hogy vegye le a kiátkozást, a diplomáciánál a legalsó lépések valamelyike. Ahhoz kell áhítat is, ha nincs elég vegyél búcsú cédulát, ezt a cselszövések menünél tudod megtenni, ez is a legalsó: "Buy Indulgence for my sins"

    Mondjuk én ilyen helyzetbe még nem kerültem. Csak "sima" kiátkozásba, tehát katolikus voltam, csak a nyomi pápa berágott rám vagy más unszolására tette.

    És eretnek is lettél? Lehet akkor még vissza is kell térni a katolikus hitre.
  • kund
    #1023
    Sziasztok!

    Nemrég kezdtem el a játékot, és az Ír hercegségek közül választottam egyet tanulás szempontjából. Véletlenül, vagy mert nem figyeltem a szövegre áttértem egy másik vallásra, ezért eretnek lettem. Sajnos ez nem jó fényt vet rám a vazallusok körében, és szeretnék visszatérni a katolikus hitre, csak nem tudom, hogy hogyan lehet.

    Előre is köszönöm.

    Kund.
  • Kopiati
    #1022
    Nah ma is tanultunk valamit:)
  • hollófernyiges
    #1021
    A városproblémát úgy lehet megoldani, hogy vagy építesz egy új kastélyt (sok pénz és két év), vagy odaadod a provinciát az egyik helyi bárónak és ő a saját kastélyára cseréli a központot.
  • pocoksari
    #1020
    tesztből beütöttem a pápát...különálló állam maradt, csak az antipápám vette át ott a hatalmat...

    közben rájöttem, hogy azért grand price a német uralkodó, mert ott köztársaság van
  • klaci7
    #1019
    :D igen, nem oda kellett volna betennem neki területet, de mindegy, +60-ban vagyok a drágával még így is :)
  • Kopiati
    #1018
    1. ne adj ilyen mocsoknak hercegi címet:)

    A grófság székhely váltást sajna nem tudom hogy lehet, mert gép is csinálja...
  • klaci7
    #1017
    amúgy kérdés: az íreknél van egy grófság, ahol a központ város.. ezért az ott uralkodó herceg dózse lesz, ami igazából annyira nem hat meg, engem az zavar, hogy rám néz csúnyán a "rossz kormányzati forma" miatt, ami -30.. na ezzel most mit lehet kezdeni?
  • klaci7
    #1016
    a játék elején mindíg gondolkozok, hogy odaadom a pápának, hát annak olyan képességei vannak.. de hát igen, ha felveszi a kultúrájukat, akkor bukó a dolog
  • Kopiati
    #1015
    Amit nem szabad, idegen kultúrára bízni...mennyire idegesítő tud lenni...
  • pocoksari
    #1014
    legalábbis odafigyelni, hogy kinek adod oda nevelésre...én a kancellárnak szoktam a dipó skillje miatt
  • klaci7
    #1013
    ja mondjuk ebben igazad van, akkor végülis érdemes saját kezűleg nevelni, hogy mindenki szeresse az uralkodót.. vagy nem?
  • pocoksari
    #1012
    de igazából tök lényegtelen...ha melléraksz 20-as segítőket, akkor az már elég...a feleség is hozzáadódik azt hiszem....szóval nehéz elrontani...nagy birodalom kell és lesz választék segítőkben :)
  • klaci7
    #1011
    ja értem :) hát az uralkodóm most sajnos a cselszövők között a legalacsonyabb fokozatú, szval igy nemigazán lesznek magas tulajdonságai. mondjuk az egyik gyereket sikerült úgy nevelni, hogy mind a 7 erény megvolt neki, még nem nőtt fel, de hát azt remélem nagyon fogják szeretni :D
  • pocoksari
    #1010
    volt egy jó kancellárom és az nevelgette...szürke eminenciás lett amikor felnőtt...tetszett is...mondjuk 29-nél nagyobb értéket még nem láttam...bár, most csak 24-25 van neki, de hát öreg szegény már...
  • pocoksari
    #1009
    nem erőltetném az építkezést :) majd felépíti a vazallus...
    monostort (vagy kastély vagy várost) meg pláne nem építenék...az árából kijön egy zsoldos sereg felbérlése és 1,5 évnyi zsoldja (ez kb. 5k fős) az sajáttal kiegészülve azon a vidéken - főleg az elején - elég kell, hogy legyen pár tartomány elvételére

    én eddig egyszer sem foglalkoztam a térítéssel...annyira figyelj, hogy katolikus embereid legyenek, azok majd megoldják...

    pietyre meg hitetlenek kell ütni...komolyabb csaták 100 felettit adnak...amiből jön presztízs is, ami meg kell az antipápához...

    mindenre a legjobb megoldás ha elveszed vagy más megcsinálja...ehhez meg sereg kell és lendület
  • klaci7
    #1008
    pocoksari, te hogy nevelted ki úgy az örökösöd? :D gondolom saját kezűleg nevelted...
  • pocoksari
    #1007
    persze, ugyanúgy, ahogy az elején bekérted a vazallusok seregét kéred be az utántöltött részt...de olyat nem érdemes megtámadni, ahol nem győzhetsz az első körös támadással...ha erősebb (=több katonája van), akkor vagy várd meg, hogy átjöjjön hozzád és a support limit ölje meg (pl. hasznos egy flotta, csalogatsz és amikor rádmozdul bepakolsz a hajókba, majd vissza mellé...lezúzza a limit és a végén agyonvered) vagy te menj át hozzá zsoldosokkal (és/vagy holy order sereggel) rátelepedsz pár tartományra és hadat üzensz, majd amikor behívja a seregét a kis csapatokat üldözőbe veszed, sőt az se baj, ha legyengülnek a zsoldosok, mert addig se kell sok zsoldot fizetned...pár ilyen csapat óriási veszteséget tud okozni és rendben felsorakozhatsz a határon a "saját" sereggel, onnantól meg nyekk neki...
  • wednes
    #1006
    És még egy kérdés? A püspökségek alapítása segít terjeszteni a vallást, vagy ad + áhítatot? Mert nem vettem észre. Svédországgal vagyok és a fél ország pogány vidékekből (pusztaságok) áll. Most van értelme drága pénzen monostorokat felhúzni? Sehol nem látom, hogy segítene, vagy, hogy a pápának jobb kedve lesz, ha elkészül egy püspökség.
  • wednes
    #1005
    Van arra mód, ha egy több éves háborúskodás közben utánpótlást akarok hazulról, akkor ne kellejen már hazaküldeni a sereget ott leszerelni, majd újból (így már nagyobb létszámmal) kiállítanom?
  • Sunsetjoy
    #1004
    Meg lehet, de Mehmet Ali Ağca komának se jött össze:D
  • hollófernyiges
    #1003
    Meg lehet támadni a pápát?
  • pocoksari
    #1002
    a pápaságot ha így megtámadom, akkor beolvad? mert a címer alapján királyi rangú csak
  • pocoksari
    #1001
    hehe...pont azt csináltam...csak ugye azzal nem megyek semmire, ha királyként hívok király ellen, mert egyenrangú nem lehet vazallus...császár meg csak most lettem...de elintézve, franciákat beolvasztottam...közben a lengyelek elörököltek pár terkát...már húzom is vissza :)

    viszont így a franciák nélkül elég unalmas...bár az sem volt semmi, amikor loholtak fel 17k katonával ibériából, hogy megvédjék a fővárost...ott állok alig 60k katonával, erre rámront két részletben...meg kellett őriznem a hidegvérem, mert csak úgy volt esély :)

    ja, az egyik skót tartományt is behúztam...még kettő van :)

    az udvaronc az ugye nem vazallus? claimben , nem kézcsókban számolva

    ha vége a lengyel rendrakásnak, akkor le kell mennem ibériába megint terkáért...már csak 4 saját van...

    őszintén nem tudom, hogy mit csináljak...pikk-pakk összecsomagolnám bármelyik/összes országot...de már agygörcsöt kapok, amikor hajókba kell raknom mindenkit...a ruszkikat nem akarom bántani, mert utána le kell vernem a kunokat, aztán már megint perzsiában vagyok...

    az a vicc, hogy fel sem tűnt amikor elvitték a lengyelek a hercegséget...egyszerűen nem észlelhető mennyiség már...a csilingelő ablak meg amúgyis idegesít...
  • Kopiati
    #1000
    Akkor miért nem hívsz meg egy de jure követelőt, mivel te vagy a de jure hűbérúr ha behúzod neki a királyságát be is olvad hozzád
  • pocoksari
    #999
    a de jure elég lassú...illetve 1 éve van kb. :) de truceom van most velük...még :)

    nagyon jók a határok, a terv annyi, hogy az összes tengerpart gibraltártól északra az enyém legyen...ehhez kell a jeruzsálemi királyság (a norvég királyi cím után ennyi maradt nekik), ibéria, franciák és kb. meg is van...a németeké nem zavar, meg a lengyel korridor sem...van benne logika..csak még nem értek össze...amikor a baltikum összeér és ibéria kiegészül francihonnal, akkor szép lesz...de hát ennyire futotta :)
  • Kopiati
    #998
    A skótokra de jure cb-nek lennie kell a birodalom miatt.
    Szép munka egyébként, bár a határok nem szépek:D
  • pocoksari
    #997
    na, kis angol grófként is lement 100 év:
    http://www.kephost.com/view3.php?filename=4fmxau2eatu78w6h9cfw.jpg

    hozzáteszem nem akartam inváziózni...most meg már nem is lehet :D

    a királynak 29-es dipló skillje volt a trónrakerülésekor:D a megfelelő oktatás csodákat tesz...

    sajna egyszer nem figyeltem és a franciák bevették genovát ill. most már ibériát annyira legyengítettem, hogy átmennek rajtuk...de lelkesen hátbatámadom őket...nem mintha szemben nem menne :)

    apró szépséghiba, hogy a skótok még mindig léteznek...de hát ha nincs cb, akkor nincs cb...

    a sereg és terka első, a vazallusok szeretnek (van mindig pár earl, akinek nem tetszik valami, de igazából csak akkor jelenik ez meg, ha a herecekkel szemben lázadnak, aminek a vége a börtön/halál, szóval igazából engem csak az ezt jelző ikon eltűrésével érint)

    a németeket meg egyszerűen nem is lehet komolyan venni...apropó németek, náluk most grand prince van, ez miben különbözik a császártól?
  • ravensoul
    #996
    Nos, nekem a casus bellivel van problémám.
    Van pár szomszédos ír gróf és herceg, akiknek a területeire fáj a fogam, de nem tudom, milyen indokkal tudnám őket megtámadni. Ha megnézem, kiknek vannak még követeléseik arra a területre és meghívom őket az udvaromba, akkor lesz rá casus belli, de ha legyőztem, akkor is max a követelők kapják meg a területet, én nem.
    Hiába állítom a kancelláromat arra a területre Követelések állítása opcióval, gyakran több évig is ott álldogál eredmény nélkül.
    Van ötletetek, mit tegyek?
  • koj
    #995
    Csak annyit csináltam hogy miután újratelepítettem letöltöttem az update 1 és 2-t, utána már a launcherben le tudtam tölteni az 1.06b patch-t, és működik
  • Sunsetjoy
    #994
    Akkor talán le is írhatnád, hogy mi volt az, és ha másvalaki összefut vele, és itt megkérdezi, akkor csípőből tudják rá a megoldást. :D
  • koj
    #993
    Sikerült megoldanom a problémát :D
  • koj
    #992
    Nem rontottam el szerintem semmit, mert 5 ször telepítettem fel és mindig ugyanaz lett a vége
  • wednes
    #991
    Szerintem annak is megvan a veszélye, ha mindenki kiskirály az országban. Mondjuk minden a körülményektől is függ. De ha épp egymást utálják a vazallusok akkor a belháborúk gyengíthetik az országot. És ez egy erős szomszéd mellett lehet nem tanácsos.

    Egyébként csak támadó háborúnál lehetnek idővel egyre elégedetlenebbek a hűbéresek? Mert úgy vettem észre (bár nem figyeltem és rövid háború volt) hogy védekezésnél nincs mínusz (ami szerintem teljesen logikus). Leírásba ugye az van, hogy szent háborúnál nincs elégedetlenség.
  • pocoksari
    #990
    nem teljesen ertem, hogy miert jo ha maxolom a korona jogot, ha lenullazom ezt, akkor jobban szeretnek, kimennek harcolni maguktol, egyetlen veszely, hogy veszithetek teruletet az oroklesuknel, a sereg sem lenne sokkal kisebb, mivel a javulo viszony sokat enyhitene az elvesztett bonusz hianyan
    vagy rossz a logika?
    amikor majd 40-50 dukeot, kiralyt kell kezelni, akkor mar jol jon ez a kis viszonyjavito