3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • hollófernyiges
    #909
    Ezt most nem értem. Matrilinear házasság volt ha a férj hozzád került? Hogyhogy elismerik, ha megvolt a házasság, azt már nem lehet változtatni.
  • joeflame
    #908
    Van egy olyan helyzet hogy sikeresen beházasítok az udvaromban lévö koronahercegnöket vagy leányomat más királyságokba(pl. dán) a férj az udvaromban van,de egy idö után a másik király is elismerné a házasságot és ezzel elszedi az udvaromból a párt..ez nekem hosszútávon jobb vagy így minden jogtól elesek majd ha odakerülne a sor hogy a férjen(vagy a gyereken) keresztül jogot formáljak egy esetleges terület megtámadására?
  • pocoksari
    #907
    na, örüljetek, megérkeztek az ilkánok...

    meghagytam a perzsáknak 2 tartományt a térképhatár mellett...bejött...7*20200 katona van a seregükben...leverték a perzsákat (mondjuk csata nem volt, mivel előtte mentem át a perzsákon és a seregük amúgyis bagdadtól északra volt), ekkor egy mentés, kis pörgetés és már meg is támadtak perzsiáért...annyi pozítívum, hogy az országom ereje teljében van a lehetőségekhez képet persze...

    a besorozható sereglétszám 250k, van 4k pénzem (ha kell zsoldosokat fogadni)...viszont baromi messze vannak a katonáim...szóval elég érdekes csata lesz ez így...jó eséllyel nem is fog találkozni a két sereg, valószínűleg előtte begyűjtik a 100%-ot...de amíg a kapott seregeik el nem kopnak még visszatámadni sem tudok normálisan...de ez majd csak holnap lesz érdekes
  • joeflame
    #906
    Hát speciel az udvarban van..nincs más beosztása,de azóta megoldódott meghívtam más intézöt és ö már bekerülhetett a megfelelö pozicióba :)
  • hollófernyiges
    #905
    Direkt vazallusod vagy az udvarodban van? Nincs más beosztása már?
  • joeflame
    #904
    Valaki felvilágosítana hogy a tanácsba miért csak a gyenge udvaronc nevezhetö ki..van jobb képességü udvaroncom akit intézönek szeretnék kinevezni,ö persze nincs a választható listán de a bénább ott van,ennek valami korbeli?vagy milyen akadálya lehet?
  • pocoksari
    #903
    nőni fog...

    ami megint csak zavar az a birodalmi cím, mármint, hogy nem vehetem el, mert nem jó a kultúrám (iránit kér, ami vicc, mert ez nem kultúra függvénye szerintem)...ezt azért mondhatták volna előbb is...

    Igazából nincs háború. mindenki a lázadókat kergeti...a perzsák baromi erősek és éppen végeztek a lázadozó vazallusokkal, szóval hamarosan megint megmérkőzünk perzsiáért...már 1209 van és 666 birtok...végülis nem olyan borzasztó a tempóm, de azért lehetne jobb is...
  • joeflame
    #902
    Off. vége... sikerült
  • joeflame
    #901
    Hali
    Bocs az off. ért de szerettem volna ezt a játékot kipróbálni,de megvártam a magyarítást a tutorialhoz,amiért hálás köszönet KOPIATI nak..ezért most megvettem a stream en a problémám viszont az hogy nem igazán találom azt a paradox...fájlállományt(amit az olvass el ben található) amit felül kéne írnom hogy élvezhessem magyarul,valaki tudna ebben segíteni..elöre is kösz
  • wednes
    #900


    Lassan hűbéresi esküt kell fogadnom.
  • Jakuza001
    #899
    CK2Plus 1.26.4

    Valtozasok az 1.26 ota:

    1.26.4:
    - Fixed another duplicate character ID issue.
    - The Immortal trait should now work properly if given to a character with the ruler designer.
    - The Israel title should now properly control the Jewish faith.

    1.26.3:
    - Fixed a duplicate character ID issue that was causing CTDs.

    1.26.2:
    - Integrated all character history changes from 1.06.
    - Jewish characters who hold Jerusalem can now form the Kingdom of Israel, a title that makes them head of the Jewish religion.
    - AI Muslim rulers are now very reluctant to join other Muslim rulers' Jihads.
    - Any Muslim King or Emperor can now call a Jihad at the cost of 500 piety.
    - Added Jewish Communities to the game. They are a special tax income building for cities that represents a Jewish community within a city, and which cannot be built through ordinary means. Instead, holdings that historically had Jewish communties will start the game with them, and these communities can grow and migrate throughout the game. Players with Jewish communities in their realm will get access to Jewish courtiers, and have the option to do a Pogrom - expel the Jews in their lands and seize their wealth. Jews who have been expelled will go from court to court until they find a new liege willing to shelter them in his or her cities.
    - Fixed a bug that resulted in double prestige loss when switching out of Elective succession.
    - Reduced base decadence growth for unlanded relatives.
    - Vassals with 100 opinion of you should now never join a revolt against you.
    - Removed decadence invasions. Instead, rulers with 75+ decadance will get very severe penalties to relations with their vassals.
    - Muslims who execute characters of their dynasty will now get some decadence, to prevent decadence management from simply being a game of execute everyone.
    - It is once again possible for Pagans and Muslims to fabricate claims (as this is necessary for expansion inside the same realm).
    - If an independent Pagan or Muslim ruler is deposed or defeated in an independence war and are either a Duke or have the lowest level of Crown Authority on all their Kingdom and Empire-level titles, their realm will now be destroyed and all their non-Baron vassals become independent. Combined with the Duchy Conquest CB, this should make for Muslim and Pagan realms that expand rapidly, but are highly prone to collapse.
    - Replaced Pagan/Muslim County Conquest with a Duchy Conquest CB that works like Holy War against same-religion countries but at twice the piety cost. Like Holy War, this CB cannot be used on rulers in the same realm.
    - It is now easier to get sanction for Holy Wars, especially at high relations.
    - The option to grant Crusade lands to a distant relative will now grant it to a suitable male relative in your realm. If no such relative exists, the option changes to granting the land to a randomly generated courtier not of your dynasty.
    - Changed the requirements for recreating the Caliphates to be the same as in vanilla.
    - Fixed a bug that caused assaults to be possible against cities and temples with no wall uprades even when the No Assaults module was being used.
    - Removed the Mongol reinforcement events, which should reduce their ability to continously blob for decades.
    - Fleshed out history files in West Africa, so that the various states there should be properly playable at any date.
    - Tweaked West African borders and added some more provinces.
    - Many of the culture-based Empires (for example the Frankish Empire) can now be created without holding any specific capital, as long as you are the right culture and
    - Empires now require a certain amount of counties in your realm to form, in addition to holding the requisite number of Kingdom titles. Most Empires require 4 Kingdom titles and 30+ realm provinces, though the requirements for West African and East African empires are lower to make them able to form more historically.
    - Crusades now only affect the attacking side's authority.
    - Holy Wars now give a small amount of moral authority to the attacking side if won, and a small loss if lost. The defending side's authority is not affected either way.
    - Added a large number of culture-specific formable empires. Nearly all cultures should now have their own unique empire to form.
    - Martially educated characters no longer get commander traits on completing their education. Instead, they can learn up to their allowed amount of commander traits during battle.

    1.26.1:
    - If a vassal revolt is defeated, all participating vassals will now be imprisoned instead of just the leader.
    - Disabled the use of the Not De Jure Liege trait, as the 25% revolt risk difference already coded in should be sufficient reason to want to hold de jure titles.
    - Being deposed in an excommunication war will now result in a loss of Crown Authority.
    - If a child ruler is deposed by his vassals, the vassal that led the revolt will now take the throne.
    - Muslims will now get faster culture spread to compensate for the fact that it takes them longer to convert province religion (and thus make the province eligible for conversion).
    - Changing gender succession laws now costs prestige.
    - You can now change out of Elective at any time, but it will trigger a one-time vote among the Electors to determine if the new succession law is approved. High crown authority and good relations with your vassals will make it easier for the vote to pass. If the vote fails, you will not be able to try again on the same ruler.
    - Bohemia now starts the game as a Kingdom, to get around it being uncreateable with the new 3 duchy rule.
    - Increased the number of duchies required to form a Kingdom to 3.
    - Kings may now hold up to 3 duchies personally, although Elective Kings will still get a penalty for holding more than one elector title.
    - Fixed various minor bugs and typos detected by the validator.
    - Tweaked genetics code to make inheritance of a genetic trait more likely if both parents have it.
    - Reduced the chance of a murder plot being revealed by a backer.
    - If a murder attempt on your plot target fails and is discovered, the plot will now be aborted.
    - Added Khazar and (Volga) Bulgar cultures.
    - Immortal characters should no longer catch infectous diseases.
    - Greatly increased warscore from battles to help the AI along since it now seems far too reluctant to siege. This may unbalance smaller wars (100%+ warscore battles) due to the poor way battle warscore scales, but hopefully it should be nothing game-breaking.
    - Fixed a rare bug that could make a tournament last forever in small realms.
    - The county conquest CB for non-Christians now costs 250 prestige instead of 100 piety.
    - Only Christians can now fabricate claims (Pagans/Muslims are meant to use county conquest instead).
  • Kopiati
    #898
    Az ígért magyaritás elérhető itt: KATT IDE!

    Az észrevételeket, hibákat várom, és kérek mindenkit, hogy a tutorialt tolja végig és keressen hibákat. A jövő hét folyamán javítom őket, és egy adag event társaságában egy újabb verzió fog érkezni. A hibákat privátban!
  • Sunsetjoy
    #897
    Kicsit morbid, de érdekes írás (Járvány tábornok) a háborúk kimeneteléről, ahol Járvány tábornok is "harcolt"...

    Pl. ide tartozhat ez a két részlet belőle:

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!


    "Az első keresztes háborúban (1096–1099) például a 300 000 fős expedíciós hadsereg 20 000 főre csökkent a járványos megbetegedések miatt. Ezzel Járvány Tábornok nagyságrendekkel több áldozatot szedett, mint a tényleges csatározás. A második keresztes háború (1147–1149) sem járt nagyobb sikerrel: 100 000 főről 5000 főre apadt a csapat létszáma, és ezzel az egész vállalkozás dugába dőlt. A harmadik keresztes háború (1189–1192) során maga Szent Lajos is Járvány Tábornok áldozata lett."

    "Az 1300-as évek elején Szicíliából menekülő itáliai kereskedők érkeztek a Krími-félszigetre. Ám gyorsan nézeteltérésbe keveredtek a helyi muzulmánokkal, akik a konfliktus eldurvulásakor a közelben járásozó tatároktól kértek segítséget. Azok jöttek is segíteni, annak ellenére, hogy eléggé el voltak foglalva: ugyanis épp akkortájt ütötte fel a fejét Járvány Tábornok egy diverzáns pestis-osztaga a tatár seregben. Ám a kán úgy döntött, hogy ezt a saját javára fordítja, és parancsot adott a pestises hullák átdobálására az ellenséges területekre (Kaffa erődjébe). Ezzel nem csak egy új fegyvernem, a biofegyverek alkalmazásának alapjait tette le, hanem az 1347-ben kezdő, egész Európát rettegésben tartó Nagy Pestisjárványét is. A menekülő emberek ugyanis magukkal vitték a diverziós terror-osztagokat, a fertőzött patkányokat, így a járvány gyorsan terjedt (a lenti képen látszik is). Összesen 25-30 millió ember halt meg Járvány Tábornok európai hadjárata során, ami a kontinens akkori 80 milliós lélekszámához viszonyítva elég brutális pusztulást jelentett."

  • Paladin
    #896
    Szerintem itt is helye van.
  • Botond #895
    Szép a térkép, de ez inkább eu3 topikba kellett volna,nem? :)
  • Ruley
    #894
  • pocoksari
    #893
    na még egy...jihad perzsiáért...deeee megugrott a sorozható katonalétszám 145k-ra...

    a következő a kérdés: ha jihad van ellenem ugye nem nő a vazallusok elégedetlensége a sorozott katonák miatt, sőt, gyakorlatilag csökken..na, ha ilyenkor indítok háborút pl. a perzsák ellen, akkor mégis nőni fog vagy nem? mert beverek én mindnekit ha a vazallusok nem ugrálnak és ennyire megemelkedik a sereglétszám :D

  • pocoksari
    #892
    azért a perzsa királyi címet elszedtem.....igaz, sokra nem mentem vele...
  • pocoksari
    #891
    Nem értem az invázió cb működését, mikor kapok olyat?

    Kis történet...belassult a hadigépezetem...nem kicsit...összeakadtam a perzsákkal...hááát, ez éppencsak győzelem volt...

    24/71-re állok a perzsa birodalmi cím elszedésére...ami nem is tudom, hogy mennyire kell nekem...ha azt megszerzem, akkor onnantól birodalom leszek és a többi királyi címem az alá lesz beosztva? mert van most 10 királyi címem, amiből én kikalkulálnék 10 nagy vazallust...őket tudnám kezelni, mert az, hogy én a countokat győzködjem és simogassam ha valami nem tetszik nekik éppen, na, azt nem...ezt a 10 pofát kiválasztom és ennyi...

    amit nem teljesen értek, hogy hirtelen a sorozható sereglétszám 100-ról 75-re esett...azt hittem lekaparom a falat...

    semmi értelmes cb, csak a perzsákra a holy war...ami tök jól hangzik, ha nem a kaszpi tenger mellől kellene a kárpát medencéből rájuk fordulni...simán összerántják a seregeket

    kezdem kicsit unni a játékot...nagyon gondolkodom egy ibérirai kezdésen...
  • Ruley
    #890
    Dezertálnak, pestist kapnak, szomjanhalnak, stb.

    A középkornak nem az összezsúfolt tömegek életben tartása volt az erőssége.
  • Kopiati
    #889
    Mindne területnek van egy eltartóképessége, ha több katonád van... cseszehetd:D

  • avsk
    #888
    Miért van,hogy ha egy nagy sereget összeállitok-kb.+20k-akkor a létszámuk majd minden megtett tartomány után csökken?Dezertálnak v. mi?Mire a fő seregemmel ami v. 38 k volt elértem a célig,majdnem a felére redukálódót,pedig nem is csatáztam...
  • hollófernyiges
    #887
    "Az kicsit zavar, hogy ekkora teruletre ilyen keves katonat ad."

    Az újonnan hódított területek nem adnak semmit, de ha lemennek a mínuszok róla, akkor majd rendbejön. Másrészt meg a sereg nagyon függ a király népszerűségétől ami csak nő az idő előrehaladtával. A szívás az ha bekapsz egy örökösödést a mongol támadáskor.
  • Kopiati
    #886
    A csizma szárának arabjait küld el onnan:D
  • pocoksari
    #885
    italia a csaszaron es egyiptomon keresztul? biztos az kell nekem? :)
  • Kopiati
    #884
    Skandináviát, sztem hagyjad, jó része értéktelen 1 birtokos terület...Itália kell neked:D
  • pocoksari
    #883
    lement 12 ev megint (1187-ben vagyok), kezdem megszilarditani a hatalmamat, van 550 terkam. Egyiptom es a perzsak osszeakadtak, dontetlen lett, de lassan indulnom kell ellenuk - meg nem mertem. Gondolkodtam a skandinav reszen is, de muszaj lesz a hitetleneket rohamozni.
    Ezzel a tempoval pentek-szombat az elso horda. Mondjuk nem lesz 100k katonanal tobb az biztos nekem. Az kicsit zavar, hogy ekkora teruletre ilyen keves katonat ad.
    Lehet, hogy hulyeseg, de ha az egyik lazadni akaro szolgat beallitom egy 100 fos sereg vezetesere es rakuldom az ellenseg foseregere, jo szerencsevel vagy halott vagy rab lesz, ilyen otlegem tamadt most.
  • Kopiati
    #882
    Ma megbecsültem a magyaritást, kb 70%-os lesz (huhúúúú)
  • hollófernyiges
    #881
    1215-ben jön a figyelmeztetés, a húszas évek elején jönnek az ilkánok, meg vagy rá 10 évvel az Arany Horda. Nehézségi szinttől függ a létszámuk, de egy hullám olyan 90K alapesetben.
    Ha a -100%ot eléri a warscore akkor automatikusan vesztettél. Nem gond, elvettek egy királyságot, legalább lesz területük ahol lehet warscorét szerezni a következő háborúban :)
    avsk: defenzív háborúban nincs raised levy penalty.
  • pocoksari
    #880
    töltőképernyő: Beware the mongol hordes...
    hát, most hittem el :)

    addig találjatok ki nekem egy pontos megjelenési dátumot :) összepakolom én a seregeket...de ha csak ijesztés volt a 200k katona, akkor kikaptok :)
    hááát én terkát nem adok nekik...odamegyek és visszakergetem őket (nagy az arcom, mert kell még pár nap az invázióig)

    a békét 100%-ra kötelező elfogadni ugye?

    saccra a 65 év alatt az orosz területeket, perzsiát és egyiptom/bizánc egy részét behúzom, tehát rajtam kívül ott élő ember nem lesz 3k km körzetben...ha a király csúcspontján érkeznek, akkor zsoldosokkal a 200k katonát oda tudom rakni...

    1218 első támadás, 1337 a 2. és ír még egy 3.ról is...a francba..."Their armies are attrition proof, only the levies they raise in conquered territories suffer attrition." ennyit a felperzselt földről...
  • avsk
    #879
    Ja az első mondat kérdés akart lenni:DD.
    Szerintetek melyik jobb öröklési forma.A primogenitura vagy a seniority?
  • avsk
    #878
    Egy hosszabb háborúban nincs az MI túl nagy előnyben. Csak mert nem nagyon vettem észre,hogy a háború egyik legvisszatartó ereje -a lázongások és zűrzavar az adott tartományon belül vagyis a Vassal levies raisen too long-érvényes lenne rá.
    Példa:Pillanatnyilag már vagy 5-8 éve küzdök Bizánc ellen felváltva győzzük le a másikat.Csakhogy már 25-ön van a lázongási pontom-így is próbálom folyamatosan visszavinni,úgy,hogy nem vetem be egy ideig a seregemet.Ellenben Bizánc MINDIG tart magánál 15-20k sereget,ezért ha helyesek a számításaim,már 40-50 -nél kell neki járnia a Vassal levies raised too long pontjai.Pedig már a 25 is sok.
  • wednes
    #877

    Még csak most fedeztem fel ezt a játékot, így nagy öröm számomra, hogy lesz hozzá magyarítás, ami hatalmas segítség.
  • Snipa
    #876
    Jó pár játékon túl a mongolokkal egyszer sem gyűlt meg a bajom. Valahogy nem hatékonyak...
    Jelenlegi single player játékomban felvették a katolikus hitet és elbohóckodnak az orosz területeken. A földesuraim önálló háborúkat vívtak velük így az ország határait kitolták egészen Kiev-től keletebre.

    Valamit csinálhatnának velük mert így nem sok értelmét látom nekik...
  • Kopiati
    #875
    Jelenleg úgy tűnik szombaton vagy vasárnap számithattok a magyaritás mindent elsöprő frissitésére, 7 teljesen frissen leforditott fájl, a tutorial 90%-a, sok event, területnevek újraforditása, meg városnevek, országok forditása. Továbbra sem lesz teljes a forditás, de szinte csak eventek maradnak hátra (van azért pár bujkáló szöveg) A továbbiakban még várom az elirásokat! Lényegében csak ti tudtok játszni a játékkal!:D Az Iszlám Kardja dlc az arréb van, a szövegeinek nagy része az alapjátékban is benne van, de mivel szinte csak event, ezért a prioritása jelenleg a 0-hoz konvergál:)
  • Kopiati
    #874
    Olyan 200ezer embert majd berak egy keleti tartományodra, ez az alap mongol sereg a 2szeres túlerőnek is nehéz falat, mert a nagy része lovas ijász, az oroszok egy speckó nehéz egysége jól öli pket, de akkor is nagy vérfürdő az egész, viszont ha foglal területet, az onnan toborzott emberei már átlagosak. Tehát vagy az elején átállsz a mongolokhoz, vagy lényegében beáldozol pár megyét, és megvárod, hogy szétszéledjen, és egyenként lecsapod. Mondjuk a mongol invázió sosem ért el a határomra, mert addigra a javitások szétcseszték a mentéseim:) jeeee....
  • Although
    #873
    A mongolok nekem kemény dió volt hardon, az első inváziót pont úgy ahogy a töri könyvekben van, buktam én is. Összeszedtem kis seregem, volt benne páncélos lovag rendesen, de kevés volt. A második invázió is bukta szintén, próbálkoztam gyalogos íjászokkal meg folyó mellett, de detto szívás. Szóval még agyalok rajta.
  • pocoksari
    #872
    most ugye csak hulyeskedtek?!! tenyleg jonnek? mekkora haderovel? pontosan mikor? 1175 korul jarok, szoval meg 65 ev? kapnak teruletet vagy csak rarakjak a seregeiket a keleti tartomanyaimra

    addig mondom mi tortent: bizanc bukta a tamadast es egyiptom is

    en ramentem kozben a perzsakra...haaaat, eppencsak nem estem pofara, a kiraly meghalt a haboru elso heteben kb., alig van seregem, 20k

    a papa a sziciliai kiralysagot akarja vissza allitani, talan sikerul, a perzsak rohamozzak bizancot es meg is verik, a franciakat is leutik a morok, a csaszarsag is kiverzett...szoval visszavettem az arcombol en is

    kb. minden kereszteny hadban all minden iszlam orszaggal...


  • Kopiati
    #871
    A gyári mongol sereghez 2szeres túlerő kell a leirások alapján (official forum), mert lényegében annyi lovasijász van benne, hogy a skirmish fázisban felprádéljék a sereg felét, de ott többen oroszokkal játszanak, és ezért van egy speckó egység ami viszont a kövi fázisban kicsinálja a mongolokat. Pocoksari valszeg majd felégetett föld taktikával fog nyomulniXD De van általában a gyengébb országokat elöbb felprédálják, lehet inkább lemásznak bizáncba:)
  • hollófernyiges
    #870
    A tatárok keletről jönnek :) Majd írd meg mi történt, még soha nem kaptam direktben az arcomba a tatárjárást.