3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Pluskast
    #2029
    Illetve ugyanez igaz a városokra és a templomokra. Ha nem adod birtokba senkinek akkor magadnak kell gondoskodni annak fejlesztéséről a gép nem teszi meg helyetted.
  • Pluskast
    #2028
    "Illetve hátrébb olvastam, hogy nem érdemes a városaimat, kastélyt egyebet fejleszteni, mert gép egyrészt elintézi"

    Ez csak részben igaz, mivel azoknál a városoknál, váraknál illetve templomoknál fejleszt a gép ahol van püspök, polgármester vagy báró. A birtokaidnak van egy fővárosa, ha ráklikkeksz a birtokodra akkor az a legfelső vár ahol láthatod, hogy a kis vár ábra mellett mind a 2 kis címer a tiéd. Na abban az esetben a gép nem fejleszt mert azt nem adtad oda senkinek, így ergo az abból bejövő pénzeket illetve sereg mennyiséget nem fejleszted. A másik meg, hogy azért a gép nem minden esetben azt fejleszti ki amit te akarsz. Szóval általában véve igen fejleszt a gép de ez önmagában szerintem kevés.
  • jocika
    #2027
    Ez az adózás nem világos. A hozzám tartozó birtokokról, városokból stb. jön a pénz. Ha adóztatom a hűbéreseket, akkor onnan is. De ha hercegi rangom is van, és a benne lévő grófi birtok nem az enyém, akkor a hercegi rang miatt megkapom az adót, vagy az a grófé?

    Illetve hátrébb olvastam, hogy nem érdemes a városaimat, kastélyt egyebet fejleszteni, mert gép egyrészt elintézi, másrészt inkább sereget és hódítást finanszírozni az így felszabaduló pénzből. Most akkor érdemes fejleszteni, vagy sem? Én eddig mindig fejlesztettem, de lehet nem kellett volna?

  • Pluskast
    #2026
    Ez a királyod képességeitől függ, illetve attól, hogy milyen rég óta uralkodik. Figyeld majd meg, hogy amikor új királyod (vagy herceged, grófod stb.) van akkor lecsökken a seregeid száma, de az idő múlásával ismét növekszik. Amúgy pár napja felfedeztem egy elég érdekes dolgot. Magyarországgal tolom és az árpád ház itáliai ága került hatalomra. A királyi birtokaimnál több vármegyében felhúztam négyes szintre a Hussar training ground-ot. Viszont mivel az uralkodó itáliai így ebben a sávban új katonai egység jelent meg a huszárok helyett, viszont a négyes szintet törölte a játék és újból egyes szintről építhetek egy új fajta (gondolom speckó olasz egységek) katonai épületet. Azért nem kevés pénzembe került mire ezeket max szintre felhúztam a gép meg most lerombolta pénzt nem kaptam értük és kezdhetem előlről.
  • Belkar
    #2025
    Én a patchelést/DLC-ket meg tudtam oldani viszont a hivatalos fórumon lévő modokat csak csak regisztrált CD kulccsal lehet elérni ezért gondolkozok a vételen...
  • asolyom
    #2024
    Miért van az, hogy egyszer 20 ezer fős hadsereget tudok kiállítani a birodalomban, aztán néhány hónap múlva meg csak 15 ezer embert?
  • Maarius
    #2023
    Én eddig 2 verziót próbáltam: teljes tört és teljes steam-es verzió. Az utóbbi jobban bejött, mivel a tört verziót nem tudtam patchelni (dlc-król nem is beszélve), akárhány verzióját szedtem le.
    És hogy a kérdésedre is válaszoljak, nagy valószínűséggel be fog kavarni, persze biztosat nem mondhatok, mivel ez a megoldás még meg sem fordult a fejemben.
  • Belkar
    #2022
    Sziasztok! Az érdekelne hogy szerintetek ha megvenném a játékot de a DLC-ket illegálisan tölteném le az úgy működne? Vagy a Steam bekavarna?
  • TokraFan
    #2021
    Köszönöm a magyarítást! Szépen haladsz vele, nekem nagyon tetszik!
  • Maarius
    #2020
    Nos, szerintem a hűbéri kötelék erősebb, mint a szövetség. Valószínűleg az történik ilyenkor, hogy a szövetségtől függetlenül a hűbérurad háborúba viszi a katonáidat, és hacsak nem vagy bent a tanácsban, akkor jó eséllyel te is mész velük együtt.

    -------

    A diplomácia is elég vicces:
    Szerettem volna már többször is feleségnek/ férjnek/ tanácstagnak más vallású embert, de alapból elutasítanak, mert "hitetlen" vagyok.
    És hogy miért vicces? Mert közben látom, hogy az illető, akinek mondjuk a lányát venném el, közben ugyanúgy más vallású feleséget/férjet tart.
    Tehát akkor a gépnek szabad, a játékosnak nem? :O
  • Maarius
    #2019
    Ja azt meg elfelejtettem írni, hogy oké, földosztással lehet növelni a boldogságot, de mi van, ha kicsit szerepjátékosan játszom? Tehát nem foglalok örökké, hanem szeretem magam beleélni a játékba, a korba. Nem Total War ez, hogy muszáj örökké harcolni.
  • Maarius
    #2018
    Igen, így szoktam csinálni, bár nálam (ha uralkodó vagyok) a nagy vazallusok a királyok. Akkor szokott probléma lenni, ha jön a karakterváltás, mivel olyankor gyakran előfordul, hogy az első években mínuszba csúszik, vagy legalábbis nagyon alacsony lesz a véleményük rólam.
    Ekkor azért problémát jelent kiperkálni fejenként sok száz aranyat ajándékra (főleg, ha van mondjuk 6-8 király rangú alattvalód, egész országgal a keze alatt)... ráadásul, ha esetleg rossz képességeket kapott a karakterem... na akkor totális háború következik.
    Ezt untam meg. Az a baj, hogy a Paradox nagyon szereti a harcot, lázadást, háborút, ezért olyan dolgokat rakott bele a játékba, amik igencsak irreálisak. 5 évente 2 függetlenségi háború, meg 3 uralkodójelölt? Egy olyan birodalomban, ahol minden hatalom (elvileg) az én kezemben van?
    Azt hiszem az egészben nem is maga a lázadás az idegesítő, mert az rendben van, csinálják csak... de ha megdorgálom őket, mint teljhatalmú uralkodó, aki 100 ezres sereggel rendelkezik blablabla, akkor ne intsen már be...
    Na ne már :)
    Egyébként nem szidni akarom a játékot, mert a maga nemében a legjobb, csak ez a része nem tetszik.
  • pocoksari
    #2017
    olvass vissza, párszor már leírtam korábban, de összefoglalom:
    a kicsi vazallokat odaadod a nagyoknak, kiosztott az udvari címeket, ha kell a saját területeidet (központi terkához nem nyúlunk), felnyomodod a sereg és a pénz policyt max.-ra, amit foglalsz azt is odaadogatod a pár vazallusodnak, így végig maxon szeretnek, sohasem lázadnak, miközben max. pénzt és sereget kapsz...elég ha 1-2 vazallod van, csak azok szeressen maxon (és mivel csak páran vannak, ezért könnyű őket boldoggá tenni)
  • asolyom
    #2016
    Üdv!

    Ha az én egyik szövetségesem megtámadja a hűbéruramat, akkor én kimaradok a háborúból? A hűbéri kötelékem ettől gondolom, hogy megmarad.
  • Maarius
    #2015
    Utána olvasgattam és láttam, hogy nem csak engem zavar ez az átgondolatlanul berakott feature. Éppen utánaolvasgatás közben találtam ezt a megoldást, mivel, mint mondtam, engem igencsak zavart, hogy amint levertem egy lázadást, már rögtön 2 másik szervezkedett. Ráadásul nem csak az aki utált, hanem a +30-40-es véleménnyel bírók is. Szerintem sokkal jobb volt, mikor csak azok lázadoztak, akik tényleg utáltak... vagy legalább tolnák le 0-ra a szintet, ahol csatlakoznak a lázadókhoz. Plusz nehogy már 80-ra fel kelljen tornáznom a véleményét, hogy kilépjen közölük.
  • pocoksari
    #2014
    gyerekek olyat nem csinálunk, hogy kikapcsolgatjuk a dolgokat, a frakciók és a lázadások szerves részei a rendszernek, ha el akarjátok kerülni, akkor kérjetek segítséget, olvassatok utána stb., de nem kapcsoljuk ki
  • pocoksari
    #2013
    23 év volt
  • Maarius
    #2012
    Miért van az, hogy az ellenség mindig gyorsabb, mint én?
    Bárhonnan támadok, hegyről, dombról, síkságról, mindig elmegy, mire odaérek. És ez nem egyedi eset. MINDIG, minden játékomban ez van. Állandóan körbe-körbe kergetem 3-4 tartományon, mire megáll...nem is én érem utol, ő áll meg. Volt olyan, hogy már félig betöltötte az útvonalamat jelölő nyilat, és akkor indult el az ellenséges sereg és mit látok: pontosan 1 nappal hamarabb odaért hozzám, mint én a másik helyre -.-
  • Maarius
    #2011
    Bár te magad is kitapasztalhatod, de jobb, ha tudod, hogy ezzel alapjaiban irtod ki az összeesküvéseket...öhm...hát...az egész ismert világban :D

    Fel lehet úgy is fogni, hogy úgy megijedt tőled mindenki, hogy évszázadokon keresztül él a szívükben a rettegés :)
    Igaz, hogy a legkisebb dologért ugyanúgy szemen köpnek, mint eddig (hiába vagy te császár, ő meg egy mondjuk egy sz***s gróf), de lázadni nem fognak. Eltekintve néha-néha a megszokott pár ezres random seregtől...
  • Maarius
    #2010
    Van a játék mappáján belül (már nem tudom pontosan hol, de kereséssel biztos megtalálod) egy olyan fájl, hogy 00_factions.txt
    Ezt kiveszed és voi la eltűntek a gonosz kis szervezkedők :)

    Annyi még, hogy nem ajánlom a fájl törlését, hátha még kell majd.
  • jocika
    #2009
    A feudális adózással csak az a bajom, hogy akkor nem szeretnek a hűbéresek. És akkor szervezkednek.
    A faction-t hogyan "kapcsoltad" ki?
  • Maarius
    #2008
    A szóismétléseket nézzétek el (szerkesztés ugyebár nuku).
  • Maarius
    #2007
    Én például be szoktam házasodni nagyobb családokba (lehetőleg 1 örököst veszek el), valamint elfoglalom a kisebb, önálló területeket magam körül. Ha az előbbit jól csinálod, akkor az unokád akár már 2 királyságot, vagy egy egész birodalmat is örökölhet.
    Én például ma kezdtem egy új játékot egy perzsa herceggel (szóval én vagyok Perzsia Hercege :D) és kb. 10 év alatt már elértem azt, hogy a Perzsa Királyság nagy része az enyém... szerencsére 867-ben eléggé szétszabdalt a Közel-Kelet (az egyetlen rossz dolog errefelé, hogy kb. minden ugyanolyan zöld színű és kisül a szemed, mire megkülönbözteted a de jure területeket).

    Egyébként ha sok pénzt akarsz, nyomd fel max-ra a feudal taxiation-t, az eléf sokat dob rá, valamint legyen maximumon a saját birtokaid száma is. Ezzel a módszerrel pl. a Bizánci Birodalomban simán kaphatsz havonta 80-90 aranyat is.

    Ja azt hozzá kell tenni, hogy engem idegesített ez az (számomra) új faction rendszer, mert 5 percenként fellázadt a fél ország ellenem, szóval kiiktattam... azóta csak néha-néha jön egy-egy lázadó csapat azt kész. Igaz, hűbéres még -100-ason sem lázad ellenem, de nem is hiányzik :)
  • jocika
    #2006
    Mennyi idő alatt jött össze a képen szereplő vagyon és sereg?
    Illetve, hogy a pékbe lehet ripsz-ropsz így felfejlődni?
    Én 867-ben kezdtem a magyarokkal és a közelébe sem tudok sose kerülni ezeknek az értékeknek még a tizedéhez sem...Jó, talán aranyból megy az ötszáz, de ennyi...
  • pocoksari
    #2005
    tökmindegy...nagy sereg kell, az megoldja bármi van benne :)
    - amikor megjelennek, akkor 1 királyságot elfoglalnak kb. bármit csinálsz - kivéve ha a határon várod őket és helyből megütköztök - , mert nagyon gyorsan összeszedi a 100%-ot, max. 2 hónap, addig még az út felénél sem vagy, tehát hagysz ütközőállamot, amikor megjelennek összehívod te is a sereget, odamész a határra és megütköztök

    - ha nagy a távolság, akkor javaslom, hogy a krím körül ütközz meg velük - bármi jó, csak hajó lehessen a környéken - kis csapatot leraksz - 20-30k -, amire ők rámoccannak, erre berakod a fősereget a csatába és már nyertél is...célszerű olyan helyre csalni, ahol a terep neked kedvez és a folyón, szoroson való átkelés pedig őt súlytja
    pl. Bizánccal kezdtem 1241-ben és megütköztem az azték fősereggel 1264-ben a skót partoknál: csata
    618 terkával 250k sereget ki lehet állítani...annyi terka meg nem sok, elég hamar össze lehet szedni...erőből kell leverni őket, a kérdésre meg érdemben nem tudok válaszolni, én vegyesen használtam őket, mindenből volt egy kicsi de ugye nálam a saját állandó sereg az össz sereg 10-15%-a ha lehetett, szóval túl sok vizet nem zavart az összarányon
  • Maarius
    #2004
    Magyarokkal melyik retinue-t ajánljátok, ha fel akarok készülni a mongolok érkezésére? Tudom, hogy a cataphract lenne a legjobb, de nem szeretném átnevelni az utódom csak azért, mert a magyarok egy szar könnyűlovas csapatot kaptak kulturális egységnek.
  • pocoksari
    #2003
    nem :) ha a hűbéresed max.on szeret és minden policy maxon van, akkor bizony temérdek pénz és sereg jön
  • Maarius
    #2002
    De hogyan? Ha elfoglalsz egy területet, akkor abból alig jön katona meg pénz... nem?
  • HUmanHunter
    #2001
    a fontosabb országokra gondolt, magyarokkal megoldható könnyen
  • pocoksari
    #2000
    nekem ez egy 20 év utáni térképem: klikk katt
    pár országra nem kapsz cb-t, így végülis 30 év alatt nem elfoglalható a teljes térkép 100%-ban, de érdemben biztosan...volt egy másik próbálkozásom is, akkor 20 év alatt jóval többet elfoglaltam, igaz, nem a magyarokkal voltam és a játék egy korábbi verziójával
  • Maarius
    #1999
    Bakker miért nincs ezen az oldalon szerkesztés gomb? :)
    A mindent úgy értettem, hogy a Kárpát-medencét már majdnem elfoglaltam.
  • Maarius
    #1998
    Egyébként pocoksari, hogy értetted, hogy mindent el lehet foglalni a magyarokkal 30 év alatt? A teljes térképet, vagy csak a Kárpát-medencét?

    Mert én is kezdtem 867-ben magyarokkal és már csak pár tartomány kell ahhoz, hogy enyém legyen minden, viszont katonák terén kezdek kifogyni (talán a honfoglalást még kibírják).
    Már megalapítottam a királyságot, elvettem a bizánci császár lányát, a (feleségem) bátyjait meggyilkoltattam (összeesküvéssel, mert amúgy baromi drága lett volna), született 1 fiúnk és 1 lányunk (a fiút a vicc kedvéért Szilveszternek neveztem el :D), így jelenleg a fiacskám a császár. Tudniillik időközben a feleségem meghalt (fránya tüdőgyuszi).

    Úgyhogy most a következő generációkkal arra hajtok majd, hogy a Magyar Királyság és a térkép jobb alsó sarka között mindent elfoglaljak és mindenkit "áttérítsek" a magyar kultúrára és orthodox vallásra.

    Ja és csak, hogy ne legyen ilyen rövid az írásom:
    nektek is volt olyan, hogy csináltatok egy saját dinasztiát, egyedi címerrel meg minden és mikor áttérítenek, akkor a címer megváltozik és minden betöltésnél más lesz? Mert elég idegesítő...én nagyon érzékeny vagyok a címeremre, úgyhogy kénytelen voltam ezt úgy ellensúlyozni, hogy mikor elkészítettem a karakterem, egyből orthodoxként kezdtem. Ennek az a hátulütője, hogy nem tudok invázióval foglalni, csak szépen egyesével :/
  • Maarius
    #1997
    A fejlesztés úgy történik, hogy csak a fővárosodban fejlesztesz, majd onnan szép lassan szétterjed a tudás. Ezért nem érdemes váltogatni karakterenként a székhelyed.

    Egyébként 75%-os leárazás volt, így kb. ha jól emlékszem 20-25 euróért (5-6 ezer Ft) megvettem a "Sons of Abraham" kiegészítőn kívül mindent... de azt tervezem, hogy azt is megszerzem, mert ott meg a vallásokat turbózzák fel (legalábbis 1 részüket).
  • jocika
    #1996
    Igen, felhergelni sikerült, de sajnos csak az ortodoxokat; Bizáncot.
    Pogányként jó volt igaz foglalni,de az első szülőtett csak akkor engedi, ha volt reform. Viszont a nyugati hatalmak hallani sem akarnak a házassági ajánlatomról pogányként. De a térítők végre megjöttek, csak idő kell hozzá és türelem.
    Viszont az a kérdésem még, hogy elég csak a fő székhelyemet fejlesztenem? Mert úgy vettem észre, hogy a katonai és gazdasági tanácsadóm képes tovább adni a fejlesztéseket a többi tartományomnak.
  • HUmanHunter
    #1995
    ha eléggé felhergeled a körülötted lévő keresztény országokat akkor megtámad valamelyik, és át lehet térni a vallásukra, de mindig érkeznek térítők akiket vagy börtönbe záratsz vagy engeded őket téríteni, de érdemes pogányként foglalni a sok subjugation cb miatt.
  • Motolla
    #1994
    Nálam az áttérés viszonylag zökkenőmentesen ment. A velencei dózse rendszeres időközönként bejelentkezett, hogy küld térítőket. Mindig elfogadtam (a másik opció a püspökének börtönbe vetése lett volna). Egyszer csak felajánlotta, hogy térjek át. Megtettem (bár lehet, hogy egyszer folytatom az előtte lévő mentéstől úgy, hogy maradok pogány, hogy lássam, hová fajulnak el a dolgok). Ezek után a hűbéreseimet kezdtem megtérítgetni: címosztogatásokkal, ajándékokkal amelyik szimpátiáját 40 fölé nyomtam irányomban, az elfogadta az áttérést. Egy évtized, és nagyjából végeztem. Közben a Court Chaplainom megyéről megyére szisztematikusan térít.
  • jocika
    #1993
    Igen, de az egyik feltétel a vallás reformja és sokáig kell várni rá, hogy tudjam változtatni. Viszont én pogányként szeretném a katolikust amihez meg térítő kéne, de azt meg nem találok. De lehet,csak türelmetlen vagyok. Végül is 600 év a játékidő az OG-al együtt.
  • Black Treff
    #1992
    Lehet más örökösítési módot választani a törvények panelnél.
  • jocika
    #1991
    Még valami; a gavelkind öröklést kiváltani csak az örökösök eliminálásával lehet? Csak azért, mert egy kicsit sokba kerül...
  • jocika
    #1990
    Azt hittem értem az öröklési rendszert, de lehet, hogy mégsem. A legidősebb fiú megörökli a címet(király) és mit? A többiek is örökölnek területeket(gavelkind). Ugyanakkor kiírja, hogy öröklésnél bajok lesznek, mert területeket fogok veszteni. Fejlesztem ezerrel a mostani király tulajdonában lévő területeket, de ha elveszik, akkor mit érek vele?
    Ha próbálok a király fejével gondolkodni, akkor odaadnám a koronahercegnek a felfejlesztett területeket, de ezzel az a baj, hogy nincs rá garancia, hogy fejlesztés közben nem hal meg a király és akkor fuccs az jónak.
    Tudna valaki segíteni, hogy jobban megértsem ezeket az örökösödési módokat?