3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • trigorin
    #2069
    Engem az zavar kicsit a játékban, hogy néha nem teljesen világos, ki miért harcol egy területen. Az egyik rokonom (más népek seregeivel közösen) támadott egy régiót, de nem láttam, hogy neki vagy akár a feleségének volna erre vonatkozó követelése. Hogy lehet kideríteni, hogy ki miért tart igényt egy adott területre vagy vesz részt valamely háborúban?
  • Although
    #2068
    Tudom, ezért írtam :)
    Amúgy kétség sem fér hozzá, jól nyomod a témát.
  • kissssss
    #2067
  • pocoksari
    #2066
    őt ismerem, nagyon kemény
  • Eisenberg
    #2065
    Kötnék Én szövetséget de nem akarom, hogy barna meg rézbőrű rokonaim ne adj isten karaktereim legyenek. Tisztán akarom tartani a házat, és a Magyar vért. Mellesleg a Kunokkal most már nincs gond, de a Krím félsziget még mindig független. Mi a rák az, hogy független, és nem tudom megtámadni pogányként sem? Most már újrakezdtem, és még a királyság sincs meg de így is írja, hogy ez független az független. Nem akarok Én mindenkit leigázni, csak a Kárpát medence egy része kell, meg a Kunoktól egy azaz egy darab terület ja meg a Krím félsziget. Aztán várom Seljukot, meg fejlesztem a gazdaságot. Lassan már ott tartok, hogy nem reformálom meg a vallást.
  • Although
    #2064
    *pocoksari
  • Although
    #2063
    Próbálj szövetségeket kötni, ez alapvetően nem egy mindent meghódítók játék, gondolkodj rajta, mérlegeld kikkel vagy körülvéve, nézd meg a kunok szomszédait. Alapvetően úgy látom ez a mindenkit legázolok stílus leginkább csak Pocoksárinak megy :) Nincs meg ez a kiegem még, így konkrétabban nem tudok segíteni. De ha nem vagy elég erős egyedül ne maradj. Farkas törvények szerint a gyenge elpusztul :) Ez ma is így van csak épp már nem a fizikailag legerősebbek nyernek :) Szóval ennyi, próbálkozz tök érdekes játék ez. :)
  • Eisenberg
    #2062
    Azt már értem, hogy területet kell elfoglalni. De... Ezek nagyrésze s Kunok fennhatósága alatt áll akikkel egyrészt nem szeretnék ujjat húzni másrészt három területük független. Köztük a Krím félsziget is. Nos Vác, és Itil megvolt, elfoglaltam de innentől kezdve semmit sem tudtam tenni, vártam hátha történik valami. Aztán nekem jöttek mert olyan kedvük volt. Ennek így nem sok értelme van komolyan csak úgy tudom megreformálni a vallásomat, hogy háborúzok a kunokkal?
  • Eisenberg
    #2061
    Okay megoldottam. Viszont lenne egy érdekes kérdésem. Magyarokkal játszom pogányként, és az is akarok maradni. Hogyan reformálhatom meg a vallást? Nem jó a gavelkind örökösödési rendszer. Már 52 éves a karakterem, van egy 8 éves fia, ha elél az öreg még 10 évig, és a fia örököl az az optimális.
  • kissssss
    #2060
    ajjaj transzvesztita hordja a gatyát királyi kivitelben?
  • Eisenberg
    #2059
    Hali. Az uralkodó szerkesztőt, hogy kell használni? Mert Salamon király helyett (Magyarország 1066) egy nőt adott be akinek a neve Salamon király :D Az utódjának ugyanaz a női portréja van. WTF?
  • Csahi
    #2058
    http://www.paradoxplaza.com/press/2014/1/nirvana-is-nigh-paradox-announce-crusader-kings-ii-rajas-of-india
  • Fenrir
    #2057
    Igazad volt, valamilyen úton-módon az enyém lett egy város abban a megyében. Adtam neki függetlenséget és azóta már nincsen gond.
  • Maarius
    #2056
    Márpedig szerintem lesz ott valami :)
    Ha csak mondjuk egy várost birtokol a vazallusod, még a tartomány nem hozzád fog tartozni, hanem jelen esetben, ha jól látom a velencei köztársasághoz.
    Nézd meg úgy, hogy ráklikkelsz a tartományra, majd az összes holding-ot (bocs, ez nem tudom, hogy van magyarítva) végigböngészed, hátha valamelyik vazallusod, vagy vazallusod vazallusa birtokolja.
  • Fenrir
    #2055
    Bal oldalon, a tengerpartnál van:

    http://steamcommunity.com/sharedfiles/filedetails/?id=221438013


    Megnéztem és semmilyen érdekeltségem nincs ott, senki sem magyar.
  • Maarius
    #2054
    Szerintem az egyik várat, vagy várost valamelyik vazallusod birtokolja.
  • Fenrir
    #2053
    Az miért van, hogy amikor Magyarországgal játszok akkor az egyik Adriai kikőtőben (talán olasz) mindig megjelenik pár Levy/hajó amikor éppen összeszedem a hűbéresektől a katonákat?


    Nincs ott semmilyen területem, sem érdekeltségem. A kikötő más kezén van, semmi közöm hozzá. Csak azért tünt fel mert amikor véget ért a háború és elküldtem a katonákat akkor a főseregből csak a retinue-k voltak, de továbbra is jött az üzenet, hogy Vassal Levies Raised too long. Utána vettem észre azokat az egységeket. Számomra érthetetlen, hogy azok mit keresnek ott. Azóta ahányszor harc van mindig azokat dismiss-elnem kell.
  • sulyid
    #2052
    Bocsánat nem kalifa hanem "Bashah" v. mi mikor megalapítottam az etióp császárságot. Viszont siíták már nincsenek a világ ezen felén mivel mindent kiírtottam/megtérítettem mind a köznép mind a vezetők szintjén...
  • asolyom
    #2051
    Hogy lettél te is kalifa? Abból nem csak egy lehet...mármint a szunnitából egy, meg a siítából is egy.
  • proven216
    #2050
    mikorra várható a következő magyarítás verzió?
  • sulyid
    #2049
    [ha igény van reá, folytathatom jelenlegi játékom hasonló stílusban való elregélését.]
  • sulyid
    #2048
    A dicsőséges Tulunida család krónikája I. fejezet

    A mostani szuper államot megteremtő Ahmad 867-től kezdődően egy folyamatos háborút és terjeszkedést indított dél felé. Elsődleges feladatának tekintette az iszlám és az egyiptomi arab kultúra terjesztését ezért elhatározta hogy elfoglalja az országától délre eső összes etiópok lakta területet és megtéríti őket az igaz hitre. Persze ez csak a hivatalos indok volt, mivel igazából az etiópia kalifája (császárja) címet akarta magának amit el is ért, s innenstől egyenrangúként bánt a Bagdadi kalifákkal és soha nem tűrte el hogy megsértsék őt. Életében kialakított 1 nagyon szoros szövetségi rendszert a térség 4 legnagyobb iszlám állama között (Abasszídák, Idriszek, Tulunidák, Aghlabidok), s ahogyan teltek az idők született neki 8 gyermeke. De mivel a trónt csak 1 gyermek örökölhette és a többi azonnal a vérét akarja majd ontani az új uralkodónak ezért megpróbálta kegyetlen módon megritkítani a saját leszármazottjait, mely egy nagyon hosszú évtizedeken át eltartó "háborút" eredményezett az egyre jobban növekvő család különböző ágai között, de erről később még lesz szó. Életének utolsó éveit Jemen és Omán elfoglalására szentelte, s itt is rohamtempóban térítette meg a szunnita iszlámra a többi irányzat követőit , ámde ekkor elkezdett megjelenni egy nagyon fontos probléma, melyet csak a nagy Gabri'el kalifa tudott megoldani véglegesen, mégpedig az hogy az ország egyre többnemzetiségűbbé kezdett válni, éltek a birodalomban berberek, beduinok, etiópok és egyiptomiak, mely népek gyűlölték egymást.
    Az ománi szultanátust elkerülendő a további problémák megkapta a legjobban lázadozó fiú aki ezt követően évekig harcolt apja és később annak utódai ellen.
    Az uralkodó utolsó éveit egy minden addigit felülmúló polgárháborúban töltötte, mely folyamán ő életét veszítette, s hatalomra került az elsőszülötte ki leverte végül a folyamatos lázadásokat s harcokat...
  • jocika
    #2047
    A templomosokat igen, de a johannitákat nem. Utána hogy sikerült, kicsit megszívtam, mert viszont a fenntartásuk iszonyat húzós. Vagy három évig deficitben voltam, mert hagytam elszaladni a lova(go)kat.
  • Motolla
    #2046
    Nem lehet, hogy már felfogadták előled mások?
  • Although
    #2045
    Ilyen problémám nekem is volt. Hadjáratot csak a pápa hirdethet.
  • jocika
    #2044
    Hát akkor most ezt nem értem. Most, hogy vesztettünk és véget ért a keresztes háború, most fel tudnám fogadni lovagrendeket. De most meg nincs ki ellen harcolni. Keresztes háborút csak a pápa hirdethet, nem? Vagy én is? Fogadjam fel mindkettőt és esek neki a törököknek?
  • jocika
    #2043
    Miért nem tudok felfogadni rendi harcosokat? Keresztes háború van, van elég hitem, csatlakoztam is, még sem engedi felfogadni őket. Mi lehet a baj?
  • pocoksari
    #2042
    aki szemtelen nem kap claimet ;)
    Mikulás
  • Although
    #2041
    Nem is kicsit :)
  • pocoksari
    #2040
    ha akarsz, akkor többet is tarthatsz, én csak az egyszerűség miatt hagyok pár vazallt, korábban nekem is 5-10 volt, ugyanaz...omlik a terület, simán többet is eltartok 100+os viszonnyal
    mondjuk nem életszerű, de azért ez mégsem egy 100%-os szimulátor, a játékszabályokat viszont betartom, max. visszaélek velük :)
  • Maarius
    #2039
    Javítás: "*de szerintem nem"
  • Maarius
    #2038
    Előfordulhat, hogy játéktechnikailag az 1-2 vazallus a legelőnyösebb megoldás, de nem szerintem életszerű (ha esetleg fel akarnád hozni, hogy én meg kiszedtem a frakciókat tartalmazó fájlt, akkor mondanám, hogy már visszaraktam :)).
  • Maarius
    #2037
    Én nem tapasztaltam eddig játéklassulást, bár az is igaz, hogy még sosem játszottam egészen 1452-ig... valamiért élvezek új játékot kezdeni :)
  • pocoksari
    #2036
    nálam volt, hogy 10+ királyság tartozott egy vazall alá...a lényeg az, hogy folyamatosan kapja az utánpótlást, tehát a fix 100-as viszony meglegyen, akkor nem lázad, nem ugrál (mivel te is meghalhatsz bármikor, ezért kell tartalék terület, hogy gyorsan kioszthasd neki visszaállítva ezzel a 100-ast viszonyt)
  • Nirz
    #2035
    Hello,
    Régebben játszottam az első résszel amit sajnos hatalmas bugja miatt nem igazán lehetett élvezni kérdésem hogy a 2 részben javitásra került e a múló idővel való játéklassulás ami előbb utóbbb szinte játszhatatlanná tette a játékot?
    köszi a választ
  • jocika
    #2034
    Tehát, ha jól értem előfordulhat az is, hogy 2-3 hercegség és grófságaik tartozik egy vazallus alá? Nem lesz így túl nagy hatalom a kezükben?
  • pocoksari
    #2033
    szerintem kb. lényegtelen, ha rokonnak adod, akkor én az örökösnek szoktam (mert ő kapja meg az én birtokaimat is, magyarul lesz felesleges szétosztható területem, ami kiszervezhető a vazalloknak) vagy olyan pofának, akinek én vagyok az örököse, mert így visszakapom, tehát ismételten kiosztható

    nálam jellemzően 1-2 közvetlen vazallus van, aki az örökösöm meg esetleg még egy pofa
  • Maarius
    #2032
    Szerintem érdemes, mert ezáltal is növeled a dinasztiád presztizsét (magyarosan :D), így az újszülöttek már valamennyi előnnyel indulnak (ugyebár a gyerek megkapja a dinasztiája presztizsének 10%-át).

    Akkor lehet gond, ha a kedves rokon nem hűbéres, hanem mondjuk egy másik király, mert elég gyakran meghív majd téged egy-egy háborúba, amit ha nem fogadsz el, súlyos presztizs-veszteséggel jár.
    Ja meg akkor sem érdemes birtokot adni nekik, ha a muszlimokkal játszol, mert akkor szaporodnak mint a nyulak és növelik a dekadenciát...
  • jocika
    #2031
    Azt szeretném kérdezni, hogy vérrokonoknak érdemes-e adni hűbérbirtokot? Egyrészt időnként van ilyen esemény, kettő ha ezáltal kiszállhat az örökösödési vonalból, az jó lenne a gavelkind örökösödésnél. A való életben a rokonaimban jobban megbíznék, hogy nem támadnak hátba, ha viszonylag nagy hatalom lenne a kezükben.
    Illetve milyen következmény/hátránya van ha vérrokon a hűbéresem?
  • Maarius
    #2030
    Igen, ezt olvastam wikin, hogy ha változik a karaktered nemzetisége, akkor a kulturális épületek nullázódnak, mivel új speciális egységet kapsz.

    Ami a hadsereget illeti én úgy tudom (lehet tévesen), hogy a vazallusaid rólad alkotott véleménye határozza meg elsősorban a csapatok létszámát. Persze biztosan vannak még más tényezők is, ahogyan Pluskast írta.