3032
Crusader Kings II

7439670952_0001009b22_b.jpg
  • Condás
    #1869
    Egy kérdés: Ha egy királyság királyának,királynőjének örököséhez hozzáadom a dinasztiám tagját,akkor a gyermeknek joga lesz gondolom a trónra,de akkor szövetségesünk lesz az ország ? Vagy a szövetség konkrétan mikor alakul ki ? Mert ez mindig véletlenszerűn jön össze,s nem tudom pontosan,h kit kell kihez adni,h meglegyen. Azt tudom,h 2 dinasztián keresztül tart,ha jól emlékszem.
  • Condás
    #1868
    Azért gondoltam,h felrakom max-ra a crown authority-t,mert láttam,h ott van,h nem indíthatnak háborút. De ez azt jelenti,h a király ellen nem indíthatnak ? Gondolom igen,de ha imádnak,akkor meg mind1 gondolom ez,úgyh ha ez a helyzet,akkor értem.
  • pocoksari
    #1867
    idővel, amikor megtanulod kezelni az egy tartományon megjelenő 250k hűbéres katonát, a 3 vazall lecsökkenthető 1re...aztán akkor érdemes elgondolkodni, hogy érdemes-e kimaxolni a crown autot vagy inkább rászabadítod a szupervazallt a többiekre
  • Condás
    #1866
    Igen,elhiszem mert érdemben talán csak a pápa seggét nyaló káplánnak van jelentősége,de mivel nincs a Pápának földje,így arról sem lehet jelenleg beszélni.

    Egyébként nem tudom,h a patch miatt-e,de jó nagy szarban vagyok,mert 1500 aranyam van,s ugyanúgy meg kell szavaztatni a 225 ember felével az abszolút korona fennhatóságát,de csak 80-nál járok. Kenek mindenkit,de nagyon lassan jön. Azt hittem,h csak a közvetlen vazallusoknál kell már csak szarakodnom ezzel.
  • pocoksari
    #1865
    a tanács nem számít...hidd el, két dolog a fontos: sereg (amit a pár vazall maxon fog adni) és az adó (ua., mint a sereg)...a pénz is csak a címekre kell és, hogy elverd zsoldosokra...a címek a vazallok összevonására és így a sereg maximalizálására, a zsoldos meg önmagában sereg...tehát valójában egy dolog fontos ami ugye a sereg
  • Condás
    #1864
    Egyelőre ugyanaz,de én ezzel is elégedett vagyok jelenleg,s ahogy mondtad majd felrakom magasabbra. Viszont a hátulütője,h a tanácsban jó 5-10 skill ponttal esett a színvonal,na nem mintha a 15-18 nem lenne elég az embereknél,csak mondom,h ez a tapasztalat.

    Viszont eddig úgy tűnik,h mindenféleképpen megéri. Valamiért egyébként nem tudtam mindet szétosztani,lehet h a választás miatt még a választókat nem lehet szétosztani,de ezt meg fogom szüntetni,s utána kiderül,h em,iatt volt-e.
  • pocoksari
    #1863
    a város/papság adóját nem is kell piszkálni így...az maradhat normálon vagy ahol éppen volt (azért nem kell piszkálni, mert kell idő, amíg újra tudsz változtatni és ezzel évekre megkötöd a saját kezed a semmiért)...a vazallusod alá berakott pap elvileg a vazallra vonatkozó - tehát hars - adóval adózik
    sereg ugyanez, az is maxra
  • pocoksari
    #1862
    gyakorlati tapasztalatom alapján nőnie kell...egyrészt, mert aki eddig nem szeretett az ugye eddig nem is adózott rendesen, viszont azzal, hogy beraktad más alá, aki meg imád ez már nem számít ill. mivel rohadtmód imádnak a tax level felrakható hars-ra
  • Condás
    #1861
    Aham ez volt a gond,pedig marha sok földje volt a csokinak,de akkor ezek szerint nem volt rangos csóka. Na megvan,köszi. Most 2 királyhoz beosztottam 20-20 vazallust. Most csinálok egy 3-at,s 30-30-20 lesz a beosztás. Így jó havi jövedelmem lesz továbbra is ? Mert eddig 38 közeli volt. Mondjuk az tuti,h így akármit el lehet fogadtatni,ha jól látom a szituációt.
  • pocoksari
    #1860
    cím alapítása = create title

    piety meg a holy warból jön...ütögeted az ellent, kapsz terkát, amit szétosztasz, közben kapsz extra pietyt amiből címet alapítasz
  • pocoksari
    #1859
    gondolom valami földönfutó nincstelennel próbálkozol...ott a cseh herceg, add neki oda a cseh királyi címet, kell, hogy engedje
  • pocoksari
    #1858
    én amikor utoljára játszottam nem tudtam az összes vazallt egy alá bepokolni...vegyis be tudtam,de meg kellett alapítanom az összes királyságot
  • Condás
    #1857
    Pocok a problémám az,h nem tudom a bohém,vagy lotharingiai királyságot odaadni. Nem hozza egyszerűen ki,h odaadhatnám. Címeket tudnék csinálni,ha lenne elég pietym,de az lényegtelen,mert vannak címeim,amiket odaadnék ugye, a 2 királyság. De nem tudom,pedig az enyém.

    Címek alapítása alatt mit értesz ? Vagy félre értettem,s nem a Create a title-re gondoltál ? Csak mert ez jelenti a címek alapítását,amit ugye piety hiányában nem tudok ideiglenesen megcsinálni,de már csináltam,tehát a választásos rendszer nem akadálya.
  • Ruley
    #1856
    De lehet más hova tartozót is, csak az az egy limit van hogy csak olyat tudsz adni ami addig közvetlenül alád tartozott, nem tudsz az olasz király alól elvenni egy toszkán grófot hogy odaadd a bohém királynak.

    (legutóbbi patch-el már olyat is lehet, de utálnak érte, épp úgy mint a terület sima elvételéért.)
  • pocoksari
    #1855
    transfer vassal jó lesz...régen játszottam ám...de úgy rémlik, hogy csak olyan vazallt tudsz odaadni neki, aki területileg a királysága alá tartozik, tehát pl. bohém király alá toszkán grófot nem tudsz rakni...ezért oda kell adnod az olasz címet is, majd odaadni a toszkán grófot vazallusként...

    a címek alapításánál:
    - 1 (nem kettő, nem három, hanem 1, pontosan 1) császári cím, ami a tiéd és nem választásos
    - annyi királyi cím, amennyit csak tudsz szétosztva a vazallok között (3 vazall között mondjuk)
    - meg legyen pár hercegi cím tartalékban,amit ha kell megalapítasz és odaadod az elégedetlenkedő vazallnak
  • Condás
    #1854
    Megnéztem,s a Grand land title-ben nem szerepel a két kis királyság,ami a karakteremé,amit oda tudnék adni,tehát nem értem,h h tudnám átadni nekik ezeket. Valami kell hozzá esetleg ?
  • Condás
    #1853
    Igen, eddig a gondolkodásban én is eljutottam,h fasza lenne,ha csak pár embernek kéne "megfelelnem" a jogszabály változtatásoknál,de a gyakorlati részét nem tudom Pocok. Tehát részletesen írd már le,h jól csináltam-e addig,h megalapítottam a királyságokat,ha igen,akkor pontosan milyen diplomáciai ponttal/lehetőséggel kell transzferelnem.

    Bár,ha jól veszem ki Klaci szavait,akkor már talán le is írta a gyakorlati részét. Nyomban ki is próbálom.

    Köszönöm srácok a segítséget, valszeg így működni fog,nézem is meg.

    S akkor arányosan elosztogatom a vazallusokat ? Nagyon kell erre figyelni,vagy csak nagyjából rendben lesz ?
  • pocoksari
    #1852
    ha átpasszolod neki ezeket a királyi címeket, akkor tökmindegy mennyire szeretett eredetileg, mert így imádni fog...ne legyen választásos rendszer és legyen mondjuk 3 királyod vazallként...aztán ahogyan foglalsz, úgy tudod pakolgatni nekik a terkát
    ha így leosztod a területet, akkor csak a pár király vazallusod lenne és nem kellene a 60. gróf hülyeségeivel is foglalkozni...
  • klaci7
    #1851
    Tudsz olyat csinálni, hogy transfer vassal vagy vmi ilyesmi. Szóval ha megalapítod a királyságot, odaadod vmelyik hercegnek mondjuk, és áttransfereled neki az összes olyan vazallusod, amelyiket szeretnéd, hogy ő kezeljen :) mármint asszem így működik
  • Condás
    #1850
    Pocok nem vagyok otthon, igy kepet sem tudok meg tolteni sajnos. Viszont a velemenyedet szeretnem kerni. Tehat megalapitottam a birodalmon belul a bohem, lotharing kiralysagot, mert azt gondoltam h jo, s mint kiderult jo is lenne, de nem tudom h h tudnam azt megcsinalni, h csak 1 vazallusom legyen, aki a kiraly lenne. Egyelore azt csinaltam h a HRE, Lotharingiaban valasztasos rendszer alapjan nalam marad, van a tron a bohemoknal is nalam van, azonban ott mar primogenitura van emlekeim szerint. Kerdesen masodik fele az lenne, h akkor erdemes folytatnom a kiralysagok alapitasat, mert meg lehet Burgundiat,Bavariat,Italiat, Germaniat alapitanom. Gondolom neveznem lene egy olyan faszit az elre, aki hu vazallusom, de nem vagyok benne biztos, h ezzel csak o tartozna a vazallusaim koze az egesz terulet vazallusai helyett. Ezert is szeretnek ebben segitseget kerni. Mert ugye gondolom egy embert konnyebb kezelni, mint 10-et.
  • pocoksari
    #1849
    muti a térképet
  • pocoksari
    #1848
    persze
  • Condás
    #1847
    Pocok te a CB-ket gondolom az udvarba behivos kiskapuval jatszod meg nem?
  • pocoksari
    #1846
    én ilyen belsős játékot sohasem játszottam...mész és ütsz, abban tudok segíteni :)
  • Montanosz
    #1845
    Nem tom volt e már,

    MANUAL
  • Condás
    #1844
    Ha leírnál egy-két politikai célt a HRE-vel Pocok azt megköszönném. Mert mondom jelenleg csak annyi a célom,h megerősítsem a korona fennhatóságát. Tényleg csak politikai célokra gondolok,nem terjeszkedésre,mert csak azért játszok,h kiépítsek egy stabil HRE-t.

    Jelenleg választásos rendszer alapján kerül az uralkodó kinevezésre. De ez jó is,mert sosem választják meg,s még csak közelembe se érnek a vazallusok. Mondjuk lehet,h célszerű lenne átváltani primogeniturára,de ott meg gond van,ha nincs gyerekem vagy ha meghal.
  • Condás
    #1843
    Én a HRE-ben nemigen foglalgatok területeket. Nem ez a célom. Kb 5-10 területet,ha foglaltam. Az a célom,h létrehozzak királyságokat,de ami annál is fontosabb,h kellőképpen megerősítsem a korona fennhatóságát. Most mediumon van. Sok a "kiskirályság", és ez elég nehézzé teszi ,de ez a jó. Tehát igazából olyan nagy meglepetést a képen majd nem fogsz látni. :D
  • pocoksari
    #1842
    sztem a hre tul nagy es maceras tanulni...de majd masolj kepet...ugyis leszolom, mi az, hogy mar 4 nap eltelt es meg van el nem foglalt terulet a terkepen :-D
  • Condás
    #1841
    Elkezdtem a HRE-vel 1066-ban,noha van Old Gods-om,de meg akartam nézni,h milyen egy erős országgal kezdeni,meg egyáltalán,h milyen a játék. Nagyjából kezdem kitapasztalni a játék számos részét,s nekem jobban bejön,mint az EU4. Nekem nagyon tetszik ez a cselszövéses,dinasztiás téma.

    Sztem majd a következő játékomban egy magyar hercegségben,grófságban kezdek majd,de egyelőre még játszok 1-200 évet a németekkel.
  • Although
    #1840
    Most ezzel játszok.
  • pocoksari
    #1839
    az en kepem itt az utolso megosztott...mas nem is jatszik?
  • pocoksari
    #1838
    a korites mas, a lenyeg ugyanaz...sereg, ut, sereg, ut
  • pocoksari
    #1837
    kapott, mert hagytad ☆
  • Fec papa
    #1836
    Két dologból áll össze: a Gender(nem: férfi, nő) laws és Succesion law, ami azt szabályozza milyen sorrendben folyik az öröklés.

    A Gender law lehet:

    Agnatic(Agnatikus)

    Ha ezt választod akkor csak férfi örökölhet.

    Agnatic-Cognatic (Agnatikus-Kognatikus)

    Ebben a nők is örökölhetnek, de csak abban az esetben ha nincs megfelelő férfi.

    Ez Gavelkindban annyit tesz hogy a nők nem kapnak semmiféle címet hogyha legalább 1 fiúgyermeked van mellettük, de hogyha nincs akkor a címek széosztódnak a lányok között. Primogenitúrában a lányok örökölhetnek a saját fiú testvéred és nagybácsi előtt, minden címet.

    Absolute Cognatic

    Abszolút Kognatikus rendszerben a nők ugyanolyan jogon örökölnek mint a férfiak, tehát nincs különbség.

    Tehát Gavelkindban, a címek szét lesznek osztva a fiú és lány gyermekek közt. Primogenitúrában pedig ha a lányod a legidősebb akkor ő örökölhet a fiú előtt mindent.


    Succesion laws:

    Gavelkind:
    Gavelkindban az uralkodó címei szét lesznek osztva a gyermekei közt, hogyha nincsen olyan gyermek aki tudna örökölni, akkor a törvény automatikusan Primogeniturára vált. Nincs presztízsveszteség azért hogyha nincs földje a fiaidnak, tehát valamilyen címűk, amit birtokolnak és a Gavelkind 30%-al több demense size-t enged. A legidősebb gyermeked -10 opinion-nal(vélemény) lesz rólad, de minden más gyermeked és dinasztia tag +10-el, és az összes vazallusod +5-el.

    Seniority:
    Ezzel az összes címet amit az uralkodó birtokol a dinasztia legidősebb tagja örökli. A legidősebb gyermeked -30 opinion-nal lesz a feléd, az összes többi dinasztia tag +10-el, a vazallusaid pedig -10-el.

    Primogeniture:
    Primogenitúrában az összes cím a legidősebb gyermek örökli, ha nincs megfelelő gyermeked aki örökölhetne, akkor a legközelebbi leszármazott fog örökölni. Minden dinasztia tag, kivéve az öröklőt -5 opinion-nal lesz rólad.

    Egyelőre ennyit.
  • Condás
    #1835
    Srácok hozzájutottam a CK 2-höz minden dlc-vel együtt,s most kezdek neki. Nézegetek róla videókat,ahol pro játékosok nyomják,legalábbis értenek hozzá. EU IV-el játszottam eddig,ott elég jól állok,de ez amint látom jó felében,de legalább 1/4 részben más,tehát eléggé ismerkednem kell még vele.
  • HUmanHunter
    #1834
    ha valakinek küldessz ajándékot akkor az úgy emlékszem hosszú távon is számít, a primogenitura előnye hogy minden demesnet az elsőszülött fiú örökli [bizánccal volt olyan hogy a második örökölte úgy hogy élt az első az nem tudom hogy sikerült] a gavalkind ha jól tudom hogy ha nincs férfi örökös akkor örökölhet csak nő, primogenitura előtt pedig az szokott lenni hogy elosztódik a demesne a fiak között. ha császár vagy akkor a királyságokat [ha csináltál] nem az elsőszülött fogja örökölni, nálam úgy volt hogy az örökös lett a császár, de volt több királyság megalapítva és mindet a másik örökölte, a vazallusokkal együtt így 4x akkora hadserege lett mint nekem, és a primogenitura miatt nem is szeretett. a crown authorityt ha emeled akkor a vazallusok hadseregét csökkentsd mert nem szeretnek annyira és nem fognak annyi katonát adni, hiába kötelesek többet.
  • Malarki
    #1833
    Ezekről az öröklési rendekről tudna valaki modnani pár dolgot? Minek mi az előnye, hátránya, stb. Most bevezettem a primogeniturat(ha most vezettem be akor eddig mi volt?), utána meg tudnám a Gavalkindet vagy mit is, csak nem tudom hogy érdemes-e. A Crown authority high-on van már.

    Más: ha valakinek küldök ajándékot az csak átmenetileg javít a viszonyunkon vagy számít hosszú távon is?
  • Malarki
    #1832
    Kösz a tanácsokat, majd meglátom ha lesz végre időm játsznai.

    Elég érdekes most ez a játékom. Gézával kezdtem már mint király, mert nem akartam Salamonnal tökölni. Jól isa alakut midnen, meghódítottam Havasalföldet, Szerbiát és Horvátország egy részét. Egy rohadt erős szövetséget is összehoztam a Német-Római Birodalommal, a dánokal meg bizánccal. Ott jött a gebasz, hogy Géza 86 éves koráig élt, az utódok meg úgy megörgedtek közben, hogy csak ilyen 5 éveket tudnak trónon lenni, mert 70 év körül van mind mikor király lesz. Szóval kb, semmit se lehet velük csinálni. A mostani karakteremnek van egy 7 évers örököse, benne bízok most.
    A másik meg hogy alig születnek fiúk. Minden családtagomnak van min. 3 lánya, de max 2 fia, abból is 1 midníg meghal valahogy.
  • HUmanHunter
    #1831
    a királyságokat nem csak az első fiú örököli, én bizánccal megcsináltam jópár királyi címet, és kb mindet a másodszülött örökölte, az első pedig császár lett, de amikor frakcióhoz csatlakozott a király örökös, hirtelen 400% lett a frakció hadi ereje. ai nak visszaadtam egy rövid időre a birodalmat, az volt az első dolga hogy majdnem minden királyi címet "elpusztított"
  • Fec papa
    #1830
    Vezesd be a primogeniturát, vagy hozz létre egy császárságot. :D